Ce iubesc femeile?Ce le face fericite pe femei?

postul Irino, presupune TACERE!!! Tu numai de asta vei avea parte!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 17:08
De asta avem creier.Si vointa...Ca sa invatam sa ne coordonam pe noi cu ajutorul mintii Apoi daca omul ar fii avut o viata ordonata de copil mic,,,viata ordonata nu ar fii asa grea....Dar mai bine sa te schimbi mai tarziu decat nicioadata...Apoi eu m-am obisnuit asa,,sa am o viata ordonata....Dar trupeste nu ma simt bine...Pt ca tot ce vrea trupul nu ii dau,,,pt ca vrea doar lucruri rele care o sa afecteze creierul si constiinta mea..Asa ca sa isi puna trupul meu pofta in cui Ca nu o sa faca el ce doreste...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 17:11
De la: moniq_, la data 2010-06-10 17:08:37postul Irino, presupune TACERE!!! Tu numai de asta vei avea parte!
Nu neparat ca postul consta in Tacere....Ci pt ca Dumnezeu vrea sa fii sincer,,sa fii diplomat..Dar cand te mai scoate cate unul din papuci...Si apoi ijn sapataman patimlilor am fost cuminte...Pt ca toata lumea era trista si eu eram trista...Apoi nici putere nu prea aveam,,pt ca am tinut post...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 17:14
...Apoi eu m-am obisnuit asa,,sa am o viata ordonata....Dar trupeste nu ma simt bine...Pt ca tot ce vrea trupul nu ii dau,,,pt ca vrea doar lucruri rele care o sa imi afecteze creierul si constiinta mea..Asa ca sa isi puna trupul meu pofta in cui Ca nu o sa faca el ce doreste... Asa ca cel mai bine sa fii cumpatat...Pt ca daca lasi trupul liber,,,sa faca ce vrea el....asta afecteaza constiinta si mintea omului....Pt ca daca trupul duce o viata neordonata...Mintea nu se poate preda lui Dumnezeu...Pt ca este neamblanzita...u miam imblanzit trupul...Ca sa faca doar ce ii zicea constiinta mea...Sa nu faca greseli mari care sa imi afecteze mintea si constiinta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 17:19
Moniq, draga mea...luptatoarea nu e ceea ce pare...

Deci , vrei sa rasp la subiectul topicului:- femeile iubesc copii....zambetul, fericirea, imbratisarea si un ,, te iubesc mami", toate acestea aduc fericirea, linistea sufleteasca a mamelor....
-femeile iubesc muzica, care le mangaie sufletul si le aduc momente de beatitudine...
-femeile iubesc natura....rasaritul si apusul soarelui...briza marii....mirosul brazilor si inaltimile....lacrimile cerului(ploaia) cand le mangaie trupurile....fulgii de zapada, cand se topesc, pe chipurile lor....
-femeile iubesc anotimpurile...primavara- renasterea naturii...vara- soarele torid....toamna-frunzele aramii...iarna-albul imaculat al zapezii si focul din semineu...
-femeile iubesc cartile.....poeziile care iti pot mangaia sufletul si aduce alinare, doar prin folosirea cuvintelor frumoase...a metaforelor....
-femeile iubesc barbati, in ochii carora se oglindesc...si care reusesc printr-un simplu gest sa le aduca fericirea pe chip si in suflet...
-femeile sunt fericite si se bucura de implinirile si fericirea celor pe care ii iubesc...chiar daca sufletul lor plange, ele se pot bucura de tot ceea ce le inconjoara.. de frumos sub toate aspectele vizibile si mai putin vizibile...
-femeile iubesc armonia, tandretea....iubesc si daruiesc dragoste neconditionata...
Imi cer scuze, citirorilor garbo, pt acest mesaj kilometric...dar mai sunt f multe lucruri pe care femeile le iubesc si le pot aduce fericirea pe chip..














nuti_vio
Postat pe 10 Iunie 2010 17:26
Da, Nuti, ai dreptate intru totul! Iarta-ma! Am gasit subiectul frumos, asa, pur si simplu. Pentru ca vorbea despre fericire. Dar am uitat ca Irinuca poate face zob orice! :(

Si multumesc! Imi place ce spui!

moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 17:29
Femeile inteligente si care se respecta,Ofera iubire si respect si pretinde la fel...Sa fie iubita si sa fie respectata...Pt ca daca tu nu te respecti...Normal ca nici barbati nu te respecta...Ca femeia trebuie sa isi cumpere haine,frumoase...Sa imi cumpere lucruri de calitate..Pt ca daca barbatul vede ca esti strangatoare,,,te ia de proasta si te trimite sa iti cumperi haine de la second hand...Eu stiu ca o femeie desteapta stie sa se respecte si sa aiba grija de ea...Pt ca daca o femeie nu stie sa aiba grija de ea...Si sa se recpecte...Barbatii nicxi atat,,pt ca sunt niste egoisti...Asa ca trebuie sa ne impunem sa fim respectate si iubite si sa avem lucruri de calitate...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 17:36
Nu, draga mea nu ai de ce sa iti ceri scuze....sunt multe de spus, pe subiectul acesta....cred ca as scrie o pagina si nu stiu daca ar cuprinde chiar tot ceea ce femeile iubesc...si eu. Dar sincer, nu ma simt prea bine astazi, sunt obosita...si nu cred ca ar dori cineva sa citeasca mesaje kilometrice...is obositoare.
nuti_vio
Postat pe 10 Iunie 2010 17:39
Nu si daca sunt frumoase si vin de la un suflet pe masura!
As vrea sa iti trimit o floare, sa te simti ceva mai bine; se pare ca e generala treaba asta cu raul...
macar asa...
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 18:04
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 22:19
Gata, Irinuco, ai ajuns? Sa te odihnesti!
In pace!
moniq_
Postat pe 10 Iunie 2010 22:20
De la: moniq_, la data 2010-06-10 22:20:07Gata, Irinuco, ai ajuns? Sa te odihnesti!
In pace!
Si voi la fel..Sa fiti iubiti
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 22:33
De la: moniq_, la data 2010-06-10 18:04:21Nu si daca sunt frumoase si vin de la un suflet pe masura!
As vrea sa iti trimit o floare, sa te simti ceva mai bine; se pare ca e generala treaba asta cu raul...
macar asa...


Multumesc, Moniq...m-am simtit intr-adevar mai bine, dupa ce am terminat aseara de facut gratarelul...Am avut o zi ,, plinaaaaaaaa".
nuti_vio
Postat pe 11 Iunie 2010 11:25
Ma bucur sa aud, Nuti! Mergi pe "Stare de spirit" , esti asteptata la Constanta!
moniq_
Postat pe 11 Iunie 2010 11:26
Am citit aseara printre ,, picaturi"... au avut copii musafiri...
nuti_vio
Postat pe 11 Iunie 2010 11:29
Frumos! Inseamna ca ai inima plina!
moniq_
Postat pe 11 Iunie 2010 11:31
Moniq, inima mea e permanent...plina...de compasiune, intelegere a tot si a toate, de dragoste pentru tot ceea ce iubesc si ma inconjoara....
nuti_vio
Postat pe 11 Iunie 2010 11:47
Offf, esti frumoasa, Nuti!
moniq_
Postat pe 11 Iunie 2010 11:47
nuti_vio
Postat pe 11 Iunie 2010 11:50
Prejudecatile ne invata ca femeile adora sa vorbeasca ( fara incetare) , iar barbatii sunt niste muti din nascare. Daca stai bine sa te gandesti , acest lucru este mai mult decat ridicol ! La urma urmei , fiintele umane sunt "animale sociale" , asa ca , daca femeile pot comunica mai bine , cum de au sfarsit prin a fi subjugate de sexul "tare" ?

Ce are stiinta de spus ?

