gelozie, posesivitate sau doar mi se pare

buna fetelor, am si eu o mica problema.am cunoscut un baiat acum 6 luni cu care sunt impreuna inca de atunci, relatia a mers pana acum f bn, nici nu m asteptam sa fie asa dar de l o vreme mi se pare ca a devenit cam gelos si posesiv adica vrea sa stie ce fac in fiecare zi, vrea sa fiu mereu aranjata desi eu mereu sunt dar sunt f comoda adica imi place sa fiu cat mai simpla, aranjata dar simpla adica niste adidasi, blugi bluzite machiata sunt tot timpul dar discret pt ca lucrez la birou si numai cu barbati asa ca nu vrea sa fac senzatii avand in vedere ca am 19 ani. nu stiu sincer de ce se comporta asa, tine la mine sau tine la fata care ar vrea sa fiu.
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:35
mami...sigur nu e peste???
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:38
nu, e berbec iar eu sunt sagetatoare si tin f mult la libertatea mea.
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:39
pestele....ei???
eladaela
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:39
poarta-te cum ti-i portul si vorbeste cum ti-i vorba.

baieti mai sunt pe lume. si pentru ca esti tanara, tine minte ce-ti zic. nu lasa pe nimeni , da, absolut pe nimeni sa-ti spuna ce sa faci si cum sa faci.

oamenii s-au nascut liberi si liberi trebuie sa ramana. a iubi pe cineva, nu presupune faptul de-al lega in lesa . sa te iubeasca cum esti
si_totusi
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:44
mami...ma refeream la proxenet.....ca prea vrea sa te boiesti si sa te imbraci ca o.....
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:45
asta mi-au spus si prietenele , acum tin sa va spus ce am omis el e plecat din tara de cateva luni dar am tinem legatura f strans. el vrea ca in ianuarie cand vine acasa sa ne mutam dar eu dupa scenele de sapt asta nu vreau, nu vreau sa mi pun sigiliu, oare pot sa l dezvat de posesivitate, de machiat ca sa m boiesc nu stiu daca chiar asta vrea dar expr care a spuso el a fost " sa debordez de sex apeall " totusi nu pot sa inteleg daca debordez in intimitate de ce tre sa dau totul p afara si p strada, va mai spus ca sunt satena f deschis cu parul ondulat inalta de 1,75 si arat f bn l corp. parerea mea este ca daca as fi cum vrea el as fi prea strigatoare l cer
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:58
peste nu e sigur la ce te gandeai tu:)))))) ma vrea doar pt el dar pr ca vrea sa m admire toata lumea sau sa l admire p el pt ca ma are nu stiu care e chestia
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:59
asta imi spun si eu ca cine ma iubeste ma iubeste asa cum sunt, dar cred ca o sa mi fac timp sa l intreb si p el daca ma iubeste p mine sau p cea cum ar vrea el sa fiu nu?
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:07
Bla, bla, bla, bla, bla, bla. Cu cat discuti mai mult cu atat ai sa fii mai nelamurita. Daca tu simti ca iti ingradeste libertatea, probabil ca asa si e. Sa nu crezi ca mutandu-te cu el va fi mai bine. Dimpotriva. Va fi mult mai rau.
Tiffany
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:38
eu cred ca exact aceste discutii ma vor lamuri mai mult, cam is hotarata de vineri ce voi face de va continua asa, el pur si simplu nu vede ca e posesiv, mia spus ca doar ii pasa de mine, si ca de acum sa ii spun doar ce vreau eu ca nu ii nicio pb ca sa nu mai zic eu ca este posesiv, in afara de asta este un iubit p care orice femeie il vrea, e f atent, e langa tine cand ai nevoie de el dar astea 2 defecte il strica
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:43
Gelozia e cea mai urata manifestare a dragostei. Poti fi iubitul perfect. Daca esti gelos ai stricat tot. Ai grija ca gelozia excesiva poate sa te depersonalizeze.
Tiffany
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:49
p mine ca pot deveni marioneta lui sau p el ca se poate transforma in cu totul alt barbat?
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:55
Pe tine. Nu cred ca ai putea deveni o marioneta. Dar nu vei mai fi tu. Vei sta mereu cu frica in san ca i se pare ca ai pe altcineva. Vei tresari la fiecare sonerie al telefonului tau cu frica ca si o greseala poate determina o cearta monstru. Iti va fi frica sa fii salutata pe strada de catre persoane de gen masculin pentru ca vei avea iar scandal. E greu si urat sa traiesti cu astfel de frici in suflet.
Tiffany
Postat pe 25 Octombrie 2009 20:59
crede-ma ca si mie imi este f greu sa vad ce fel reactioneaza, mai ales ca acum chiar nu prea am cum sa ne despartim, am zis ca ii mai dau niste ocazii sa o termine cu prostiile astea pana in ianuarie pt ca el acum e in misiune cu armata si nu prea pot sa nu l mai sustin m-as dezamagi p mine ca pers.se spune ca speranta moare ultima, oricum varianta cu mutatul impreuna pt mine a pikt pt ca dupa ce-am mai citit cateva discutii p forum s-ar putea sa imi fac raul suprem sa m obisnuiesc si sa ma resemnez cu el asa
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:06
Daca nu esti genul care poate suporta asa, n-ai sa suporti. Dar pana ai sa te convingi ca nu e bine sa mai ramai in relatie vei pierde timp.
Tiffany
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:10
voi pierde timp probabil cum spui si tu dar voi mai invata inca ceva de la viata asta, vad ca nici al doilea barbat p care l-am ales nu e buna desi din exterior poate parea perfect. asta e cum spun multi viata merge inainte, pana in ianuarie insa voi continua sa fiu cum am fost si pana acum pt ca at cand ne vom desparti sa nu mi gaseasca vren repros ca l-am inselat sau chesti de astea mai ales ca avem multi prieteni in comun
alintici
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:17
Fii doar tu , imbraca-te asa cum ti se potriveste , nu incerca sa te schimbi doar pentru ca cineva doreste ca tu sa fi intr-un anume fel.
reyya
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:20
..sa zacem ca te cata des si vrea sa stie in orice moment ce faci pentru ca te iobeste...

