TRADAREA PARTENERULUI -SPORT NATIONAL ?

eu zic sa faci ce zici. daca umbli doar cu sperieturi din astea, ai sa patesti ca ionica cu lupul
si_totusi
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:31
poate chiar asta si asteapta
da' eu nu te sfatuiesc sa ii zici chiar asa... adica nu folosi timpul trecut la verbul ala cu aparutul... nu de alta dar dupa aia s-ar putea sa apari pe aici cu ceva ochi vinetzii

foloseste si tu un conditional-optativ, ce naiba? "s-ar putea sa apara... intr-un viitor foarte apropiat... poate chiar peste vreo ora-doua..."
ready_vivus
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:34
si_totusi
Postat pe 1 Decembrie 2009 20:51
De la: crissreno, la data 2009-11-18 03:12:21 Te casatoresti cu cea mai draga fiinta (asa e la inceput ) si iti doresti ca niciodata sa nu patesti ca ceilalti pe care ai cunosti , ...SA FII TRADAT ! Dupa un lung sir de ani petrecuti impreuna , din prea multa Dragoste ajungi sa treci mai usor cu vederea din metehnele si scaparile ocazionale a celei mai iubite fiinte din viata ta ? PROSTIE SAU DRAGOSTE OARBA ? LA 38-40 de ani e grea Problema ! Nu sunt singura fiinta LOVITA de sindromul " fraier de schimb " si nici nu se va termina in vreun fel ,la mine sau cu mine povestea URSUL pacalit de VULPE ! Este insa foaaaaaaaarrteeee COMPLICAT ! Daca ai fi in aceeasi postura NEDORITA , cum ai reactiona in fata Ei ? Am ajuns la rascruce de drumuri si nu stiu pe care dintre ele sa o apuc ! Fiinta draga inimii mele trateaza in mod rece, sec si nonsalant CASNICIA , exact ca pe un sport NATIONAL !


poate ar trebui sa impartasesti forumistilor si drumurile intre care ar trebui sa alegi... nu te poti astepta sa cunoasca toata lumea de pe aici povestea ta- si cine stie ce idei iti vor da?
best
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:03
De la: bbaass, la data 2009-12-01 20:26:51Nu ma judecati prea aspru dar sa stiti ca am ajuns in faza in care as putea sa-i spun sotului meu blazat, care ma neglijeaza sistematic, dupa 10 ani de casnicie, cam asa : ,, iubitule, daca nu ai grija de mine s-ar putea sa ma indragostesc de un alt barbat,,. A aparul altul care este dragut, atent la toate nevoile mele, ma iubeste, iar eu ma lupt intre a mentine o casnicie searbada si a ma aventura intr-o noua relatie. Ce-i de facut in acest caz??


sa-mi explice si mie cineva logica dupa care trebuie neaparat sa fie iarba mai verde la vecin ca eu n-o pricep...

n-ai putea sa-ncerci sa-i spui sotului tau ca poti sa traiesti singura si fara sa-i faci lui menajul? eu iti spun sincer ca ma enerveaza cand sunt amenintata cu Alice din vecini. si fara sa-i invinetesc ochii cum sugereaza ready, il trimit direct acolo sa nu mai pofteasca si sa-i curga balele, cu interdictie clara pe drumul de intors... si_totusi zicea sa faci, nu sa ameninti, ceea ce e just - zic eu. faza cu amenintatul e cu doua taisuri, asa ca fara sa te judec iti spun ca, atunci cand ameninti sa te gandesti si la posibilitatea ca amenintarea sa devina reala. e o vorba care spune "sa nu-ti doresti anumite lucruri, ca s-ar putea sa se intample"...

dileme placute!

snowflake
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:35
cred ca ar fi suficient sa ii spui ca te simti neglijata. De fapt, "neglijata" suna acuzator. Si poate devine defensiv. Spune-i... ca esti nefericita. Desigur, nu Doamne fereste datorita lui. Esti tu nefericita ASA.
quasaria
Postat pe 2 Decembrie 2009 07:52
...hmmm ..ce-mi place topicul asta...

am citit doar pana la pag. 5...caaa, la mine se lua curentul...

dar revin cu cititul,si cand termin tot de citit...voi decide..

