deces bebe

este, este Vivus fac eu cinste de data asta
persidadamian
Postat pe 24 Noiembrie 2009 00:56
ready....mama ..vezi ca eu nu beau des.....pashte si craciun....
...dar daca ma provoci ...s-ar putea sa cazi tu primul de pe pod...
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 00:56
pai a stat la mandarin hotel, al mai tare din parcare, 5 stele, alea alea...m-am uitat si io pe google si-am dat buna ziua la curci... lux, neneaca...
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 00:58
meeeeeeeeeiiiiiiiiiii! chestia cu podul era un exemplu, ca nu ma puteam gandii la alte exemple intelegeti voi
persidadamian
Postat pe 24 Noiembrie 2009 00:58
anouk....sunt convinsa ca fiica ta ar trebui sa faca gemeni...asta in cazul in care iti ceri drepturile ca bunica..
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:00
floryo, s-ar putea sa iei tzeapa, ca eu, cand prind momentul propice de neatentie a adversarului de pahar, vars continutul (pe gat)

sis, ma enerveaza a' mica daca numai de pe insula Sentosa ti-a dat poze... si sper ca nu a facut baie prea mult in apa aia, ca vapoarele stateau ciopor la un kilometru de mal, asa ca nu vreau sa ma gandesc ce alergii o fi luat de acolo
da' un Chinatown, o Little India cu Arab street si Soultan Mosque... da' un templu budhist, un Merlion si centrul de afaceri din Singapoore... alea unde-s? Ha? Ce, vrea sa-i dau pozele mele sa se bage si ea in ele?
si apropos, cunosc bine hotelul ala. e superfain
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:01
de parca o sa ma lase pe mine sa ii cresc...asta-i ca mine, mama...nu-i place sa-si bage cineva nasu' in treaba ei

crez ca o sa mi-l aduca in vacanta, hehehe...

da' mai intai trebuie sa se hotarasca sa faca un copil...
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:02
ready....eu cand am un adversar smecher....sunt atenta ...
....sa ramana constient...
oare la ce m-am gandit....?
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:06
ioi anouk....o sa am la nepotzi....
....tre'sa ma gandesc serios la o bucatarie maaaaare....
...dar abia astept...
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:08
ce faci bre, bagi femei mortu-n casa? alergii ?

o asteapta cu claritine-ul la aeroport!
melanie
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:08
sis, nici macar din Suntec City nu a vrut sa-ti dea poze sa postezi? ca hotelu', daca e mandarin oriental, e chiar acolo, pe raffles blv... daca e marina mandarin e un pic mai hacana, da' tot in zona.


hi hi hi... Mel, si nu ar fi rau, macar asa preventiv, sa ii ceara un raport de activitate complet. cat a stat in apa, cate zile s-a dus acolo ...
ca asa pare curata, da' cand vezi miile de vapoare la o zvarlitura de bat, cum asteapta sa intre in port, parca te mai gandesti inainte de a intra in apa...
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:08
Io cre'ca incep sa cunosc singaporele din ce in ce mai bine, din poze...

plus imaginile cu filmul ala din '81, "un echipaj pentru singapore" se numea, cu Cozorici in rolul capitanului.
anakin
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:10
misto, poaze
melanie
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:10
Anakinu, merita orice efort sa-l cunosti si de acolo, de la fata locului
macar vreo doua saptamani...
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:12
mel...asta-i brother...noroc ca s-a intors de-o saptamana

bro, aste 5 poze mi le-a trimis, mama...ca netu meu pica ca migu...

da' cica a fo' la delfinariu, sa se zgaiasca la delfinii roz...sa ma bata soarele, io nici nu am stiut ca exista o specie de delfini roz...s-a dus si la nush ce gradina zoo cu animalele in libertate, la 3 metri de ea

si a mancat ca disperata mancare "non-europeana" a pus 4 kile in 10 zile

ioi, si-am uitat de 3 zile la un centru de-ala de beauty, ehe, he, he...

bro, nu ma speria...ca maine o duc la un control complet, mama...sa nu fii venit cu cevasilea de p-acolo
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:13
redi, nu spune de doua ori, ca nu se stie ce fac la anu'.. eu aveam in proiect altceva, dar poate ma ajuti cu un pont.
anakin
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:16
noapte buna tuturor si vise placute
persidadamian
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:17
sis, stai linistita si lasa fata in pace
yeap... vazut alea de care zici matale, da' zi-i sa mai scobeasca, ca nu cred ca ti-a zis tot ce-a vazut

