sunt casatorit de 18 ani sotia ma inselat si vrea sa ma pataseasca dar eu o iubesc

buna ziua tuturor! am numesc Marian am 36 ani, sunt casatorit de 17 ani si am doi copii 16 respectiv 14 ani.
acum aprozimativ 3 ani am hotarat cu sotia mea sa mergem sa lucram o perioada in spania. am plecat ampreuna cu copii an gasit de lucru totul era ok,pana miam dat seama ca sotia ma inseala cu seful ei. a urmat o pperioada foarte complicata pentru ca ea nu a vrut sa renunte la servici.dopa opt luni de zile am hotarat ca este cel mai bine sa incerc sa ami aduc familia in tara. am plecat eu urmand ca ei sa vina cand se incheia anil scolar,a durat patru luni. am reusit sa ii aduc acasa,dar dupa o luna sotia mea a hotarat sa mearga sa mai lucreze 2 3 luni invocand faptul ca nu ne ajung banii. au trcut aproape 3 luni si urmeaza sa vina vineri 23 octombrie acasa. problema ar fi ca eu in continuare simt ca ceva nu este in regula. vreau sa imi salvez casnicia pentru ca imi iubesc sotia va rog datimi sfaturi e bine sa implic copii ei nu stiu nimic.

Postat pe 22 Octombrie 2009 13:07
Cred ca nu are rost sa implici copii momentan. Sa nu uitam ca dragoste cu sila nu se poate. Asteapta sa se intoarca si stai de vb serios cu ea. Poate i ti va fi mai bine fara ea, cine stie. Ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust!!! Nu are rost sa va chinuiti daca lucrurile nu mai merg intre voi. Daca dupa ce discutati nu se mai poate face nimik si ea este hotarata trebuie sa te resemnezi!!!
mika_mika
Postat pe 22 Octombrie 2009 13:59
Nasol domnule mai ales ca sint si copii la mijloc. Ce sfat sa-ti dau? Chiar nu stiu,depinde ce-ti doresti tu. Era mai bine daca nu stiai.Crezi ca o poti ierta? Fi sigur ca nu chiar daca acum asa crezi.Parerea mea este sa incerci sa iei viata de la capat.O femeie care a inselat o data o va face toata viata.Iertarea nu este o rezolvare sa sti. Cunosc un astfel de caz si ai pling de mila individului..
Timidul
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:32
macar...cel cu care te-a inselat...e mai ceva ca tine, arata mai bine decat tine? asa din pur curiozitate te intreb, posibil ala....a atins-o intr-un punct...mai sensibil...poate ala ii face cu limbuta si tu nu ai fost in stare sa ii faci, poate femeia ta e ...sado-masochista si tie poate nu iti place , eheeeeeeeeee sunt multe de spus , ai vorbit asa cu ea sa vezi ce fantezi ii plac? sau poate ea ....lucreaza cu sefu.....si...uite asa face bani sa aduca acasa...e femeie muncitoare si a tintit tocmai sus....la sefutu
yanyacharberet
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:01
De la: , la data 2009-10-22 13:07:31buna ziua tuturor! am numesc Marian am 36 ani, sunt casatorit de 17 ani si am doi copii 16 respectiv 14 ani.
acum aprozimativ 3 ani am hotarat cu sotia mea sa mergem sa lucram o perioada in spania. am plecat ampreuna cu copii an gasit de lucru totul era ok,pana miam dat seama ca sotia ma inseala cu seful ei. a urmat o pperioada foarte complicata pentru ca ea nu a vrut sa renunte la servici.dopa opt luni de zile am hotarat ca este cel mai bine sa incerc sa ami aduc familia in tara. am plecat eu urmand ca ei sa vina cand se incheia anil scolar,a durat patru luni. am reusit sa ii aduc acasa,dar dupa o luna sotia mea a hotarat sa mearga sa mai lucreze 2 3 luni invocand faptul ca nu ne ajung banii. au trcut aproape 3 luni si urmeaza sa vina vineri 23 octombrie acasa. problema ar fi ca eu in continuare simt ca ceva nu este in regula. vreau sa imi salvez casnicia pentru ca imi iubesc sotia va rog datimi sfaturi e bine sa implic copii ei nu stiu nimic.
Pai asteapta sa vina acasa,apoi discuta cu ea dar trebuie sa ii dai o lectie ca sa o tina minte.Adica sa o faci sa inteleaga ca a gresit si sa se gandeasca la copiii.Poate tu esti mai familist.Si zii ca daca nu se invata sa te respecte,o spui la copiii ca sa stie ce mama au ei. Eu zic sa te impui,si sa nu te lasi calcat in picioare............
irina31
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:33
doamne miluieste !!!
bluelight
Postat pe 24 Octombrie 2009 00:37
noapte buna eu merg la naniiiii paaaaaaaaaaaaaaaaa
irina31