...cred ca voi bea ceaiul cu zahar...
l_flory
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:05
ce se mai poate astepta de la cnv care a patat o relatie?cauzele problemei se afla in casnicie sau in relatie...inseli cand nimik din ceea ce te facea candva fericit nu mai exista...noi femeile uitam in general sa ramanem fresh de-a lungul unei relatii..si astfel apare una mai mult fardata,parfumata si cocheta care ne sufla barbatul...cat despre barbatii inselati...cu siguranta au facut candva la fel..deci si-o merita
oana4me
Postat pe 2 Decembrie 2009 10:54
....ioiiii...ce o sa ti-o ieiiii...
am glumit...

dar ia spune-mi tu mie...daca o femeie se tzine fresh,se intretzine,
si barbatul tot merge la alta ,atunci cum e...?
l_flory
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:01
eu vad putin,aceasta problematica,din alt unghi
traim sub influenta,si asta ne ocupa tot timpul..
atatea exponate sexy,incepand de la revistele cu dame despuiate pe la chioscurile de ziare si continuand cu emisiunile de 2 lei de la tv si filmele fara nici un miez...atata mintile oamenilor slabi..
in momentul in care isi dau seama de "ratacire" ii f tarziu
LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:03
ce se discuta pe aici??? am pierdut ceva????
tutankhamon
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:06
Mare dreptate ai..Dar ce ne facem in cazul in care de frica unui nou inceput ramanem in relatie la nesfarsit?exista si aceasta tragica varianta, care te face sa te simti cea mai umilita si nesigura fiinta...Cred k mai bn inseli u primul asta k sa fii sigur k esti cu un pas inainte..
oana4me
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:38
Hmmm...privirile unui barbat sunt in general atrase de estetica unei femei...de invelis...cand intri intr-o rutina zilnica alaturi de cel de langa tn cu siguranta nu-ti mai dai atata importanta,iar el...animalul din el imediat observa asta si se reorienteaza...ii place un cuib cald dar se delecteaza cu siguranta cu una mai tanara si cu alte "perspective"...
oana4me
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:44
in general,daca intr-o colectivitate (de exempli) exista o tipa care este foarte rasfatata de "partea masculina",s ar putea ca intr-o buna zi ,sa apara o alta insa...nu neaparat mai frumoasa sau mai desteapta
dar are un avantaj.avantajul noului venit

idee nu aveti cum va fi asaltata de"baieti", iar cealalta trece automat pe planul secund
se stie ca omul este foarte sensibil la nou...
LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:51
Daca tu ajungi sa te neglijezi, nu e vina lui.
O femeie se ingrijeste in primul rand pentru ea, si abia apoi ca sa-i placa lui.
Tine de respectul de sine...

Daca tu ajungi sa nu te mai placi, lui ce poti sa-i ceri?
garbo_C
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:51
bani?????card????iti zice ceva....
nazirra
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:56
ia vedeti aici ce cuplu perfect...era...a fost odata ca niciodata

si totusi,a intervenit"ceva" nevazut si neprevazut...si le a distrus relatia armonioasa...pacat

http://www.youtube.com/watch?v=Acia1CnFlMs&feature=fvw

LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 11:56
lilo....mai multe cuvinte io nu poci intra pe you tube!!!!!
nazirra
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:00
he, he... lilo!
Bun venit in lumea reala!
Nu exista perfectiune in nimic, iubita... cu atat mai putin in iubire.

Aici exista doar hormonei, procese chimice si ceata deasa...

Din pacate, incet, incet, ceata asta se ridica...
garbo_C
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:02
naziro...vorbeam de romina cu al bano al ei...minunat cuplu fuse si se duse..
LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:03
bueeey!!!!!!ascultati la mini.....love e la ineceput .......otira......dupe care nu stiu ce se intimpla da se duuuce......
nazirra
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:04
cell mercic de incurajare...dar cei nascuti in zodia mea...tot pe "nori" pasesc deh...destinul.cu el nu ne putem pune
LILO
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:05
nazi mami,ce le zici tu ca un om mare!!

mierea aia...
eladaela
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:08
Asta ziceam si io, nazi...

Dupa o vreme hormoneii devin lenesi, mai vine cate unu' si toarna baza in acid, de neutralizeaza dreaq si reactiile alea chimice, iese soarele si risipeste ceata...

