PROBLEME LA MICROUNDE

iar cu vasele cu modele aurite am patit si eu incepuse sa faca,,stelute,, asemanatoare cu cele carele dam foc de craciun(alea mici artificii)
florentina_ionela
Postat pe 30 Martie 2009 16:41
nu incalziti margarina la microunde!!!
delly000128
Postat pe 8 Aprilie 2009 15:04
BUNA SEARA AM ACHIZITIONAT ASTAZI 22 APRILIE UN CUPTOR DE MARCA DE LA DOMO. PRETUL (420 RON), SI MARCA MA INDEMNAU SA CRED CA AM DAT LOVITURA. TOATE BUNE SI FRUMAOASE PANA CAND AM DECIS SA IL TESTEZ ACASA LA INTERVAL DE O ORA DE LA ACHIZITIONARE (ERAM EMOTIONAT CE SA MAI CA DOAR ERA PRIMUL CUPTOR CUMPARAT DE CATRE MINE)! AM LUAT O PUNGA DE POPCORN SPECIAL PENTRU CUPTORUL CU MICROUNDE SI AM FOLOSIT PROGRAMUL SPECIAL PENTRU PREPARAT POPCORN (NU INAINTE SA STUDIEZ BINE CEEA CE ERA SCRIS ATAT PE AMBALAJ CAT SI SFATURILE PRODUCATORULUI VREO 6 PAGINI). TOATE BUNE SI FRUMOASE DOAR CA IN MOMENTUL IN CARE AM DESCHIS USA CUPTORULUI CA SA SCOT PUNGA AM AVUT O MARE SURPRIZA! LA PRIMA FOLOSIRE PARTE INTERIOARA A USII S-A TOPIT, ADICA O BUCATICA APRECIABILA DIN INVELISUL USII ERA TOPIT! ERA ORA 8;07 CAND AM VRUT PLIN DE RECUNOSTINTA SA SUN LA MAGAZIN SA VEDEM CE PUTEM FACE DAR SURPIZA ERAU PLECATI SI NUMERELE DE TELEFON DE LA DOMO SAU ELECROLUX ERAU INCHISE! MAINE ADICA PE 23 LA PRIMA ORA VOI FI LA USA MAGAZINULUI. SI VOI CERE EXPLICATII(REPET ERA PRIMA FOLOSIRE) CE EXPLICATII ASI PUTEA PRIMI.....??? VA VOI TINE LA CURENT. SPER SA NU FIE NEVOIE SA ADUC PRESA!

Postat pe 22 Aprilie 2009 21:07
Of, of, marfa de proasta calitate...
Bafta maine!
anaandreea
Postat pe 23 Aprilie 2009 12:00
De la: rraduu, la data 2009-04-22 21:07:29BUNA SEARA AM ACHIZITIONAT ASTAZI 22 APRILIE UN CUPTOR DE MARCA DE LA DOMO. PRETUL (420 RON), SI MARCA MA INDEMNAU SA CRED CA AM DAT LOVITURA. TOATE BUNE SI FRUMAOASE PANA CAND AM DECIS SA IL TESTEZ ACASA LA INTERVAL DE O ORA DE LA ACHIZITIONARE (ERAM EMOTIONAT CE SA MAI CA DOAR ERA PRIMUL CUPTOR CUMPARAT DE CATRE MINE)! AM LUAT O PUNGA DE POPCORN SPECIAL PENTRU CUPTORUL CU MICROUNDE SI AM FOLOSIT PROGRAMUL SPECIAL PENTRU PREPARAT POPCORN (NU INAINTE SA STUDIEZ BINE CEEA CE ERA SCRIS ATAT PE AMBALAJ CAT SI SFATURILE PRODUCATORULUI VREO 6 PAGINI). TOATE BUNE SI FRUMOASE DOAR CA IN MOMENTUL IN CARE AM DESCHIS USA CUPTORULUI CA SA SCOT PUNGA AM AVUT O MARE SURPRIZA! LA PRIMA FOLOSIRE PARTE INTERIOARA A USII S-A TOPIT, ADICA O BUCATICA APRECIABILA DIN INVELISUL USII ERA TOPIT! ERA ORA 8;07 CAND AM VRUT PLIN DE RECUNOSTINTA SA SUN LA MAGAZIN SA VEDEM CE PUTEM FACE DAR SURPIZA ERAU PLECATI SI NUMERELE DE TELEFON DE LA DOMO SAU ELECROLUX ERAU INCHISE! MAINE ADICA PE 23 LA PRIMA ORA VOI FI LA USA MAGAZINULUI. SI VOI CERE EXPLICATII(REPET ERA PRIMA FOLOSIRE) CE EXPLICATII ASI PUTEA PRIMI.....??? VA VOI TINE LA CURENT. SPER SA NU FIE NEVOIE SA ADUC PRESA!

