Pagina ALLEXANNDRREI

De la: allexanndrra, la data 2009-11-21 23:44:48noapte buna!Irinuca. Alexa
O seara faina alexandra
irina31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:45
De la: tutankhamon, la data 2009-11-21 23:35:28ioi irinucaaa.....zau daca ma duce capul....ca nu-mi dau seama ca care din noi e mai tare...dar cred ca tu esti...ma inclin in fata ta...monument de inteligenta si raspunsuri coerente....

p.s. nu muri tu de grija mea.....si a lui rv...i-am raspund in privat ca asa ne dam noi...dosnici....
Stiu eu ca sunteti voi dosnici,,,si vorbiti doar pe la spate..
irina31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 20:50
Pai da viata este complicata dar cu intelepciune de la Bunul Dumnezeu reusim sa punem toate cap la cap.....Ca in orice om exista comoditate,,,daca este invatat gresit,sa nu munceasca sa primeasca totul de gata si persoana care il invata prost este vinovata....
De asta se spune sa fii bun,dar sa fii sever....Sa ajuti,dar sa nu lasi sa se profite de tine....Pt drepturile tale trebuie sa te impui,,dar ca sa fii ascultat si tu trebuie sa fii serios si sa pui in practica ceea ce pretinzi.....
irina31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:07
De la: irina31, la data 2009-11-22 21:07:29Pai da viata este complicata dar cu intelepciune de la Bunul Dumnezeu reusim sa punem toate cap la cap.....Ca in orice om exista comoditate,,,daca este invatat gresit,sa nu munceasca sa primeasca totul de gata si persoana care il invata prost este vinovata....
De asta se spune sa fii bun,dar sa fii sever....Sa ajuti,dar sa nu lasi sa se profite de tine....Pt drepturile tale trebuie sa te impui,si sa lupti,dar ca sa fii ascultat si tu trebuie sa fii serios si sa pui in practica ceea ce pretinzi.....
irina31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:08
Energizarea locuintei.Este, de fapt, o tehnica formata din doua sectiuni distincte.

Prima se refera la purificarea locuintei de vechile energii stagnante.

A doua se refera la energizarea fiecarei incaperi in parte conform destinatiei sale.

Atat purificarea, cat si energizarea locuintei se realizeaza folosind un anumit ritual ce include: betisoare parfumate, bolul cantator, simboluri reiki si incantatii.

Precizez ca aceasta metoda nu apartine artei feng shui.

Cand este necesara energizarea?

- cand te simti epuizat fara un motiv aparent;

- cand vrei pur si simplu sa schimbi energiile din casa, sa le inlaturi pe cele vechi si sa le atragi pe cele noi;

- cand vrei ca energia fiecarei camere sa te sustina in ceea ce faci;

- cand vrei ca fiecare incapere sa fie energizata conform destinatiei sale.

Beneficiile energizarii:

- obtinerea unei vitalitati sporite;

- schimbarea energiilor casei astfel incat acestea sa-ti aduca ceea ce doresti;

- folosirea cu o eficienta crescuta a fiecarei incaperi;

- atragerea unor energii benefice care sa te susutina in ceea ce vrei sa realizezi.






allexanndrra
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:01
BUNA DIMINEATA TUTUROR SI O SAPTAMANA PLINA DE REUSITE!ALEXA
allexanndrra
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:12
Eu sunt alter ego-ul meu, Mikael Eon, acest concept despre mine pe care incerc din rasputeri sa il construiesc prin scrierile mele, incepe sa prinda contur si simt ca ma defineste tot mai mult. O sa incerc sa va propun de astazi, o serie de articole, care vor incerca sa clarifice unele din problemele actuale prin prisma aminitrilor din trecut. Tema pe care doresc sa o iau astazi in calcul, este tema serialelor de tip soap opera.Vom pleca de la Dallas pentru a ajunge in ziua de azi la Dr.House.

Sa incercam sa ne aducem aminte asadar, de serialul Dallas, desi nu el a fost primul soap opera difuzat in Romania, ci Sclava Isaura, din pacate aveam o varsta prea frageda sa-mi pot aminti prea multe lucruri despre el, oricum, din cate imi aduc aminte, inafara lui Don Leoncio si a sclavei Isaura, nu cred ca sunt multe lucruri de spus despre acest serial. Dallas, insa ne-a fermecat pe toti, de la mic la mare, de la vladica pana la opinca, vorba romanului. Imi aduc aminte ca pe vremea aceea, era un singur televizor pe o strada intreaga, si se aduna lumea ca la urs, sa il vada pe JR si pe Sue Ellen, pe Bobby si pe Pamela, fiecare isi aducea scaunelul de acasa, copii erau intinsi toti pe jos, dintre cei mai batrani care mai sforaia, care mai comenta, care mai intreba pentru ca nu vedea scrisul la tv, insa ca mesajul era simplu, actiunea era superficiala insa la obiect iar personajele grosolan creionate puteau fi identificate usor in baza obiceiurilor si/sau caracterul lor. JR era smecher si parsiv, Sue Ellen era o fosta Miss America dar acum betiva, Bobby era simpatic, Pamela nu putea sa aiba copii, asadar totul era inteles ca atare, fara prea multe dedesubturi ori subtilitati. Pe mama, vreau sa zic o femeie deschisa la minte, serialele au pierdut-o ca telespectatoare prin anul 2003-2004 cand a comutat pe postul cu telenovele sudamericane, pentru ca deja viteza cu care se schimbau cadrele, replicile care se scurgeau rapid si pentru ca prea multe dintre ele aveau dublu-sens, erau deja prea multe elemente care ii depaseau intelegerea, ca sa nu mai spun de trenduri metropolitane, cum ar fi personajul metrosexual sau umorul absurd plin de ironie si sarcasm.

Timpurile se schimba, si mereu am afirmat ca oamenii mor atunci cand vremile ii depasesc, cand nu mai gasesc calea intelegerii atator informatii noi ce le patrund in casa si in viata personala. Eu, sincer va spun, ca si pe mine Dr.House, m-a pierdut undeva pe drum, daca din "ER" sau "Camera de urgenta" am reusit sa mai inteleg cate ceva, Dr.House este deasupra limitelor mele de intelegere. Singura parere pe care mi-am format-o despre dr. House in putinele clipe cand am gasit rabdarea sa il urmaresc, este ca un medic excentric, sa nu ii spun nebun, conduce o sectie a unui spital intr-un mod despotic neavand nici cea mai mica jena ca de fiecare data cand are ocazia sa isi arate caracterul arogant si antipatic si sa fie un sef nesuferit dupa cum ar spune romanul. E adevarat, Dr. House, e un profesionist in ceea ce face, insa aroganta lui in lumea concreta ar duce la propria pieire. Serialul acela dragut, pe care il vizionai odata cu delectare si interes, s-a preschimbat intr-o piesa de teatru aproape abstract, incarcat cu mult prea multe subintelesuri, o punere in scena cu lumimi si umbre pe care o intelegi doar daca ai un ghiozdan intelectual foarte mare, caci termenii medicali si replicile taioase de cele mai multe ori cu mesaje subliminale puternice fac aproape imposibila vizionarea de catre orisicine a unui astfel de serial.

