Ce parere aveti despre barbatii care-si bat sotiile/prietenele?

Era vorba de drumuri, nu de moldoveni..

drumurile de la carciuma
LILO
Postat pe 23 Mai 2010 21:32
Exact!
Cele 7 drumuri care incurca bietul om iesit din carciuma
Tylly
Postat pe 23 Mai 2010 21:34
scorpionultau
Postat pe 23 Mai 2010 21:35
buna seara si ieu le-as umfla ochii sa vada si iei cum este
garbo074997
Postat pe 23 Mai 2010 21:36
si de nu oi putea singurica de banii de bomboane angajez pe cineva pe masura lui
garbo074997
Postat pe 23 Mai 2010 21:37
si l-as bateee si l-as bateee
garbo074997
Postat pe 23 Mai 2010 21:38
euu....le-as umfla sufletul!
fleurdelis
Postat pe 23 Mai 2010 21:40
e tipic pentru multi barbati sa-si umfle muschii si sa isi arate talentele pe cei mai slabi - in cazul de fata, pe femei...si, parerea mea e ca nu ei sunt de vina - pentru ca barbatul la bautura trebuie lasat in boii lui, nu zgandarit....

parerea mea e ca e greseala bietelor femei care indura ani de zile bataile crunte, care nu pun mana pe un retevei sa le altoiasca si ele, care nu pleaca foarte simplu, in lume, pentru ca singure nu se pot descurca...vax...daca ai doua maini si doua picioare, poti munci...

si multe ar avea mult mai mult de castigat daca ar pleca in lume, si sa lase in spate mizeria si saracia in care traiesc...dar se complac in aceste situatii...pentru ca....citez ce spunea o data o femeie la bunica, la botosani...o femeie cu 5 copii si batuta crunt saptamanal de sot...."ce sa fac, daca mi-i drag, kk-m-as intr-insul"...no comment...aici duce lipsa educatiei si accentuarea ignorantei....
tutankhamon
Postat pe 23 Mai 2010 21:44
De la: garbo120833, la data 2010-05-23 16:33:02bataia e rupta din rai...


da..mai ales cand se lasa cu plangere penala...daca nu ai suficiente argumente si creier dai intr-o femeie, mitocaneala e la ea acasa..cat despre latura penala a actiunii ,,rupte din Rai"..
reyya
Postat pe 23 Mai 2010 23:27
Sotul meu nu beia nimic, dar ma lovea, sau cand nu o facea ma jicnea, probabil era frustrat sau cine stie...
Am plecat in lume, si pe langa doua maine si doua picioare mai am si creier si profesie. E tare greu sa razbesc, dar macar nu ma mai deranjeaza nimeni, si nici nu am de gand sa mai las pe vreunul sa ma deranjeze in aceasta viata! Am baietii care mi s alaturi, dar mi se rupe sufletul ca dupa o viata de munca pe branci in loc sa stau la casa mea care am muncit o platesc chirie arabilor!
valibilic
Postat pe 24 Mai 2010 00:27
Eu una nu stiu sa fi patit asa ceva,dar sunt unii barbati care confunda sotia cu sacul lor de box,dar am intalnit cazuri in care o femeie spunea;ca ,ce daca nu imi da si o palma ,nu e barbat,deci depinde si de psihologia victimei
scrichy
Postat pe 24 Mai 2010 00:31
E bine cand femeia gandeste precum si barbatul, nu-i asa?.. poate ca o palma pentru unii inseamna preludiul, nene
anakin
Postat pe 24 Mai 2010 00:34
da...din prea multa iubire..."si ca semn ca te iubesc/ de-aia te cotonogesc..."
sora_ilsi
Postat pe 24 Mai 2010 00:38
reyya, draga mea, trebuie sa fac o precizare. nu sunt adeptul convingerii unei femei cu bataia. departe de mine acest gand. si chiar ma enerveaza cand vad la stiri femei agresate, si chiar duse pe un pat de spital, pentru ca acel dobitoc, care le-a lovit, nu a stiut sa vorbeasca si sa argumenteze decat cu puterea pumnului. pacat, draga mea, ca nu ai inteles sensul cuvintelor mele. pacat.ia mai citeste inca o data prima postare, si vei intelege la ce m-am referit...o zi buna iti doresc.
garbo120833
Postat pe 24 Mai 2010 11:11
De la: garbo120833, la data 2010-05-23 16:33:02bataia e rupta din rai...

uite : asta ai zis ce trebuia sa inteleg??????????? faceai o gluma??????????????? din context nu se intelege asta
jeanette40
Postat pe 24 Mai 2010 12:03
jeanette, draga mea, te repezi si tu. mai citeste, te rog, inca o data, prima postare, si vei intelege de ce am spus ce am spus. desigur, ma refer la postarea care a deschis acest topic, in care se spunea ca sotul bataus este foarte religios.
garbo120833
Postat pe 24 Mai 2010 13:22
ce sa-ti povestesc ........iti arde de cearta zbiara cat poti...sau ami bine
jeanette40
Postat pe 24 Mai 2010 13:25
De la: garbo120833, la data 2010-05-24 13:22:38jeanette, draga mea, te repezi si tu. mai citeste, te rog, inca o data, prima postare, si vei intelege de ce am spus ce am spus. desigur, ma refer la postarea care a deschis acest topic, in care se spunea ca sotul bataus este foarte religios.