in termen de 24 ore se poate returna aparatul achizitionat,sunt obligati sa il primeasca,doar in cazul in care are defectiuni de exterior de ex sa il scapi sau sa ii spargi carcasa sau orice apartine de exterior nu intra in obligatia lor,dar daca are orice defect de functionare orice magazin e obligat sa primeasca inapoi aparatul in termen de 24 ore,eu am patit-o si mi s-au dat banii inapoi ca nu am mai vrut altul la fel ca ma dezamagise si nu am vrut altul care chiar daca ar fi mers poate cu timpul imi facea probleme,sper sa te descurci ca de multe ori trebuie sa apelezi la ''gura mare'' dar poate sunt de inteles si il primeste fara probleme,succes!
leoaika_45
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:42
Eu am un cuptor cu microunde Philips, cu multe functiuni, printre care gratar si aer cald, a costat peste 1000 RON, mai exact 249 Euro aici in Austria. Ma feresc sa iau aparate de folosinta indelungata care nu sunt de marca, pentru ca nu prezinta incredere, chiar daca au toate 2 ani garantie. Sunt ele ceva mai scumpe dar merita. Spre exemplu, am o masina de spalat Siemens pe care o folosesc de 3-4 ori saptamanal si care functioneaza ireprosabil de aproape 8 ani. A costat la vremea ei o mica avere, cca. 3300 RON, dar a meritat si sunt sigur ca ma mai tine cativa ani.
delly000311
Postat pe 18 Mai 2009 10:02
De la: florinelciucar, la data 2008-11-10 20:23:23Daca sunteti grabit si doriti un carnacior facut la microunde nu uitati sa fie intepat cat mai des mai ales daca are si grasime si sa il acoperiti cu un servetel dublu de masa ca sa nu va sara grasimea, sa fie moale, si cuptorul CURAT.
florin_dumitrescu
Postat pe 19 Septembrie 2009 23:26
De la: florentina_ionela, la data 2009-03-30 16:38:40microundele incalzeste din interior spre exterior iar la treaba cu incalzitul(gogosi,paine,clatite,etc)eu le pun intr-o punguta si asa nu se mai ar ci din contra aburesc si sunt ff moi


ai grija cu punguta ca plasticul incalzit la microunde elibereaza dioxina, o substanta foarte toxica pentru organism, mai ales ca vad ca ai un copil. ca si pet-ul bagat la congelator. plasticul este un ambalaj toxic in anumite conditii. nu incalziti in plastic la microunde, cel mai bine folositi sticla sau ceramica.