Intr-adevar, am vazut o reluare a unui episod din "Dallas" acum cateva zile, era plictisitor si anost, parca nu foarte departe de "Tanar si nelinistit", insa tind sa cred ca s-a exploatat prea mult puterea de intelegere a telespectatorului obisnuit, si s-a dus in extrema a ceea ce numim entertaiment. Nu sunt neaparat un nostalgic al vremurilor de demult, insa televiziunea si-a depasit demult barierele de bun simt, senzationalul se pare ca infectat si a virusat si mintile celor de la Hollywood, oare recptioneaza si ei DDTV sau o fi un trend global? Va multumesc, si cu bunavointa dumneavoastra, am sa revin saptamana viitoare cu teoria haosului global si ce ati simtit prima oara cand ati muscat dintr-un hamburger.

By Mikael Eon




allexanndrra
Postat pe 23 Noiembrie 2009 09:30
METODA ANTI-FLOOD!

sunt inscrisa pe multe site-uri.dar asa ceva nu am intalnit.nu pot trimite mesaj,dupa mesaj,mai ales ca sunt multe pers carora trebuie sa le raspund ,pana nu trec maximum 10 secunde intre un mess si altul.faceti un regulament serios ,nu aici e buba.altfel ramanetisinguri,dragi admini!Alexa
allexanndrra
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:31
TRATAREA CANCERULUI!VIS SAU REALITATE?CUVNT NAINTE
Legea pentru o persoan cu darul tmduirii naturiste
Legea statueaz, dup cunotina mea:
Cel care are darul vindecrii nu poate fi negat n acest drept de nimeni, niciunde n lume. De aceea, acest dar este valabil pretutindeni n lume."
Fiecare fiin uman este att de complex i difer att de mult de o alta nct nu exist doctor n lume care s poat spune c a neles complet toate fiinele umane, sau c are o metod de diagnostic i tratament infailibil.
Dup prerea mea, nici un doctor nu poate pretinde c doar el poate ajuta.
Dac doctorii ar putea ajuta pe oricine, fapt ce ar fi minunat, atunci, cred eu, nimeni n-ar mai consulta vreodat un aa-numit vraci. Chiar i unii medici, cnd au fost grav bolnavi, pentru o lung perioad de timp, i nici ei i nici ali medici colegi de-ai lor n-au putut s-i ajute, au consultat de asemenea aa-numiii vraci-neortodoci, practicieni non-medicali, sau homeopai.
Dac un practician non-ortodox trateaz oameni bolnavi doar de dragul banilor, atunci el este un arlatan. Dar, dac o face pentru a-i ajuta, atunci este ntr-adevr un binefctor i, dac vrea s ajute cu adevrat, el trebuie s fie un bun observator i ntotdeauna gata s nvee i s studieze.
Un tratament al cancerului, realizat conform instruciunilor din aceast carte, nu cost aproape nimic. n ultim instan, pe parcursul dietei cu sucuri, nici pe mncare nu se cheltuiesc prea muli bani. Facei comparaie cu costul medicamentelor sau cu cel al unei operaii!
Pn n 1990, au fost vindecai aproximativ 45.000 (valoare probabil sub-estimativ) de bolnavi de cancer, sau de boli aparent incurabile! Dac aa-numita micare pentru cercetri asupra cancerului i colile academice de medicin convenional ar fi studiat alturi de mine i nu s-ar fi orientat mpotriva mea, ar fi existat probabil peste un milion de cazuri vindecate.
Directorul unei clinici m-a prezentat pacienilor vindecai, cu remarca: Datorit crii dumneavoastr i dietei cu sucuri."
Renumitul vindector german R. Hoffman scria1 despre cancer, numind mica mea carte, una dintre cele mai mari scrieri n domeniu ale secolului.
Bruno Vonarburg2, spunea c oamenii vor vorbi despre cartea mea secole de-a rndul, mai ales datorit modalitii de Tratament Total al Cancerului. Este semnificativ faptul c oameni de o asemenea valoare fac astfel de afirmaii.
Scopul meu este nu numai de a servi persoanele bolnave de aici i din multe alte ri, dar i serviciile de sntate, care pot astfel s economiseasc bani i s devin mai ieftine.
Chiar i fermierii care-mi urmeaz instruciunile vor avea de ctigat!
Un mecanic auto spunea odat c munca sa este mult mai dificil dect a unui doctor. El avea cam 20 de noi modele pe an, pe care trebuia s le neleag
1 n revista Gesundheit-Selbsthilfe (ediia I, pagina 15) i Gesundheits-Kurier (ediia a V-a)
2 autor al minunatei cri Gottes Segen in der Natur (Minunii ascunse n natur),
6
i s le repare, pe cnd, de la Adam i Eva, doctorul este preocupat doar de dou. ns, aceste dou modele" sunt deseori ca un joc de puzzle, at complicat, nct pn acum nimeni nu a gsit rezolvarea.
Cine ar putea s-o fac? - Cine este asemeni lui Dumnezeu?
Rudolf Breuss
MRTURII
n 28 iulie 1964, am fost trimis la spital suspectat de ocluzie intestinal. Dup o examinare atent am primit diagnosticul de cancer intestinal. Ar fi trebuit s suport o intervenie chirurgical i realizarea unei colostomii.
Apoi, sora mea Antonie a avut o viziune asupra modului n care a putea fi vindecat fr operaie. Aa c am prsit spitalul i m-am ntors acas. n aceste condiii, starea sntii mele se deteriora pe zi ce trecea i mi simeam sfritul aproape.
ntre timp, sora mea a ntlnit nite cunoscui pelerini ce se aflau n drum spre Wigratzbad.
Ei au relatat despre un domn care putea trata cancerul fr intervenie chirurgical. I-a ntrebat dac ar putea face n aa fel nct acest domn Breuss din Bludenz s vin s m vad. El a ajuns n ziua urmtoare i dup stabilirea unui diagnostic pe baza examinrii irisului, mi-a confirmat c am cancer al colonului descendent i intestinului subire.
