Sunt atat de disperat ca nu stiu incotro s-o iau, voi ce ma sfatuiti?

Ok, acum ai perfecta dreptate in ceea ce spui dar acum inca mai este impreuna cu fostul sot si nu stiu pana cand ,asteapta sa plece de buna voie sa nu fie judecata de proprii copiii ea spune ca ma iubeste mult dar nu am vazut o siguranta in ea care ar fi procedurile corecte care ar trebui sa le urmez eu?
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 16:31
Hai mai las`o draq...Care parte din "nimeni nu o sa-ti spuna exact ce ai de facut" n`ai inteles`o?
Tu nu vezi ca esti a 5`a roata la caruta?
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 16:35
Eu am inteles ce vrei sa spui tu adriana dar vreua sa stiu cum sa ma comport, ce trebuie sa fac mai bine, ca poate eu nu fac bine ce ar fi trebuit sa fac, nu crezi?
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 16:41
ceea ce poti face in acest moment este sa astepti sa se produca divortul. in acest timp poti sa vezi si dinspre ea o deschidere catre tine,...sa-si doreassca sa fie numai cu tine...nu si cu alti barbati in acelasi timp.in tot acest timp poti sa discerni mai bine ce este bine pentru tine si copil.nu cred ca-ti va fi prea usor avand in vedere ca are si ea copii unde mai pui si 3.nu trebuie sa te grabesti,......chiar daca esti barbat.....totul depinde de tine.succes!
ladyDY
Postat pe 22 Februarie 2010 16:45
De la: george41, la data 2010-02-22 15:04:05 nu sexul ma facut sa ma indragostesc de aceasta doamna, ci felul ei de a fi cu adevarat femeie.


aha... deci d-aia nu ma iubeste pe mine nimeni... ca nu stiu sa dezvolt doua relatii in paralel si sa-l introduc in ecuatie si pe ex-ul...
stii ce? mai bine singura.

georgica, fara suparare, tare mai esti bleg!
Tylly
Postat pe 22 Februarie 2010 16:45
Las`o cu sotul ei sau cu cine vrea...daca e sa iti refaci familia vreodata,ai sa ti`o refaci cu cineva care sa merite cu adevarat!Esti barbat ce naiba!Oricum...daca v`a fi sa va puneti ordine in viara si sa fiti impreuna,cred ca ar fi ok o vreme...pana`ti vei aduce aminte cu cati a mai fost cat a fost si cu tine...N`ai sa mai fi in veci sigur pe ea si pe relatia voastra!Concentreaza`te asupra copilului tau ca daca e sa gasesti o femeie care sa te merite,ai s`o gasesti!
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 16:47
Din punctul meu de vedere George nu e o persona reala. Ce barbat e parasit de sotie cu un copil de 17 si isi gaseste in foarte scurt timp o iubita care are si 3 copii si sot si amant. E cusuta cu ata alba povestea.
Lady_Di
Postat pe 22 Februarie 2010 17:03
georgele, eu chiar cred ca esti posesiv

in alta dezordine de idei, hai sa emit si io un panseu 'inteligent' azi, sa nu ma sara randu' :

95% din populatia globului asteapta sa li se spuna ce trebuie sa faca. doar 5% fac ce vor ei fara sa li se dea indicatii
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Februarie 2010 17:20
Si in plus nu e disperat ca l-a lasat nevasta cu copilul dupa cel putin 17 ani de casnicie - e disperat ca femeia aia cu 3 copii, sot si amant nu il iubeste....sau... ce-o fi vrand el de la ea.
Lady_Di
Postat pe 22 Februarie 2010 17:56
Cu sotia am ramas in relatii bune de prietenie si am ajuns la intelegerea sa nu ne vorbim de rau indiferent de situatie sa ne respectam de dragul copilului, ea ma parasit pentru altul si a plecat la el in italia atat pot spune despre ea si nu mai mult, nu e corect si asa am fost nevoit sa cunosc si eu pe cineva atata vreme cat am avut o viata de familie ca singuratatea este cel mai greu lucru pentru o persoana ca mine.
Stii sa comentezi dar nu stii sa ma sfatuiesti, atat poti ,te-am inteles
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 18:49
george, toate fetele care au postat aici ti-au spus acelasi lucru, cu cuvinte diferite si fiecare in stilul ei, dar parerea este unanima si sfatul unul singur: trebuie sa faci tot posibilul sa o uiti, treci peste relatia asta, tu vrei o femeie serioasa numai pt tine, iar ea nu este asa si te-a folosit pe post de manta de vreme rea, din cate am inteles.

deci, las-o cu ale ei si cauta sa-ti refaci viata alaturi de altcineva, asta este sfatul pe care il primesti de aici, daca il accepti bine, daca nu iar bine, oricum tu faci ce vrei indiferent de ce spune unul sau altul.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 19:01
am uitat,
tot respectul pt ca nu arunci cu noroi in sotia ta, pt ca aveti inca o relatie buna si pt ca iti cresti in continuare copilul.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 19:03
dar cum sa fac? o iubesc foarte mult! am incercat, sa o dau uitarii, nu reusesc, ma dispera si imi sune ca nu vrea sa ma piarda, nu mai inteleg nimic de la ea
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 19:06
pai fii ma george barbat ce puii mei, normal ca nu vrea sa te piarda pt ca inca nu stie nici ea pe care din voi va vrea, ca sunteti ca niste mielusei la picioarele ei si ii dati siguranta.