Postat pe 20 Septembrie 2009 10:43
De la: , la data 2009-04-22 21:07:29BUNA SEARA AM ACHIZITIONAT ASTAZI 22 APRILIE UN CUPTOR DE MARCA DE LA DOMO. PRETUL (420 RON), SI MARCA MA INDEMNAU SA CRED CA AM DAT LOVITURA. TOATE BUNE SI FRUMAOASE PANA CAND AM DECIS SA IL TESTEZ ACASA LA INTERVAL DE O ORA DE LA ACHIZITIONARE (ERAM EMOTIONAT CE SA MAI CA DOAR ERA PRIMUL CUPTOR CUMPARAT DE CATRE MINE)! AM LUAT O PUNGA DE POPCORN SPECIAL PENTRU CUPTORUL CU MICROUNDE SI AM FOLOSIT PROGRAMUL SPECIAL PENTRU PREPARAT POPCORN (NU INAINTE SA STUDIEZ BINE CEEA CE ERA SCRIS ATAT PE AMBALAJ CAT SI SFATURILE PRODUCATORULUI VREO 6 PAGINI). TOATE BUNE SI FRUMOASE DOAR CA IN MOMENTUL IN CARE AM DESCHIS USA CUPTORULUI CA SA SCOT PUNGA AM AVUT O MARE SURPRIZA! LA PRIMA FOLOSIRE PARTE INTERIOARA A USII S-A TOPIT, ADICA O BUCATICA APRECIABILA DIN INVELISUL USII ERA TOPIT! ERA ORA 8;07 CAND AM VRUT PLIN DE RECUNOSTINTA SA SUN LA MAGAZIN SA VEDEM CE PUTEM FACE DAR SURPIZA ERAU PLECATI SI NUMERELE DE TELEFON DE LA DOMO SAU ELECROLUX ERAU INCHISE! MAINE ADICA PE 23 LA PRIMA ORA VOI FI LA USA MAGAZINULUI. SI VOI CERE EXPLICATII(REPET ERA PRIMA FOLOSIRE) CE EXPLICATII ASI PUTEA PRIMI.....??? VA VOI TINE LA CURENT. SPER SA NU FIE NEVOIE SA ADUC PRESA!


off topic

membru din 1970???woooowww...
bubulina_gospodina
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:44
De la: , la data 2009-04-22 21:07:29BUNA SEARA AM ACHIZITIONAT ASTAZI 22 APRILIE UN CUPTOR DE MARCA DE LA DOMO. PRETUL (420 RON), SI MARCA MA INDEMNAU SA CRED CA AM DAT LOVITURA. TOATE BUNE SI FRUMAOASE PANA CAND AM DECIS SA IL TESTEZ ACASA LA INTERVAL DE O ORA DE LA ACHIZITIONARE (ERAM EMOTIONAT CE SA MAI CA DOAR ERA PRIMUL CUPTOR CUMPARAT DE CATRE MINE)! AM LUAT O PUNGA DE POPCORN SPECIAL PENTRU CUPTORUL CU MICROUNDE SI AM FOLOSIT PROGRAMUL SPECIAL PENTRU PREPARAT POPCORN (NU INAINTE SA STUDIEZ BINE CEEA CE ERA SCRIS ATAT PE AMBALAJ CAT SI SFATURILE PRODUCATORULUI VREO 6 PAGINI). TOATE BUNE SI FRUMOASE DOAR CA IN MOMENTUL IN CARE AM DESCHIS USA CUPTORULUI CA SA SCOT PUNGA AM AVUT O MARE SURPRIZA! LA PRIMA FOLOSIRE PARTE INTERIOARA A USII S-A TOPIT, ADICA O BUCATICA APRECIABILA DIN INVELISUL USII ERA TOPIT! ERA ORA 8;07 CAND AM VRUT PLIN DE RECUNOSTINTA SA SUN LA MAGAZIN SA VEDEM CE PUTEM FACE DAR SURPIZA ERAU PLECATI SI NUMERELE DE TELEFON DE LA DOMO SAU ELECROLUX ERAU INCHISE! MAINE ADICA PE 23 LA PRIMA ORA VOI FI LA USA MAGAZINULUI. SI VOI CERE EXPLICATII(REPET ERA PRIMA FOLOSIRE) CE EXPLICATII ASI PUTEA PRIMI.....??? VA VOI TINE LA CURENT. SPER SA NU FIE NEVOIE SA ADUC PRESA!