Am urmat Tratamentul Total al Cancerului dup instruciunile sale.
n a 35-a zi, cancerul a disprut. De atunci m-am simit bine, n-am mai avut dureri i pot lucra normal.
Mulumesc Binecuvntatului nostru Domn Isus Hristos, care m-a ajutat s-l gsesc pe dl. Breuss, a crui consultaie i devoiune altruist mi-au adus vindecarea complet.
JR
7988 Niederwangen, Feld 7,
1 Decembrie 1971
Reinei: A urmat tratamentul cu sucuri n 28 iulie 1964 i a murit n 8 ianuarie 1985, ns nu din cauza cancerului, ci din cauza inimii.
��
n 19 septembrie 1972, am descoperit un nodul mare i ferm n snul drept. Doctorul de familie m-a trimis imediat la spital pentru operaie. Deoarece am auzit de dl. Breuss i de dieta sa cu sucuri, pentru cancer, am refuzat s m supun operaiei programate. n schimb am urmat dieta. Trei sptmni dup nceperea tratamentului cu sucuri, nodulul se modificase deja, iar dup 6 sptmni de diet a disprut complet. Doctorul de familie a fost surprins de succes i a explicat c nodulul era att de mare, nct ar fi implicat o intervenie chirurgical de amploare.
Sunt foarte fericit i recunosctoare. Datorit dietei nu sunt mutilat. Multe, multe mulumiri domnului Breuss, care a ajutat deja att de muli oameni prin intermediul dietei cu sucuri i Domnului Dumnezeului nostru. i mi doresc ca dl. Breuss s poat continua s m ajute pe mine i pe ali pacieni, cu sfatul su, pentru muli ani de acum nainte.
7
Dna G S
7988 Wangen im AllgauWangen
7 februarie 1973
Reinei: n 1985 era totul foarte bine.
��
Crciunul anului 1964. M-am mbolnvit de leucemie, artrit i miocardit. Am fost internat, dar nici o mbuntire n-a aprut, pn n momentul n care soul meu l-a adus pe dl. Breuss s m vad. Pe drumul de la Wigratzbad spre Ravensburg, dl. Breuss a spus c ar trebui s apar o mbuntire dup 3 zile, iar dup 6 zile voi putea prsi spitalul. Am luat ceaiul i sucul, i dup cteva zile a aprut o mbuntire. Dup 6 zile am fost externat din spital. Pentru aceasta i sunt foarte recunosctoare domnului Breuss.
Dna. Pia H. 7989 Argenbuhl
��
Acum 23 de ani trebuia s fiu operat de cancer la sn.
Mama mea a murit imediat dup o operaie similar, aa c nu mi venea s adopt o soluie asemntoare, chiar dac starea mea se nrutea de la an la an.
Cinci ani mai trziu, din fericire pentru mine, dl Breuss era alturi de noi la o ntlnire. Cunoscnd c era un expert terapeut i de asemenea un bun diagnostician, i-am artat mna dreapt i l-am ntrebat: Sunt sntoas sau bolnav?" Mi-a rspuns c ceva nu este n regul cu snul meu drept. Am fost foarte surprins de rspunsul su! Dl. Breuss n-a vrut s fie prea direct i a roit! M-am gndit c poate credea c a spus prea mult. De aceea i-am spus s nu-i fac probleme, deoarece deja tiam c am un cancer la sn i l-am ntrebat dac poate s m ajute.
Dl. Breuss mi-a rspuns c, de vreme ce eram contient de problem i am refuzat operaia, el ar putea probabil gsi o modalitate s m ajute. A nceput s-mi descrie cum a preparat o butur - un amestec de sucuri - n urm cu 10 ani. Aceast combinaie era mpotriva cancerului. Dar, pn n acel moment, el nu ndrznise s spun cuiva c avea cancer. De vreme ce eu tiam de situaia mea, el mi-a recomandat dieta cu sucuri, dei considera c dieta cu sucuri se potrivea mai ales cancerului de stomac. Dl. Breuss mi-a mai spus c a putea fi prima persoan care o va urma pentru cancer la sn. Nu era sigur c o persoan va rezista doar cu sucuri i fr alt mncare timp de 42 de zile.
Cu deplin ncredere, am nceput din ziua urmtoare cura cu sucuri fcute de el. La vremea respectiv, storctorul de fructe nu fusese inventat aa c nu era prea uor. Legumele trebuiau rase i stoarse ntr-o pnz, sau ntr-o pres de roii.
Spre marea mea surpriz, m-am simit foarte bine n timpul curei cu sucuri, dei am pierdut cteva kilograme n aceast perioad. Dup 42 de zile, cancerul a disprut i, pn acum, n-a recidivat i m simt minunat.
V mulumesc din inim, domnule Breuss, pentru sfatul bun pe care mi l-ai dat atunci. Sunt foarte bucuroas c am fost prima persoan vindecat prin dieta dumneavoastr cu sucuri.
Cu deplin ncredere, recomand Tratamentul Total al Cancerului tuturor celor care nu doresc s fie operai.
Cu recunotin,
Maria Nesensohn, Reformhaus
Gartenstrasse 15, 6700 Bludenz,
20 ianuarie 1973
Reinei: nc sntoas n martie 1991.
8
��
A doua scrisoare:
Am fost vindecat de cancer la sn prin Tratamentul Total al Cancerului", de civa ani, cnd, brusc, am nceput s am dureri mari de cap. Am crezut c aveam o tumoare pe creier. n disperare, domnule Breuss, v-am cerut un diagnostic iridiologic. Spre uurarea mea, mi-ai spus c nu am tumoare, dar c era un nerv prins ntre a treia i a patra vertebr cervical. i m-ai trimis la un chiropractician n Zurich. mpreun cu soul meu, i-am spus despre diagnosticul dumneavoastr i apoi el m-a examinat cu raze X. A confirmat diagnosticul dumneavoastr i dorea s tie ce doctor din Bludenz a fcut un diagnostic att de precis.
A spus c n-a mai cunoscut o astfel de situaie. Apoi i-am povestit c acest excelent diagnostician era un inginer electrician care, n afara meseriei sale, era

allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 02:55
TRATAREA CANCERULUI......Tratamentul modificat al lui Breuss prin post mpotriva cancerului.
Cutai n permanen medicamente fr s luai n considerare postul, cnd acesta s-ar putea dovedi c e un bun remediu."
Nu vom trata cancerul n nici un alt mod, poate doar dac industria farmaceutic va inventa medicamente puternice care, similar tratamentului tuberculozei, pot nvinge orice. Dar, ca o consecin a folosirii chimicalelor, organismele noastre vor fi mai sensibile dect n prezent. Metoda chimio-farmaceutic poate rezolva stadiul actual al bolilor prin tratarea simptomelor, dar va genera consecine grave n viitor. Astfel nu vom fi mai sntoi; din contr, omenirea va fi din ce n ce mai expus la boli. Iat de ce ar trebui studiate cu atenie tratamentele naturale ale cancerului.
Rudolf Breuss, un austriac din Bludenz i terapeut prin mijloace naturale, a dezvoltat un astfel de tratament. Dl. Breuss are, ca i mine, 87 de ani i o vast experien n medicina tradiional. Ceea ce i-a permis s dezvolte noua sa metod de tratament prin post. Dup prerea mea, a posti este, i va fi ntotdeauna, cel mai bun mijloc de depire a bolii. Sute de tratamente prin post demonstreaz iar i iar c nimic nu este mai eficient dect abinerea voit de la mncare, ce pune n valoare propriile fore vindectoare ale organismului. Prea des aceast for vital este subestimat, mai ales de oamenii bolnavi. Ei o neglijeaz, dei este cel mai valoros lucru ce le-a fost druit.
Civa oameni luminai au recunoscut aceast for vital i au ncercat s o fac cunoscut i altora.
Dl Breuss este unul dintre puinii oameni care au ncredere n aceast for vital, deinnd o bogat experien n tratamente naturiste. Sistemul de post pe care l-a prezentat dr. Otto Buchinger a fost mbuntit de dl. Breuss i adaptat spre a fi folosit n prezent.
Am fcut greeala s ne cramponm de regulile lui Buchinger i Waerland care recomandau folosirea sucurilor n exclusivitate, cnd ele ar fi trebuit folosite n combinaie cu anumite plante. De asemenea, folosim postul n combaterea cancerului pentru o perioad de timp mult prea scurt. Dl. Breuss a descoperit tratamentul cancerului prin post. Cele mai multe spitale care aplic tratamente naturiste nu folosesc metoda postului deoarece dr. Buchinger nu a recomandat niciodat postul n cazul cancerului.
Nu exist laud suficient de mare pentru ndrzneala de a lsa pacienii cu cancer s posteasc peste 42 de zile. Postul este de obicei recomandat doar pentru perioade de 21 de zile. Dr. Rohling din Mittenwald a fost printre puinii doctori care au ndrznit s prescrie postul de pn la 70 zile. Oamenii au tendina s posteasc doar pentru perioade scurte de timp din cauza lipsei de cunoatere. Pentru informaii detaliate, studiai v rog lucrarea dr. Reckweg, unde sunt descrise categoriile de boli i perioadele de timp necesare vindecrii lor.
Dei unele indicaii i sfaturi din cartea domnului Breuss par super-optimiste, n special cele privitoare la tratarea leucemiei, eu, ca doctor n medicin, prefer aceast metod celei prescrise de decenii de medicina ortodox .
Un punct de cotitur semnificativ n tratarea cancerului a fost atins acum prin lucrrile dr. Issels i profesorului Zabel, care nu de puine ori au fost ludate n pres.
Metodele lui Breuss sunt mult mai naturale si intense. Tumoarea trebuie slbit prin post." Oricine este familiarizat cu postul, nelege acest fapt. Corpul va renuna mai nti la ceea ce-i este mai puin necesar. El distinge ntre ceea ce este sntos i ceea ce este nesntos, atta timp ct exist suficient putere. Este util, desigur, dac persoana implicat nelege principiul forei vitale, sau al forei vieii. Acesta este un punct foarte important - fr contientizarea principiului forei vieii este greu de neles cum decurge vindecarea, iar pacientul va fi lipsit de ncrederea necesar.
Amestecul de sucuri al lui Breuss pentru postul de 42 de zile const din sfecl roie, morcovi, elin, ridichi i cartofi, n special suc de cartofi, care este unul dintre cele mai bune alimente alcaline si are un efect foarte bun n cazurile severe de boal. Totui, el este de obicei desconsiderat n clinicile care aplic tratamente naturiste, deoarece are un gust neplcut. Breuss recomand un ceai din coji de cartofi drept alternativ, cu care eu sunt de acord. El recomand pacienilor 250 ml din acest amestec de sucuri pe zi, pentru cteva zile, nainte de a ncepe postul propriu-zis, pentru ca bolnavii s se obinuiasc cu el. Sunt de acord i cu aportul de lichide, n special ceaiuri de plante, pentru a readuce sistemul metabolic perturbat napoi la echilibru. Ceaiul pentru rinichi (combinaia de ceaiuri Breuss) cu salvie i briboi completeaz tratamentul.
Breuss recomand i ceaiul de glbenele, binecunoscut ca remediu mpotriva cancerului i
19
d instruciuni precise asupra modului de preparare a ceaiului.
Conform nregistrrilor sale, Breuss afirm c a vindecat peste 40 000 bolnavi de cancer. De asemenea afirm pe bun dreptate c acest tratament poate eua dac au fost aplicate alte tratamente convenionale, ca, de exemplu: radiaiile i chimioterapia.
Acest fapt l pot confirma n ntregime prin propria-mi experien. Un tratament natural poate avea succes doar dac sistemul imunitar al pacientului nu a fost slbit de chimicale puternice. Dar, chiar i astfel de cazuri critice au fost ameliorate.
Breuss spune mereu: Tumorile canceroase se dezvolt independent i celulele lor pot fi ndeprtate doar prin nfometare cu dieta pe baz de sucuri. ntr-adevr, experiena n tratamentul prin post ne arat de-a lungul anilor c organismul dizolv tot ceea ce i este strin. Aceasta a fost prerea mea de-a lungul anilor de practic.
ntrevd posibilitatea vindecrii pacienilor cu cancer, atta timp ct omul este suficient de curajos i de puternic pentru a urma tratamentul modificat al lui Breuss adaptat omului contemporan. Dac, n plus, pacientul are i o credin puternic, atunci pot prevedea cu siguran unele miracole care nu s-au putut petrece n trecut.
n cursul recentei mele sptmni de pregtire la Bad Sachsa, am avut ocazia s ntlnesc i s pun cteva ntrebri unui bolnav de cancer care participa la cura lui Breuss, ce tocmai fusese introdus. El ajunsese, dup cum reieea din raportul medicului su, s ndeprteze cancerul de gt i s-i revin complet, dei n acea perioad suferise o serioas pierdere n greutate.
Dr. F. B. (Berchtesgaden)
��
Pentru a aplica corect tratamentul meu v rog s citii cu atenie paginile urmtoare. Astfel vei ti cum s preparai diferitele ceaiuri i cum s aplicai corect Tratamentul Total al Cancerului.
Conform experienei mele, unii pacieni cu cancer i ali pacieni cu boli aparent incurabile au paturile situate deasupra cursurilor subterane de ap. Dac ei dorm n asemenea locuri unde sunt cursuri subterane de ap, sau fiind suprapuse peste un stres geo-patic, ei pot s-i nruteasc situaia.
Aceste cursuri de ap pot fi detectate folosind o nuielu de alun care se va curba n zona unde se afl asemenea cursuri de ap. Exist oameni care i-au schimbat locuina i de atunci sunt bolnavi. Cauza poate fi faptul c acum dorm deasupra unor cursuri de ap.
Pentru nlturarea acestor cauze putei lua o msur imediat ce const n deplasarea patului la un loc ferit de astfel de influene negative.
De asemenea, nu trebuie s avei naftalin sau alte insecticide n cas.
Rudolf Breuss
20
POATE FI

allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 03:10
Vindecarea cancerului
M-am ntrebat adesea care ar putea fi acest tratament. n fine, mi-a trecut prin minte c sucul de legume ar putea fi rspunsul. Astfel am discutat acest fapt cu dl ing. Balestrang, director la staiunea balnear Kneipp.
22
El mi-a sugerat amestecul mai multor sucuri de legume care pot fi gsite n Tratamentul Total al Cancerului. Am ales urmtoarele sucuri de legume: suc de sfecl roie, deoarece el este cu siguran un remediu pentru bolile cancerigene. Dar, nu se poate tri exclusiv cu suc de sfecl roie. Deci, am adugat suc de morcovi pentru caroten, elin pentru coninutul de fosfor, deoarece fr fosfor nu putem tri, i suc de ridichi i cartofi pentru ficat. Dup cum putei observa n mrturiile i scrisorile de mulumire, primite de la pacienii care au fost vindecai, am ajutat mii de bolnavi de cancer cu aceast diet bazat pe sucuri - bolnavi care au avut diferite tipuri de cancer i care fie nu puteau fi operai, fie nu doreau s fie operai, unii de multe ori fiind declarai pierdui de ctre doctori.
Dup citirea principiilor Tratamentului Total al Cancerului ai putea s credei, ca i alte sute de pacieni i muli doctori, c omul nu poate supravieui 42 de zile doar cu sucuri. Muli doctori mi-au scris c este imposibil s trieti att de mult fr grsimi i proteine, i c ei nu-i pot asuma responsabilitatea de a cere bolnavilor de cancer s consume n exclusivitate sucuri. Mereu am dat acelai rspuns: Ar fi o iresponsabilitate din partea mea s le dau pacienilor mei ceva de mncare n perioada n care mi urmeaz dieta. Am experimentat aceasta de o mie de ori i n cele din urm rezultatele i-au convins i doctori care se ndoiau.
Muli doctori le-au spus la nceput pacienilor mei c ei nu cred n acest tratament, dar au fost uimii i l-au acceptat dup vindecarea bolnavilor. Cred c astfel de doctori trebuie admirai.
n zilele noastre tim ceva mai mult. Adesea m ntrebam de ce bolnavii de cancer, chiar cu o tumoare mic, sau cei care au suportat deja o operaie, abia pot s mnnce cte puin, sau nu mnnc deloc. Rspunsul a venit sub forma urmtoare: n 1962 am vizitat o femeie care avea un cancer inoperabil la stomac. Pentru o lun i jumtate ea n-a mncat aproape nimic. Poate credei c este imposibil. La acea vreme am considerat c ea a trit att de mult direct pe seama tumorii. 20 de ani mai trziu ea mai era nc n via, n vrst de 87 de ani.
Aceast femeie avea un cancer ulcerat la stomac. n fiecare diminea i sear, i ddeam ceai de sclipei (Potentilla erecta), pentru a nchide cancerul, i am reuit.
Din a treia zi s-a oprit vomitatul i ea fost n stare s bea dou linguri de suc de legume i pe zi ce trecea putea consuma tot mai mult. Dup 10 zile doctorul, care o vizita zilnic, a spus: Observ o mbuntire considerabil.
El a ntrebat femeia: Poi mnca ceva?
i ea a rspuns: Da.
El a continuat: Spune-mi ce poi mnca?
Doar sucuri, a rspuns ea.
i ele nu te fac s te simi mai ru? a ntrebat.
Nu a rspuns, adugnd c avea nevoie de foarte puin suc n timpul ntregului tratament.
Acum mi este foarte clar de ce bolnavii de cancer, cu o tumoare mare beau doar puin suc i nu au nevoie de mncare, spre exemplu de proteine. Totui, bolnavii de cancer cu o tumoare mic (n stadii iniiale) nu pot rezista doar cu suc de legume i trebuie s bea o can cu sup limpede de ceap o dat pe zi, pentru c doar sucul nu aduce suficiente proteine. Acest lucru este valabil i pentru bolnavii de cancer care au fost operai i ale cror tumori au fost ndeprtate parial sau total; nici ei nu pot avea suficiente proteine.
ntr-o stare avansat a excrescenelor canceroase tumoarea este hrnit de proteine. Consider c dieta cu sucuri are urmtoarele avantaje: fcnd cura cu
23
suc, alimentele cu proteine sunt evitate. Organismul nu este capabil s triasc fr proteine, astfel nct sngele, nfometat de proteine, devoreaz toate excrescenele inutile, deeurile de materie i umflturile. Astfel sngele realizeaz vindecarea.
Aceasta este o operaie fr cuit!
n al doilea rnd, sucurile reprezint o surs bogat de minerale. S-a demonstrat c metabolismul mineralelor este perturbat la nivel celular n timpul dezvoltrii cancerului. Mineralele din sucuri au o influen compensatorie favorabil. n timpul acestui tratament este, desigur, extrem de important s pstrai intestinele i tractul urinar curate prin evacuri
allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 03:16
stimati administratori,voi de fapt ce trebuie sa faceti,pe aceasta functie,stiti ce inseamna respectarea celor care va platesc/inclusiv a noastra, ca si din abonamentele noastre va luati banii?nu am vazut un administrator sa raspunda,la cereri sau sesizari.aveti un regulament,de tot plansul.Serverul nu va functioneaza cum trebuie,mesaje si postari ,trebuie sa dai copy -paste sa nu le pierzi.bataia asta de joc va face ca acest site sa se inchida.stiti doar ca sunt diferite persoane care au format o asociatie ,de curatire si de imbunatatire a tuturor problemelor de pe internetul romanesc.intrati sa vedeti cum functioneaza alte site-uri ,internetele din afara tarii.voi ce sunteti ,marionete platite/sau nu stiti de ce sunteti in aceste posturi.am strans in copy-paste,metoda voastra draga,toate sesizarile de la userii de aici si am trimis ,acestre mostre de indolenta a dministratorilor garbo direct la aceasta asociatie mai sus amintita.d-na mincu ,chiar nu iti pasa sau mergipe metoda "lasa ba ca merge si asa".ei bine nu va mai merge.Alexa
allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:10
pot sa imi iau eu pentru o clipa camasa de administrator pe mine?? si sa te sfatuiesc sa alegi "internetele din afara tarii" linistita?? (k alea merge bine?)
fleurdelis
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:17
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-24 11:17:33pot sa imi iau eu pentru o clipa camasa de administrator pe mine?? si sa te sfatuiesc sa alegi "internetele din afara tarii" linistita?? (k alea merge bine?)
Invatati sa parati loviturile!


