"Pik-nik la marginea drumului"

cum zici tu, giani
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:22
wife, cum zicem fiecare.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:24
giani, fie-mi scuzat...pare un cer usor aducator de furtuna...toata stradania asta...nu stiu dece, si de furtunaaaaaa....
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:25
fleur, fiecare vede ce vrea. eu nu vad furtuna. eu vad doar oameni incrancenati sa aiba putere pe net. eu nu inteleg si nici subscriu. caci ce e aia putere pe net?! 0 barat.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:28
Geaniblue, o sa-mi pastrez alta rezerva, pentru ca in cazul asta am dreptate.
La buna vedere.
melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:30
giani, tu nu incerci sa potolesti spiritele si sa readuci armonia pe Garbo, ci doar sa-l provoci pe pik...

mie imi suna a rafuiala personala... dar, ce stiu eu?!
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:35
poate, Melanie. dar uite ca nu ai dreptate cu "Geaniblue" caci este gianiblue... poate ca asa ai "dreptate", in general, cu lucrurile evidente. e posibil, nu?
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:35
Cel, hai sa-ti spun un "secret": fiecare vede prin prisma lui personala, proiecteaza propriile intentii pe ceilalti. Asta o zic psihologii vestiti, nu eu. eu doar vad confirmari la fiecare pas. CINE ARE OCHI DE CITIT...
ce rafuiala sa am, nene, cu pik? oricare ar fi fost in locul lui ar fi primit acelasi lucru din partea mea. ce nu e clar?! ANA ARE MERE.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:39
stii k e o vorba...semeni vant...culegi...
... ce culegi pana la urma!
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:40
dap...
giani, aveam o banuiala care acum mi s-a confirmat...

No Comment!
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:43
inspirata si dulce, exact ca si in poezie
o spoiala de cuvinte menite sa-i dea un pic de lustru exterior, naivitate dusa pana la ridicol, un caracter discutabil alaturi de o supraevaluare a propriilor potentze plus o invidie morbida, din motive mai mult sau mai putin curate, iata-te pe scurt, giani
da' toate astea sunt problemele tale, nu ale mele. hai sa traiesti
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:43
ma bucur, Cel, ca te poti uita in oglinda si mangaia pe cap de isteata ce ai fost.
ultima ta afirmatie, daca as gandi ca tine, ar putea sa mi se para provocare. iaca nu cred asta si doar ma bucur pentru tine.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:45
ironia nu-si are rostul in postare, iar cuvintele spuse pretios, nu dau profunzime ori intelepciune frazei...

scuzele mele, Gianiblue, promit sa vin cu miel.

melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:46
giani, pas...
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:48
giani, tu chiar ti-ai propus sa jignesti pe toata lumea in seara asta ? ca sa stim si noi ce ne-asteapta

ce-i cu atacul asta ? ai ceva cu cell ? spune-o pe fata si gata

asta e o atitudine care nu te onoreaza, sa stii..e un afront gratuit la adresa cuiva care nu am observat sa te fii ofensat
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:49
pik, cine arata spre altul arata spre sine. eu am spus despre tine ca nu te-am regasit asa cum te-am lasat... nu e fair: tu mi-ai pus in carca niste chestii pe care nici macar nu le poti verifica prin ceva. sau demonstra. pik, nu mai pune etichete oamenilor. in timp ce eu discut despre atmosfera forumului, tu iti pierzi vremea sa ma cataloghezi cumva.
mama draga, te-am scos din pepeni daca ai inceput sa ma improsti cu noroi. pik, pik, in timp ce eu am gura pana la urechi, tu dai cu bascul de pamant. nu mai fi asa de pasional. e doar net, pik...
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:49
mai, wifo! ce-ai patit si tu? ce sa am cu lumea? nimic. de ce interpretati voi totul ca fiind malign? nu e razboi, bibicilor.
wife, te stiam riguroasa. ia povestea de la inceput, daca vrei sa intelegi. daca nu, nu mai pune intrebari gresite care cer raspunsuri gresite.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:52
cum, cum ? oh, boy...

melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:53
giani, asta seara te simt incoerenta, de aceea prefer sa nu comentez.