Postat pe 24 Octombrie 2009 01:20
Yanya mai bine lasa-te de sfaturi.
Micass
Postat pe 24 Octombrie 2009 07:47
parca numai yanya...
bluelight
Postat pe 24 Octombrie 2009 08:42
daca n-aveati bani si stiai ca ea s-a incurcat pe acolo, probabil era mai bine sa gasesti alta solutie. Eventual sa te intorci tu in Spania si ea sa ramina acasa. Ar fi fost un pas spre a-ti salva casnicia...
Bineinteles ca dupa ce te-a inselat simti ca e "ceva in neregula". Si probabil o sa mai simti asta mult timp, daca nu tot timpul. Increderea asta nu prea creste la loc asa de simplu.
quasaria
Postat pe 24 Octombrie 2009 22:33
De la: Micass, la data 2009-10-24 07:47:06Yanya mai bine lasa-te de sfaturi.
eu nu iam dat sfaturi , pur si simplu l-am intrebat , nu vad nimik rau in asta
yanyacharberet
Postat pe 26 Octombrie 2009 09:15
Incearca sa stai de vorba cu ea.Dar parerea mea sincera este ca tot acolo veti ajunge mai devreme sau mai tarziu.Daca s-a intamplat asta probabil ca undeva ceva nu mai mergea.Tu alegi.
dragu_ta74
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:57
BUNA! CEEA CE AM CITIT MA FACUT SA SA MA PUN PIK IN SITUATIA TA SI AM SIMTIT O DURERE MARE CARE CRED CA SI TU O AI ACUM SFATUL MEU ESTE SA NU IMPLICI COPIII NU INCA SI CRED CA ESTE MAI BINE SA O LASI SA TRIASCA CEEA CE A INCEPUT CU ACEST SEF ISI VA DA SEAMA SINGURA CA FAMILIA ARE PRORITATE ASTA DACA E O MAMA ADEVARATA SI O SOTIE CARE ISI RESPECTA SOTUL VA REALIZA CA A FACUT O GRESEALA SI SINGURA VA DA UITARI PE SEFUL EI SI SE VA INTOARCE IN SINUL FAMILIEI CA IN VREMURILE BUNE. DAR..... DACA NU ARE CALITATEA DE O MAMA SI O SOTIE ADEVARATA SI IL VA ALEGE PE EL PT TOTDEAUNA ATUNCI CREDE-MA CA NU MERITA IUBIREA TA VEI SUFERI UN TIMP NU O VEI UITA CURIND DAR INTR-UN FINAL TOT VEI UITA.EU SPER SA FIE DOAR O GRESEALA DIN VIATA EI DE CARE ISI VA DA SEAMA SINGURA. TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE
garbo192715
Postat pe 27 Februarie 2011 13:44
Mi se pare destul de complicata situatia ta...
Daca erai atat de tanar, ea trebuie sa fi fost maxim de aceeasi varsta
In mod normal trebuie sa traiesti toate etapele de varsta atunci cand dezvoltarea biologica si psihologica presupune acele etape.
La voi nu poate fi cazul de asa ceva... casatorie la varsta adolescentei
Daca sotia ta nu a reusit sa acumuleze anumite experiente in perioada respectiva, este foarte posibil sa simta nevoia acuta de a relua acea etapa si de a o simti...
Poate o discutie sincera..nu stiu...sunt putine datele pe care tu ni la dai aici si este foarte greu sa dai un sfat care sa aiba rezultatul pe care ti-l doresti...
Iar faptul ca ai implica copiii...ar fi doar suferinta lor, pe langa a ta.
Daca sotia ta este hotarata sa isi traiasca adolescenta ( poate fi un impuls pe care nici ea nu si-l explica) va fi mai rebela decat copiii... nu te invidiez deloc
Ai avea o sansa daca si ea ar intelege ce i se intampla si ar putea sa analizeze lucrurile dintr-o astfel de perspectiva...
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 15:09
cred ca nu va mai merge relatia voastra.Resemneaza-te si...............................succes
guster
Postat pe 27 Februarie 2011 16:17
bre...de-un an juma's-o fi resemnat omu'....
eladaela
Postat pe 27 Februarie 2011 16:24
Am observat si io cam tarziu "actualitatea"
Oare ce-o fi cu ei?
Ela, tot distrata, vad
dor72
Postat pe 27 Februarie 2011 20:21


da mai prin 2009 ..toamna
erau si mika mika si yanyacharberet

IO cre'ca nici nu ma nascusem
sau abia facusem ochisorii icishia

ce mai trece vremea.....
LILO
Postat pe 27 Februarie 2011 20:29
Omule, e greu sa judece altii in locul tau! Daca tu nu ai inselat-o, e cazul sa o faci si sa vezi cum va reactiona :P Daca ea continua sa te insele, las-o...
Cred ca problema s-a rezolvat, sa ne zici si nou :P
Spor la toate!
gcppscu
Postat pe 3 Mai 2011 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
relatia indiferent de varsa..ea 34 el 61 156 De la: nicoleta_79_12 29 Noiembrie 2015 19:48
Ajutooorrrr 76 De la: tabita 12 Mai 2010 07:01
Nu vrea sa ne mutam impreuna 33 De la: garbo_412907 8 August 2015 14:10
alte opinii 23 De la: Jojolin 21 August 2010 22:54
Setari Cookie-uri