dragostea lui Dumnezeu

De la: Dor_marunt, la data 2010-05-23 22:44:13Ia uite ce receptiva a fost la plm.
Nu imi pun eu mintea cu voi..Ca voi aveti mintea odihnita si nu aveti ce faceti...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 22:49
de la atata iertare cata ne-o invatat biserica ni se trage soarta asta de idioti, de ne fwut toti in cwur cum poftesc si odata la 4 ani ne mai da o sapca si un mic, si iar le punem popoul la dispozitie si la bunul plac. io cred ca suntem o rasa de masochisti si nu ne-am data seama inca. trebuie sa ne faca cwurul ferfenita ca sa ne trezim?
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 22:52
apropo de popi si de averi....am fost in sibiu cateva zile, pentru inmormantarea bunicului meu...am intalnit doua categorii de preoti....cel care e in fruntea ierarhiei in sibiu are haine cusute cu fir de aur si icoane de aur pe piept - cica e normal la un cap important din biserica ortodoxa - trona impresionant pe coperta ziarului local...

la polul opus se afla preotul care i-a facut bunicului meu slujbele necesare inmormantarii...de o simplitate si de o cumsecadenie rar intalnita...a rostit un panegeric simplu, dar care ne-a rascolit si pe mine, si pe mama....cinste lui ca stie ca isi faca meseria cu har si cu daruire...mai rar preoti ca el...mi s-a umplut inima de liniste si pace sufleteasca....
tutankhamon
Postat pe 23 Mai 2010 22:53
Daca oamenii au credinta si se roaga...Dumnzeu da omului smerit pe Duhul sfant .omului care nu se mai increde in fortele proprii..Si il lasa pe Dumnezeu sa il conduca....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 22:54
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-23 22:49:01
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-23 22:44:13Ia uite ce receptiva a fost la plm.
Nu imi pun eu mintea cu voi..Ca voi aveti mintea odihnita si nu aveti ce faceti...


da mai tu o ai neodihnita si ti se incurca personalitatile acollo in cutiutza!zau....mai mare pacatul, zic..!
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 22:56
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-23 22:54:03 Daca oamenii au credinta si se roaga...Dumnzeu da omului smerit pe Duhul sfant .omului care nu se mai increde in fortele proprii..Si il lasa pe Dumnezeu sa il conduca....

termina-te odata! mai da-o in plm de smerenie. aia-i pentru vaci.
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 22:56
De la: Reflex, la data 2010-05-23 22:52:23de la atata iertare cata ne-o invatat biserica ni se trage soarta asta de idioti, de ne fwut toti in cwur cum poftesc si odata la 4 ani ne mai da o sapca si un mic, si iar le punem popoul la dispozitie si la bunul plac. io cred ca suntem o rasa de masochisti si nu ne-am data seama inca. trebuie sa ne faca cwurul ferfenita ca sa ne trezim?
Pai in majoritatea bisericilor or sa te sfatuiasca aceleasi lucruri...Pt ca putini inteleg biblia...Biblia nu se poate intelege cu mintea...Ci cu ajutorul Duhului Sfant si de preoti care duc o viata sufleteste si trupeste
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 22:57
Buna Lia. Am facut si eu primul meu film:
http://www.mymagnum.com/?gold=4bf849f6d9de6
Doara
Postat pe 23 Mai 2010 22:57
http://www.youtube.com/watch?v=DnLwK_UKg-0&feature=related
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 22:57



Nu e bine , Reflex, nu e bine sa fii nervos noaptea. Daca nu te linistesti ( dar eu cred c-ai s-o faci) n-ai sa te odihnesti bine in noaptea asta. Si , crede-ma , biserica , religia, credinta sunt subiecte delicate , subiecte pe care sa nu le dezbatem noaptea.

sa nu crezi ca ma gandesc la strigoi sau
liaiedera
Postat pe 23 Mai 2010 22:58
De la: Reflex, la data 2010-05-23 22:56:29
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-23 22:54:03 Daca oamenii au credinta si se roaga...Dumnzeu da omului smerit pe Duhul sfant .omului care nu se mai increde in fortele proprii..Si il lasa pe Dumnezeu sa il conduca....