.
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:55
mi-am amintit si io o vorba...din my fair lady, pe care o spunea tuthy aseara...(pt ca daca tot vine ploaia) "in spain the rain is always on the plain"...nu-i asa giani??
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:56
da mai, toti suntem dusi, bolnavi, dam cu basculele de pamant, numai ea e intacta(!), integra, isteata, neinsipida, neinodora si neincolora!
ce-ar fi s-o lasam sa caraie singura?
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:56
eu cred ca am pus intrebari pertinente, nu gresite

ti-ai indreptat tirul asupra ellei si ai facut-o doar de dragul replicii...asta e parerea mea

si faptul ca ai deschis un topic special pentru pik mi se pare destul de ciudat, pentru ca in afara de cuvinte nu cred ca ai mai postat undeva

e chiar atat de importanta chestia asta pentru tine ? ca nu inteleg...depinde soarta omenirii de userul pik ?

daca cineva nu place pe altcineva poate sa il ignore, si asta e valabil si pentru pik, si pentru mine, si pentru sis, pentru noi toti...eu zic ca tot efortul asta e demn de o cauza mai buna...

si cum e topicul tau, iar tu esti gazda aici, iti promit ca nu te mai inoportunez cu nicio postare

dar sa stii ca ai reusit sa ofensezi cam multi oameni de cand te-ai intors pe forum

si astea fiind spuse, iti doresc o seara buna in continuare
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:58
jenant, pik... uite vezi... asta vad dupa trei luni: nu mai ai calibru - in eventualitatea in care l-ai avut vreodata...
Cel, deja ai comentat.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:01
giani...speram sa nu fie nevoie sa fac asta...dar tu iti amintesti oare, ca tot cu un scandal ai plecat? imi pare nespus de rau, dar de dimineata incerci sa ne arati ca tot astfel ai revenit! si daca doar pentru asta esti aici....e chiar pacat!
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:04
wifa draga, asta zic si eu. inainte nu-i ofensam ci ii faceam sa zambeasca cu acelasi tip de intepaturi. faptul ca acum se intampla asta e o demonstratie ca forumul s-a transformat in ceva ciudat - cel putin pentru mine. aici nu mai e loc de umor relaxat. se pare ca deja este obisnuinta razboiului si de aceea toata lumea se asteapta sa scot o sabie.
chiar imi pare rau... ce a fost forumul asta si ce a ajuns. nashpa.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:05
fleur, amore, vezi ca judeci in necunostinta de cauza? nu scandalul m-a facut sa plec, ci greutatile vietii reale. sa nu te superi ca eu nu acord un loc asa de important acestui forum in viata mea. e un loc de flecarit si atat.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:07
geani, atata calibru cat am, n-o sa-l folosesc incercand sa consolez o nonvaloare insipida, acrita de vesnicele ei povesti sentimentale
de fapt nici nu-i nevoie sa-ti spuna cineva ca adevaratele tale intentii sunt clare, tu te desfiintzezi singura, prin propriile-ti atitudini, improscand noroi pe toti cei care te considerau candva o prietena.
stii, geani, e ca in povestea in care doua persoane iti spun ca e cazul sa mergi sa dormi. dar daca ai face asta, ai contrazice tot ce am scris despre tine. pentru ca numai inteleptii pricep.
deci...go on, geani, iti apartin ultimele cuvinte, etichetarile, sentintzele si tot ce te mai face sa te simti bine
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:11
pikuletz, mama... iar sari in apa fara sa stii sa inoti.... tztz... am pomenit ceva de povesti sentimentale? si ce intentii am, pik? poate nu mi le cunosc si tu ma vei lumina.
e pur si simplu penibil. am revenit dupa trei luni si te deranjez. inteleg... lasa... Garbo iti poate lua toate postarile, chiar daca mai postez si eu. nu te teme.
cat despre prietenie pe net... sper ca nu esti atat de naiv sa crezi ca se poate asa ceva. deranjeaza cumva observatia mea ca unii par cazuti in cap? ce am lasat eu aici acum trei luni si ce se intampla acum sunt la o distanta enorma. va intereseaza? bine. nu? la fel de bine. eu ma duc in viata reala la prietenii mei reali. aceia care au stat alaturi in timpul greutatilor mele.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:18
doamne-ajuta!
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:20
sa dai si un acatist, pik.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASTING PT MINI FOTOMODELE CONSTANTA 1 De la: kidz007767 6 August 2012 16:21
saloanebune 2 De la: ioanarazvan 28 Iunie 2009 20:47
La intrebarea generala 43 De la: Laura_M 27 Septembrie 2010 21:06
boala secolului 21.... 71 De la: Axl_R 30 Septembrie 2012 16:09
Stiinte economice 13 De la: loving 20 Februarie 2014 14:12
Setari Cookie-uri