Menstruatie...

Elodia...e o amenintare?
rodyk
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:17
rodik, nu cred ca meseria elodiei are legatura cu avatarul ei ...

sau ... ?
clippy
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:20
ines, ia de aici:
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/7224/Barbatul-sagetator.html

si-o facut singur descrierea
zambila
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:28
mercic ubita!
Ines
Postat pe 16 Decembrie 2009 09:34
Vierule , iti spun un lucru : fiecare femeie are in egala masura DREPTUL sa decida cand poate deveni mama..cand din punct de vedere emotional , al implinirii personale , afective isi permite sa fie mama, mai exact are starea necesara de a aduce pe lume un copil, e foarte important gestionarea momentului de a aduce pe lume un copil. Ceea ce faci tu aici ..e doar o apologie dictata de BISERICA SI RELIGIE. Nu biserica si religia imi vor creste si educa mie copilul , nu biserica ii va calauzi pasii in viata..asa ca..decizia de a face sau nu intrerupere de sarcina pentru o fata de 19 ani ..ii apartine. Exemplele tale m-au emotionat profund..trebuie sa recunosc..dar dincolo de datoria Dumitale morala de aduce la cunostinta pe acest forum marturiile acelor femei, se mai pune problema discernamantului, asumarii , educarii unui copil, ca altfel am proceda toti ceilalti cam cum fac etnicii nostri aia bruneti care ne fac tara de kkt pe unde se duc..copiii nu se fac oricand , in orice conditii si ,,cand da Domnul" ..Sa-i spui Domnului din partea mea daca cumva iti apare in vis ..ca nu e cel care o sa-mi creasca si educa copilul ci EU o voi face .Lasa sfaturile astea de sex 19 , e dreptul femeii sa decida( desigur atunci cand intreruperea de sarcina nu ar pune pe nimeni in pericol ). O noapte frumoasa!
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:25
A nu se intelege ca sunt pro intreruperii de sarcina , sunt Pro PREINTAMPINARII cu maxim discernamant a unei sarcini venite intr-un moment nepotrivit.
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 02:49
Sa speram insa ca Ralu Garbo ..nu a avut de luat o decizie atat de grea ...
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:27
De la: l_flory, la data 2009-12-13 01:27:18poi la ora asta vii tu la consultatzii...?medicu e plecat..
am ramas doar eu (asistenta) si femeia de servici (irinuca)..