...da nu-ntaleg: la ce drak vrea sa te solemenesti cu sexu apilu ala pe strada?

... ce tu esti marfa ca sa te prezente?

...omu gelos nu-i place sa fii aranjata si sa ramana berbatii cu ghitu socit...asta ii place la omu peste... fara superare...
daria_
Postat pe 9 Noiembrie 2009 01:49
Este berbec, intelege-l. De multe ori se exprima gresit. Spun ceea ce gandesc fara sa "rumege". Cu siguranta ca nu te vrea boita sau imbracata strident.Ii place frumosul si vrea sa se mandreasca cu ce are.
Si da, este gelos.
Dar, orice om este gelos atunci cand iubeste.
Nu avem ce-i face. Riscul meseriei :))

Oricum, barbatul berbec chiar merita sa ii suporti micile defecte. Sinngurul grav ar fi ca poate deveni violent. Dar numai unii, depinzand de educatie. In rest..super baieti. Potio conta pe ei, sunt fideli. Citeste pe forum despre barbatul berbec.
CRYSSAaa
Postat pe 9 Noiembrie 2009 08:40
De la: Tiffany, la data 2009-10-25 20:59:45Pe tine. Nu cred ca ai putea deveni o marioneta. Dar nu vei mai fi tu. Vei sta mereu cu frica in san ca i se pare ca ai pe altcineva. Vei tresari la fiecare sonerie al telefonului tau cu frica ca si o greseala poate determina o cearta monstru. Iti va fi frica sa fii salutata pe strada de catre persoane de gen masculin pentru ca vei avea iar scandal. E greu si urat sa traiesti cu astfel de frici in suflet.




adevarat,obositor de adevarat....
r_ioana
Postat pe 15 Noiembrie 2009 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Legalizarea-prostitutiei-pro-sau-contra 1580 De la: marinela_223 21 Noiembrie 2010 21:18
S-a schimbat dupa nasterea copilului... 47 De la: garbo_398552 12 Mai 2014 15:28
m-am indragostit de fratele fostului meu prieten:P help:D 25 De la: persidadamian 15 August 2009 14:34
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
Relație cu un băiat care are un copil cu o alta femeie . 12 De la: garbo_466031 21 Mai 2017 16:27
Setari Cookie-uri