cum sa trec peste durere?

De la: garbo071563, la data 2009-12-09 21:55:55Nu vreau sa par deplasata,dat fiind contextul actual,dar cand iubesti, nu prea ai ce sa punctezi concret.Asa,la intamplare,fara o ordine anume,iubesc ......



Pur si simplu iubesti si atit. Cam asa e sentimentul asta, intr-adevar...
Pe mine stii ce m-a ajutat sa ma desprind? Disocierea intre a iubi si a fi cu el. Pot sa il iubesc si asta si fac. Pot sa imi doresc sa zbor dar asta nu inseamna ca ma arunc in gol vreodata...
Intre ce simtim si ce facem exista o diferenta: ce facem putem controla. Ce simtim, nu....
quasaria
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:54
q, buna teoria ta...cand n-ai de ales
zambila
Postat pe 11 Decembrie 2009 12:44
Buna tuturor.Am citit postarile voastre si unele chiar m-au amuzat.Sa stau cu ochii pe el ca pe butelie?Pai nu asata e esenta unei relatii.De fapt cred ca nici nu mai e o relatie.Pentru ca s-ar putea ca odata sa fii nevoita sa intorci privirea si....a disparut butelia.Nu asata imi doresc de la casnicia mea .Mi-am promis ca o sa incerc totul,dar TOTUL,si abia apoi o sa spun asta e, nu mai am ce face.Pentru ca femei vulgare,hoate,rele,perfide,care nu stiu decat sa-si foloseasca nurii pentru a obtine ceva si nu capul,sunt peste tot,pe toate drumurile.Si barbati infantili si saraci in sentimente si simtiri sunt pe toate drumurile,dar as vrea sa cred ca al meu a gresit calea si ca a inteles in sfarsit asta.Voi vedea ce imi va aduce timpul.Pana atunci,am nevoie de ajutorul si poate de experienta voastra similara.Credeti ca se schimba un barbat dupa ce ralizeaza ca a gresit?Ati trecut careva prin asa ceva?Ce experiente imi puteti impartasi?
Si celor care se vor grabi sa ma critice si sa-mi spuna ca sunt o femeie slaba,vreau sa le intreb:nu e oare mai slab cel care fuge?Va pup.
garbo071563
Postat pe 14 Decembrie 2009 21:49
De la: garbo071563, la data 2009-12-14 21:49:04Buna tuturor.Am citit postarile voastre si unele chiar m-au amuzat.Sa stau cu ochii pe el ca pe butelie?Pai nu asata e esenta unei relatii.De fapt cred ca nici nu mai e o relatie.Pentru ca s-ar putea ca odata sa fii nevoita sa intorci privirea si....a disparut butelia.Nu asata imi doresc de la casnicia mea .Mi-am promis ca o sa incerc totul,dar TOTUL,si abia apoi o sa spun asta e, nu mai am ce face.Pentru ca femei vulgare,hoate,rele,perfide,care nu stiu decat sa-si foloseasca nurii pentru a obtine ceva si nu capul,sunt peste tot,pe toate drumurile.Si barbati infantili si saraci in sentimente si simtiri sunt pe toate drumurile,dar as vrea sa cred ca al meu a gresit calea si ca a inteles in sfarsit asta.Voi vedea ce imi va aduce timpul.Pana atunci,am nevoie de ajutorul si poate de experienta voastra similara.Credeti ca se schimba un barbat dupa ce ralizeaza ca a gresit?Ati trecut careva prin asa ceva?Ce experiente imi puteti impartasi?
Si celor care se vor grabi sa ma critice si sa-mi spuna ca sunt o femeie slaba,vreau sa le intreb:nu e oare mai slab cel care fuge?Va pup.