Mai, dar orice sfarsit e un nou inceput, nu ?
garbo_C
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:08
da mami.....mai avem si pe feromoni.....cu chimia ii problema!!!!!
nazirra
Postat pe 2 Decembrie 2009 12:12
Pretioaso, o vrajitoare buna se numeste "fairy" sau chiar goddess. Suna mai bine asa?
anticenzura
Postat pe 2 Decembrie 2009 16:27
De la: oana4me, la data 2009-12-02 10:54:17ce se mai poate astepta de la cnv care a patat o relatie?cauzele problemei se afla in casnicie sau in relatie...inseli cand nimik din ceea ce te facea candva fericit nu mai exista...noi femeile uitam in general sa ramanem fresh de-a lungul unei relatii..si astfel apare una mai mult fardata,parfumata si cocheta care ne sufla barbatul...cat despre barbatii inselati...cu siguranta au facut candva la fel..deci si-o merita
ROI2009
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:16
De la: LILO, la data 2009-12-02 11:51:01in general,daca intr-o colectivitate (de exempli) exista o tipa care este foarte rasfatata de "partea masculina",s ar putea ca intr-o buna zi ,sa apara o alta insa...nu neaparat mai frumoasa sau mai desteapta
dar are un avantaj.avantajul noului venit

idee nu aveti cum va fi asaltata de"baieti", iar cealalta trece automat pe planul secund
se stie ca omul este foarte sensibil la nou...

... tu cum ai aflat O ?!! e adevarat: rutina ne omoara sper sa nu intru vro'dat' in rutina..sport mai mere da' nu rutina
andalexkor
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:17
Adica de ce esti asa sigura ca barbatii si-o merita si de ce nu e si invers sau de ce crezi ca toti cei care sunt inselati au facut ceva asemanator candva. Eu iti spun ca te inseli in 95% din cazuri.
ROI2009
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:18
De la: bbaass, la data 2009-12-01 20:26:51Nu ma judecati prea aspru dar sa stiti ca am ajuns in faza in care as putea sa-i spun sotului meu blazat, care ma neglijeaza sistematic, dupa 10 ani de casnicie, cam asa : ,, iubitule, daca nu ai grija de mine s-ar putea sa ma indragostesc de un alt barbat,,. A aparul altul care este dragut, atent la toate nevoile mele, ma iubeste, iar eu ma lupt intre a mentine o casnicie searbada si a ma aventura intr-o noua relatie. Ce-i de facut in acest caz??


In opinia mea eu cred ca nu exista relatie care sa nu merite sa fie salvata cat se mai poate, asa ca fii sigura ca atunci cand ii transmiti un mesaj sotului tau despre faptul ca relatia actuala nu merge, el sa constientizeze ceeea ce i-ai spus, sa te ia in serios. Il poti lua si de manuta si-l duci la un cabinet psihologic, daca nu e in stare sa inteleaga ceea ce se intampla, poti face multe lucruri si nu cred ca iti dai seama cat de mult si de repede se poate schimba situatia daca el va intelege ca in casnicia voastra anumite lucruri nu sunt ok. Altfel oricine poate alege calea mai simpla (scurtatura): ma duc la altul, dar oare ce fel de caractere vom avea daca toti vom cauta scurtaturi in viata, mai ales ca oricine stie ca in viata, scurtaturile nu prea functioneaza. Sa stii mai ales ca in toate studiile facute sansele de reusita pentru ca a doua casatorie sa fie una de succes sunt mai mici decat in prima casatorie (40% fata de 50%). Nu spun ca nu ai putea avea noroc sa nimeresti un partener asa cum iti doresti, dar mai intai mai uita-te o data pe statistici.
ROI2009
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorie in las vegas 173 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:20
Grave Plb in familie , urgent un sfat 6 De la: alinai03 28 Decembrie 2017 15:25
ce Restaurante recomandati ptr nunta si ce ponturi aveti ptr viitoarele miresici? 15 De la: garbo_446242 13 Martie 2019 13:55
PENTRU CEI CARE SE IUBESC LA NESFIRSIT 11 De la: VOIAJOR 5 Mai 2012 00:27
tst 41 De la: Freya__ 18 Martie 2011 19:32
Setari Cookie-uri