Zonele creierului responsabile pentru limbaj sunt cu circa 17% mai mari la femei fata de barbati , fapt ce le confera din start femeilor un avantaj in competitia conversatiei.De asemeni , creierul femeilor este proponderent orientat catre vorbire intrucat , in cazul lor , procesarea limbajului are loc in ambele emisfere cerebrale , pe cand barbatii consacra conversatiei numai o parte (dominanta) a creierului.
caasandra
Postat pe 11 Iunie 2010 14:49
Andruta, mama, de aia vorbesti tu atata? Sa demonstrezi ca esti femeie?
Lasa mama, te credem pe cuvant!
Si pe viitor, nu mai baga si tu in seama toate prostiile!
moniq_
Postat pe 11 Iunie 2010 16:47
De la: moniq_, la data 2010-06-11 16:47:34Andruta, mama, de aia vorbesti tu atata? Sa demonstrezi ca esti femeie?
Lasa mama, te credem pe cuvant!
Si pe viitor, nu mai baga si tu in seama toate prostiile!




dar tu nu ai observat ca noi femeile suntem mai gurese?
caasandra
Postat pe 11 Iunie 2010 16:58
femeile iubesc viata, altfel s-ar face maicute,pe mine ma face fericita, fericirea celor din jurul meu altfel devin trista.
caleidoscop
Postat pe 12 Iunie 2010 22:12
De la: garbo072160, la data 2010-06-12 22:12:55 femeile iubesc viata, altfel s-ar face maicute,pe mine ma face fericita, fericirea celor din jurul meu altfel devin trista.
Ce crezi ca daca te faci maicuta inseamna ca nu iubesti viata? Poate ca maicutele iubesc pe Dumnezeu..Si asta este ceva foarte frumos...Sa il porti pe Dumnezeu,mereu in inima
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Iunie 2010 22:34
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-06-10 16:34:40azi sunt lenesa,,







anca_53
Postat pe 13 Iunie 2010 13:18
De la: moniq_, la data 2010-06-10 17:08:37postul Irino, presupune TACERE!!! Tu numai de asta vei avea parte!


fleurdelis
Postat pe 13 Iunie 2010 13:20
Femeile iubesc barbatii care le iubesc neconditionat si le fac fericite, barbatii care le respecta si dau dovada de intelegere in toate. Femeile iubesc copii, in special copii mici ... florile, dulciurile, toate chestiile romantice,surprizele placute , banii si lucrurile pe care le poti cumpara cu acestia... si in special pe ele se iubesc...
Carinelu
Postat pe 13 Iunie 2010 20:58
Doar atit?
Eu am gusturi diferite, sorry.
Ciresica
Postat pe 13 Iunie 2010 21:00
fetelor rele sunteti! ce poate face o femeie fericitita?cum pute-ti voi fii fericite cand voi nu stiti ce v-ar face fericite
hai astept mai multe raspunsuri dar mai logice lasati leusteanu in pace ca o sa creasca la pret.

depide de femeie cum poate fii fericita ,depinde de caracter .o femeie poate fii fericita cand ii se ofera o situatie materiala foarte buna ,alta doar atunci cand se simte iubita ,respectata ,sa nu fie mintita ,sau altele pur si simplu traiesc de zii cu zii si sunt fericite fara sa astepte nimic fericirea nu e un subiect
garbo000754
Postat pe 13 Iunie 2010 21:57
De la: garbo000754, la data 2010-06-13 21:57:39 fetelor rele sunteti! ce poate face o femeie fericitita?cum pute-ti voi fii fericite cand voi nu stiti ce v-ar face fericite
hai astept mai multe raspunsuri dar mai logice lasati leusteanu in pace ca o sa creasca la pret.

depide de femeie cum poate fii fericita ,depinde de caracter .o femeie poate fii fericita cand ii se ofera o situatie materiala foarte buna ,alta doar atunci cand se simte iubita ,respectata ,sa nu fie mintita ,sau altele pur si simplu traiesc de zii cu zii si sunt fericite fara sa astepte nimic fericirea nu e un subiect
pai femeile habar nu au ce inseamna fericirea...Ele se multumesc sa adune firmiturile ce ramane de la barbat...Femeile nu stiu sa se faca respectate si sa fie fericite
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Iunie 2010 22:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesaj de interes national 129 De la: dana1975 14 Mai 2016 16:31
cit de bine ma lasa sa traiesc vecinii de linga mine ?!!!! 11 De la: kyra 14 August 2009 21:54
Desi extrem de gelos inainte, prietenul isi face o prietena apropiata la scoala 86 De la: Cristi_2_0_1 3 Decembrie 2011 00:41
iubesc un barbat insurat... 3 De la: cricat 6 Mai 2011 08:42
Împreună putem face minuni! 14 De la: garbo242980 9 Mai 2013 22:38
Setari Cookie-uri