Pai si mama mea a fost inselata....Dar i-a dat o lectie buna lui taicamiu....Ca fara o lectie un barbat nu se invata minte si o sa iti puna iarasi cornite....Daca nu o sa te inveti sa nu mai fii asa toleranta..poate ca si el se va mai cuminti
garbo027119
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:15
De la: irina_24ro, la data 2009-04-14 22:04:09
hehe fetelor barbatii sunt tare smecheri ca doar nu sunt prosti sa zica ca asteapta dupa cassatorie ca casatoria implica obligatie .Poate la inceput un barbat zice ca nu asteapta dar daca te vede ca te tii tare lor le plac mai mult fetele pe care le pot avea greu,pt ca fetele care tin la demnitatea lor sunt mai respectate si de incredere.Barbatii sau obisnuit asa,pt ca daca fetele se culca cu ei iniainte de castorie trebuie sa asteapta perioada de proba, sa vada daca sunt cerute de neveste.Femeile nu au mandria lor de asta si sunt tratate asa,fac barbatii ce vor cu ele pt ca le considera slabe[/quote
Nu le considera nimeni slabe.Ce-i care o fac,se ıneala,eu a spune ca le place ilor aa ca...
garbo027119
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:16
De la: garbo027119, la data 2009-12-14 22:15:38
De la: garbo071563, la data 2009-12-14 21:49:04Buna tuturor.Am citit postarile voastre si unele chiar m-au amuzat.Sa stau cu ochii pe el ca pe butelie?Pai nu asata e esenta unei relatii.De fapt cred ca nici nu mai e o relatie.Pentru ca s-ar putea ca odata sa fii nevoita sa intorci privirea si....a disparut butelia.Nu asata imi doresc de la casnicia mea .Mi-am promis ca o sa incerc totul,dar TOTUL,si abia apoi o sa spun asta e, nu mai am ce face.Pentru ca femei vulgare,hoate,rele,perfide,care nu stiu decat sa-si foloseasca nurii pentru a obtine ceva si nu capul,sunt peste tot,pe toate drumurile.Si barbati infantili si saraci in sentimente si simtiri sunt pe toate drumurile,dar as vrea sa cred ca al meu a gresit calea si ca a inteles in sfarsit asta.Voi vedea ce imi va aduce timpul.Pana atunci,am nevoie de ajutorul si poate de experienta voastra similara.Credeti ca se schimba un barbat dupa ce ralizeaza ca a gresit?Ati trecut careva prin asa ceva?Ce experiente imi puteti impartasi?
Si celor care se vor grabi sa ma critice si sa-mi spuna ca sunt o femeie slaba,vreau sa le intreb:nu e oare mai slab cel care fuge?Va pup.
Pai si mama mea a fost inselata....Dar i-a dat o lectie buna lui taicamiu....Ca fara o lectie un barbat nu se invata minte si o sa iti puna iarasi cornite....Daca o sa te inveti sa nu mai fii asa toleranta..poate ca si el se va mai cuminti
garbo027119
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:17
De la: irina_24ro, la data 2009-04-14 22:04:09
hehe fetelor barbatii sunt tare smecheri ca doar nu sunt prosti sa zica ca asteapta dupa cassatorie ca casatoria implica obligatie .Poate la inceput un barbat zice ca nu asteapta dar daca te vede ca te tii tare lor le plac mai mult fetele pe care le pot avea greu,pt ca fetele care tin la demnitatea lor sunt mai respectate si de incredere.Barbatii sau obisnuit asa,pt ca daca fetele se culca cu ei iniainte de castorie trebuie sa asteapta perioada de proba, sa vada daca sunt cerute de neveste.Femeile nu au mandria lor de asta si sunt tratate asa,fac barbatii ce vor cu ele pt ca le considera slabe[/quote
Nu le considera nimeni slabe.Ce-i care o fac,se ıneala,eu a spune ca le place i lor aa ca...
