Credeti ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie?

crezi?dam de pomana amandoi.
politistul
Postat pe 21 Aprilie 2010 02:27
si dupa spune/ti ca tiganul badaprostai
gmpa
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:37
nu cred in prietenia dintre un barbat si o femeie. o perioada poate sa para a fii asa ceva, dar nu rezista.ori se ajunge la amor ori la despartire... mai devreme sau mai tarziu
Anilus
Postat pe 4 Mai 2010 02:41
bine... mai devreme sau mai tirziu tot se ajunge la despartire. Ca nimic nu e vesnic pe lumea asta. Moare unul... pina la urma.
quasaria
Postat pe 6 Mai 2010 00:12
Depinde ce vrei de la prietenia cu barbatul. E normal sa difere de cea cu o femeie. Daca vrei acelasi tip de prietenie ca si cu o femeie, n-o sa mearga.
Doara
Postat pe 6 Mai 2010 06:16
De la: andreea_n_c, la data 2010-04-03 16:49:16blah ..blah..blah...sa fie cum ziceti voi!!...dar eu personal nu prea cred!!...e o vorba care se traduce ca...multe relatii de prietenie se termina in ..dragoste...dar o relatie de dragoste in prietenie nu se transforma niciodata!!!...si eu cred ca asha e...asta inseamna (daca ar fi sa fie inversul ..sintagmei)..inseamna regresie..psihologica evident!!..cine vrea sa devina din destept prost?!


Eu am un prieten de 30 de ani incoace. In liceu a fost indragostit de mine... sau asa a crezut el. mi-a marturisitatunci asta, am discutat, am lamurit faptul ca nu simt atractie pentru el si de atunci am ramas foarte buni prieteni. el a fost casatorit 20 de ani, acum e divortat insa prietenia noastra a ramas aceeasi. ne sunam zilnic...sau aproape zilnic, avem incredere unul in celalalt. asa ca eu iti spun ca SE POATE !!!! sigur ca tu crezi ce vrei.
Anilus
Postat pe 7 Mai 2010 07:57
Da, eu spun ca exista din toata inima o asemenea relatie. Indiferent daca ea a avut initial sau subconstient o tenta de atractie sexuala, poate fi cea mai frumoasa prietenie. Eu beneficiez de doi prieteni care sunt barbati si in schimb o singura prietena. Cand spun prieten, ma refer la cel/cea la care poti apela noaptea cand nu ai unde merge si cand simti nevoia sa sari de pe bloc :) , si cand te bucuri si cand vrei sa iti strigi fericirea.
Voi spune chiar ca sunt relatii cu mult mai sincere si mai trainice; nu vor suferi din invidie niciodata relatiile de prietenie intre un barbat si o femeie si nici din alte cauze meschine, mici rautati de-ale femeilor.
Nu vrea sa fie nimanui cu suparare, dar pot fi foarte frumoase aceste prietenii, iar eu sunt fericita posesoare! :)
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 11:08
si io vreau!!!
zambila
Postat pe 27 Mai 2010 11:13
De la: politistul, la data 2010-04-21 01:37:44eu sunt cel mai bun prieten al femeilor.


Cred si eu!!! La cat de necajit si ciufulit esti, sigur sar sa te mangaie! Femeile au instinct matern, am spus eu ca ai tactica. Sa speram ca stai bine si tehnica, pentru ca altfel...
moniq_
Postat pe 27 Mai 2010 12:29
Da exista. Prefer sa am mai multi prieteni barbati decat femei si am mai multi prieteni barbati decat femei.
Rha
Postat pe 13 Iunie 2010 18:44
da!! exista prietenie adevarata de acest gen
EXISTA!!
LILO
Postat pe 13 Iunie 2010 19:05
Am un prieten englez bogat care imi promite totul....Prietenia noastra e on line si e atat de pura...ezista si multa dragoste ,darma tem ca de la prima intalnire totul va disparea ca prin farmec.El e in Turcia acum in interes de afaceri ,constructii,si va pleca mai tarziu in Africa de vest.In octombrie mi-a proimis ca vine la mine ,Euy i-am spus ca sunt grasuta,am 43 de ani,el e putin mai in varsta ca mine ,are un baietel de 10 ani...Ma tem sa ma avant in aceasta relatie pentru ca nu am experienta,dar mi-as dori un sot strain sa aiba grija de mine...Stiu promisiunile sunt frumoase,pe internetorice prietenie pare sincera dar conteaza realitatea.
Cristiania
Postat pe 10 August 2010 02:49
Scuza-ma, Cristiania, dar povesti din astea cu englezi bogati care promit totul "on-line" sunt cu miile pe internet...vezi, ca e posibil ca dupa ceva timp sa-ti ceara niste bani pe care ti-i va da inapoi "inmiit" doar ca sa-ti testeze iubirea etc.

