hartuirea la locul de munca, inteligenta strica....

De la: yanyacharberet, la data 2009-11-22 18:03:42
De la: oliviasimona, la data 2009-11-22 12:09:29
De la: yanyacharberet, la data 2009-11-20 21:14:49ea nu a lucrat gratis , ca patronul ia platit in " natura"

nu a platit cu nimic nu ma interesa un avarca asta si mai era si batran si, scund,prost si urat.
dar tia traso inteligent si ......mai cu perdea

macar ii faceam in ciuda cu baietii ca mai erau si tipi aratosi.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:23
oricum nu ma intereseaza, nu intelegi ?
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:25
De la: LILO, la data 2009-11-20 18:39:45 da cum vine asta?"hartuire la locul de munca,inteligenta strica"?

ce vrea sa zika? cu asta?

nu raspundea nimic la intrebari parca vorbeam cu un biet om de la tara, habar nu avea de afaceri,ii dadeam lectii si folosea chestia cu hartuirea ca sa nu plateasca.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:25
De la: si_totusi, la data 2009-11-20 18:41:04blu, nici nu te chinui. olivia noastra are o problema cu cea hartuire.

acu, nu vreau sa fiu rautacioasa dar la cat de clar si concis se exprima, nu prea stiu ce munca putea face prin cea televiziune

am adus publicitatea in firma,umblam pe jos prin soare pt a aduce publicitate, fara paine,apa si mancare tot de la mine si bani de transport nimic nu-mi dadea.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:27
De la: si_totusi, la data 2009-11-20 18:41:04blu, nici nu te chinui. olivia noastra are o problema cu cea hartuire.

acu, nu vreau sa fiu rautacioasa dar la cat de clar si concis se exprima, nu prea stiu ce munca putea face prin cea televiziune

am adus publicitatea in firma,umblam pe jos prin soare pt a aduce publicitate, fara paine,apa si mancare tot de la mine si bani de transport nimic nu-mi dadea.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:27
De la: quasaria, la data 2009-11-21 23:03:52
11 milioane de... CE ai adus tu in 2003?
Ca pt 11 mil de lei.... anual...din publicitate...saracu' om chiar ca nu prea avea de ce sa te plateasca. Si, oricum, sintem in 2009. Adica ce spui tu a fost acu' sase ani!! De atunci astepti comision?!

...ce sa zic... in ce priveste inteligentza nu ma pot pronuntza.... da' rabdare ati avut.... si tu, si el....

el nu a avut niciodata rabdare si nici bani pt mine sau telefon sa ma anunte de ceva.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:29
De la: ready_vivus, la data 2009-11-22 12:14:52dragutza... in 2003 eu aveam vreo 18 milioane salariu. net!

deci 11 milioane cat spui tu ca ai adus, ca agent de publicitate, nu erau nici macar apa de ploaie...

si ce te bagi mai ca eu nu stiam cum era in publicitate ca una a spus si alta a mintit, de aceea am pretentii, ce legatura am eu cu sal tau?
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:33
De la: ready_vivus, la data 2009-11-22 13:02:01pretioaso, amu? e cam tarziu, ca am plecat de acolo pe la sfarsitul lui 2006

nu ma intereseaza parerea ta oricine ai fi,pt mine nu ai tu raspunsul.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:35
io cred ca halucinez,ca tot imi sare-n ochi salaru' lu' thorel...
preciouss
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:35
tu nu stiai cum e in publicitate, dar erai supercompetenta
bravo, legumo!

preci
inca o data: stii ceva ce nu stiu eu?
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:36
De la: preciouss, la data 2009-11-22 13:03:31aha!
si acolo unde iesti acuma...da' salaru?! cat e salaru?!

mai da ce ma ieie de nevasta sau ce?
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:36
De la: preciouss, la data 2009-11-22 13:03:31aha!
si acolo unde iesti acuma...da' salaru?! cat e salaru?!

mai da ce ma ieie de nevasta sau ce?
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:36
mdea...io ma miram cum se cearta fata asta singura acilea

cum ziceam...la tatzi ni-i greu...
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:36
"o d-ra care se respecta nu cautam aventuri si nici nu cred ca o d-ra e buna vreodata la pat, am fost la o petrecere s-a imbatat si vorbea de cele bune la pat, nu crezi ca daca era cautam si eu ceva mai bun nu sa muncesc pe gratis , pe nervii mei si faptul ca am pierdut viitorul carierei pe urmatorii 3 ani , eram in formare si o colega a pelact sa se angajeze mult mai tarziu si acum lucreaza cu salaariul mare cat al meu la Bucuresti "

...stai, ca-mi da co radecal : ai statut 3 ani cu munca voluntira?