garbo027119
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:17
De la: garbo027119, la data 2009-12-14 22:17:23
De la: garbo027119, la data 2009-12-14 22:15:38
De la: garbo071563, la data 2009-12-14 21:49:04Buna tuturor.Am citit postarile voastre si unele chiar m-au amuzat.Sa stau cu ochii pe el ca pe butelie?Pai nu asata e esenta unei relatii.De fapt cred ca nici nu mai e o relatie.Pentru ca s-ar putea ca odata sa fii nevoita sa intorci privirea si....a disparut butelia.Nu asata imi doresc de la casnicia mea .Mi-am promis ca o sa incerc totul,dar TOTUL,si abia apoi o sa spun asta e, nu mai am ce face.Pentru ca femei vulgare,hoate,rele,perfide,care nu stiu decat sa-si foloseasca nurii pentru a obtine ceva si nu capul,sunt peste tot,pe toate drumurile.Si barbati infantili si saraci in sentimente si simtiri sunt pe toate drumurile,dar as vrea sa cred ca al meu a gresit calea si ca a inteles in sfarsit asta.Voi vedea ce imi va aduce timpul.Pana atunci,am nevoie de ajutorul si poate de experienta voastra similara.Credeti ca se schimba un barbat dupa ce ralizeaza ca a gresit?Ati trecut careva prin asa ceva?Ce experiente imi puteti impartasi?
Si celor care se vor grabi sa ma critice si sa-mi spuna ca sunt o femeie slaba,vreau sa le intreb:nu e oare mai slab cel care fuge?Va pup.
Pai si mama mea a fost inselata....Dar i-a dat o lectie buna lui taicamiu....Ca fara o lectie un barbat nu se invata minte si o sa iti puna iarasi cornite....Daca o sa te inveti sa nu mai fii asa toleranta..poate ca si el se va mai cuminti
garbo071563
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:45
si ce fel de lectie i-a dat mama ta tatalui tau,119?
Nu prea inteleg..
garbo071563
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:47
563, io zic sa nu o mai intrebi ca oricum nu ai sa intelegi nimic...fata asta are obiceiul sa posteze de 3, 4 ori acelasi raspuns
nu mai zic ca mai si abereaza la modul voios

parerea mea...
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:58
Hai ca merg la culcare.
Sper ca maine ma voi trezi mai fericita,mai multumita si mai voioasa,doar se apropie sarbatorile!
Noapte buna!
garbo071563
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:13
noapte buna, vise placute !
Anouk
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:14
noapte buna 563...fara nici o problema.....tristetea si nemultumirea ii toata anul asta la mine......
tutankhamon
Postat pe 14 Decembrie 2009 23:18
Draga mea,scriu rar aici dar citesc aproape tot ce scriu ceilalti.Intrebi cum sa treci peste durere?Impacandu-te cu gandul ca sotul tau nu face exceptie de la regula.Te-a inselat de mai multe ori.OK dar nu a ramas cu niciuna.E alaturi de tine.Ridica capul sus,iubeste-l,fii dragastoasa,lupta pentru familia ta si va fi bine.Am trait aceeasi experienta,toata lumea ,inclusiv familia ,imi spuneau ca sunt nebuna sa merg mai departe.A trecut.Nu am uitat.Nu se uita usor.Dar am redevenit cei doi indragostiti de altadata.Si DA.Am incredere ca vom imbatrani alaturi.Nu numai barbatii inseala.Omul in general,indiferent de sex,e atras de noutate.Poti baga mana in foc pentru cineva sau pentru tine ca vreodata nu te vei simti atrasa de alt barbat?
Dar daca te respecti si iti respecti iubirea vei ramane asa cum esti acum.Poate e mai bine sa nu despicam firul in patru prea mult timp.Se vorbeste de libertatea pe care nu trebuie sa o aiba barbatul.Intreb:prin casatorie ne-am luat alaturi un animalutz de companie?Fiecare suntem liberi sa alegem in viata,casatoriti sau nu,drumul si persoanele langa care vrem sa convietuim.Ce a fost ieri deja apartine trecutului.Traieste alaturi de sotul tau si copil frumos,elibereaza-te de gandurile rele care-ti inegresc sufletul si o sa vezi ca va fi bine.