termina-te odata! mai da-o in plm de smerenie. aia-i pentru vaci.
Daca vorbesti ca un magar,,te ignor...Si nu iti mai raspund la nici o intrebare..Macar bun simt ai...Tu daca nu ai credinta ai mintea limitata....De cate ori sa iti spun ca lumea a gresit...Nu au inteles ce inseamna smerenia....Smerenia trebuie sa o ai cu Dumnezeu,sa nu te increzi in fortele tale proprii..Si cu oamenii sa ai demnitate..sA FII DEMN
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 22:59
credinta sa si-o expuna fiecare in intimitate si eventual la liturghie. n`are ce cauta aici.
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 22:59
De la: Reflex, la data 2010-05-23 22:59:53credinta sa si-o expuna fiecare in intimitate si eventual la liturghie. n`are ce cauta aici.
Eu cred ca tu ai trecut,de la prostie la nesimtire...Treci de o latura negativa si te bagi in alta...Pt ca fara de Dumnezeu suntem niste nimicuri..Si nu suntem in stare sa facem, nimic bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:03
credeti voi ca luptatoarea asta a pli, este atat de credincioasa pe cat propovaduieste p`aici?!
Daca esti asa, de ce draq nu mergi fa, la o manastire sa te calugaresti si sa-l slujesti pe domnul intru cele sfinte? ce plm cauti cu unealta diavolului in mana? d-zeu s-o facut cumva internaut si nu stiu? hai c-am vazut panarame destule la viata mea, lasa teatrul asta ca nu tine.
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 23:04
De la: Reflex, la data 2010-05-23 22:59:53credinta sa si-o expuna fiecare in intimitate si eventual la liturghie. n`are ce cauta aici.
Apoi fiecare este liber sa isi exprime parerea...Schimba topikul,pt ca nu ai sa intelegi niciodata ce vrea Dumnezeu...Pt ca mintea ta este inchisa...Nu poate fii deschisa ca sa pricepi realitatea..Pt ca tu il cauti pe Dumnezeu doar atunci cand ai probleme...Dai vina pe Dumnezeu,,din cauza greselilor oamenilor...Greselilor tale....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:06
reflex..esty prea ironic(a) dc? abordeaza alt topic daca asta te deranjeaza
scorpionultau
Postat pe 23 Mai 2010 23:07
iata un Ateist convins( ca si mine )..Luptatoareo nu te lua de Reflex ca dai de draku
reyya
Postat pe 23 Mai 2010 23:08
De la: Reflex, la data 2010-05-23 23:04:16credeti voi ca luptatoarea asta a pli, este atat de credincioasa pe cat propovaduieste p`aici?!
Daca esti asa, de ce draq nu mergi fa, la o manastire sa te calugaresti si sa-l slujesti pe domnul intru cele sfinte? ce plm cauti cu unealta diavolului in mana? d-zeu s-o facut cumva internaut si nu stiu? hai c-am vazut panarame destule la viata mea, lasa teatrul asta ca nu tine.
Mie imi place sa vorbesc despre Dumnezeu..Il iubesc pe Dumnezeu...Pt ca face parte din viata mea..Asa ca imi face placere sa vorbesc in fiecare minut de Dumnezeu....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:08
luptatoareo...esti criminala...pe bune...ai niste idei crete ca ma mir ca mai respiri...de fapt asta este explicatia faptului ca esti atat de dezlanata in exprimare....ideile crete incalcite in craniul tau de bibilica...si daca ideile au luat locul creierului, ala unde sa se mai deszvolte???
tutankhamon
Postat pe 23 Mai 2010 23:08
@scorpionul...parintzele, te deranjez cumva? sau ai epidermofitie inghinala si nu poti sta bland pe scaun?
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 23:09
Este evident ca Religia introdusa in scoli si mai cu seama religia prost inteleasa naste monstri, IN CAZUL TAU IRINA
Nu exista un atac mai cumplit la devoltarea personalitatii unui copil decat ingradirea lui in canoane religioase pre-medievale , in aceleasi sali de clasa in care invata despre teorema lui Pitagora , circuitul apei in natura sau structura cromozomiala a vietatilor.(despre care cert este ca tu habar nu ai)
Religiile lumii ar trebui sa fie doar "morala pura" . Este suficient sa conosti si sa respecti cele 10 porunci care sint esenta si scopul final al educatiei religioase.
Tot puroiul dogmatic este periculos , stupid si complet inutil.
La fiecare topic , indiferent de tema discutata intalnim ineptiile unei minti bolnave indoctrinata de o religie prost inteleasa.
reyya
Postat pe 23 Mai 2010 23:10
De la: reyya, la data 2010-05-23 23:08:19 iata un Ateist convins( ca si mine )..Luptatoareo nu te lua de Reflex ca dai de draku
