hartuirea la locul de munca, inteligenta strica....

virusele...rectific: pot sa te hartuiesc inteligent la loco' de munca,facandu-ti curte?!
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:57
io nu -s bujetara...is la privat!!!
nazirra
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:59
pretioaso, amu? e cam tarziu, ca am plecat de acolo pe la sfarsitul lui 2006
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:02
aha!
si acolo unde iesti acuma...da' salaru?! cat e salaru?!
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:03
nu falatu'??
bluelight
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:04
preci, acuma-s pe garbo, pana mai pe seara
da' ai dreaq, alde Andra Micu nu dau nik, da' niik, stii ce-i aia?
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:05
iote la preci!

Materialisto!
garbo_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:05
albastrico,aiciea merge in fonctie de ce ne-ntereseaza...
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:06
Cello, lasa-le, mami, nu le trage de urechi, ca am si io nevoie de o curte maaare si cu garduri inaaalte
Poate asa reusesc sa tin inchise niste specimene de pe aici, de pe garbo
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:07
i'm a material girl,voarba madoanei...

drept care,pe virusel il sterg din lista,ca nu se ridica la inaltimea pretentiilor mele salariale...
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:07
...din intamplare am lucrat o perioada in televiziune cu conventie civila (pe vremea cand era la moda si nu se facea specificarea in carnetul de munca - de asemenea, nu se lua in considerare ca vechime in munca nici contractul de colaborare)...

...pentru ocuparea postului am dat examen si interviu (preselectie, selectie) si s-a tinut cont de : varsta, aspectul fizic, pregatirea profesionala, aspectul in "cadru", capacitatea de reactie, modul de exprimare, capacitatea de analiza si sinteza a evenimentelor sociale, politice...

...dupa cateva luni am fost chemata in biroul directorului general...acesta mi-a intins o cheie care avea atasata cartela de la interfon si, pe post de breloc, o chestie pe care era scrisa adresa: "foloseste cheia, daca mai vrei sa faci pureci pe aici" au fost cuvintele lui...

...facusem cateva contracte foarte avantajoase pentru firma in urma carora urma sa iau pana la sfarsitul anului in jur de 6 mil/luna (salariul minim pe ec.era sub un milion)...

...i-am aruncat cheia pe masa si i-am spus sa-mi dea banii pe munca depusa si sa-mi trimita lunar prin posta banii cuveniti din publicitate...

... a scos conventia civila, a rupt-o bucati si mi-a zis: credeai ca am fost prost sa ti-o inregistrez la camera de munca?

...as fi putut merge la firmele cu care incheiasem contracte de publicitate pentru a cere o copie si sa-l actionez apoi in instanta...
...aveam probleme cu sotul (avea deja o amanta) si nu am dorit sa fac prea multa publicitate...era capabil sa spuna ca eu il provocasem cumva, altfel nu si-ar fi permis bosorogul sa-mi faca avansuri...
Experienta asta am trait-o pe bune, din pacate...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:10
Na, frate, ca ai pierdut cativa metri patrati din curtea aia!
garbo_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:10
..asa deci....virusal, vrai sa ma traduci...
..pretioasa mica, virusal o plecat dacolo la un salar mai barosan....da-mi pare ghine ca t-ai rfetras den cursa..
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:12
preciii...da mi voie....bani n aduce fericcireeeeaaa...
mult mai de pret e iubireeea.....
me duc fetili sa pun stampiluiu pe gura la unu si dupaia tre sa plec la tm.....sper sa ajung....
nazirra
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:12
ioi,dario!
omu' avea cele mai bune intentii,draga!
vroia sa folosesti cheia ca sa imprastii din purecii tai si p'acolo,nu numa' p'aici...
doar se stie ce pureci de rasa stii matale sa cresti...
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:13
Da' cand a zis, bre, preci ca vrea fericire? Ea vrea bani...
garbo_C
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:14
Daria, sunt multi de genul asta si nu contest nici faptul ca si fata asta are dreptate. Mie mi se pare insa ca ea, in loc sa lase patimile la o parte si sa spuna clar ce o doare, face mai mult circ de dragul audientei. Practic isi pune poalele in cap...
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:14
banii n-aduce fericirea,da' o intretin!