da stai linstita ca medicului nostru ai plac fetele de 19 ani ...si vei primi un raspuns exact de la el ...dar asta dimineatza..
TU esti femeie de servici
garbo027119
Postat pe 17 Decembrie 2009 21:33
parca spuneai ca pleci la nani 119 , topicul asta e unul destul de serios.
reyya
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:42
florinele...dute mami la baie daca ai probleme.... un dush rece,cand oboseste dreapta schimbi cu stanga ....etc...
l_flory
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:45
De la: l_flory, la data 2009-12-17 22:45:54florinele...dute mami la baie daca ai probleme.... un dush rece,cand oboseste dreapta schimbi cu stanga ....etc...
Eu cred ca tu ai nevoie de asa ceva....
garbo027119
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:28
florinucooo....vezi-ti mama de torturile alea si nu te mai arata neinvitat....ca pun pariu ca nu faci nici o branza nici cu torturile alea...asa cum nu faci doi bani nici aici...
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 22:34
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-12-13 01:21:55Buna am o problema mare.am 19 ani si o menstruatie neregulata,adica se intampla sa imi vina o luna da si una nu,si niciodata in aceeasi zi ca la alte fete.Problema mea e ca de data aceasta mi-a intarziat mai mult,ultima data fiind pe 9 octombrie.Relatii sexuale am cu prietenul meu dar neprotejate insa e atent.Oare de ce mi-a intarziat atat?Ma gandesc sa iau antibebe ... ce parere aveti despre aceste pastile? Sper sa-mi raspunda cineva va rog.
Draga pai daca se intampla sa fii ramas insarcinata.....Ii pacat mare sa faci avort......ca daca Dumnezeu ti-a dat sa ramai....Ca copiii sunt asa frumosi,,,ii pacat sa ii omoram......II Pacat foarte mare sa faci avort.....
garbo027119
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:07
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-12-13 01:21:55Buna am o problema mare.am 19 ani si o menstruatie neregulata,adica se intampla sa imi vina o luna da si una nu,si niciodata in aceeasi zi ca la alte fete.Problema mea e ca de data aceasta mi-a intarziat mai mult,ultima data fiind pe 9 octombrie.Relatii sexuale am cu prietenul meu dar neprotejate insa e atent.Oare de ce mi-a intarziat atat?Ma gandesc sa iau antibebe ... ce parere aveti despre aceste pastile? Sper sa-mi raspunda cineva va rog.
Draga pai daca se intampla sa fii ramas insarcinata.....Ii pacat mare sa faci avort......ca daca Dumnezeu ti-a dat sa ramai....Ca copiii sunt asa frumosi,,,ii pacat sa ii omoram......II Pacat foarte mare sa faci avort.....
garbo027119
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:07
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-12-13 01:21:55Buna am o problema mare.am 19 ani si o menstruatie neregulata,adica se intampla sa imi vina o luna da si una nu,si niciodata in aceeasi zi ca la alte fete.Problema mea e ca de data aceasta mi-a intarziat mai mult,ultima data fiind pe 9 octombrie.Relatii sexuale am cu prietenul meu dar neprotejate insa e atent.Oare de ce mi-a intarziat atat?Ma gandesc sa iau antibebe ... ce parere aveti despre aceste pastile? Sper sa-mi raspunda cineva va rog.
Nici o femeie nu are dreptul sa isi omoare copilul...PT ca ii pacat foarte mare si de aici vin foarte multe probleme.....Eu zic ca cel mai bine pe viitor,,sa vezi daca ii baiat serios,,ca poate va castoriti si sa te ajute Dumnezeu sa aveti o familie frumoasa si linistita.....Ca ii foarte pacat sa ne omoram copiii...Ca poate o fii tot un copil,frumos si destept ca tine...Si are dreptul la viata,,asa cum ai avut si tu...Poate ca daca mama ta ar fii facut avort nici tie nu ti-ar fii convenit....Sa te arunce la gunoi...Sa te conceapa apoi sa te omoare....Nu consider ca este corect....ESte un pacat foarte mare....Si ma rog la Dumnezeu pt tine,sa te ajute sa iei decizia corecta....
garbo027119
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:14
De la: garbo027119, la data 2009-12-24 00:14:47
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-12-13 01:21:55Buna am o problema mare.am 19 ani si o menstruatie neregulata,adica se intampla sa imi vina o luna da si una nu,si niciodata in aceeasi zi ca la alte fete.Problema mea e ca de data aceasta mi-a intarziat mai mult,ultima data fiind pe 9 octombrie.Relatii sexuale am cu prietenul meu dar neprotejate insa e atent.Oare de ce mi-a intarziat atat?Ma gandesc sa iau antibebe ... ce parere aveti despre aceste pastile? Sper sa-mi raspunda cineva va rog.
Nici o femeie nu are dreptul sa isi omoare copilul...PT ca ii pacat foarte mare si de aici vin foarte multe probleme.....Eu zic ca cel mai bine pe viitor,,sa vezi daca ii baiat serios,,ca poate va castoriti si sa te ajute Dumnezeu sa aveti o familie frumoasa si linistita.....Ca ii foarte pacat sa ne omoram copiii...Ca poate o fii tot un copil,frumos si destept ca tine...Si are dreptul la viata,,asa cum ai avut si tu...Poate ca daca mama ta ar fii facut avort nici tie nu ti-ar fii convenit....Sa te arunce la gunoi...Sa te conceapa apoi sa te omoare....Nu consider ca este corect....ESte un pacat foarte mare....Si ma rog la Dumnezeu pt tine,sa te ajute sa iei decizia corecta....
In caz de ai raman gravida...Dar poate te casatoresti cu prietenul tau,,,,asa nu o sa iti mai fie frica ca o sa te lase...si cu copill...un copil este o fiinta foaarte frumoasa in viata unei femei
garbo027119
Postat pe 24 Decembrie 2009 00:16
Dragii mei..imi cer scuze ca nu am mai scris aici,am avut ceva probleme cu pc`ul.Deci..am facut 2 teste de sarcina,ambele au ieshit negative spre fericirea mea.Insa,tot nu vine oricum sarcina nu este,sunt sigura,si am citit tot ce mi`ati scris,si m`am cam oripilat cand am citit despre avorturi..Dupa sarbatori am sa merg la un consult de specialitate sa vad care e problema cu mine.Va multumesc tuturor ca ati dezbatut problema mea.Am sa va tin la curent daca apare vreo schimbare.va pup
Ralu_Garbo
Postat pe 24 Decembrie 2009 01:13
De la: Ralu_Garbo, la data 2009-12-24 01:13:53Dragii mei..imi cer scuze ca nu am mai scris aici,am avut ceva probleme cu pc`ul.Deci..am facut 2 teste de sarcina,ambele au ieshit negative spre fericirea mea.Insa,tot nu vine oricum sarcina nu este,sunt sigura,si am citit tot ce mi`ati scris,si m`am cam oripilat cand am citit despre avorturi..Dupa sarbatori am sa merg la un consult de specialitate sa vad care e problema cu mine.Va multumesc tuturor ca ati dezbatut problema mea.Am sa va tin la curent daca apare vreo schimbare.va pup
Da si fii foarte atenta,,ca sunt atatea protectii,,sunt pastile de inainte ca sa se faca avort...Asa m-a invatat pe mine un preot bun...Pt ca sunt antibaby care fac ucid ovulul fecundat si asta tot avort se numeste...Si este foarte pacat sa avortezi....Daca nu doresti copiii inca,,,fereste-te..Poate da Dumnezeu si te casatoresti si asa poti sa faci un baby dupa 3,4 ani altul...Dar fii foarte atenta sa nu ramai,,pt ca sa faci avorturi este un pacat foarte mare si de la care produc multe boli,de care sa te fereasca Dumnezeu......Sa iti ajute Dumnezeu
garbo027119
Postat pe 24 Decembrie 2009 14:23
irina, tu cu preotul ai facut sedintele de planning familial?
garbo_C
Postat pe 24 Decembrie 2009 14:29
E bine ca alta treaba nu mai ai si ca-ti pierzi viata pe forumul asta avand in vedere ca nu o faci decat la misto. Cred ca de fapt ai o viata trista rau. Poate iti da si tie Dumnezeu ceva, orice ca sa ai si tu o ocupatie sa mai termini de poluat forumul asta.
Doara
Postat pe 24 Decembrie 2009 14:30
irinuco, parintzelul si-a legat preputzul cu fir roz de matase albastra?
pik_nik
Postat pe 24 Decembrie 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ai un somn odihnitor 9 De la: iasomia 30 Martie 2010 17:12
eficient pentru dureri reumatice,musculare si ale articulatiior 9 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 18:57
Topic antifumat! 92 De la: fleurdelis 5 Ianuarie 2010 01:01
dureri de umar,calcai, sold, genunchi,mana,cot 3 De la: garbo209685 18 Iunie 2011 21:06
anemie 3 De la: gabri3lla 23 August 2010 14:40
Setari Cookie-uri