ce sa fac?

am o relatie de un an si jumate,nu stiu daca ma iubeste asa cum merit,eu am facut multe pt el,nu are munca eu il intretin,si mai rau trebuie sa o suport si pe masa,ca nu vrea sa o lase singura,e rea si avara.mai are un baiat care l-a dat la o parte pt ca nu avea bani si pt ca sotia lui nu-i dadea bani ei.soacrei.l-a ales pe cel de-al doilea copil adica iubitul meu pt ca eu am acceptat un tymp sa-i dau bani ei.acum nu -i mai dau si el ia zis ca m-au deranjat toate momentele cand ea imi cerea bani.si asta a deranjat-o si nu ma mai suporta .nu mai vorbm dar el ma obliga sa stau si cu ea in casa zice ca n-o lasa sg niciodata.mentionez ca ea are o suma mare de bani in banca de care nu vrea sa se atinga si are si suficienti bani pe luna ca munceste din care se poate intretine.dar nu-i ajunge.eu incerc sa-l fac sa se gandeasca si lamine.ca trebuie sa ne vedem de viata noastra fara ea.dar el nu intelege ca masa e rea si nu vrea cu nici un chip.simt ca va trebui sa-l las cu masa chiar daca ma doare ca-l pierd.voi ce ma sfatuiti?
estela
Postat pe 14 Aprilie 2010 03:50
Stii vorba aia :"mila mi-e de tine dar de mine mi se rupe inima"? Deci de cine ti-a mai mult mila de tine sau de el?
Ciresica
Postat pe 14 Aprilie 2010 04:22
Fa ce simti ca trebuie sa faci
rapsody33
Postat pe 14 Aprilie 2010 04:38
hmmmmmmmmmm!!!!!!.......nush` de ce da nu se leaga ceva!!
parca prea e fara cap si fara coada toata acesta polologhie!!!
dar ma rog...mai vedem cat din ce se spune aici e de comentat sau e doar...inca un topic...acolo!!
ovidiu42
Postat pe 14 Aprilie 2010 04:57
nu e doar un topic acolo.....e viata mea si ai dreptate,ceva nu se leaga.adica:iubirea cu banii
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 03:34
o mama care isi alege copii in functie de venit si eu nu o mai suport pt asta,normal ca nu se leaga,,,,,ce nu se leaga?am scris in mare povestea mea.daca ar fi sa povestesc tot n-as avea memorie destula la pc.credema ca mie mi-ai da dreptate.....
estela
Postat pe 15 Aprilie 2010 03:41
Nu tot tu erai aia care dadea sfaturi despre divort? De ce nu le aplici?
Doara
Postat pe 15 Aprilie 2010 06:27
stii u,sfaturi poti da mai usor,dar cand esty chiar tu implicat mai greu
estela
Postat pe 16 Aprilie 2010 02:22
cred ca...tre` sa mai inveti putin sa expui un subiect pt topic!!
nu ti se pare dubios ca...nu mushca nimeni?
nu degeaba parca...nu se lega!!!
hai...nu fi supi!!
mai incearca!!
ovidiu42
Postat pe 16 Aprilie 2010 03:31
De la: ovidiu42, la data 2010-04-16 03:31:26cred ca...tre` sa mai inveti putin sa expui un subiect pt topic!!
nu ti se pare dubios ca...nu mushca nimeni?
nu degeaba parca...nu se lega!!!
hai...nu fi supi!!
mai incearca!!
.ce trebuie sa invat don ovidiu?invata-ma tu,ca esty tare dastept.nu am facut decat sa povestesc in mare viata mea.dar se pare ca nimeni nu crede,nu musca nimeni,cum zici tu,asta pt ca nimeni nu poate sa-si imagineze ca exista si mame asa.Ce sa mai incerc?daca postam un subiect de sex,vai cate pagini erau acum....AM OBSEVAT CA MULT SE FAC MISTOURI DE SUBIECTE,cred ca mai bine se numea:forum cu Calinescu
estela
Postat pe 16 Aprilie 2010 05:32
Ok. Deci stii ce sa faci si nu faci. Atunci n-am ce sfat sa-ti dau.
