FEMINITATE, OPTIMISM, POFTA DE VIATA

In timp ne-am transformat in mici robotei (serviciu, casa, masa, copii...)si am uitat sa mai fim FEMININE, ne-am pierdut optimismul si pofta de viata.
Ma consider o femeie care se incadreaza perfect in titlu........insa am intalnit doamne care au cazut in cealalta extrema, tocmai de aceea consider ca este un subiect numai bun de discutat.
Nirvana
Postat pe 6 Noiembrie 2009 10:56
mda...se intampla cand esti depasita de probleme cotidiene...

cam greu mai gasesti resurse sa fii sexy cand again iti oracaie plodu', si cu o mana mesteci in cratita cu mancare in acelasi timp in care vrei sa folosesti mana ramasa libera pentru aspirator

eu cred ca e o chestie de perceptie personala si de incapatanare...daca vrei, iti gasesti juma' de ora dimineata sa te cremuiesti sa sa dai un ruj pe buze
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 11:08
Poti sa mesteci in cratita cu o mana, cu una sa tii " plodul" cum il numesti tu, cu alta sa tii de aspirator ............si totusi sa fii sexi
Nirvana
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:33
dap..

daca esti iubita,daca primesti fix atata dragoste cat ai nevoie...
iasomia
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:09
Mi-ai luat-o inainte Iasomico .
Si eu zic la fel : cand te simti iubita si iubesti le ai pe toate astea in mod natural ...oricate altele ai pe cap .
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:31
muti muntii din loc...
iasomia
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:33
se dau ei singuri la o parte ...doar sa VREM
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:39
dap...poti fii sexy...mai ales daca in timp ce aspiri iti pui o melodie d-aia mishto, cum tocmai am pus eu acu' la loc de dat cu capu...

la pariu ca iti ia berbatu' aspiratoru' din mana...

de-aia nu inteleg io femeile astea de stau in casa imbracate in toale lalai si cu fulgi in par...poti sa te imbraci sexy si daca stai la cratita...ce te costa sa iei pe tine o bluzita mai decoltata, sa dai cu un pic de parfum ?

de-aia zic, e chestie de perceptie personala...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:39

wife , si toalele lalai au farmecul lor...mai un umar dezgolit , mai un nasture neancheiat....o ciufuleala d-aia misto
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:45


si mai zici de mine!!
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:50
pe vreamea asta umeri dezgoliti? da, ce? am omorat pe cineva?
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:52
neah...io pun haine lalai cand dorm, bre...in resttrening mulat pe cour, bluzita sexy si daca e frig, musai hanoracu' roza

si ma machiez in fiecare dimineata, fetele...nu ca un ou de paste, da' un puf de pudra, un rimel si ruj am timp sa imi pun pe fata...

acu', iara zic de vecina, deh...umbla ca scapata din shura, nepieptanata, nepensata, nearanjata, pe bune ca dimineata cand o vad la paine, ma deprima...

blue, ce zici tu colo sha ? de umeri dezgoliti ?

neah...al mai bun truc e ala cu breteluta de la sutien care se iveste cochet si ab-so-lut intamplator de sub bluza...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:55

totusico imi taiasi elanul ...
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 14:57
da' lalai ce-are? alea nu-s bune? ha??
si nu ma prea machez eu nici cand ies din casa, da' in casa?!
ca si asa uit sa ma demachiez cand mai vin de la clab, si dimineata nu stiu de ce nu vaz nimic, ca-n bancu' ala...

bai, si tot nu-i bine
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:00
O femeie ingrijindu-se,se respecta in primul rand pe ea...Inainte de mame si gospodine...sa ne pastram statutul de femei...
rodyk
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:00
ma, mie nu mi-a furat nimeni inca statutul ala
iar ma laud

bine, bine, recunosc, is perfecta, la ce draq sa ma mai chinui cu atatea culori, sa arat ca un curcubeu??
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:02
Felicitari.......ti-ai dat seama ca este nevoie de un decolteu...nu foarte adanc.........dar de fapt nu este perceptie personala ci generala............stii vre-un barbat care sa nu-i placa un decolteu? Asta este......... " A INTRETINE"
Nirvana
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:21
mai, da cu pijamale sub flanea si pantaloni, se pune? e sexilic?ca ase fusei io, azi dimineata , sa-mi iau tigari. daca ma dezbraca unul sigur scapam de viol

pana nu-mi beau cafeaua, nici nu ma spal. si cafea far de tigara nu se poate
si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:24
BLUELIGHT ....PERFECT.......PUI ACCENT PE NATURALETE.