dalynna
Postat pe 16 Decembrie 2009 13:35
Draga dalynna,
Multumesc pentru cuvintele frumoase.Chiar aveam nevoie de ele,pentru ca iar am avut o zi proasta.Iar am dat-o in cearta si reprosuri,desi nu aveam intentia.Dar tor timpul discutia degenereaza si ajungem sa ne reprosam aproape de fiecare data aceleasi lucruri,chiar daca ne propunem sa n-o mai facem.Sincer,nu stiu cat mai rezist.Nu mai pot duce aceasta viata,care se incarca mereu cu regrete,discutii si poate chiar cu ura.E mai greu decat credeam sa uit totul.Nu ma pot controla,desi mereu imi fac mustrari ca iar am repetat discutiile.Cred ca nici el nu ma ajuta ,as vrea sa fie putin mai intelegator cu mine,cu ceea ce simt.Desi imi zice ca vrea sa fie cu mine,sincer il simt departe de mine,in sensul ca nu comunicam(despre lucrurile cotidiene,darmite despre ce ne macina...).Avem si zile mai bune ,dar musai vine si una rea.Si iar simt ca sunt la capatul sperantei,ca nu nu mai pot sa lupt,asa cum mi-am propus.
Te-am inteles perfect,ai asternut in cuvinte exact ce simt si eu ,asa ca daca mai vrei,mai putem dialoga,chia mi-ai fi de mare folos,cred.Numai bine.
garbo071563
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:38
Numai pentru faptul ca te-a inselat si merita un shut in popou de sa-l usture. Nu pot intelege cum te poti lasa umilita in asemenea hal. Sa fii multumita ca totusi se intoarce la tine dupa ce s-a spalat venind de la cealalta? Groaznic si trebuie sa fii disperata sa accepti asa ceva. Consider ca poti, vrei si trebuie sa ai pe cineva care e cu totul pentru tine. Chiar nu pot intelege cum puteti fi asa.
Doara
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:46
Prin ce treci u acum am trecut si eu.Patru ani mi-am facut rau si am generat discutzii pe care acum le consider inutile.Daca il iubesti nu vei putea sa te desparti de el.Eu am incercat si nu am reusit.Inima a fost mai puternica decat toata filozofia despre umilire,lipsa de respect de sine,etc.Acum nu-mi pare rau,mi-am salvat familia si iubirea.Si e bine:)
Incearca sa vorbesti despre problemele din casa nu dintre voi.Nu mai aduce in discutie ce a fost.Asta daca stii ca nu poti trai fara el.Multi barbati au asa zise "rataciri".Dar cu siguranta ca nu vor sa isi lase familia pentru.........stii la ce ma refer.E usor sa te desparti,e usor sa zici:"gata,ajunge!"Mai greu e sa lupti cu tine insuti,sa lupti pentru iubirea ta.Stiu ca acum durerea e puternica,stiu ca miile de intrebari te napadesc,dar intotdeauna adevarul e la mijloc.Nu cauta vina.Ai sa vezi ca vei privi totul cu alti ochi cand te vei regasi si il vei regasi si pe el ca la inceputul casniciei.Singuratatea e urata si grea.Am multe prietene care au spus :gata!Multe regreta acum.Nu e vorba de umilire,cand lupti pentru iubirea ta.Banuiesc ca voi fi citita cu zambete de neincredere si probabil ca par invechita,dar chiar nu am uitat ca am jurat ceva ,candva:alturi la greu si la bine.Si asta am facut.Si a venit si momentul cand sunt rasplatita cu iubirea pe care o credeam pierduta.
dalynna
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:17
De jurat ati jurat amandoi. El ti-ar fi trecut cu vederea "ratacirile"?
Doara
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:20
Probabil ca nu:)Tocmai de asta acum ma respecta si imi arata iubirea .Nu vreau sa intru in polemica, cu nimeni.Fiecare face ce simte.E usor sa dai sfaturi sau sa judeci.Mai greu e sa-ti traiesti propria-ti viata sau mai bine zis sa alegi deciziile care sa nu aduca pareri de rau.
dalynna
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:28
Asa e. Fiecare are propriul respect de sine.
Doara
Postat pe 16 Decembrie 2009 19:36
De la: garbo071563, la data 2009-12-14 22:47:14si ce fel de lectie i-a dat mama ta tatalui tau,119?
Nu prea inteleg..