..,,bataia e rupta din Rai" ...interpretata printr-o prisma religioasa...am inteles :-),ok..dar atunci trebuia sa o scrii in ghilimele :-) Doar ca pt mine religia e 0, tot puroiul ala dogmatic care te indeamna sa pleci capul si sa te lasi oprimat..prostit , ,,sa intorci si celalalt obraz" sunt pentru cei care se lasa manipulati ..persoane submisive pt care religia e totul si ,,asa a fost dat" devine o filosofie de viata, pt mine toatea astea sunt egale cu multimea vida..zero barat...sunt o atheista convinsa :-)
Scuza_mi comentariul facut..dar am crezut ca esti unul dintre cei care crede in ,,educatia" femeii prin violenta fizica, pacat ca in legislatia romaneasca pedepsele penale pt violenta in familie sunt extrem de mici, din punctul meu de vedere. Nimic nu justifica sa lovesti o femeie..singurul motiv intr-adevar justificabil,care se poate proba in penal ar fi acela daca ea te ataca si fortele sunt relativ egale iar apararea este proportionala cu gravitatea atacului. Cei care lovesc femeile de regula sunt persoane care au trait intr-un climat familial violent asa au vazut acasa, tatal lovind-o pe mama, a preluat din familie acel model ca fiind unul ,,normal" sau cei care nu au incredere in ei, au suficiente frustrari dar in fata femeii vor sa para ,,barbati"..nu au creier suficient pt o polimica pe masura si atunci... ultimul argument e datul cu pumnul ..violenta fizica si psihogena(in unele cazuri)
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 16:37
De la: garbo120833, la data 2010-05-24 11:11:42reyya, draga mea, trebuie sa fac o precizare. nu sunt adeptul convingerii unei femei cu bataia. departe de mine acest gand. si chiar ma enerveaza cand vad la stiri femei agresate, si chiar duse pe un pat de spital, pentru ca acel dobitoc, care le-a lovit, nu a stiut sa vorbeasca si sa argumenteze decat cu puterea pumnului. pacat, draga mea, ca nu ai inteles sensul cuvintelor mele. pacat.ia mai citeste inca o data prima postare, si vei intelege la ce m-am referit...o zi buna iti doresc.


am raspuns in comentariul precedent , ma bucur ca ai facut precizarea, riscam sa te ,,etichetez" si erai nevinovat :-)
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 16:40
De la: garbo120833, la data 2010-05-23 16:33:02bataia e rupta din rai...
Bataia este rupta din rai,,pt barbati pt ca sunt niste insensibili
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Mai 2010 16:50
da..Irino..sa li se taie capul( acuma nu conteaza care, e aproape irelevant :-)) Scuteste-ne de indoctrinare religioasa macar pe topicul asta..sau du-te cu D-zeu!! By the way....asta e cumva internaut???
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 16:55
Eu ma duc sa bat niste carne.
Doara
Postat pe 24 Mai 2010 16:56
eladaela
Postat pe 24 Mai 2010 16:57
In romania barbatii sunt niste needucati...Majoritatatea...Nu stiu sa respecte o femeie..O vad ca pe un obiect de consum...Asa cred ca au vazut acasa..La parinti si asta s-a transmis de la om la om....Si in strainatate oamenii sunt mai educati pt ca sunt reguli severe..Si cum regulile din romania sunt facute tot in favoarea barbatilor....de asta barbatii profita de ocazie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Mai 2010 16:57
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-24 16:56:41Eu ma duc sa bat niste carne.


dorulet..bate-o bine Ajunge pt un snitel mare?
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 16:58
Chiar de 3.
Doara
Postat pe 24 Mai 2010 17:00
De la: reyya, la data 2010-05-24 16:55:37da..Irino..sa li se taie capul( acuma nu conteaza care, e aproape irelevant :-)) Scuteste-ne de indoctrinare religioasa macar pe topicul asta..sau du-te cu D-zeu!! By the way....asta e cumva internaut???
Ce tot ai cu Dumnezeu? Iti este ciuda pe El,ca nu iti da nevasta cuminte si harnica? Pai Dumnezeu da fiecaruia dupa cum face...Pt ca este si o vorba..Inainte sa pretinzi ceva,trebuie sa te uiti la tine...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Mai 2010 17:00
Eu l-am rugat pe Dumnezeu sa ma tina departe de curvari,mincinosi si puturosi....Si daca o sa fie sa ma marit..Sa imi dea un barbat la fel; ca si mine..Pt ca eu mai intai ma uit la mine,inainte sa pretind ceva...Sa primesc asa cum fac
xenaprintesarazboinica
Postat pe 24 Mai 2010 17:02
Irino ar fi culmea ca Dumnezeul tau sa-mi dea nevasta , dar nu sunt lesbi
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 17:03
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-24 17:02:36 Eu l-am rugat pe Dumnezeu sa ma tina departe de curvari,mincinosi si puturosi....Si daca o sa fie sa ma marit..Sa imi dea un barbat la fel; ca si mine..Pt ca eu mai intai ma uit la mine,inainte sa pretind ceva...Sa primesc asa cum fac



daca....daca...daca...eheeeeee!
reyya
Postat pe 24 Mai 2010 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Influenteaza oare atat de mult ajutorul financiar dat personei iubite? 60 De la: Cleopatra2010 3 Aprilie 2012 09:40
Aspecte unde nu ne intelegem 20 De la: garbo_480569 27 Ianuarie 2018 09:28
Monitoare de fertilitate 4 De la: garbo_5418 10 Septembrie 2012 22:58
fetele din ziua de azi 9 De la: quasaria 5 Iunie 2010 12:10
Relatie la distanta 45 De la: garbo091118 13 Noiembrie 2010 05:32
Setari Cookie-uri