Cred ca pana si fulgii din cap au farmecul lor............
Nirvana
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:24
feminitatea nu are neaparat legatura cu felul cum te imbraci sau de cat machiaj iti pui pe fata...feminitatea e chestie de atitudine...
rodyk
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:28
acu' zambiliciu, daca-ti uiti ...e mai bine fara

corect rodyk, atitudinea ...
bluelight
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:45
nirvano, nu ma felicita, mama...ca nu ACUM am descoperit ce minuni fac smacurile si decolteul...am invatat demult abc-ul feminitatii si al intretinerii, avand in vedere ce varsta am

si vezi ca te incurci in termeni, ba ma feliciti pe mine ca am descoperit intretinerea si decolteul, ba ii dai dreptate lui blue ca is mishto fulgii in par, ca te fac mai naturela

io zic sa te hotarasti

rodik, ba io cred ca feminitatea are mare legatura cu felul in care te imbraci si te machiezi...ca numai feminina nu pare una care e imbracata vulgar, cu 2 kile de smac pe fata sau una care pare desprinsa din familia adams, cu ochii conturati cu creion dermatograf negru

si uitai sa te intreb ceva, nirvana...mi se pare mie sau detectez un ac in postarile tale ? ca sa stiu sa nu mai intru, mami...ca nu vreau sa inoportunez pe nimeni
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:47
Vulgaritatea...notiune relativa...tine de perceptia privitorului...
rodyk
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:54
sau de perceptia bunului simt elementar...

whatever...
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 15:55
wife,

hai fetita,ca ai fost sensibila la faza asta....
iasomia
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:10
am tot dreptu' sa fiu asa...ai uitat ca is intr-o stare delicata ?
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:41
ce misto discutiile astea ..."cum sa fim feminine".
Si daca nu depunem eforturi in sensul asta ce ni se intimpla?
Cum devenim?
Masculine?
Ne creste barba, sau ce ni se intimpla?

Nu cred ca trebuie sa "te incadrezi in titlu" ca sa te trezesti dimineata si SA STII ca esti feminina oricum, pentru ca asa te-ai nascut - si n-ai nevoie sa faci fix nimic ca sa "pari" astfel.
Pur si simplu asa esti.


quasaria
Postat pe 7 Noiembrie 2009 01:26
Feminitatea vine din interiorul fiecarei femei...nu trebuie sa se oblige in vreun fel sa arate zilnic ingrijita si curata..pur si simplu, atunci cand se uita in oglinda,sa-i placa ce vede....sa fie inventiva cu ea insasi,nu la modul extravagant ci atat cat s-o caracterizeze...sa recurga la un stil al ei (propriu)....parerea mea!
rosioara61
Postat pe 8 Noiembrie 2009 09:44
Wife,

Nu am nici un ac. Combinatiile sunt permise.........daca intelegi ce vreau sa spun.
Ti-am citit raspunsurile de la diferite subiecte postate si consider ca demoralizezi. Oricat de complex sau prostesc este un subiect propus ca tema nu trebuie sa fii brutala in raspunsuri.
Nu toti au experianta ta de viata. Trebuie sa ne ridicam sau sa coboram la nivelul fiecaruia, sa vorbim pe limba lor si sa nu confundam realitatile.
Multi inainte ...pentru varsata ta....si multa fericire.
Nirvana
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:05
da' ca sa ajungi in Nirvana tre sa cobori sau sa urci?
preciouss
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine ma ajuta si pe mine cu detalii despre pastilele de slabit 4 De la: alina73 25 Februarie 2011 09:36
RAMAI CU GANDUL CA NE-AM IUBIT SI REIATI VIATA DE UNDE A RAMAS, IGNORANTULE! 48 De la: quasaria 12 Ianuarie 2010 20:42
Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume 62 De la: garbo265966 10 Iunie 2012 21:54
produs pentru slabit 5 De la: eladaela 4 Septembrie 2009 17:40
de ce avem nevoie de politete? 105 De la: Freya__ 17 Aprilie 2011 20:35
Setari Cookie-uri