Pai daca esti asa ironica....Descurca-te singura, pune-ti capul la contributie...Sau asculta de sfaturile la femeile de aici,,ca sunt tare cumsecade,,,ca si tine cred....O seara faina pa
garbo027119
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:34
Draga mea ,si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine ,chiar pot sa spun ca este povestea mea ,te inteleg perfect,numai ca mai e ceva ,eu mai astept un copil, care trebuie sa vina din clipa in clipa si dupa aia vreau sa divortez sa ma simnt mai linistita.Familia mea stie situatia si ma sustine ,eu nu-l mai iubesc ,pentru ca 10 ani m-am sacrificat si l-am iubit neconditionat,in timp ce el se tavalea cu altele si tot eu eram nabuna cand aflam .Sfatul meu despartete de el ,dar fa-o cu cap.Succes si fii puternica
garbo062473
Postat pe 14 Ianuarie 2010 15:38
062473,multumesc pentru incurajari.
E foarte greu.Din ce in ce mai greu.Am inceput sa cred ca daca barbatii nu sunt capabili sa iubeasca,noi,femeile nu suntem capabile sa-i parasim.Si acum ma doare sufletul de fiecare data cand imi intoarce spatele.As vrea sa pot face si eu asta.Chiar mi-am propus acest lucru dar nu e deloc usor.Incerc sa discut cu el doar strictul necesar,si sa nu-i stau in cale altfel.Dar ma lupt continuu cu sentimentele,cu durerea ca s-a schimbat,ca se indeparteaza si,desi cred ca nu mai are pe cineva e departe de mine. Si nu pot face nimic,pentru ca daca incerc sa vorbesc cu el nu fac decat sa creez tensiune.Chestia cu comunicarea la noi nu tine.Chiar nu pot sa inteleg ce se intampla.Nu vreau sa par o victima dar chiar am nevoie de ajutor.Vreau cu disperare sa salvez casnicia asta dar nu stiu cum.
Stiu ca s-au intamplat multe lucruri urate dar am iertat si vreau un nou inceput.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.Multumesc.
garbo071563
Postat pe 20 Ianuarie 2010 20:41
De la: garbo071563, la data 2010-01-20 20:41:30062473,multumesc pentru incurajari.
E foarte greu.Din ce in ce mai greu.Am inceput sa cred ca daca barbatii nu sunt capabili sa iubeasca,noi,femeile nu suntem capabile sa-i parasim.Si acum ma doare sufletul de fiecare data cand imi intoarce spatele.As vrea sa pot face si eu asta.Chiar mi-am propus acest lucru dar nu e deloc usor.Incerc sa discut cu el doar strictul necesar,si sa nu-i stau in cale altfel.Dar ma lupt continuu cu sentimentele,cu durerea ca s-a schimbat,ca se indeparteaza si,desi cred ca nu mai are pe cineva e departe de mine. Si nu pot face nimic,pentru ca daca incerc sa vorbesc cu el nu fac decat sa creez tensiune.Chestia cu comunicarea la noi nu tine.Chiar nu pot sa inteleg ce se intampla.Nu vreau sa par o victima dar chiar am nevoie de ajutor.Vreau cu disperare sa salvez casnicia asta dar nu stiu cum.
Stiu ca s-au intamplat multe lucruri urate dar am iertat si vreau un nou inceput.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.Multumesc.
Pai da pt ca femeile sunt tolerante...Poate ca si femeile sunt rele si fac si ele rautati de asta nu le respecta...Dar nu doar asta..Barbatii sunt egoisti si reci...De asta daca vede ca femeia este slaba o domina in favoarea lui..Pt ca de obocei femeia gandeste cu inima...Nu gandeste cu creierul,,nu lupta ca sa fie si ea fericita...MAI BINE TINE IN EA SI SUFERA...Pai femeia este vinovata pt ca nu se impune,,ca nu este mai hotarata...Pt ca este si o vorba...Cand pisica nu este acasa...Soarecele joaca pe masa....Si de asta barbatii au devenit asa pt ca le merge,pt ca femeile sunt slabe si le permit
omulsincer
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:10
De la: buna01, la data 2010-01-20 21:10:35
De la: garbo071563, la data 2010-01-20 20:41:30062473,multumesc pentru incurajari.