ia nu-i mai raspunde tu la telefon o saptamana, sa vezi ce repede o sa se hotarasca ea ce vrea de fapt......si nu-mi spune ca mori fara ea o saptamana ca nu cred, noi femeile nu murim cand "iubirea vietii" ne da viteza, cu toate ca simtim si credem asta cu toata fiinta in momentele alea.....iti iei un concediu sau 2-3 zile libere si pleaca din oras, sa fii departe de ea si gandesti la rece situatia.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 19:20
si oricum de la ea nu ai ce sa intelegi pt ca nu vrea sa te faca sa intelegi, ei ii place situatia asta, punct.
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 19:22
bre george, o fata de pe aici dadea un sfat tare sanatos cuiva intr-o situatie similara. n-o mai da uitarii, cum zici tu, ci de-a dreptu' dracului. ca are balta peshte!
pik_nik
Postat pe 22 Februarie 2010 19:24
giorgica ....impusc o !!!!si ascunde o ca pe elodia.....in cimitir....taticu s ai scaqpat!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Februarie 2010 19:47
da azi am inceput sa nu-i mai raspund la tel, cred ca ma chemat de 100 de ori si mi-a trimis o groaza de sms-uri ca e dor de mine si are chef sa faca ceva dar nu am dat curs la nimic nici la tel si nici la sms-uri,vreau sa vad ce iese pana la urma ca prea i-am oferit totul pe tava.
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 19:47
asa tati....si daca vrea sa vina la tine....prinde i degetele in usa....din greseala!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Februarie 2010 19:57
da nazira asa o sa fac
george41
Postat pe 22 Februarie 2010 20:04
georgica...asia ca mi esti simpatic!!!!!poti s o chemi la o cafea,sa i o scapi in poala!!!!!sau vin rosu pe bluzita.....
nazirra
Postat pe 22 Februarie 2010 20:05
De la: nazirra, la data 2010-02-22 20:05:46georgica...asia ca mi esti simpatic!!!!!poti s o chemi la o cafea,sa i o scapi in poala!!!!!sau vin rosu pe bluzita.....
originala siiii Georgica ia de invata si nu te mai lasa facut pres.Vezi sa nu cumva sa fii cu 01 ca aia ii inseala pe toti si le ia si banii si tipa c-ai jumulita.Fa criza barbatului la varsta ta si ia-ti o gagica doar cu 1 copil si mai tanara baiete ca se poarta.Te poti da si victima ca ai fost parasit si uite telenovela si ia te ia sub aripa
garbo074997
Postat pe 22 Februarie 2010 20:15
De la: george41, la data 2010-02-22 19:47:47da azi am inceput sa nu-i mai raspund la tel, cred ca ma chemat de 100 de ori si mi-a trimis o groaza de sms-uri ca e dor de mine si are chef sa faca ceva dar nu am dat curs la nimic nici la tel si nici la sms-uri,vreau sa vad ce iese pana la urma ca prea i-am oferit totul pe tava.




vezi asta-i atitudinea potrivita, fii rau
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 21:34
AdrianaR
Postat pe 22 Februarie 2010 21:36
Georgica ai foarte multe sfaturi de la fete, asa ca punele n practica.Multa bafta. Sa fi iubit.
alex2007
Postat pe 22 Februarie 2010 21:53
nely...ce facem?! ii "stricam" pe toti?!
keks
Postat pe 22 Februarie 2010 21:57
char crezi ca mai ai pe cine strica ?
ladyDY
Postat pe 22 Februarie 2010 22:00
keks, doar ii ajutam putin
nelly05
Postat pe 22 Februarie 2010 22:04
ioi...ce parere buna ai lady! incercam si eu sa fac pe PACIFISTA ... da nu ma prinde rolul nelly nu m-am prins, era doar sutul ala de-i cu-n pas inaitea asa...nu?!
keks
Postat pe 22 Februarie 2010 22:08
ma rog, io inca nu m-am prins care insista la georgel...amanta sau fosta

neuronu' imi joaca feste azi...
da' nu pricep o treaba...daca tu o vrei de ce te deranjeaza ca te suna de tz ori si iti da tz mesaje ?

ori n-am inteles io bine, si confuzez lucrurile...
wife_de_zmeu
Postat pe 22 Februarie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau o parere despre ce se intampla q corpul meu dupa dezvirginare..Va rog frumos. 106 De la: andreea0753 4 Iulie 2017 18:51
Un sfat pentru o necunoscatoare va rog! 12 De la: Lidiaolteanu 22 Aprilie 2010 11:00
Buna 10 De la: garbo_398494 4 Mai 2014 20:41
Va scriesesem in luna septembrie pentru ca aveam nevoie de voi 7 De la: mielutza 1 Iulie 2009 18:38
sa judec cu inima sau cu capul 6 De la: bluelight 20 Februarie 2010 10:09
Setari Cookie-uri