Doara
Postat pe 16 Aprilie 2010 06:23
buna,,,,nu e nimeni azi paici?
estela
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:35
eee parca ce poti sa faci!!
fleurdelis
Postat pe 17 Aprilie 2010 19:39
pot, dar ma complac in stuatie,de ce?lasa,frica de singuratate
estela
Postat pe 18 Aprilie 2010 03:49
Nu pot sa-ti spun decat "bafta" si uita-te cum trec anii pe langa tine.
Doara
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:16
De la: Dor_marunt, la data 2010-04-18 09:16:49Nu pot sa-ti spun decat "bafta" si uita-te cum trec anii pe langa tine.
mersi,am nevoie.
estela
Postat pe 19 Aprilie 2010 05:06
Buna, Estela. Ideal ar fi ca sa nu mai stati cu ea si acest lucu trebuie discutat cu el. Trebuie sa vezi ce si doreste el sa stea cu tine sau cu mama. Asta trebuie vazut din timp caci pe viitor va fi tot asa si daca veti avea un bebe, toata viata vei avea probleme. Daca nu vrea pa si pusi caci barbati mai gasesti, poate nu el este cel pe care l cauti. Apropos dar cu el cum te ntelegi?
alex2007
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:07
ne intelegem bine,dar faptul ca el nu munceste si nu -si gaseste sau nu-si da interesul ma face sa ma gandesc ca viitorul nu-i roz.m-am cam saturat ca eu sa platesc toate.oricat l-as iubi,apoi mai e si problema cu maica-sa,nu vrea s-o lase si pace.incerc sa ma linistesc si sa ma gandesc ce e mai bine pt mine.
estela
Postat pe 19 Aprilie 2010 07:14
el ce are de oferit daca tu il intretii si pe el si pe maica-sa?declaratii de amor? neaaahhh..wake-up girl
Asta inseamna ca nu te iubesti,nu te respecti...pacat
evasweet
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:28
Estela , simti bine!!! lasa-l cu mamicutza..de la prea mult laptic uite ce s-a ales de el Next!!! SUCCES si spune-i fara probleme ADIO!! :-)
reyya
Postat pe 21 Aprilie 2010 18:36
De la: estela, la data 2010-04-19 07:14:51ne intelegem bine,dar faptul ca el nu munceste si nu -si gaseste sau nu-si da interesul ma face sa ma gandesc ca viitorul nu-i roz.m-am cam saturat ca eu sa platesc toate.oricat l-as iubi,apoi mai e si problema cu maica-sa,nu vrea s-o lase si pace.incerc sa ma linistesc si sa ma gandesc ce e mai bine pt mine.


astea sunt cazuri irecuperabile..de la prea mult laptic , cum spuneam ...Deh!
reyya
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:56
estela dar nu vezi maica ca tu faci ce ar trebui sa faca el adica sa munceasca ce castigi tu din toata sarada asta ....iubire?....nu cred iesi mai repede din viata lor si vezi/ti de viata ta
gmpa
Postat pe 22 Aprilie 2010 00:11
Tu trebuie s-i pui o ntrebare simpl---TE-AI CSTORIT CU EL, SAU CU TOAT FAMILIA LUI--IN SPE, MAMA ! E adevrat c brbaii uneori nu se pot desprinde de poala mamei, ., dar n acest caz, cel mai bun sfat este , s ai o discuie serioas cu el i dac nu ajungi la un consens cu el, atunci las-l s stea cu mama ...cci nseamn c nu s-a ---maturizat...complet (i sta e un termen delicat ,n acest context!)De ce trebuie s[ te cramponezi de o situaie , care vezi i tu c nu-i aduce dect suferin i nemplinire ? Nu neleg , cum crezi tu c funcioneaz iubirea ! doar tu s druieti, i cellalt nu?
