Sunt o femeie extraordinara, zic ei, dar ma vor doar pe mine...eu in schimb vin la ..."oferta 2in1", am un copil de 9 ani

bine zis, blue_tattoo!
clippy
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:25
De la: Blue_Tattoo, la data 2010-01-13 10:07:37Draga Rosie,
Nu mai plange, nu ai de ce si pentru cine, crede-ma :)
Esti o tipa tare daca la 23 de ani ai devenit mama singura, eu te respect pentru asta !
Eu cred ca barbatul cu care ai avut ultima relatie tine la tine, insa reperele dupa care isi conduce viata sunt absolut false. Argumentul lui, ratiunea, e penibil si prostesc si cred ca ti-ai dat seama ca omul e las, slab si limitat. Un astfel de om nu poate fi un partener de cursa lunga, asa cum ai tu nevoie.
Se va intoarce la tine. Sa nu faci greseala sa revii la el.
Trebuie sa vrei mai mult pentru tine si pentru puiul tau.
Unul care se impiedica de norme de genul situatie materiala/familie buna...bla-bla...nu pare prea stapan pe sine si nici sigur de ceea ce vrea.
Cat despre copil, el este o parte din tine, e sufletul tau !
Cine te iubeste pe tine, il iubeste si pe el!
Cel care va ramane alaturi de tine trebuie sa fie pe masura ta, clar ! Egoismul,lasitatea,ipocrizia, prejudecatile nu sunt trasaturi ale acelui barbat.
Fii atenta, incearca sa te menajezi, sa te protejezi si nu te implica atat de profund daca nu ai alaturi un barbat care sa merite incredere cu adevarat !



Blue_Tattoo

Multumesc pentru toate aprecierile si incurajarile tale. Am reflectat la tot ce mi-ati spus voi si poate ca asa este. Nu era el pentru mine si nici eu pentru el, in sensul ca nu suntem facuti din acelasi aluat. Eu sunt genul care abandoneaza lupta (cu viata) doar cand ma va chema Dumnezeu.Am o vorba, "exista intotdeauna solutii, trebuie doar sa le vedem". Putine situatii in viata sunt fara solutie, fara scapare...
De implicat, am fost foarte implicata, motiv pentru care detasarea e mai grea.... :)Si atunci si o privire obiectiva e mai grea. Asta e motivul pentru care v-am cerut parerea.
rosie
Postat pe 17 Ianuarie 2010 12:28
Rosie,
Mult noroc si tine-te tare pt tine si pt copilul tau !
Blue_Tattoo
Postat pe 18 Ianuarie 2010 09:27
alegerile tale au fost gresite si nu cred ca toti barbatii sunt la fel cea mai buna prietena a mea care imi este si fina s/a casatorit cu finul meu ea cu o fetita de un an el nu a fost casatorit niciodata iar acum au 17 ani de casatorie mai cauta si vei gasi
gmpa
Postat pe 19 Aprilie 2010 02:26
De la: , la data 2010-01-10 16:14:56Buna

sa fiu eu doar o ghinionista, sa chiar nu mai poti avea o relatie frumoasa, adevarata, sincera daca ai un copil?

Sa va dau ceva detalii: am 32 de ani si baietelul meu are 9 ani. Nu are tata, tatal lui nu l-a recunoscut niciodata si nu despre el vreau sa vorbim. Am trecut peste acel moment si acum imi doresc sa am un barbat langa mine si chiar daca nu doresc sa pun cresterea copilului meu pe umerii lui, e clar ca va face parte si din viata lui.
Eu imi pot creste singura copilul, nu pt asta doresc un barbat. In plus am parinti care ma ajuta foarte mult. Imi doresc o relatie de dragoste.
Si cu toate ca am pus mult suflet, ultimele doua relatii s-au terminat dn motivul asta: eu am un copil din flori, iar lumea romaneasca este plina de prejudecati.....preitenii lor si familiile lor i-au sfatuit sa-si caute alta mai buna, "ca doar nu s-au terminat femeile" :)

In prima relatie, poate partenerul meu nu era asa de implicat sufleteste, sau poate era el o fire mai rece... Oricum, explicatia ce mi-am dat-o a fost ca nu a iubit suficient.
Dar in cea de-a doua relatie....a fost si este iubire multa. Insa el a decis sa ne despartim dupa doi ani, pt ca asa este rational. El este de varsta mea, nu a mai fost casatorit, nu are copii, mai are si o stare materiala buna si parintii sai o pozitie sociala buna. Si aspira catre o...casatorie onorabila pt fiul lor....

Deci intrebarea mea: am facut eu doua alegeri proaste sau chiar va trebui sa astept, dupa cum imi zicea un amic, pana ce creste copilul si devine independent, pentru a-mi reface viata?
ai facut alegeri proaste,cine te iubeste =va iubeste.nu te mai gandi ca esty singura cu un copil si nu te vrea nimeni,creste-ti copilul si gata.daca o fi sa intalnesti pe cineva sa va iubeasac e ok.dak nu nu mai fi trista.sunt multi barbati pe lume care prefera femei ca tine,o sa gasesti pe cineva.si eu am o fata de 11 ani si sunt divortata,am o relatie de un an dar nu-mi prea convin mie multe intre noi doi,nu e de vina faptul ca am o fata,nu-i pasa lui,dar nu prea merge relatia,crede-ma ca stiu ca va veni ziua sa fiu iar singura si abia astept.asta nu inseamna ca nu o sa mi fac iubit sau amant.....poti trai si asa,sa ai o relatie de care sa stii numai tu.daca un barbat te iubeste ,nu-l impiedica un suflet de copil.
estela
Postat pe 19 Aprilie 2010 03:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
vreau sa ma impac cu fostul meu prieten .help me 8 De la: garbo26121996 23 Martie 2012 18:09
Barbatul...fiintza cea mai nefericita? 129 De la: charmelen 11 Octombrie 2014 05:53
relatie intre femeia capricorn si un peste 6 De la: vax 27 Octombrie 2009 09:33
Hit Golf with Good Clubs 1 De la: jiaopi111 21 Octombrie 2010 11:34
Setari Cookie-uri