E foarte greu.Din ce in ce mai greu.Am inceput sa cred ca daca barbatii nu sunt capabili sa iubeasca,noi,femeile nu suntem capabile sa-i parasim.Si acum ma doare sufletul de fiecare data cand imi intoarce spatele.As vrea sa pot face si eu asta.Chiar mi-am propus acest lucru dar nu e deloc usor.Incerc sa discut cu el doar strictul necesar,si sa nu-i stau in cale altfel.Dar ma lupt continuu cu sentimentele,cu durerea ca s-a schimbat,ca se indeparteaza si,desi cred ca nu mai are pe cineva e departe de mine. Si nu pot face nimic,pentru ca daca incerc sa vorbesc cu el nu fac decat sa creez tensiune.Chestia cu comunicarea la noi nu tine.Chiar nu pot sa inteleg ce se intampla.Nu vreau sa par o victima dar chiar am nevoie de ajutor.Vreau cu disperare sa salvez casnicia asta dar nu stiu cum.
Stiu ca s-au intamplat multe lucruri urate dar am iertat si vreau un nou inceput.Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.Multumesc.
Pai da pt ca femeile sunt tolerante...Poate ca si femeile sunt rele si fac si ele rautati de asta nu le respecta...Dar nu doar asta..Barbatii sunt egoisti si reci...De asta daca vede ca femeia este slaba o domina in favoarea lui..Pt ca de obocei femeia gandeste cu inima...Nu gandeste cu creierul,,nu lupta ca sa fie si ea fericita...MAI BINE TINE IN EA SI SUFERA...Pai femeia este vinovata pt ca nu se impune,,ca nu este mai hotarata...Pt ca este si o vorba...Cand pisica nu este acasa...Soarecele joaca pe masa....Si de asta barbatii au devenit asa pt ca le merge,pt ca femeile sunt slabe si le permit
Roagate la Dumnezeu pt ca Dumnezeu are rezolvare pt toate...Si te poate lumina si vindeca ranile...Dar trebuie sa te rogi cu credinta si smerenie...Sa te scoata din necaz..Si sa nu uiti sa fii recunoscatoare
omulsincer
Postat pe 20 Ianuarie 2010 21:13
mai euglena.....nu vezi ca predici ca sihastrul in pustiu????
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:40
563.....e foarte usor sa te desparti....imediat...tzac-pac....la tribunal.....si daca va intelegeti...salutare si un praz verde...dar e mult mai frumos sa incerci sa iti dai seama unde a gresit el, unde ai gresit tu, unde ati gresit amandoi....si sa incercati sa treceti amandoi peste necaz...mai ales daca el constientizeaza ca a gresit.....iti spun din experienta.....au trecut 4 ani.....si suntem parca mai uniti ca inainte....
tutankhamon
Postat pe 21 Ianuarie 2010 00:42
Nu am un raspuns exact,dar te inteleg perfect ,trec prin aceeasi situatie aproximativ
Acum 5 luni am introdus divortul,pe 04.01.2010 am avut prima infatisare,a fost dureros pt amandoi (si noi avem un baiat de 12 ani).Nu doresc sa divortez dar nici nu vreau sa fiu pe locul 2 dupa alta femeie si daca dupa aprox. 19 ani de casnicie nu stie pe cine se poate baza si pe cine iubeste e pierderea lui.
Si eu am plans m-am simtit vinovata de tot,stima de sine ajunsese jos de tot,chiar am vrut sa ma sinucid,mare idioata,dar apoi am realizat ca nu ma ajuta cu nimic.Asta vara am plecat doar eu cu baiatul in vacanta la turci, am fost la sali de sport,am iesit cu fetele in oras si am descoperit ca exista viata si dincolo de el.Au inceput sa se invarta si barbatii in jurul meu,face bine la increderea in sine,nu le-am raspuns avansurilor pt. ca asa cum ti-am spus si eu il iubesc dar am capatat incredere in mine.
Redescopera si tu lucrurile care iti placeau si de care nu ai mai avut timp pt. ca erai prea ocupata sa il cocolosesti pe el.
