CURA CU SUPA DE VARZA

M-AM DECIS SA URMEZ CURA DE SLABIRE BAZATA PE SUPA DE VARZA.DACA SUNT FETE CARE AU TINUT ACEASTA CURA LE ASTEPT CU MARE INTERES SFATURILE,DE ASEMENEA ASTEPT FETE CARE VOR SA INCEAPA LUPTA CU KG ALATURI DE MINE

Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:42
hai la lupta cea mare!!!!!!
eladaela
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:44
draga mea ,si eu sunt de acord cu tine sa tii un regim pentru slabire...dar iti dau un sfat si sper sa intelegi o sa te ajute mult mai intai de toate trebuie sa stii ce grupa de sange ai, ca sa ai o alimentatie sanatoasa si cu atat mai mult te ajuta sa slabesti pe baza alimentatiei....si inca ceva sa ei supliment alimentar omega 3 ulei de peste SPOR LA SLABIT
selutza_s
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:49
mda....
eladaela
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:50
mda alt topic cu vrajeli de slabit
yanyacharberet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:51
mda...dar sa pui mai putin in farfurie???...ai incercat??? ...sau ...NU rezisti?
ultraviolet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:53
...miscare ...miscare...
ultraviolet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:55
hai gata ...eu chiar plec...mai incearca ...poate pana ma ntorc... ...o zi frumoasa......
ultraviolet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:57
AI DREPTATEEEEEEEEEEEE CONTEAZA MULT SI MISCAREA daca nu poti sa faci sport macar sa mergi pe jos o ora sau plimbare
selutza_s
Postat pe 12 Noiembrie 2009 12:58
mai vb ...pupici...
ultraviolet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:00
de ce zici alt topic cu vrajeli de slabit?daca esti slaba ,lasai si pe altii sa se simta bazati ca pot sa slabeasca si sa le dam curaj
selutza_s
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:01
ce probleme existentiale, domle.....de la probleme cu penisul mare o ajuns la supa de varza......doaaaamneee...mare ti-i gradina...
tutankhamon
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:03
poate nu crezi...dar si altii s au chinuit ...
nu e usor ...dar daca nu esti motivat ....TOTUL e sa VREI!!!!
ultraviolet
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:04
Buna stiam aceasta cura de slabire cu ciorba de varza, da intradevar slabesti de la ea dar are un gust nasol. Eu sunt adepta dietelor dar fara a le combina si cu exercitii fizice nu reusesti nici sa te mentii dar nici sa slabesti cat ai nevoie. Diete poti gasi si aici http://www.sfatulmedicului.ro/Diete-de-slabit/, cat despre dieta cu ciorba de varza eu zic ca nu poti manca numai atat, asa ca mai incerca si fiert, si fript, exclude sarea din mancare.
Bafta!
Ey_80
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:01
terminati cu ciorba asta de varza,ca va anemiati de tot...

fara paine,fara dulciuri,fara prajeli..
carne slaba cu salata...
iasomia
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:03
Probleme la cura cu varza e ca dupa ce o termini pui inapoi kg-le si cu adaos
lala_cri
Postat pe 16 Noiembrie 2009 17:08
Buna! am urmat in urma cu cativa ani o dieta bazata in mare tot pe varza....dar sub forma de salata,condimentata normal ,de doua ori pe saptamana adaugam si un ou in salata , poti consuma si doua mere pe zi.Am exclus total painea si dulciurile....daca am poftit o bucatica de carne am consumat-o la gratar ,mersul pe jos da intradevar rezultate si cel putin 2 litri de apa plata ,ceai ce crezi ca te face sa poti bea .Am slabit in 3 luni 25 kg.Mi-am facut analizele si erau forte bune. Am incercat si cu supa de varza dar merge o data de doua ori si gata ti se intoarce. Bafta!Dar pe langa toate astea motiveaza-te cu ceva ,impune-ti un auto-control, cu siguranta daca esti corecta cu dorinta ta vei reusi
garbo072499
Postat pe 23 Noiembrie 2009 07:04
Salut!
eu am slabit 11kg intr-o luna cu Ecofit.Ti-l recomand cu incredere,tratamentul ecofit contine 1flacon de picaturi si un flacon de pastile,picaturile inhiba pofta de mancare iar pastilele iti topeste grasimea.aaa este un tratament de slabit romanesc produs de cei de la Laboratoarele medica,natural.
Este singurul cu care am reusit sa slabesc,am incercat de toate.
garielle2009
Postat pe 14 Martie 2010 23:56
POATE ITI DORESTI HAINUTZE DE CALITATE LA PRET REDUS
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 06:07
daca poti sa ti cura cu supa de varza atunci garantat slabesti,dar tine-o o saptamana da si una nu pana ajungi la klogramele dorite iar dupa aia incearca sa te menti.