membru din 1970???woooowww
bubulina_gospodina
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:44
mie mi sa ars un pic din folia de protectie de pe gratarul usei de acces este o marca no name dar imi este de un real folos
gigibrbr
Postat pe 23 Februarie 2010 09:55
Exista o explicatie-Ati introdus o lipie arabesca si nu ati setat meniul pe limba producatorului painii.Anuntati-l din timp !
marinushmichael
Postat pe 12 Martie 2010 13:40

HA HAHA SI EU AM PATIT CEVA ASEMANATOR NU CU CARNE CI CU O PUNGA DE POPCORN MI-A BUBUIT PUNGA IN CUPTOR SI MI-A LUAT FOC NOROC CA L-AM OPRIT REPEDE CA ERAM PE FAZA IN SCHIMB SI EU AM PUS CARNE DIN UNTURA IN MICROUNDE SI NU AM ACOPERIT VASUL TOT TIMPUL CAND FAC CEVA LA CUPTOR NU ACOPAR VASUL CA ASA STIU SIGUR CA NU BUBUIE NIMIC IN EL. ASTA E NU MAI FAC POPCORN LA EL DAR IN REST FAC GRILL SI DEZGHET IN EL,FOLOSESC FOARTE DES CUPTORUL BINE CA SA INVENTAT.
creataamalia
Postat pe 31 Martie 2010 15:54
eu mi-am procurat un cuptor cu
macrounde,

nu explodeaza,

nu e periculos,
unde
prajesc si
macrou.


De-aia se numeste cuptor cu macrounde

Il am de la bunica,
functioneaza cu lemne,
adica fumul e
natural...
marinushmichael
Postat pe 2 Aprilie 2010 05:06
de bagat lingura de fier in microunde,nu am auzit
vienna8
Postat pe 5 Aprilie 2010 08:19
De la: vienna8, la data 2010-04-05 08:19:02de bagat lingura de fier in microunde,nu am auzit


De ce nu in microunde? In cuptorul cu microunde insa, cu siguranta ca nu e indicat! Si nu are importanta daca lingura e de fier sau argint, principalul e sa nu fie din metal.
delly000311
Postat pe 5 Aprilie 2010 11:37
Aoleu, pai si in ce sa congelam carnea, vinetele, etc ! Si pungile sunt toxice atunci. Si de fapt cica si microundele sunt toxice, la ce bun atata evolutie daca ni se da in cap cu ea. Eu una nu mai suport, am cumparat friteuza, aflu ca uleiul incalzit de mai multe ori e toxic, am arucat-o, cumpar cuptor cu microunde, la fel, aflu ca e nociv, acu' si cu pungile, peturi ce-or fi ele.....nu mai pricep, de ce ni le dau daca sunt toxice....
arca
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:00
De la: kmykmy, la data 2009-03-20 01:34:16daca vreti sa incalziti ceva cu grasime la mu puteti acoperi vasul in care aveti carnea...sau ce mai incalziti cu o folie de aluminiu.nu va mai sari pe peretii cuptorului

Gresit!!!! Ai auzit de cusca lui Faraday? cum sa acoperi mancarea cu folie de aluminiu? sau va dati cu parearea in speranta ca fac altii experimente in locul vostru.
alexntu77
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:06
Eu ma intreb: de unde cumparati voi cuptoarele astea cu microunde nu se dau si brosuri de utilizare? Nu scrie acolo ca in interiorul cuptorului nu se pune nimic de metal? Adica nici macar farfuria de la setul de la mama cu dunga metalica aurie sau argintie nu e buna.
Si va mai mirati ca aveti foc de artificii.
Folositi containere de portelan (castroane) acoporite cu portelan (o alta farfurie).Atit.
E atit de simplu.Si intotdeauna acoperiti ceea ce incalziti daca vreti sa evitati stalactite/stalacmite de mincare,grasime, sosuri pe peretii cuptorului.
Aemulus
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:53
AM PRIMIT URMATORUL MAIL:
Subiect:: Atentie ! Apa , in cuptorul cu microunde!!!


