Sunt o femeie extraordinara, zic ei, dar ma vor doar pe mine...eu in schimb vin la ..."oferta 2in1", am un copil de 9 ani

Q...allways right,obviously!
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:21
totushelu, tie ti-e dor de gardo
Anouk
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:32
wif, cam asa cand imi intrasem si eu in mana, m-au ciuruit
si_totusi
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:43
De la: rosie, la data 2010-01-10 16:33:44Ma cheama rosie, am deschis topicul logata, nu stiu de ce nu apare...

am obosit sa lupt cu prejudecati....da, am actionat gresit, am facut un copil fara sa am o familie, eram poate si prea tanara, si am fost si sunt impotrva avortului, conceptie invechita spun oamenii....Dar asta este. Face parte din lucrurile care nu se pot schimba. In schimb se pare ca o renegata voi ramane tot timpul orice as face
Lasa ca ai facut ce trebuia..Este un pacat mare ca sa faci avort.....Dar trebuie sa cauti un barbat cumsecade,nu te mai incurca cu toti barbatii rai....
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:50
De la: , la data 2010-01-10 16:14:56Buna

sa fiu eu doar o ghinionista, sa chiar nu mai poti avea o relatie frumoasa, adevarata, sincera daca ai un copil?

Sa va dau ceva detalii: am 32 de ani si baietelul meu are 9 ani. Nu are tata, tatal lui nu l-a recunoscut niciodata si nu despre el vreau sa vorbim. Am trecut peste acel moment si acum imi doresc sa am un barbat langa mine si chiar daca nu doresc sa pun cresterea copilului meu pe umerii lui, e clar ca va face parte si din viata lui.
Eu imi pot creste singura copilul, nu pt asta doresc un barbat. In plus am parinti care ma ajuta foarte mult. Imi doresc o relatie de dragoste.
Si cu toate ca am pus mult suflet, ultimele doua relatii s-au terminat dn motivul asta: eu am un copil din flori, iar lumea romaneasca este plina de prejudecati.....preitenii lor si familiile lor i-au sfatuit sa-si caute alta mai buna, "ca doar nu s-au terminat femeile" :)

In prima relatie, poate partenerul meu nu era asa de implicat sufleteste, sau poate era el o fire mai rece... Oricum, explicatia ce mi-am dat-o a fost ca nu a iubit suficient.
Dar in cea de-a doua relatie....a fost si este iubire multa. Insa el a decis sa ne despartim dupa doi ani, pt ca asa este rational. El este de varsta mea, nu a mai fost casatorit, nu are copii, mai are si o stare materiala buna si parintii sai o pozitie sociala buna. Si aspira catre o...casatorie onorabila pt fiul lor....

Deci intrebarea mea: am facut eu doua alegeri proaste sau chiar va trebui sa astept, dupa cum imi zicea un amic, pana ce creste copilul si devine independent, pentru a-mi reface viata?
Cauta si tu un barbat cu suflet bun..Numai ca prin romania este greu de gasit asa ceva...Ca toti sunt dupa interes,,nicidecum sa ajute...Dar mai sunt si barbati cumsecade cu suflet bun....Dar nu stiu daca prin romania...Sau mai sunt dar sunt foarte putini
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:53
R a h a t, nu esti tu de vina ca ala nu te-a iubit ori e un nehotarat.
Daca te iubea, facea pe draku-n patru sa te aiba, dar nu-i nici primul nici ultimul care minte ca o mazeta. Pe principiu " de ce nu, ca poate tine si par si victima".
Next. Nu sta sa bocesti ca n-ai dupa cine. Marfa, garla.Ramane ala care trebuie. In rest..experimenteaza
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:54
sfate intelepte,ce mai!
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:00
avantajele batranetii !
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:01
De la: quasaria, la data 2010-01-10 17:48:46rosie, e un adevar trist, dar asta e - si l-am constatat si eu pe pielea mea - pentru un barbat tipic ceea ce da tonul relatiei este ce isi doreste EL. Nu tu ca persoana contezi - copilul tau cu atit mai putin. Copilul pur si simplu nu este atit de important din punctul lui de vedere incit sa reprezinte elementul decizional principal. In acelasi mod minimizeaza si celelalte aspecte ale vietii tale - ce planuri ai, ce ai realizat pina acum sau ce iti doresti pe viitor, ce alternative ai, daca va fi greu, va fi usor, va fi fair play in context sau nu...
In principal, pentru un barbat tipic conteaza ca EL te vrea pe tine, sau nu te vrea, iar restul sint detalii. Oricum EL e pe primul plan.
Probabil asa sint ei nascuti - spirite combative, si daca vor sa mearga inainte merg prin tot prapadul. Iar daca nu vor sa mearga inainte, se incotopenesc in "sint prea tinar sa ma insor", "n-am cariera", "n-am apartament in vila de la Malibu", si alte subtilitati care stiu si ei ca n-au valoare. In cazul tau s-a ascuns dupa prejudecati.
Bineinteles ca varsam riuri de lacrimi la plecare, ca asa se simt ei importanti. Asta cu rauri de lacrimi am patit-o si eu, si eu l-am crezut cind s-a dat cu capul de toti peretii ca ma iubeste dar nu mai suporta situatia - iar dupa doua luni a venit senin inapoi. Si ma uitam ca pisica in calendar, fara sa inteleg ce am jelit noi atit, in cazul asta?!