sfat:pt a putea manca supa de varza dati-o prin blender si o bei nu o mananci cu lingura!!!!
cicki
Postat pe 18 August 2012 08:08
Toate dietele pe care le-am incercat au dat rezultate (Oshawa, 1000 de calorii/zi, supa de varza, in-fiecare-zi-aceeasi-mancare, o zi pe saptamana de post negru, etc) fie ca faci miscare, fie ca nu. Dar nici una nu te ajuta sa nu mai pui la loc dupa aceea. La supa de varza am remarcat ca am slabit rapid (am tinut-o o saptamana, am inteles ca este una dintre cele mai drastice diete, si astea se tin doar perioade f. scurte de timp), dar in 2-3 zile dupa aceea am pus totul la loc. Dietele de lunga durata (cateva luni de zile sau chiar un an) bazate pe numaratul caloriilor sunt mai bune, dar tot pui la loc ce ai dat jos, numai ca pe parcursul unui an sau doi.

oricum, bafta la slabit si mentinere cat mai multa vreme!
Dolce_vita
Postat pe 18 August 2012 08:32
Ai dreptate, si eu am slabit acum 5 ani tot cu salata de varza si cu piept de pui la gratar, de mi se intorsese, 6 luni am tinut asa... un fel de cura, de fapt dupa aceea am citit si mi-am dat seama ca fusese cura fara carbohidrati. Exclusesem din alimentatie painea, dulciurile si fainoasele, iar dupa ora 6 nu am mai mancat absolut DELOC. Daca mi se lungeau urechile prea mult, beam un pahar de santal de portocale rosii si atat. Dimineata mancam branza, omleta fara ulei, salam fara grasime, salate, la pranz mancam o shaorma fara sosuri si fara cartofi sau piept cu salata de varza, iar seara la 5.30-6 mancam piept de pui cu salata de varza. Deci singura fainoasa, ca sa zic asa, era lipia din shaorma. Iar cafeaua o beam cu zahar, la fel acesta fiind singurul dulce zilnic acceptat. Am facut si putina gimnastica, seara. Din aprilie si pana in octombrie am ajuns de la 93 de kile la 65. Si fara piele lasata sau mai stiu eu ce. Dar am avut o foarte foarte buna motivatie, nedorita de mine niciunei femei: fostul sot isi gasise una mai slaba si mai tanara cu 10 ani. Deci, totul depinde de cat de motivat esti si cata ambitie poti sa ai... Iti doresc mult succes!!!! Aaaa, si am uitat sa spun ca nu m-am ingrasat deloc dupa aceea, chiar daca apoi am inceput sa mananc de toate, si destule. Am mai pus ceva pe mine dupa o sarcina, dar altfel, chiar absolut deloc, ca mureau colegele de ciuda. Probabil mi-am schimbat metabolismul, nu stiu care e explicatia...
ancaaldea
Postat pe 18 August 2012 09:43
taci bre!la ciorba aia de varza pui colo niste,,piane afumate de porc"si mergeeeeeeeeee
apoi dormi mai putin si sa ai niste situatii stresante da rau asa daca nu ai fa rost de ele si lasa daca se mai prinde vreun gram pe tine
ileana1959
Postat pe 18 August 2012 11:48
Eu am tinut-o. Slabesti pe moment dupa care te ingrasi la loc. Recomand mai bine urmatorul amestec de ceaiuri: isop + lemn dulce + nalba mare + merisor (unguras) + anghinare + soc + macese + traista ciobanului. Se pun proportional calculate cate o lingurita la o cana de 200 ml de apa si se fierb circa 10 - 15 min (decoct) (mai putin macesele se adauga pentru infuzie la sfarsit). Se bea ceaiul in loc de apa. Efectele apar cam dupa cateva zile si pe durata folosirii se slabeste fara nici o dieta speciala (sigur nu macand 20 kg de mancare pe zi ci normal ori de cate ori apare senzatia de foame ca pana la inceperea consumului de ceai). Este o metoda de detoxifiere si reglare a glandelor endocrine. Daca se adauga si lavanda efectul este analgezic disparand durerile de oase, cap, etc. Atentie ceaiurile trebuie sa fie vrac si nu doze (pliculete). In cazul in care aveti probleme cu constipatia se poate adauga si crusin.
garbo263431
Postat pe 18 August 2012 13:56