Prev | Next
Ioana Horoscop



Fiecare dintre noi are deseori de-a face cu atitudini agresive, cu lipsa de educatie a celor din jur. Cum sa ne protejam de grosolanii, cum sa punem la punct asemenea persoane si sa nu suferim din cauza jignirilor? Insusiti-va cateva metode de autoaparare psihologica.



Fiecare om este inzestrat cu o forta interioara fireasca, innascuta, de rezistenta la agresiuni psihologice. Este acea stare in care se simte sigur pe el, calm, echilibrat, armonios, politicos si este destul de greu sa-i "strapungi armura" cu influente negative. Dar apar si momente in care aceasta "armura" fie nu functioneaza, fie nu este suficienta. Atunci avem nevoie de masuri de aparare suplimentare, constientizate, active.



Acest gen de aparare psihologica ne ajuta sa respingem loviturile emotionale pe care le primim in momentul comunicarii verbale cu alti oameni: jigniri, grosolanii, presiuni, cuvinte dure, iar la nivel nonverbal - gesturi, priviri dispretuitoare sau pline de ura. Cu alte cuvinte, poate fi vorba atat de un gest urat, cat si de o idee, de un sentiment distructiv sau de energii negative.



Exista mai multe metode care ne ajuta in astfel de situatii.



1. In momentul in care primiti lovitura, este important sa va pastrati autocontrolul. Incercati sa ocupati o "pozitie" de independenta. Cand un om se bizuie numai pe sine, cand nu depinde de nimeni nici fizic, nici emotional si nu vede in ceilalti un centru al rezolvarii propriilor sale probleme, el este protejat. Cu cat un om e mai interesat de o situatie, cu atat devine mai dependent, iar lovitura psihologica va fi cu atat mai puternica. Manipulatorii simt imediat acest lucru si ii tin pe oameni prinsi in aceasta dependenta ca intr-un carlig.



Alegeti metoda de protectie care vi se potriveste cel mai bine:
- Construiti in gand un scut (de exemplu, din sticla sau oglinda blindata). Acesta creeaza un perete nevazut, foarte solid. Cuvintele si privirile interlocutorului sunt respinse de aceasta pavaza si nu ajung la dvs.
- Nu va lasati in niciun caz prada enervarii. Imaginati-va ca stati deoparte si urmariti ce se intampla. In felul acesta, se creeaza o distanta intre dvs. si cel care va supara.
- Invatati sa adoptati o atitudine contemplativa. Inchipuiti-va ca sunteti transparenta si ca lovitura (rautatea, cuvintele jignitoare) trece pe langa dvs.
- Pastrati-va sangele rece si nu aratati ca situatia va afecteaza. Relaxati muschii fetei (pentru asta puteti chiar zambi usor), respirati calm. Inchipuiti-va ca sunteti un intelept care are o atitudine filozofica fata de ceea ce se intampla.
- Sau, dimpotriva, fiti razboinica, energica. Nu degeaba se spune ca cea mai buna aparare este atacul. Cu propria energie veti reusi sa striviti dusmanul.



2. Dupa primirea unei lovituri. Gasiti in corpul dvs. punctul, muschiul in care s-a concentrat tensiunea si relaxati-l. Cand omul se afla in starea de contractare musculara, problemele se "lipesc" de el mai usor.
- Transferati-va atentia asupra durerii, ca si cum ati respira in gand prin ea. Imaginati-va ca inspirati si expirati energie, se creeaza un curent si treptat durerea se elimina.
- Inchipuiti-va situatia ca pe o imagine. Apasati in gand pe un buton, pentru ca ea sa dispara din constiinta. Dupa un timp, imaginea, iar impreuna cu ea si senzatiile negative, se vor stinge.



3. Profilaxie. Fiti increzatoare, cultivati-va sentimentul respectului de sine. Trebuie sa stiti ca va ocupati pe drept locul, nu atacati pe nimeni, dar nici nu permiteti nimanui sa intre pe teritoriul dvs.
- Adoptati fata de propria persoana si fata de viata o atitudine plina de umor. Gasiti ceva amuzant chiar si in insuccese.
- Spuneti-va permanent ca totul va fi bine. Invatati sa va bucurati de orice lucru bun, oricat de banal ar parea, si ganditi pozitiv!
- Invatati sa parati loviturile. Nu taceti, daca ceva nu va convine, spuneti intotdeauna, si neaparat pe un ton ferm, ce anume va deranjeaza. Dati de inteles sau cereti ca situatia respectiva sa nu se mai repete.
- Comportati-va ca un maestru al artelor martiale. Nu provocati, dar construiti relatiile de asa natura, incat sa respingeti loviturile. Si nu uitati: "O pace rea e de preferat unui conflict bun." Chiar daca victoria va fi de partea dvs., veti consuma forte, energie, timp. Oare nu e prea mare pretul doar pentru a va flata ambitia?



Apararea psihologica poate fi impartita in mai multe etape:



1. Momentul loviturii. Cum sa va comportati chiar in momentul in care asupra dvs. se fac presiuni, sunteti agresata, cineva se poarta grosolan cu dvs.
2. Consecinte. Dupa orice atac psihologic, in constiinta ramane o amprenta negativa, o trauma. Cum o lichidam?
3. Profilaxie. Ce facem ca pe viitor sa nu se mai intample asa ceva? Cum invatam sa param influentele psihologice negative, sa ne pregatim, astfel ca nimeni sa nu ne poata jigni? Cum sa ne comportam in asa fel incat, chiar daca ne aflam fata in fata cu un agresor, el sa nu doreasca sa ne atace?



