Diferenta de 11 ani e prea mare?


Logodnicul meu este cu 11 ani mai mic decat mine. Ne intelegem incredibil de bine si ne iubim foarte mult, dar gurile rele spun ca eu o sa imbatranesc rapid si ca el nu o sa ma mai iubeasca. Da, el imi spune constant ca ma iubeste si ca isi doreste sa fie cu mine, sa avem copiii etc.. dar eu mor de frica! Este un tip foarte atragator si femeile roiesc in jurul lui...
garbo_1650
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:14
Frunz verde lobod, gura lumii-i slobod! Dac v iubiți incredibil, mi se pare incredibil s te intereseze ce zice lumea!
Axl_22
Postat pe 3 Aprilie 2012 17:44
nu ma intereseaza pentru ca eu il iubesc. dar undeva, acolo in coltul mintii mele, infloreste o frica. daca peste cativa ani nu o sa ma mai iubeasca din cauza diferentei de varsta? daca toate gurile rele vor avea dreptate intr-o zi?
garbo_1650
Postat pe 4 Aprilie 2012 15:19
1650, e posibil ca intr-o buna zi sa nu va mai iubiti si daca esti cu 11 ani mai tinara decit el. Asta e un risc pe care ti-l asumi in orice relatie.
Nu stiu de ce, dar cele mai solide cupluri pe care le-am cunoscut erau ale unor oameni total diferiti, si s-au fomat impotriva "prognozelor" oricarei lumi. Probabil pentru ca ii uneau mai mult decit aparentele?
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2012 15:39
Sunt in situatie asemanatoare si primiii care m-au speriat si au inserat in mine ganduri si idei negative au fost cei din familia mea. Suntem de 8 ani impreuna, de 3 casatoriti si ne intelegem minunat. Daca e sa nu fie, nu va fi ! Dar daca sunteti de aceeasi varsta si relatia nu merge, atunci ce vor mai spune " gurile rele"? Fii optimista , capul sus, si.... iubiti-va mult!
anys_69
Postat pe 5 Aprilie 2012 10:05
daca te iei dupa gura lumii,e grav.Lumea azi te ridica in slavi,maine te doboara.
gura lumii exagereaza,infloreste,si rareori zice ceva bun,in afara de faptul ca nu ajuta la nimic.
intotdeauna lumea va avea ceva de criticat,daca nu era mica diferenta de varsta,gasea sigur altceva de criticat,sa fii sigura.
nu te lua dupa gura lumii niciodata.
incearca,pentru ca niciodata nu poti sti daca nu incerci.
si apoi,fiecare relatie se intretine,si se dezvolta,fiecare se schimba se adapteaza treptat dupa celalalt.
important este sa te straduiesti sa ii spui ce te deranjeaza,prin cel mai frumos mod cu putinta,ca sa rezolvati problemele care exista in orice cuplu,cat mai bine.
cei mai multi aleg calea usoara,tipa imediat,jignesc,etc.
de asta se strica in timp relatiile,si ajung repede la rutina.
nu este mare diferenta,pentru ca femeile sunt mai mature la minte,si asta se vede de cand sunt bebelusi...
daca exista iubire,si un pic de credinta,totul va fi bine.
d
daniilia
Postat pe 6 Aprilie 2012 08:17
e cam mare diferenta, mai ales cand femeia e mai mare

daca ar fi sa glumim si sa facem un grafic pe varste, ar iesi cam asa:

tu 31 - el 20 e ciudat.omul nu gandeste
tu 41 -el 31 pare cat de cat ok.
tu 51- el 41cam suna infidelitatea la usa.daca cea infidelitate are si vreo 28-30 de ani......
tu 61- el 51 sigur are pe alta .el inca e tanar, tu cam babatie

oricum, viata ofera tot felul de surprize. e posibil sa fie totul in regula pana la adanci batraneti
si_totusi
Postat pe 6 Aprilie 2012 12:50
Diferenta in sine sigur ca este mare dar depinde foarte mult de varste.De la 20 la 31 de exemplu este uriasa ,dar nu acelasi lucru se poate spune de la 35 la 46.In valoare absoluta sigur ca este mare,dar pe de alta parte nu are o importanta cruciala in acest moment.Decat sa te ingrijorezi pentru ce va fi,mai bine bucura-te pentru ce este in prezent.Nu poti schimba viitorul ingrijorandu-te in prezent oricat de mult ai dori sa se intample acest lucru.De regula orice este prea frumos se termina repede,asa ca traieste clipa.
garbo265966
Postat pe 7 Aprilie 2012 00:57
Acu e OK dar peste cativa anisori vei vedea adevarul....si nu e dulce dedol
cecilia_soroceanu
Postat pe 7 Aprilie 2012 07:36
Totul depinde de tine,sa nu-ti pierzi interesul fata de el si sa-l slabesti din mrejele dragostei ce va leaga.Atentia fata de el conteaza si sexul salbatic.
Mary_2012
Postat pe 7 Aprilie 2012 07:38
Este foarte interesant. Atentia dar mai ales sexul. Nu este de mirare ca un om care gandeste astfel pierde intotdeauna. Vreau sa spun ca oamenii pot mai mult decat atat.
Referitor la varsta, nu are importanta care ce varsta are, atata timp cat acopera nevoile personale si ale celuilalt. Problemele se ivesc intotdeauna cand aceste lucruri nu sunt implinite. Si pe urma, sa nu uitam ca dragostea este destul de incapatoare. Poti sa iubesti o persoana si sa te simti fizic bine, profitand de vecinul. Dupa cate stiu, nu exista interdictii la furat gaini, atunci cand gainile sunt de fapt puicute.Legat de celelalte ma abtin.
garbo_1713
Postat pe 7 Aprilie 2012 08:12


