Povestea unei tinere amante!

buuueyyy..ce sa da acilea????vriau si io....buuueyyy da sa nu fie cioaca ca aia de la coada cu ....na ca uitai....offf...batranetile mele...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:45
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:47
tanti...nu radea...si stai la rand...ce te bagi in fata??? vrei sa profiti ca imi esti prietena???? vrei in fata mea??? muta-ti gandul asta...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:49
bre tineti randu ca acu' va scriu pe lista
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:50
......tut ....stai linistita ca nu ma bag in fata ......eu nu stau la rand.....nu ma risc...eu doar ma amuzam de ce ai spus tu
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:53
am o nicovala-n posheta,va avertizez!

deci io am fost a doua la rand,prima ierea 685 si dupa mine zambilutza!
preciouss
Postat pe 1 Noiembrie 2009 13:54
hai ziceti care e urmatoarea ca eu va scriu pe lista, deci eu stau prima
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:01
io sunt dupe zambilutza.....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:04
gata fetili va predau shtafeta ca eu plec la cumparaturi in carefour ca il convinsei pe al meu sa ma duca sa mai aruncam niste bani
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:14
spor la cumparaturi nelly...trec si io la cratita imediat...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:15
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:17
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:17
De la: dragu_ta74, la data 2009-11-01 09:42:07nu as accepta niciodata sa fiu amanta,nu cred toate balivernele barbatilor.Tocmai fiindca am fost inselata,am suferit,nu voi provoca si eu la randul meu suferinta.Poate sa-mi ia DUMNEZEU mintile,ceea ce e putin probabil.)Oricum ,toti barbatii in surati spun aceeasi poveste ,vad,cum ca relatia nu mai merge,atunci de se complac asa?
Am observat ca barbatii insurat sant cel mai usor de manevrat,sant rutinati,plictisiti si cauta ceva nou cu orice pret,pe cand cei liberi sant satui de relatii si nu mai dau importanta asa unei femei.Ar fi asa usor pt toti sa ne dam la cei casatoriti,fie ei barbati sau femei,dar moralitatea unde e?Si oricum totul se plateste in viata!


Cata dreptate ai!
In urma cu un an, am cunoscut un domn,C.N., mare boss la Dacia Pitesti.Tipul imi placea si eram inca in pasa proasta dupa Sorin, dar am inteles rapid ca viata lui de om insurat ma va trece automat in planul secund, ori eu nu doream decat sa ma simt bucuricul pamantului pt un barbat.
Ne-am intalnit doar de 2 ori la o cafea in Gaesti (nu s-a consumat nimic intre noi, nici macar un sarut) si l-am intrebat simplu si direct ce-i lipseste sotiei lui de vrea sa o insele si daca se intampla sa-l mustre constiinta macar cateodata dupa ce o face.
Mi-a raspuns numai la a doua intrebare:,, uneori" , caci la prima n-a stiut (sau n-a vrut sa-mi zica!), dar a subliniat faptul ca nu si-ar parasi sotia si fetita.
Si desigur ca si el m-a intrebat ceva: ,, De ce suntem aici daca nu-ti doresti nimic?"
Raspunsul meu a venit promt:,, Imi placi, imi placi sincer, dar, cu ani in urma, si eu am fost sotia cuiva si n-am uitat cum e sa-ti plece barbatul de acasa. In plus, nu pot renunta la dreptul meu natural de a fi iubita cu adevarat de un barbat, mai ales dupa cat am suferit.Merit".

Am ramas prieteni foarte buni si credeti-ma prin refuzul meu decent de a-i fi amanta, prin stima fata de o sotie care nu-mi era prietena( nici macar nu o cunosteam), prin grija fata de copilul lor ( ,, Asigura-i viitorul ca sa nu aiba un tata inconstient si destrabalat ca al meu" - asa i-am zis!) ,l-am facut sa ma respecte ca pe o zana :
,, Ce femeie! Ai fi putut sa profiti usor!) - aluzie la incercarile mele de a-mi lua o masina noua: Dacia sandero.

double_chock
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:21
mi-au dat lacrimile bravo
yanyacharberet
Postat pe 1 Noiembrie 2009 16:51
cioculetz...da mami....asa e.....se intampla daca nu le cedezi si le arati ca le respecti famila, sa iti ramana buni prieteni...dar ai grija si nu provoca niika....ca nu se stie daca mai accepta refuzul data viitoare...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:00
...data aviatoare sa nu-l intrebi: da cu veolu cum ramane?
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:30
...serios vorbind (chiar daca toapicul aista mi sa pare neserios prin repetitiune - as is unile persoanaje : daca nu deschid o mie si una de toapice cu acelasi subiec, nu se samtasc bine ), cred ca sunt mai multe tipuri de barbati:

- accepta un refuz cu eleganta si nu mai deschid subiectul niciodata, respectandu-te pentru asta...

- se prefac acceptand un refuz si inarmeaza cu rabdare asteptand momentul prielnic pentru o noua incercare...

- se prefac acceptand refuzul, dar e periculos sa ramai singura cu ei (uni cred sincer ca NU inseamna DA, dar femeia se preface)....

- reactioneaza violent in momentul refuzului......

....se cred ca se mai poate divaga...
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:40
dario,treci la coada ,bre!

ca noi steteam la rand de dimineata!
preciouss
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:43
care intra bre in fatza ca acu' ii dau cu lista in cap
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:47
..gata..ma pun la coada....
daria_
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:52
breee...darioo..treci la coada...dupa zambila....respecta batranetile ...asea....ca abia ma mai tin in toiagul ista...
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:53
De la: daria_pet, la data 2009-11-01 21:52:20..gata..ma pun la coada....



la ce se sta la coada?
LILO
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:55
mai, nelly nu a revenit de la carrefour???
sper ca n-a exagerat cu cumparaturile, sa fi ramas acolo gaj!
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:55
da' ce baga astia,nu stie nimeni?

macar neste tacamuri sa prind si io,ca muschiuletz n-am mai vazut de haaaat demult...
preciouss
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:55
ba da dragule, am revenit.
si nu am exagerat cu cumparaturile mai mult ca de obicei
si acum am o gramada de dulciuri si nu stiu din care sa incep
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:57
cu mine?
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:59
tu esti prea dulce si n-as vrea fac diabet
nelly05
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:01
nelyco,iar ti-o dat aia pe sub tejghea?!

ai cumparat tu tot?!
bine ca stam degaba la coada...

breee,rupeti randurile,ca astia e neseriosi!
nici macar coada nu se mai respecta,fire-ar al dreaq!
preciouss
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:01
nelly, maine o sa ai soare la tine, da' la 4 grade. si maine noapte la fel, tot 4, dar cu minus. miercuri ninge
pik_nik
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:02
nelly.....si tu patesti la fel??? ca si eu in carrefour nu las niciodata mai putin de 400 de roni...si iau toate bunatatile....
tutankhamon
Postat pe 1 Noiembrie 2009 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Delicatee i ncrederea n relaia de cuplu 15 De la: garbo226170 1 Martie 2012 13:56
''TE IUBESC,NU TE CUNOSC DAR MI-AS DORI''! 110 De la: printesa_miha 17 Februarie 2020 23:25
Femeia si barbatul 15 De la: moniq_ 19 Mai 2010 16:26
Cum am reusit eu sa trec peste o mare deceptie. 3 De la: Celleste_ 6 Aprilie 2010 11:42
cum ti-ai cunoscut fat frumosul ? 2 De la: vuvuzela 29 Ianuarie 2011 18:40
Setari Cookie-uri