...sau cel putin asa am auzit,io personal nu stiu,ca n-am nicio letzcaie...
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:15
nazirro, te apuci de turism electoral, fato?
vezi ca se pedepseste cu bulau de pana la cinci ani

stampilezi acolo, stampilezi si la Timisoara... pai cum vine asta?
ready_vivus
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:15
... mai pretioasa mica, mi-o fost tarsala sa nu aiba ceva latai sa sa nu-si uite proteza in gura mea
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:15
asa,asa,cum zice celestina...
preciouss
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:16
..nazi, vezi ca nu am moni pentru cursa la bulau...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:17
redy....ma duc la vot de guuuura mare lu consortu!!!!!!in rest.....dupa mintea mea plina de conspiratiuni cum ar zice trandahiru meu ...is toti niste hoti ,mincinosi ,parsivi ,prefacuti....n avem clasa politica noi!!!!!avem o mina de hoti care au furat toti.....se inteleg ei cine tre sa iasa presedinte!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:21
dariuto....fa pachet io trimit masiina!!!!!!
nazirra
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:22
bre, da di ce trebe numaidecat sa vrei numa' una . eu vreau si fericire si bani si multe altele.
bluelight
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:24
...thor, nici eu nu contest ca intamplarea poate fi pe bune, dar la un post de televiziune care se respecta, se face o selectie riguroasa, iar cei ce reusesc sa intre, indiferent de post, trebuie sa aiba o exprimare si o scriere impecabila...

...in plus, exista posibilitatea de avansare...

....una este sa ai la inceput trac atunci cand mergi pe teren (publicitate, reportaje..) sau sa te balbai in contact cu persoane din diverse medii si alta sa ai greseli de exprimare...

...oricum si mie imi suna a irinuca moment pentru faptul ca aduce in discutie o pedeapsa divina ce asteapta sa cada pe capul marlanului...

...daca era intamplare pe bune, atunci putea actiona omu in instanta...
...eu am avut motive mai "speciale".....
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:25
....na...thor si prertioasa ma fecura sa vorbesc telectual si o sa creaza lumea ca-s ase
...ioi, istenem...sa nu ma confuzat, bre, cu telectualele de pe acilea care ne fac zalele sa noptale mai negre decat is...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:28
..nazi, uitasi cand fusasi la Craiova sa iei prazul si mamaliga ce ti-o pregatii la pachet....e adevarat ca fusasi ocupe cu notaru...vez ca ti-am pregatit pachetul...
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:30
...bre, io cetisem den tetlu doar chesteunea cu hartuiala...ase ca mai cetii odata posaorile anterioare (ca vanzarile anterioare le cherdui) si nu ma duce capu unde-i entelegenta aia strecata
...adevaraciune ca pute ceva pe acilea.... irinuca moment, tu ai gasat entelegenta aia imputata?
daria_
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:01
dariutz....cea mai buna dovada a ceea ce se spune in titlu e la fostul loc de munca al sotului meu...nu spui unde.....au dat afara oameni vechi, formati acolo, pentru a angaja niste pipite blonde, cu decolteuri largi si disponibilitate de a sta intr-o anumita pozitie....evident...ierarhica...
tutankhamon
Postat pe 22 Noiembrie 2009 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 6 De la: ana02 22 Iulie 2009 22:34
relatii perfecte 11 De la: valentino 1 Iunie 2009 18:47
legarea trompelor 3 De la: garbo057460 3 Ianuarie 2012 19:16
Intrebare 13 De la: garbo_394413 3 Februarie 2014 20:34
Sf.Andrei 46 De la: matza_blanda 31 Octombrie 2011 19:45
Setari Cookie-uri