Alt sfat e sa porti cat mai multe discutii cu baiatul te va ajuta si pe tine si pe el in caz ca veti divorta.
mikiduta39
Postat pe 21 Ianuarie 2010 11:42
De la: tutankhamon, la data 2009-12-07 22:49:15arata ca nu-ti pasa si aranjeaza-te cosmetic si vestimentar, ca si cum ai avea cel putin 5 amanti.....si da-te lovita din cand in cand....."stai tu cu copilul?? ca am o intalnire importanta"....chit ca tu te duci la film in mall, de una singura....

a!!! si trage cat mai multi bani de la el, din care sa ii cumperi copilului ce are nevoie, sau pune-i intr-un cont, pe numele copilului, cu drept de retragere dupa 18 ani....numai cu tine tutore, sau cum se cheama, ca pustiul e inca minor....


cu alte cuvinte...fa-l pe el ca planga dupa tine...mananca-i elegant ficatii si zilele...ai sa vezi ca, usor, usor, ii va pasa...incetul cu incetul....si, poate, pana la urma, vei gasi tu pe cineva care sa te merite cu adevarat....

da,da,da
cricri2000
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:53
De la: garbo071563, la data 2009-12-07 22:38:32Cum sa trec peste durere?Cum sa redevin aceeasi persoana care eram ?
Dragelor,am nevoie de sfatul vostru.Simt ca sunt singura,singura si tot ce pot sa fac este decat sa sufar si poate sa provoc suferinta.de ce?pentru ca,dupa 13 ani de casnicie minunata,am descoperit ca de fapt nu e asa.
Pe scurt,am descoperit infidelitatile sotului,urate,vulgare si intamplate chiar sub nasul meu.In ultimele 4 luni am aflat de vreo 4 aventuri,dar punand multe lucruri cap la cap am descoperit ca au fost de fapt mult mai multe.
Reactia lui?Intai,ca nu sunt sanatoasa,ca trbuie sa merg la doctor,ca am devenit obsedata,etc.Apoi,incet dupa ce a inteles ca unele lucruri nu le mai poate nega,a recunoscut cate ceva,dar,''ce mare lucru s-a intamplat?''.Si,dupa toate astea,cine credeti ca sufera?Numai eu.El nu are nici o greata,are in continuare o atitudine de dispret fata de ceea ce-i spun ca simt(durere,tristete,o mare dezamagire),imi spune ca vorbesc din filme si ca joc teatru.In fine,dupa certuri si discutii in contradictoriu,am decis sa mergem mai departe(avem un copil de 12 ani...).Dar nu pot sa uit.Poate ca daca ar avea alta atitudine in afara de aceea ca totul e exact ca inainte...Ma acuza ca nu fac suficiente eforturi sa-l fac sa se schimbe.Poate ca are dreptate intr-un fel,dar credeti-ma ca nu mai pot.Sunt singura,indiferent ce as face,tot departe il simt.Uneori stau si ma intreb daca sunt suficient de puternica sa ma rup de aceasta durere,sa divortez.Dar atunci imi dau seama ca il iubesc si stiu ca vreau sa fiu cu el.Dar nu asa.VREAU SA FIE CA INAINTE.Sau cum credeam ca este...Daca il iubesc,de ce nu pot sa uit?De ce ii reprosez aproape zilnic?Ce sa fac?Cum sa fac?
Va rog,m-ar ajuta niste sfaturi....

spune-i tot ce ai facut pentru el(sacrificii,etc ,pe un ton calm), te asigur ca va medita la acest lucru iar apoi, ignora-l o perioada si te asigur ca se va linisti,dar trebuie sa fii tare.
cricri2000
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu a fost niciodata fericit! 26 De la: ceachy 16 August 2012 11:30
masturbarea la barbati doare? 217 De la: kirry 16 Martie 2011 00:30
ce sa ,mai fac....m-a inselat so iert sau sa o las in pace.... 80 De la: bellamy 11 Martie 2011 06:12
Demonstratii de iubire 91 De la: Alecsx 6 Februarie 2013 10:30
Daca intr-o zi ar veni sotul/sotia si ti-ar marturisi ca s-a indragostit de altcineva cum ai proceda? 85 De la: printesa_jo 4 Noiembrie 2012 06:39
Setari Cookie-uri