Stiu pe cineva care a descoperit o retea de borfasi din astia internauti care intrau pe site-uri de matrimoniale, niste nigerieni prapaditi care lucrau in Marea Nordului, sau cam asa ceva si se dadeau drept oameni de afaceri, sau ingineri, si textul era cam acelasi cu un baietel da 10 ani, cu sotia decedata,cu plecari de la un capat la altul al lumii pentru afaceri sau cu serviciul bla-bla-bla...Cu promisiuni de casatorie si vacante de vis...unii care stiu putina engleza vor sa ia meditatii gratuite...daca ai sti foarte bine engleza ti-ai da seama ca aia nu prea stiu si i-ai putea demasca...


Cred ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie, dar e ceva foarte rar...barbatii sunt, in general, foarte egoisti si superficiali...
sora_ilsi
Postat pe 10 August 2010 03:06
De la: quasaria, la data 2010-05-06 00:12:37bine... mai devreme sau mai tirziu tot se ajunge la despartire. Ca nimic nu e vesnic pe lumea asta. Moare unul... pina la urma.



da moare ...eu sunt prietena ff buna cu un barbat si ne intelegem f bine si deschis despre tot....il sfatuiesc cu femeile si el cu barbatii....dar parca la un moment dat am simtit ca e atras de mine....si i-am zis ca nu are rost sa stricam prietenia pt o partide de sex care poate nici nu ne va placea si inca continuam prietenia....
ozi_fara_tine
Postat pe 13 Septembrie 2010 14:03
eu am un prieten de 6 ani si prieten in adevaratull sens al cuvantului,,fara sa ajungem in pat pot spune k suntem k si fratii avnd in vedere k ne stim de atata timp si am impartit multe...prietenie intre fete nu cred deorece fetele sunt rautacioase si uneori invidioase...doar k trebuie sa fim constient k indiferent k suntem prieteni cu fete sau baieti aceste prietenii nu va dura la nesfarsit....ptr k prieteni adevarati,nu exista...toate se intampla cu un scop....akm depinde ce intelege fiecare prin prietenie...e normal sa avem opinii diferite,ptr k fiecare vb din propria experienta...desi am un asemenea prieten ma astept in orice clipa sa se raceasca relatia dintre noi,dar ptr simplu fapt k noi in ultimul timp comunikam pe net deoarece sunt departe...stiti proverbul...fereste-ma doamne de prieteni k de dusmani ma feresc singur....
ntanyela
Postat pe 8 Noiembrie 2010 02:10
darya,

prietenii raman prieteni. cei care nu raman, inseamna ca n-au fost...
:)
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 02:17
am omis ghilimelele, nu mai pot modifica...
specific ca citatul nu-mi apartine.
dar il consider foarte valabil.
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 02:25
rectific ceea ce am spus pe 10 august: nu mai cred ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie...
sora_ilsi
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:10
cine te supara Ilsi... ??

uneori mai avem parte si de dezamagiri, toate trec, fruntea sus si zambeste
cricat
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:19
"..eu am un prieten de 6 ani si prieten in adevaratull sens al cuvantului,,fara sa ajungem in pat.."


nabadaiosilor..
roby_cado
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:27
De la: cricat, la data 2010-11-09 20:19:02cine te supara Ilsi... ??

uneori mai avem parte si de dezamagiri, toate trec, fruntea sus si zambeste


multumesc...daca ar fi numai atat...
sora_ilsi
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:41
De la: roby_cado, la data 2010-11-09 20:27:45"..eu am un prieten de 6 ani si prieten in adevaratull sens al cuvantului,,fara sa ajungem in pat.."