nu iti recomad aceasta cura,,am tinut-o si eu ,,dupa ce am nascut ,intr-o luna am dat jos 40 kg,,asa efect bun ce a avut asupra mea,,dar din cauza lipsei de vitamine ,,ce nu iti asigura supa de varza ,,sunt anemica ,si am o anemie feripriva puternica .
garbo276991
Postat pe 18 August 2012 15:56
buna cel mai bine merge cu dieta dukan, sau cel putin la mine doar aceasta dieta a mers, nu e scumpa, prima saptamana este mai grea dar are si rezultate bune, eu v-o recomand, acum depinde ce e drept de fiecare. cauti pana gasesti ce ti se potriveste :)))
Dana_Maria_1
Postat pe 19 August 2012 01:41
mai adi... era sa fac pe mine de ras... da' n-am inteles nica din ce ai scris... !!! vrei sa spui ca pi acolo acolo va intelegeti asa unul cu altu'... ?
barboneli
Postat pe 19 August 2012 13:53
eu acum 3 ani, am slabit cu supa de varza 7 kg in 3 saptamani, dar nu mananci doar supa de varza
prima zi supa de varza (care contine : o varza cam de 2 kg, un ardei rosu, 2-3 cepe, un morcov, o cutie mica de rosii in bulion si un cub de knorr delicat) si fructe fara banane si struguri
a doua zi supa de varza si legume fara fasole, linte, mazare
a treia zi supa de varza si fructe + legume
a patra zi supa de varza si 2 banane + 0.5 litri lapte
a cincea zi supa de varza si 300 gr carne pui fiarta sau la gratar si 5-6 rosii
a sasea zi supa de varza si 300 gr carne vita fiarta sau fripa si zarzavaturi
a saptea zi supa de varza si orez brun cu legume + suc natural
se reia dieta
se slabeste 2.5 kg pe sapt
eu de atunci mananc doar 1-2 felii paine si nu am pus nici un kg la loc
supa de varza poti manca cata doresti, eu mancam de 2 ori pe zi cate o portie normala
garbo097965
Postat pe 19 August 2012 19:35
of doaaamne... nu supa de varza va slabaete, ci numarul redus de calorii pe care le ingurcitati in restul din cea ce mancati... !!! nu trebuie sa va chinuiti mancand mereu supa de varza... se poate si varza sub alte forme, de mancat si tot se mai slabeste. salata de varza cu tzelina si ardei rosii fara ulei ci cu lamaie... ratza pe varza, dar o rata mai "anemica"... sau daca nu ea, macar cantitatea de ratza sa fie... . nu va umpleti stomacul cu paine multa, nu gatiti in 4-5 linguri de ulei sau untura... etc. varza are multa celuloza, fibre, si ele insasi participa la slabit. ma-ti inebunit ca "zeama sau supa de varza"...... !
barboneli
Postat pe 19 August 2012 22:00
salut ! inainte de a incepe,vreau sa iti urez spor la slabit,eu am avut prin primavara vre 76 kg,(urat pt o fata)si m-am hotarat sa tin o cura de slabire sa ajung la greutatea mult dorita si cea de dinainte de 62 / 63 kg,m-am gandit sa incerc anumite retete pana mi-am dat seama k cel mai bun lucru este sa renunt la dulciuri,acidulate,paste fainoase si sa introduc in alimentatia mea mai multe legume ,fructe si bineinteles proteinele din carne(nu prajita,doar fiarta si fripta)in mai putin de 2 luni de zile,cu o zi pe saptamana in care ma relaxam la aerobic,am reusit sa dau 14 kg dupa reteta /cura de slabire facuta de mine....
eu te sfatuiesc sa te gandesti mai bine cu aceasta supa de varza,deoarece in momentul in care vei termina supa de varaza(doar nu o sa mananaci toata viata supa de varza)o sa incepi sa iei din proportii...am 62 / 63 kg si crede-ma k ma simt foarte bine.....incearca si tu !!!!
milutza
Postat pe 20 August 2012 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa scap d burtik si de grasimea d pe solduri? 80 De la: cosmina12 16 Februarie 2017 14:38
Dieta cu orez :d' 94 De la: any3la 13 Noiembrie 2017 12:09
jurnal de slabire cu ajutorul dietei lui Montignac 33 De la: ramonaaaa 27 Februarie 2013 15:03
.......Dac.................... 22 De la: Ciresica 5 Martie 2010 07:00
CURA CU SUPA DE VARZA 48 De la: 13 Noiembrie 2017 12:08
Setari Cookie-uri