Ii necajit si el..Cu criza de romania..Cine mai are chef de ras...Nici macar eu....Imi pare rau de ceilalti oameni..Romani chiar daca sunt asa rai...Pt ca poate de asta nici nu ii ajuta Dumnezeu...Dar eu ma rog pt toata lumea..Pt ca si eu am greseile mele..Si incerc sa nu judec pe nimeni...Ca sa nu ma judece nici pe mine Dumnezeu..Si sa imi mai treaca cu vederea greselile mele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:11
De la: reyya, la data 2010-05-23 23:10:20Este evident ca Religia introdusa in scoli si mai cu seama religia prost inteleasa naste monstri, IN CAZUL TAU IRINA
Nu exista un atac mai cumplit la devoltarea personalitatii unui copil decat ingradirea lui in canoane religioase pre-medievale , in aceleasi sali de clasa in care invata despre teorema lui Pitagora , circuitul apei in natura sau structura cromozomiala a vietatilor.(despre care cert este ca tu habar nu ai)
Religiile lumii ar trebui sa fie doar "morala pura" . Este suficient sa conosti si sa respecti cele 10 porunci care sint esenta si scopul final al educatiei religioase.
Tot puroiul dogmatic este periculos , stupid si complet inutil.
La fiecare topic , indiferent de tema discutata intalnim ineptiile unei minti bolnave indoctrinata de o religie prost inteleasa.
Ia-te de mana cu reflex si aruncate intro baltoaca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:12
De la: tutankhamon, la data 2010-05-23 23:08:36luptatoareo...esti criminala...pe bune...ai niste idei crete ca ma mir ca mai respiri...de fapt asta este explicatia faptului ca esti atat de dezlanata in exprimare....ideile crete incalcite in craniul tau de bibilica...si daca ideile au luat locul creierului, ala unde sa se mai deszvolte???
Am creierul antrenat..Numai ca cateodata trebuie sa se mai si regenereze
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:14
ok..danke schn aber Ihre Religion ist Scheie! :-) Ti-am vorbit in limba alora pe care-i vrei tu langa tine
reyya
Postat pe 23 Mai 2010 23:14
@reya...copila mea, a prins tocmai in liceu, un idiot de popa, care le dicta din biblie uneori si 10 file A4! N-au inteles magarii, ca ora de religie ar fi trebuit sa aibe un alt scop. Acela de a cultiva sufletul si constiinta copilului.
Reflex
Postat pe 23 Mai 2010 23:14
Irina si Alexandra e una si aceeasi persoana?
inseamna ca am ramas in urma rau de tot
sunteti sigure/i?
persidadamian
Postat pe 23 Mai 2010 23:15
De la: reyya, la data 2010-05-23 23:14:35ok..danke schn aber Ihre Religion ist Scheie! :-) Ti-am vorbit in limba alora pe care-i vrei tu langa tine
Pai probleme ta..Daca tu asa crezi...Fiecare cum isi asterne asa doarme
xenaprintesarazboinica
Postat pe 23 Mai 2010 23:16
eu da! restul....
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 23:16
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-23 23:12:52
De la: reyya, la data 2010-05-23 23:10:20Este evident ca Religia introdusa in scoli si mai cu seama religia prost inteleasa naste monstri, IN CAZUL TAU IRINA
Nu exista un atac mai cumplit la devoltarea personalitatii unui copil decat ingradirea lui in canoane religioase pre-medievale , in aceleasi sali de clasa in care invata despre teorema lui Pitagora , circuitul apei in natura sau structura cromozomiala a vietatilor.(despre care cert este ca tu habar nu ai)
Religiile lumii ar trebui sa fie doar "morala pura" . Este suficient sa conosti si sa respecti cele 10 porunci care sint esenta si scopul final al educatiei religioase.
Tot puroiul dogmatic este periculos , stupid si complet inutil.
La fiecare topic , indiferent de tema discutata intalnim ineptiile unei minti bolnave indoctrinata de o religie prost inteleasa.
Ia-te de mana cu reflex si aruncate intro baltoaca [/quote

Reflex e barbat...cat despre in baltoaca cu reflex..hmmm..dar imi plac locurile in care ma pot relaxa..in balta ai putea sa-ti gasesti tu alesul..un broscoi care se preschimba ziua in Fat Frumos...nefoutut de nimenea, destept , frumos , cu bani si devreme acasa. Am zis bine??
reyya
Postat pe 23 Mai 2010 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreti sa castigati cateva mii de ron in 6 luni ???? 1 De la: dana92 2 Decembrie 2011 21:20
Nu-mi gasesc echilibrul 55 De la: garbo162935 15 Aprilie 2012 00:53
oare toti barbatii cred ca daca esti singura ai putea avea o relatie cu unul insurat? 160 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:26
parerea voastra.... 38 De la: garbo262855 8 Iunie 2012 08:11
ale mele probleme 21 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 09:13
Setari Cookie-uri