lilioceanu
Postat pe 22 Aprilie 2010 03:41
de ceva tymp suntem numai in certuri.mereu discutand.dar fara rezultate.nu stiu daca o sa-mi ajunga banii sf asta de luna sa-mi ichiriez o camera dar sigur luna viitoare incerc sa gasesc.....va tin la curent.
estela
Postat pe 22 Aprilie 2010 03:49
Draga mea,tu ai o mare responsabilitate in primul rind fata de copilul tau...esti acolo unde esti ca sa asiguri fetitei tale un trai mai bun...nu sa intretii barbati...trezeste-te...iubirea trece prin stomac...
rapsody33
Postat pe 22 Aprilie 2010 04:25
multumesc ca sunteti alaturi de mine.
estela
Postat pe 22 Aprilie 2010 04:57
fleurdelis
Postat pe 22 Aprilie 2010 05:04
Draguta nu ai precizat unde locuiti la tine sau la ei,insa oriune ati locuii incearca sa discuti cu el intr-o zi f. serios dar fara sa te enervezi sau sa tipi, si fara sa vorbesti f. mult , ii spui clar ca nu doresti sa o ponegresti pe mama lui, ca nu mai doresti nici macar sa-i spui cate rautati iti aplica pt. ca i-ai mai spus de multe ori dar nu te-a ascultat si spune-i simplu: daca nu doresti sa ne mutam impreuna singuri va trebuii sa ma gandesc serios ce este de facut cu viata mea, astept sa imi dai un raspuns in 3 zile....si atat, daca in cea de a patra zi inca nu ai raspunsul lui ,.....chiar in aceasta a patra zi,pleci de acasa fara sa le spui nimic, considera ca le-ai spus tot ce era de spus si stai departe de ei cateva zile. Daca acest barbat te iubeste, te v-a cauta si atunci ii vei spune tot f. calma ca nu ramai cu el decat daca ve-ti locuii singuri. Ii spui ca la mama lui ve-ti merge duminica in vizita, daca si ea este de acord, dar nu mai esti de acord sa locuiti impreuna, iar in perioada urmatoare va fi necesara si angajarea lui pt. ca o femeie isi doreste intotdeauna in barbat un sprijin si de la barbat. Daca nu este de acord da-l naibi ca iti va distruge masa toata viata, toate sperantele, iar inima ta nu va fii niciodata a lui, te vei gandii intotdeauna la un alt barbat mai bun care sa iti ofere atentie, iubire, mangaiere. Iar tu nu vei fi niciodata fericita. Sper sa iti fie de folos sfatul meu.
garbo100606
Postat pe 22 Aprilie 2010 09:19
nu vreau sa fiu in pielea ta.parca am fi la emisiunea soacrele si nurorile.ce te leaga de el?in nici un caz iubirea pt el!daca este asa,imi cer mii de scuze,din tot sufletul dar inseamna ca ori nu te iubesti si pe tine,ori nu sti povestea cu masochismul.gandeste-te la tine,ca asta nu este iubire,cred ca doar te complaci.sunt destui barbati.ce ai gasit asa interesant,la un asemenea barbat care traieste ca un paduche,rusinos sa traiesti din banii femeii.brrrr
politistul
Postat pe 22 Aprilie 2010 09:38
Mi-e mila de tine ...cum ai putut sa te indragostesti de el...laaasa-l si vezi de viata ta astia sunt niste lipitori.
erjike60
Postat pe 23 Aprilie 2010 01:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viitoarea soacra 77 De la: garbo_8430 20 Decembrie 2013 16:51
Te rupi de traditie, te rupi de familie? 56 De la: Juna 14 Mai 2011 10:55
Ganduri la ceas de seara 3 De la: garbo_458802 21 Noiembrie 2016 09:09
sotie,mama....soacra! 37 De la: anasiana 12 Decembrie 2013 09:57
Secretul casniciei perfecte 532 De la: sophia 2 Iunie 2010 14:12
Setari Cookie-uri