Este durerea unei mame al carei fiu a avut acest stupid si dureros accident... Este o intamplare adevarata, un ghinion pe care l-ar putea avea oricare dintre noi, din nestiinta sau ignoranta...
Acum 5 zile fiul meu de 26 de ani s-a decis sa bea o ceasca cu ceai.
A pus la incalzit la microwave (ceea ce a mai facut si inainte in diferite
ocazii) o ceasca cu apa. Nu stiu exact pentru cat timp l-a programat insa mi-a zis ca dorea sa fiarba apa.
La expirarea timpului, cuptorul s-a stins si el a scos ceasca cu apa.
Pe cand privea ceasca, a realizat ca apa nu fierbea; totusi, apa i-a sarit direct in fata.
El a lasat sa cada ceasca din maini dupa ce apa i-a sarit in fata datorita energiei acumulate..
Pe toata fata are rani de 1s si 2s grade si e foarte probabil ca fata sa-i ramana marcata pe langa faptul ca nu mai vede cu ochiul stang.
Pe cand eram la spital, medicul care l-a ingrijit a spus ca sunt foarte frecvente aceste tipuri de accidente si ca nu ar trebui sa se puna apa singura la incalzit la microwave.
Daca se incalzeste apa in acest mod intotdeauna trebuie sa se puna ceva in ea, un betisor de lemn sau un plic de ceai, dar daca se intentioneaza sa se incalzeasca doar apa e mai bine sa se foloseasca aragazul.
Iata ce a spus un profesor de fizica despre acest subiect: "Multumesc ca m-ai avertizat in privinta folosirii apei in microunde.
Cunosc cateva cazuri. Acesta se datoreaza unui fenomen cunoscut ca supraincalzire."
Se poate intampla in orice moment cand apa se incalzeste mai ales daca recipientul folosit e nou.
Ceea ce se intampla e ca apa se incalzeste mult mai rapid inainte ca bulele sa se formeze.
Daca cana e noua, nu are nici o zgarietura sau un loc unde ar putea sa se duca bulele si sa se formeze bule in apa care fierbe, apa se incalzeste trecand de timpul care ii ia pentru a se incalzi (cum se spune fierbe...... .
fierbe...... . si fierbe...... ..)..
Atunci apa se inabusa, sta pe loc si in contact cu aerul tasneste cu putere din cauza energiei pe care o are..
Rog a se trimite acest mesaj tuturor prietenilor tai, ati putea evita o mare durere si suferinta.
La revedere!! Noroc bun!! ....... si ai grija de ochii tai, pentru ca dupa viata, cadoul cel mai de pret pe care ni l-a dat Dumnezeu e vederea !!!
ROG SA TRIMITETI TUTUROR CUNOSCUTILOR E FOARTE IMPORTANT.
CRED CA MULTI NU STIU ACEST LUCRU: A NU SE INCALZI APA IN MICROWAVE !!!!
tury
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:48
BRAVO .SIEU PREFER CUPTORUL CU TOTE CA E MAI INCET.
SPOR LA TREABA.
VERA
























delly002129
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:59
de ce nu mai incalzeste un cuptor cu microunde?
Silvia_Catalina_2
Postat pe 17 Mai 2014 19:50
S-a stricat.
Rotty
Postat pe 17 Mai 2014 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virusul AH1N1 1 De la: garbo112550 18 Ianuarie 2010 19:52
PROBLEME LA MICROUNDE 53 De la: florinelciucar 17 Mai 2014 19:54
DREPATATE SAU DRAGOSTE ??? 26 De la: buna01 12 Februarie 2010 21:59
MEDITATII ENGLEZA 314 De la: sora_ilsi 5 Aprilie 2010 15:28
ABUZURI FACUTE DE ANGAJATI AI POLITIEI ROMANE ASUPRA LUMII CIVILE 47 De la: garbo171675 30 August 2014 13:17
Setari Cookie-uri