interesant quasaria ce spui tu cu un barbat tipic.....daca stau sa ma gandesc el ar putea fi un barbat tipic, genul care stie ce vrea, tinteste sus, este orgolios, dar in acelasi timp e si tandru, bland, sare in ajutor atunci cand avam nevoie. De exemplu, cand am ramas fara job, s-a dat peste cap alaturi de mine sa gasim altul.
Iar lacrimile, sa fiu sincera le-am crezut. m-au impresionat, chiar. ba mai mult, am suferit de doua ori, o data pt mine, o data pt. el.....
deci, am fost....oarecum naiva?
rosie
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:04
adicatelea, plangeti impreuna ? si de mila lui ?
auzi, dar de mila ta, cine plange ? la sufletelul tau cine se gandeste ?
lasati draq boceala, life is biutiful
O fi un om bun, da-i un partener nepotrivit pentru tine, asta-i tot.
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:10
iote acilea,din putul gandirii mele,ca m-am pleostit toata ascultand lhasa de sela...

nimeni n-a spus vreodata ca relatiile sunt usoare,iar cei care-si jura iubire vesnica sunt cel putin inconstienti!

e ca si cum i-ai promite celuilalt ca-l vei face nemuritor!

inimile se frang,n-ai ce face...
partea buna a unei inimi frante e ca nu se frange cu adevarat decat o singura data.
restul sunt zgarieturi...
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:17
deci ai fost oarecum naiva, da.
Se intimpla si la alte case, nu-ti face probleme. Si se poate si mai rau.
quasaria
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:20
Asa-i, nu poti promite gradini de trandafiri..cine-mi promite gradini paradisiace, imi da de gandit.
Tot ce poti face e sa-ti cladesti, cu sinceritate si dragoste, relatia in fiecare zi.
E mult, putin, nu stiu..dar e necesar. Ca sa traiasca.
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:22
De la: cinderellafrompadure, la data 2010-01-10 21:10:09adicatelea, plangeti impreuna ? si de mila lui ?
auzi, dar de mila ta, cine plange ? la sufletelul tau cine se gandeste ?
lasati draq boceala, life is biutiful
O fi un om bun, da-i un partener nepotrivit pentru tine, asta-i tot.


deci cinderella

nu sunt o fire slaba de felul meu, dar explicatia lui condimentata cu suspine m-a doborat.
faptul ca voi o vedeti ca un pretext doar, ma pune pe ganduri....
rosie
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:22
preci, tot incerc de cateva minute sa-ti spun ceva frumos, pt ca m-au uns pe suflet cuvintele tale, sunt atat de adevarate....dar nu pot sa zic nimic
nelly05
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:25
rosio,mai sunt si bocitoare profesioniste pe lumea asta,tre' sa recunoastem...

iar noi,suflete sensibile,cadem ca mushtele cand vedem lacrimi crocodiliene...
deh,ce sa-i faci?
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:26
nelyco,m-a facut mama filozoafa,ce poci sa-tzi spui...

da' asta nu-i neaparat o binecuvantare,sa stii..
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:28
stiu, dar din cand in cand....oricum mie imi placu.
nelly05
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:30
ignora vorbele si judeca faptele. Faptele ce spun?
Ca pleaca. Il smulge cineva cu arcanul? Nu.
Asta e realitatea, pur si simplu.

Restul sint vorbe. Si nici macar alea nu au un scenariu convingator.
Pleaca pentru ca judecata inchizitiei sau inteleptii satului au constatat dupa 2 ani (!!) ca nu esti suficient de buna pentru el.
Si doi ani ce a asteptat? Cum l-a pocnit revelatia acum? A aflat ceva ce nu stia?
I s-a trezit ratiunea din adincuri? No shit?
quasaria
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:30
no shit?!?

hai sa te pup,ca m-ai facut sa rad!
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:33
preci: uite un pupic...
Sint cam blue in seara asta, da'asta e.
O sa imi treaca. Story of my life.
quasaria
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:35
mami,e story of our lives,decat ca e in alte versiuni...

cheer up,girl!
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:37
Perversul naibii, auzi, sa faca femeia sa planga de necazul lui.
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:38
daca cheer up ma duc maine si il omor,

mai bine sa stau asha cheer down.
quasaria
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:39
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:41
e drept ceea ce spuneti voi,
dar eu vin dupa doua relatii, amandoua terminate cu aceeasi explicatie. si ei doi nu se cunosc intre ei :)
asa ca incep sa ma intreb unde gresesc...
rosie
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:42
fetele,io ma tirez...
ma asteapta o saptamana grea...
urania-mi zicea ca-i saptamana oarba,cica ma-ndragostesc la prima vedere!

ma obsedeaza melodia asta...si versurile ei...
http://www.youtube.com/watch?v=0OT_tbU2r4M&feature=related
cred c-o sa ma ard...
preciouss
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:43
Fii atenta la fapte, nu la vorbe.

preciouss, mi-ai adus aminte de ceva..
logoff
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:44
preci, asta era melodie sa ascult eu ?

abia ce-mi mai revenisem...


multumesc pt sprijin si o saptamana usoara iti doresc!
rosie
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:52
Wow. De cand n-am mai ascultat Lhasa. Aproape ca am uitat-o. Ce bine ca mi-ai adus aminte.
Doara
Postat pe 10 Ianuarie 2010 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ladies care este cel mai impresionant compliment pe care l-ati primit vreodata de la un barbat? 156 De la: charmelen 6 Septembrie 2013 19:33
Masaj erotic 13 De la: any_chiriac74 7 Octombrie 2009 20:09
Iubesc un barbat nedivortat...inca. Ce e de facut? 753 De la: mark_on 17 Mai 2010 21:38
nu 32 De la: Ella34 8 Septembrie 2009 17:07
cum se spala creierii barbatilor? 54 De la: eu_geminy 30 August 2010 16:41
Setari Cookie-uri