Totul va fi bine



In fiecare zi suntem asaltati de un val imens de informatii dintre cele mai diverse. Constiinta noastra se simte pur si simplu suprasolicitata. Trebuie sa invatati sa alegeti "bobul de neghina" si sa nu va incarcati creierul cu lucruri inutile sau neplacute.
- Cum citim ziarele
Cititi selectiv. Pentru inceput, parcurgeti doar titlurile, vizualizati articolul "pe diagonala". Dupa ce ati citit textul, stergeti din el, in gand, toate informatiile de care nu aveti nevoie.
- Cum privim la televizor
Nu va identificati emotional cu ceea ce se intampla pe ecran. Alegeti programe fara scene de violenta, crime. Stabiliti in neaparat zile de repaos, in care nu va uitati deloc la televizor.
- Cum ascultam muzica
Nu dati volumul la maximum, muzica nu trebuie sa devina atat de penetranta incat sa va absoarba gandurile. Din cand in cand, e bine sa ascultati si muzica clasica - ea ajuta la eliminarea stresului.
- Cum urmarim reclamele
Nu priviti acelasi spot publicitar de mai multe ori si nici nu adoptati o atitudine agresiva fata de el (decat sa va enervati inutil, mai bine schimbati canalul).




Numele dvs:
Adresa dvs. de e-mail:
Adresa de e-mail a prietenului:
Mesaj:


Prima PaginaModa & BeautyMereu tanaraModa azi & maineCosmetica & FrizuriReportaj & ActualViata in alb & negruDin viataOameni altfelLibraria noastraShowbiz & Star InterviewEditorialSubiecte in topSecretele bucatarieiRetetele noastreRetetele voastreSfaturi, info culinarSanatate & PsihologieTerapii complementareMedicina aziPsihoconsiliereDragoste & SexNu sunteti singureCasa & gradinaSfatul nostruOm & animalLocuinta & planteCalatoriiTara frumoasaVacante de visIoana HoroscopZodia luniiStarFeng ShuiScrisoriOracolSanatateViseSeductieFinanteIoana Visul CopiilorVoi avea un copilPlaneta familieCopiii nostri (0-7 ani)Sanatatea femeiiAtelierul de creatie


Arhiva


Newsletter

Nume:
Email:

sunt de acord cu termenii si conditiile



Cautare
















Sumar editie online
Aspecte astrale



allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:22
cine traieste o viata atat de "OBOSITA" ar vrea,probabil sa oboseasca si vietile celor din preajma....

noroc ca exista bucuria versurilor si a glumitzelor...
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:22
De la: fleurs_du_mal, la data 2009-11-24 11:17:33pot sa imi iau eu pentru o clipa camasa de administrator pe mine?? si sa te sfatuiesc sa alegi "internetele din afara tarii" linistita?? (k alea merge bine?)
yanyacharberet
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:23
Oricum vorbea singura
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:25
da....proasta in targ vorbeste singurica
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:28
Oare la astia de la spitalul 9 le-a dat guvernul computere
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:28
yanyacharberet
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:28
le-o fi dat...ca daca si rromilor,la care li se falfaie de invatatura...LE-OR DAT!!!

o fi o noua TERAPIE!!!
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:30


Noi romanii,suntem ori prea plini de noi,ori prea "prea goi'.

Printre alte ,indeltniciri.am preluat din comunitatea in care

ne-am aliniat in "rand'' si bla bla-ul pe internet.Ca avem

sau nu avem ce spune,putem inlocui,ca asa e romanul,umpland

vidul culturii,inteligentei sau imaginii pozitive despre noi,

cu marele nostru cult "mistocareala".Fara sa tragem cu ochiul

la vecini,caci noi suntem ,persoane unicat,cu ambat de oameni

care toata viata,nu au iesit din rand,ci am urmat mereu

linia"trasata"de sus,nuu,nu copiem vecinii cu sute de ani,mai

civilizati ca noi,si stand in rand pe internet,bla bla-uim

pe site-uri.Unii dintre noi,ies din rand,ca de nu toti suntem

buni la "mistocareala'' si ceilalti din rand,incearca sa ne

traga inapoi cu inca,cateva sute de ani.Care e diferenta

dintre noi romanii si comunitatea in care ne-am strecurat

pe usa din dos,usor de ghicit!Suntem pe locul unu,la site-uri

si forumuri,fara esenta si continut,dar dam bine la bla bla-

uri si mistocareala,impotriva celor iesiti din multime,din

rand.Subiecte care mai de care,de rasul-plansul,noi nu avem ,
ARTA DE A NU IESI DIN RAND!
arta,cultura,scriitori,istorie ,geografie,pictori,sport...

altii ne fura istoria,bogatiile,scriitorii(Eminescu a trecut

Prutul),de mult la fratii nostri care nu ne vor in unire,dar

la restul au pretentii.Daca cineva indrazneste sa iasa din

randul multimii,e pus la zid cu "mistocareala si bla

bla-uri" Unul da tonul,restul tin isonul.Nimic propriu,nimic

sa ne deosebeasca intre noi.insa ce ne face unici,ca popor ,

este "Arta de a sta in rand",precum oile in turma!!Alexandra-

allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:31
vai viata mea.....
tutankhamon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:32
Tut fata asta are vreo sansa sa se vindece? Mi-e tare mila de ea
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:34
n-o invitam pe unul din topicele cu poezele?

vaaai ce nepoliticos din partea noastra!!!
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:34
sansae??? intotdeauna exista sanse....