Anakinu, pe bune, merita ORICE efort sa ajungi acolo. Eu sper ca o sa mai am si la anu' neamuri pe acolo, sa mai fac un drum cu copiii.
Macar pentru inca o luna, ca acum.
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:19
mai...citesc la notificarile mele ca un nene ma roaga sa pun poaze cu mine

ioi, ishtenem...e plina lumea de nebuni

bro, vine sambata acasa si vad tot ce a pozat si a filmat

sper sa nu de-a infarctu' peste mine cand oi vedea-o la 2 metri de tigru' siberian
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:20
sis, erai ultima persoana la care m-as fi gandit ca de abia acum descopera asta cu nebunii

auzi, iti trimit o poaza de-a mea sa i-o pui?
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:25
baietzii si fetele ....somnik usor sa avetzi si vise roz...
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:28
mai bro...stiu ca oamenii nu-s cu toate tziglele pe casa...ce ? crezi ca io is mai zdravana ?

da' nici sa rog un barbat sa puna poaze ca sa-l vizionez, parca totusi nu se face...
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:28
anouk....probabil e pura curiozitate...
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:34
sis, nu patesti nik, ca nu-s garduri si gratii, da-s terenurile amenajate in asa fel incat nu se poate trece dintr-o parte in alta decat cu utilaje speciale.

si ramane valabila oferta cu poaza mea
ioooiii, iti dai seama ce fatza ar face?

hai, va zic si eu noapte buna, ca e tarziu si s-or furat cam multe...
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:36
ioi...si pe mine m-a vizitat MY_LOVE....
..pot sa fac nani linistita...
l_flory
Postat pe 24 Noiembrie 2009 01:41
..nu stiu ce sfat ai putea primi da la o persoana care tot timpul a trait cu o astfel de frica...adica eu cand aveam fata mica...asha faceam...traiam cu frica...si tot timpul ma uitam daca mai respira...desi o stiam sanatoasa...am trait tot timpul cu frica asta...acum are 8 ani jumate...si tot ma mai uit la ea..din cand in cand...in timp ce doarme sa vad daca mai respira...desi rational...stiu ca nu are cum sa se intample o astfel de treaba...eu zic...ca daca nu iti permiti sa consulti un psiholog...gaseste/ti cuvintele...prin care sa ii explici ca nu e vina lui ca... bebe..nu mai este...sau nu stiu..fa cum simti...tacerea e pentru oamenii mari...nu pentru copii.
garbo055472
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:35
Ati avut dreptate...era o farsa...mia culpa ca am fost asa mai credula ...cred ca unii is bolnavi cu capu'daca pot face astfel de glume...pe mine m-au luat fiori doar cand am citit...Ar trebui sa aiba grija ce isi doreste cea cu glumele sinistre ca s-ar putea chiar sa ii dea Dzeu
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:06
De la: maria1977, la data 2009-11-23 09:47:47in urma cu o saptamana a murit bebelusul meu in varsta de 7sapt , l-am gasit decedat dimineata , am adormit duminica seara la 2 iar la 7 dimineata l-am gasit pe bebe mort in patut. Mai am un baietel in varsta de 2ani si 4 luni care locuieste cu mine si care il iubea pe fratiorul lui cel mic foarte mult. As dori sa stiu cum sa abordez problema cu copilul meu dearece de o saptamana refuza sa vorbeasca despre bebe.


Refuza deoarece "stie" (intuitiv, desigur), ca asta va produce o mare durere...Pik ti-a dat un sfat de bun-simt : urmeaza-l ! In plus, desi stiu cat de cumplit de greu este, mergeti pe mana copilasului ...practic, va ajuta si el cum poate...Nu-l fortati la nimic ! Nu tot insistati pe subiectul mortii fratiorului sau, caci e o mare greseala : rasuciti cutitul si in inima voastra, si intr-a lui...In rest, ce-as mai putea sa va spun decat sa aveti puterea de-a trece si peste asta si, dupa ce timpul va mai vindeva din rani, sa va propuneti sa-i faceti baietelului vostru si o surioara...Cat despre pitecantropii de pe-aici care si-au batut joc de durerea voastra, nu merita sa-i luati in seama ! Bunul Dumnezeu sa va dea putere !
Nathaly_Albu
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:38
nalio...si-a ras contu...nu te mai osteni
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:42
lasa ca mai apar 100, sa dea sfaturi
si_totusi
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singuratate in doi 66 De la: garbo091755 5 Ianuarie 2010 10:52
in dragoste si in razboi exista reguli? 1 De la: 15 Ianuarie 2009 13:49
Mila 67 De la: Mirica_Raluca_Elena 20 Martie 2012 12:03
Salut 2 De la: danko 13 Ianuarie 2011 17:34
deces bebe 250 De la: garbo044707 3 Decembrie 2009 18:40
Setari Cookie-uri