..ioi istenem...
daria_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:37
mami,da' mosafirii cand ziceai ca vine?!
faci diplomat d'ale nebun,de stai de 6 la frigider?!?
preciouss
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:38
sister, asta-i epigoana irinucai
pana si la minte se potrivesc pana la identificare
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:38
asta incep sa cred si eu..
melanie
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:40
redilici...ce vrei sa stii,ca sa stiu ce sa-ti spun?!
preciouss
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:40
mosafirul aterizeaza pe 19 decembrie...nush daca vin acasa imediat, dar pe 24 is sigur

cloaneto...io m-am gandit sa fac doua diplomate, d-alea...ce-i sigur e sigur

bro...mimetism d-ala
Anouk
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:41
De la: daria_pet, la data 2009-11-22 13:10:31...din intamplare am lucrat o perioada in televiziune cu conventie civila (pe vremea cand era la moda si nu se facea specificarea in carnetul de munca - de asemenea, nu se lua in considerare ca vechime in munca nici contractul de colaborare)...

...pentru ocuparea postului am dat examen si interviu (preselectie, selectie) si s-a tinut cont de : varsta, aspectul fizic, pregatirea profesionala, aspectul in "cadru", capacitatea de reactie, modul de exprimare, capacitatea de analiza si sinteza a evenimentelor sociale, politice...

...dupa cateva luni am fost chemata in biroul directorului general...acesta mi-a intins o cheie care avea atasata cartela de la interfon si, pe post de breloc, o chestie pe care era scrisa adresa: "foloseste cheia, daca mai vrei sa faci pureci pe aici" au fost cuvintele lui...

...facusem cateva contracte foarte avantajoase pentru firma in urma carora urma sa iau pana la sfarsitul anului in jur de 6 mil/luna (salariul minim pe ec.era sub un milion)...

...i-am aruncat cheia pe masa si i-am spus sa-mi dea banii pe munca depusa si sa-mi trimita lunar prin posta banii cuveniti din publicitate...

... a scos conventia civila, a rupt-o bucati si mi-a zis: credeai ca am fost prost sa ti-o inregistrez la camera de munca?

...as fi putut merge la firmele cu care incheiasem contracte de publicitate pentru a cere o copie si sa-l actionez apoi in instanta...
...aveam probleme cu sotul (avea deja o amanta) si nu am dorit sa fac prea multa publicitate...era capabil sa spuna ca eu il provocasem cumva, altfel nu si-ar fi permis bosorogul sa-mi faca avansuri...
Experienta asta am trait-o pe bune, din pacate...

am inteles , dar eu nu stiam cum este ca nu ma bagam, a mintit si ma asteptam la altceva
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:42
pretioaso, ADEVARUL, oricat de crud ar fi el!!!
adevarul te va elibera!

daca tot suntem pe topicul irinuca2...
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:42
...olivia, vaz ca ta sa rupe de tati cei care or spous o parere..
....ai draptate..mataluta esti cea mai mamoasa, cea mai dasteapta si cea mai modesta, dar nu reusam nici unu sa ajunjem la nevelu tau..
daria_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:43
sis, hai ca ma bag si io la un diplomat d-ala
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:44
De la: oliviasimona, la data 2009-11-24 21:42:36
De la: daria_pet, la data 2009-11-22 13:10:31...din intamplare am lucrat o perioada in televiziune cu conventie civila (pe vremea cand era la moda si nu se facea specificarea in carnetul de munca - de asemenea, nu se lua in considerare ca vechime in munca nici contractul de colaborare)...