mai garbo_1713, trebuia sa te abstinezi total de la subiect ! iti dai cu stangu'n dreptu' si invers , intr'o veselie desantata ! cum vine "dragoste incapatoare" cand iubesti si profiti de vecinul, in acelasi timp ? asta se numeste curvarie la scara blocului, iar chestia cu "furat puicute" este gainarie de maidanez tupeist ! garbo_1650 a cerut o parere despre o grija real-intemeiata si apar 'binefuckatori " de mama care dau sfaturi tampite si gratuite ! daca nu ai de spus ceva folositor, spune'ti singur somn usor !
fortelion
Postat pe 9 Aprilie 2012 00:59
Cum poate o "fosta membra" sa mai scrie pe forum?
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2012 01:14

sunt tot fortelion, doar lu' tanti garbo ii place sa'mi spuna "fosta membra"....de fapt, sunt "membru" !
fortelion
Postat pe 9 Aprilie 2012 01:57
cre' ca e un apropo.... de la tanti garbo...
quasaria
Postat pe 9 Aprilie 2012 02:08

nu, quasi, sunt cine am spus ca sunt...si pot sa dovedesc ! dar , poate tu poti sa ma lamuresti, de ce se concentreaza lumea aici la "cine spune" in loc sa dea atentie la "ce se spune "?
fortelion
Postat pe 9 Aprilie 2012 02:13

si da, poate ai dreptate...nu e nevoie de logica aici, este mai interesanta brambureala !
fortelion
Postat pe 9 Aprilie 2012 02:18
......60 ...daca frica ce se instaleaza in " coltul mintii tale" nu te indeamna sa mergi mai departe/
inseamna ca "balonul" e patrat si raza de actiune e minima
Pana ce 'or "spune gurile rele" despre cata dreptate 'or avea, pregateste premiul ,ai timp si doar asa te linisteste....OK?
Nu ti-ar placea sa faci cum simte inimioara ta?...aiiii?
Fss_ssu
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:44
pe mine ma doare inimioara, mai ales cand vad ce probleme au unii/unele.
Astarta
Postat pe 9 Aprilie 2012 10:53
Asta incerc sa spun si eu. Oamenii au diferite probleme: Unii cu botezul, altii cu altele, dar primii nu se sfiesc sa foloseasca cuvinte prea emancipate-vorba luptatoarei crete care deja si-a intins fusta ca un patrafir sa i se pupe tivul. Problema este asta: Exista mai multe realitati decat stim noi, iar cand unele dintre ele nu sunt acceptate de propria morala, desi uneori si morala mai ia din cand in cand doctorii, facem spumisoara verzuie la gurita si ne exprimam de metafora ca la sudorile nasterii.Ceea ce tipa altii este cah... Ceea ce tipam noi este cacao curata, marmelada si ciocolata, depinde de buget. Si cum acesta este in criza, purtam lucrurile naturiste. Sunt mai bubne, cu conditia sa nu fim constipati.
garbo_1713
Postat pe 9 Aprilie 2012 20:22
hallo!...se pare ca si eu sunt tot''o fosta''....ori ne selecteaza in functie de postari ori de varsta...keine ahnung.....

diferenta nu-i nici prea mare,nici prea mica...la varsta ma refer,desigur...e important doar sa va fie bine impreuna..restul...o sa vedeti mai tarziu...
Cristina_Adler
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:16
las ca facem un club al fostilor
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:25
daca nu-s destul de batrana si bolnava...tu esti ''si totusi''?....eu eram cristina adler...acu'..dracu' mai stie cine sunt!
Cristina_Adler
Postat pe 10 Aprilie 2012 11:29
si totusi, eu sunt. am stiut eu de ce mi-am zis asa. vezi? ID-ul meu ramane actual
si_totusi
Postat pe 10 Aprilie 2012 20:41
Dupa caii aia care se iau in brate, ea este. Uitate-te la copita din stanga. Are o potcoava de argint
garbo_1713
Postat pe 11 Aprilie 2012 20:29
nu cred k e rau sa iubesty un barbat mai tanar..ce conteaza ce zice lumea?/ai grija doar de relatia voastra si atat!
garbo043147
Postat pe 15 Aprilie 2012 15:10
Nu te mai gindi la ce spun gurile rele....daca asa a vrut D-zeu sa se intimple mergi inainte,important este sa va intelegeti si sa va respectati unul pe altul.
Matusa mea este mai mare cu 15 ani decit sotul ei si au inca o viata frumoasa desi ea are acum 75 de ani.Viata are urcusurile si coborisurile ei,nimic in viata nu e intimplator asa ca viata lunga va doresc.
garbo273199
Postat pe 20 Aprilie 2012 14:32
hai ca esti tuta rau!ce judet reprezinti?
garbo256248
Postat pe 20 Aprilie 2012 15:24
Diferentele se resimt mai puternic la batranete.
garbo_1713
Postat pe 20 Aprilie 2012 18:38
Este legea compensatiei universale. Cati barbati nu isi lasa nevestele pentru cate-o trufanda asa mai acrisoara? De ce n-ar functiona legea si in cazul femeilor?
garbo_1713
Postat pe 20 Aprilie 2012 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buchetele de flori la mana domnisoarelor de onoare? 6 De la: Roxxynela 20 Iulie 2009 15:29
CASATORIA ESTE INVESTITIA VIETII. 216 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Am nevoie mare de un sfat 10 De la: Cristiania 7 Mai 2010 03:11
amanta! 56 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:24
nu stiu ce drum sa aleg... 25 De la: MadMax 23 Decembrie 2011 03:37
Setari Cookie-uri