trebuie doar ca OAMA sa profite de ea (sansa)...dar n-o face
LILO
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:35
Oricum nu prea stie sa scrie...norocul ei ca mere copy/paste
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:36
ar trebui fim uniti,sa nu mai lasam problema in coada de peste.pt ca platim un abonament iar administratorii,au un venit,pt care ne ne streseaza pe noi ,intra cu cont iar,si nu continuica stiticu totii.servarul e varza,musaca.sigur ca te maiscapa haturile cand vezi ca scri si apoi dispare tot ceai scris.mincu sau cum ocheama era una dintre admini.daca i-am gresit numele eu imi cer scuze,dar ea ce face cu sesizarile noastre,greseste cutia postala/spunea ca vrea sa schimbe regulamentul,sa-l imbunatateasca,poate ne aduce si specialisti ca pe alte site-uri,asa noi ne dam doar pareri neautorizate,am revenit acum si am citit topicul cu 'a murit un bebe"sincer m-am simtit ca la un experiment,sa vedem ce facem daca ni se intampla!!!doamne fereste la toti.acum fiecare era derutat.si e de inteles.asa am aflat si de durerea celei care nu a putut sa posteze cand a pierdut sarcina.regretele mele ,pt ea.e greu sa crezi ca poti intra pe site la 1 saptamana,dar se poate intampla si acest lucru.durerea pierderii cuiva drag,poate sa te duca la lucruri care nu le mai realizezi ca le faci..un specialist o indruma imediat,catre ,psiholog cu copilul,ramas in viata si un psiholog pt ea.trebuie sa sti cum sa faci un site,sa sti cum sa-l administrezi,noi daca era adevarat sau nu nu putem sti.de aceea ceream specialist.apoi trebuie sa ni se raspunda la cereri,sesizari,sa existe si un topic al administratorului,care sa ne raspunda sau sa ne indrume.nu trebuie sa faca pare,doar ne atrage atentia unde gresim,din punct de vedere al regulamentului.apoi cand au probleme tehnice si sunt sesizate,desi ar trebui sa intre si ele pe site ,macar pt probleme tehnice ,sa anunte ,ca servarul.are probleme.referitor la "internetele"din afara tarii.cred ca integeti ,ma refeream ,la regulametele si modul de lucru,,pe internet ,in alte tari.dar am scris atata azi ,ca mai sunt si eu obosita.mai greseste omul.haideti sa reusimsa rezolvam macar problemele tehnice,ale acestui site,lasand la o parte "diferendele",dintre noi.ca nu suntem niciunul mai breaz.dar mai dam si noi cu stangu-n dreptu ca asae ramanasul.in fond ce avem de impartit/e bine sa aratio greseala,ca omul sa se corecteze pt el,dar nu sa se faca din asta un topic intreg de mistouri.eu am facut, ca sa simta si altii ce nasol te simti,cand poti fi totusi atentionat ,fara rautate.faceti si voi sesizari.si le trimitem ,nu aici ca nu le ia nimeni in seama,dar avem unde.insa trebuie sa fim uniti.atentie nu avem nimic cu administratorii personal,ci dorim sa fie si ei prezenti cand nu merge bine site-ul.multumesc pt intelegere ,Alexandra

Raporteaza abuz de limbaj

andrada

Dezabonare Urmareste topicul administratorii,indolenta ,regulamentul si serverul!
Esti abonat la acest subiect.




Recomanda subiectul

Prin E-mailTuturor prietenilor taiPrin Y! Messenger Adresa mea de e-mail

E-mailul spre care se trimite*

Textul mesajului (optional)



Adresa de e-mail (Gmail, Yahoo, Hotmail)

Parola contului de e-mail*



Raspunde | Varianta pentru tiparire a topicului administratorii,indolenta ,regulamentul si serverul! Mergi la: Relatii Moda Sport Diete Timp liber Copii si sarcina Consiliere Frumusete Cariera Sanatate Culinar Casa.gradina Lifestyle Horoscop Generalitati Administrativ

TEME DISCUTII PE FORUM: Top Subiecte Relatii Moda Sport Diete Timp liber Copii si sarcina Consiliere Frumusete Cariera Sanatate Culinar Casa.gradina Lifestyle Horoscop Generalitati Administrativ
CATALOG UTILIZATORI: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Arhiva comunitatii 2009 Ianuarie Februarie Martie Aprilie Mai Iunie Iulie August Septembrie Octombrie Noiembrie Decembrie
Arhiva comunitatii 2008 Ianuarie Februarie Martie Aprilie Mai Iunie Iulie August Septembrie Octombrie Noiembrie Decembrie
Arhiva comunitatii 2007 Ianuarie Februarie Martie Aprilie Mai Iunie Iulie August Septembrie Octombrie Noiembrie Decembrie
2007-2009 INTERNET CORP SRL Toate drepturile rezervate. Contact | Termeni si conditii | Acord de Confidentialitate

Site din reteaua: INTERNETCORP Business: Wall-Street | CorporateNews | YourMoney Men: Yuppy | Sotto | PlugIn News: 9AM Lifestyle: Condo | Lazy | Delly Women: Kudika | Garbo | Envy | Healthy | Grace | Kidz Parteneri: eJobs - locuri de munca | Lumeaemica.ro Recomandari: Horoscop, Felicitari, Anunturi, Vremea



11:38 iures
11:38 iubaret
11:37 imi plac cararile din tine ma duc catre mine negresit iar daca-ti urc prin gand straine pornirile ce nu m-aduc la tine, sa stii ca voi invinge valul potrivnic, rau si ucigas.... voi...
11:36 ruginiu
11:36 Oricum nu prea stie sa scrie...norocul ei ca mere copy/paste
allexanndrra
Postat pe 24 Noiembrie 2009 11:43
ioi doamne.....mai alexa....tu citesti ceva atunci cand trimiti???...pe bune acuma.....ia pune manuta si reciteste ce ai scris....tie iti place???? da-i si tu o forma mai succinta si mai coerenta, sa citeasca mai bine lumea - sa inteleaga ce spui...daca scrii pe aici numai de dragul de a insira niste litere...risti sa cazi in derizoriu si sa nu te mai ia nimeni in serios...daca dai copy/paste si selectezi toata pagina, asta denota o oarecare lipsa de seriozitate din partea ta....poate de asta nu te crede nimeni si poate de asta esti vazuta atat de prost si esti atat de ocolita...zici ca esti intelectuala??? ok....iti acordam o sansa.....dovedeste ca esti inteligenta si incearca sa-ti revozuiesti postarile in care iti scrii gandurile......

p.s. nu-mi raspunde cu rautati.....incearca sa intelegi mesajul ascuns dintre randuri.....si ai sa vezi ca nu-ti vreau raul...
tutankhamon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:00
Tut nu o starni please ca o sa ne doara capul
lala_cri
Postat pe 24 Noiembrie 2009 12:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
javrele de companie 0 De la: 23 Aprilie 2010 14:01
rscrucile dragostei 43 De la: garbo094431 27 Ianuarie 2011 18:50
Tatii-un rau necesar 14 De la: garbo265966 5 Iunie 2012 16:15
menstruatie 5 De la: garbo172616 14 Martie 2011 02:34
Scoala vietii. 81 De la: suparatu_ 26 Septembrie 2013 21:43
Setari Cookie-uri