...pentru ocuparea postului am dat examen si interviu (preselectie, selectie) si s-a tinut cont de : varsta, aspectul fizic, pregatirea profesionala, aspectul in "cadru", capacitatea de reactie, modul de exprimare, capacitatea de analiza si sinteza a evenimentelor sociale, politice...

...dupa cateva luni am fost chemata in biroul directorului general...acesta mi-a intins o cheie care avea atasata cartela de la interfon si, pe post de breloc, o chestie pe care era scrisa adresa: "foloseste cheia, daca mai vrei sa faci pureci pe aici" au fost cuvintele lui...

...facusem cateva contracte foarte avantajoase pentru firma in urma carora urma sa iau pana la sfarsitul anului in jur de 6 mil/luna (salariul minim pe ec.era sub un milion)...

...i-am aruncat cheia pe masa si i-am spus sa-mi dea banii pe munca depusa si sa-mi trimita lunar prin posta banii cuveniti din publicitate...

... a scos conventia civila, a rupt-o bucati si mi-a zis: credeai ca am fost prost sa ti-o inregistrez la camera de munca?

...as fi putut merge la firmele cu care incheiasem contracte de publicitate pentru a cere o copie si sa-l actionez apoi in instanta...
...aveam probleme cu sotul (avea deja o amanta) si nu am dorit sa fac prea multa publicitate...era capabil sa spuna ca eu il provocasem cumva, altfel nu si-ar fi permis bosorogul sa-mi faca avansuri...
Experienta asta am trait-o pe bune, din pacate...

am inteles , dar eu nu stiam cum este ca nu ma bagam, a mintit si ma asteptam la altceva
Asa olivia...pune-i la punct..mama lor de smecherasi..
irina31
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:45
oaminilor buni....io zic asea: sa mergem toti s-o colindam pa femeia asta de treaba si de omenie pe 24...

merita,pe cuvant!
ne primesti,mami?!

redi...nici in fatza marii adunari nationale,bre!
preciouss
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:46
De la: daria_pet, la data 2009-11-24 21:37:31"o d-ra care se respecta nu cautam aventuri si nici nu cred ca o d-ra e buna vreodata la pat, am fost la o petrecere s-a imbatat si vorbea de cele bune la pat, nu crezi ca daca era cautam si eu ceva mai bun nu sa muncesc pe gratis , pe nervii mei si faptul ca am pierdut viitorul carierei pe urmatorii 3 ani , eram in formare si o colega a pelact sa se angajeze mult mai tarziu si acum lucreaza cu salaariul mare cat al meu la Bucuresti "

...stai, ca-mi da co radecal : ai statut 3 ani cu munca voluntira?


..ioi istenem...

scrie romaneste!
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:46
ioi ishtenem......fekete kukio.....hale tun ce tore??
tutankhamon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:48
De la: ready_vivus, la data 2009-11-24 21:42:44pretioaso, ADEVARUL, oricat de crud ar fi el!!!
adevarul te va elibera!

daca tot suntem pe topicul irinuca2...

da cine te crezi mai ce esti asa tare in stiinta de .........comentezi.
oliviasimona
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:48
..irinuc, muica...zaci bravos la olevia care m-o cetat pa mine sau la olivia care asteapta pa ala da sus sa-i faca dreptate?

..bre, olivia, hotarate: ori ma cetezi ori ma cretici ca nu vorbeste bine romaneste...
daria_
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:48
preci, o mai intrebi daca ne primeste? ii luam casoiu' cu asalt, ca doar nu ne-o cotropi ea pe noi
care mai veniti?
ready_vivus
Postat pe 24 Noiembrie 2009 21:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 11 De la: claudia_ank 20 Februarie 2010 17:43
Cand realizezi ca nu e de fapt ceea ce vrei.... 51 De la: garbo072160 19 Iulie 2010 00:44
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 11 De la: LILO 4 Ianuarie 2010 10:24
CE PARERE AVETI DESPRE DOMNUL(DOAMNA)PIK-NIK??? 345 De la: garbo066857 6 Noiembrie 2009 09:16
totul despre cainiii labrador 41 De la: Flory70 25 August 2012 10:17
Setari Cookie-uri