nabadaiosilor..


robi, nu ca m-as baga... dar cred ca din 6 ani de perversiuni "curate" as avea si eu cate ceva de invatzat...descopar inca o data cat sunt de nestiutor...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 20:59
he he..,omu' cat traieste...
roby_cado
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:23
De la: roby_cado, la data 2010-11-09 20:27:45"..eu am un prieten de 6 ani si prieten in adevaratull sens al cuvantului,,fara sa ajungem in pat.."


nabadaiosilor..


Bre, n-am putut sa nu dau copy/ paste dupa toata postarea lui Roby!
Roby, tare asta!
Si zi asa, ha? "Nabadaiosi". Pai daca nu mai apuca sa ajunga in pat, cum dreaq sa nu fie?
Thor_again
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:28
ai dreptate,tokmai de aceea sunt foarte putini prieteni in adevaratul sens al cuvantului..
ntanyela
Postat pe 24 Noiembrie 2010 14:40
Ai dreptate. Intotdeauna va exista indoiala in sufletul partenerului atunci cand vede ca ai un prieten f bun la facultate/servici. Si acel om chiar poate exista si daca te gandesti chiar poate fi doar prieten si sa nu-l vezi niciodata ca pe un iubit. Insa ramane totusi neinteles pe ce se bazeaza prietenia asta atat de buna si daca nu se va ajunge mai tarziu sau in final peste timp la mai mult. Traiesc o experienta de genul asta si pot sa zic ca si el are prietena si eu am prieten si ne intelegem super la facultate,dar atat,nimic mai mult nu a fost nici o clipa. Dar iubitul meu mereu e sceptic in privinta acestui lucru, mai in gluma , mai in serios, cu ce zice simt o mica gelozie si un gram de neincredere , zice el "in el nu am incredere,nu in tine"(asta poate pentru ca nu il cunoaste inca). Totusi intr-o relatie in care exista incredere si dragoste 100% nu mai au loc aceste mici indoieli. Pentru ca asa colegi si colege de facultate/servici vor fi toata viata in preajma noastra, si la 20 de ani , si la 40 de ani , dar asta nu iti poate pune semne de intrebare asupra fidelitatii partenerului/partenerei decat daca relatia ta nu te face fericit pe deplin.
garbo187138
Postat pe 11 Februarie 2011 12:19
De la: andreea_n_c, la data 2010-04-03 16:49:16blah ..blah..blah...sa fie cum ziceti voi!!...dar eu personal nu prea cred!!...e o vorba care se traduce ca...multe relatii de prietenie se termina in ..dragoste...dar o relatie de dragoste in prietenie nu se transforma niciodata!!!...si eu cred ca asha e...asta inseamna (daca ar fi sa fie inversul ..sintagmei)..inseamna regresie..psihologica evident!!..cine vrea sa devina din destept prost?!


Cine vrea sa devina din destept , prost?
Ala/aia care se indragosteste de un prietena/prieten!!!!
Cu siguranta un barbat este de dorit ca prieten. Parerea mea.
Si apoi ce inseamna prieten /prietena?
Si sa stii ca o relatie de dragoste se poate transforma in prietenie... ( de la o anumita varsta... )
dor72
Postat pe 14 Februarie 2011 17:57
POATE ITI DORESTI HAINUTZE DE CALITATE LA PRET REDUS
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 06:11
Pai..depinde de barbat..sau de femeie....
garbo165292
Postat pe 6 Aprilie 2011 14:04
Pai..depinde de barbat..sau de femeie....
garbo165292
Postat pe 6 Aprilie 2011 14:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
....e vina mea? 18 De la: quasaria 19 Decembrie 2009 19:45
conteaza virsta 8 De la: cri_cat 7 Februarie 2012 22:08
"Primul sarut" Povestea mea... 10 De la: dor72 11 Aprilie 2011 13:52
imi e frica sa ma mut cu ea 22 De la: garbo_2177 16 Iunie 2012 11:30
conteaza virsta 308 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
Setari Cookie-uri