Rezista o relatie la distanta?

De la: pik_nik, la data 2009-10-28 06:14:43mai bine o limonada de portocale, sau o ciresata de struguri, o visinata de caise... //www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/21181http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/2118http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/21181http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/211815.html#5.html#15.html#5.html#py0086:
//www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/211815.html#005http://www.garbo.ro/comunitate/forum/post_reply/6788/quote/211815.html#:
roccomato
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:47
O relatie la distanta rezista ffff mult timp dak intre cei 2 exista comunicare maxima despre tot ce gandesc.....si in legatura cu fiica lui tot prin discutii lungi, chiar dak sunt la telefon, despre ce vreti si dak el e deacord cu tine poate vorbi si cu fiica lui si ea ar putea intelege k tatl ei are o viata pe care nu o poate trai singur.
narcisa1085
Postat pe 4 Decembrie 2009 19:31
Multumesc mult pentru toate sfaturile voastre. Impreuna (eu si el) incercam diferite solutii pentru a o face sa inteleaga (fiica-sa) ca orice ar incerca impotriva relatiei noastre e inutil. O alta problema e faptul ca uneori "nici nu doreste sa-mi pronunte numele, macar" si in urmatoarea secunda "imi trasmite calde salutari", sau chiar mici atentii (ex. nu doresc cutare lucru?). Ce parere aveti?
ellyssa
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:28
parerea mea e ca fiica-sa se obisnuieste greu cu situatia si nici el nu gestioneaza foarte bine lucrurile.
Faptul ca "nici nu vrea sa iti pronunte numele" banuiesc ca ti-l spune el, nu?
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2009 18:33
Bineinteles ca numele mi-l pronunta el. E atat de dificila ea incat nici el poate nu mai stie cum sa procedeze, daca isi impune subtil punctul de vedere se face ca nu intelege, dar daca vrea sa se faca auzit intr-un anumit punct de vedere se isca un scandal monstru din partea ei de iti vine sa o iei la sanatoasa.
Astept sfaturi.
P.S. Cu toata lumea e fffffffff dificila, din cate stiu eu.
ellyssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 17:55
ai incercat sa discuti cu ea ?aici e vorba de doua lucruri
1. poate crede ca vrei sa iei locul mamei pe care a avut-o, iar pentru un copil asta inseamna mult....
2. isi iubeste foarte mult tatal si nu se obijnuieste cu ideea ca acesta ar mai putea iubi pe altcineva.
incearca sa discuti cu ea sa o faci sa inteleaga ca nu vrei sa ii iei locul mamei si nici ca vrei sa-i furi tatal, sa incerci sa ii fi prietena in primul rand!
dar nu vad cum la varsta asta mai gandeste asa , spuneai ca are studii superioare, deci ar avea peste 23 de ani , nu inteleg de ce se baga..ar trebui sa-si vada de treaba ei...
ady69ela
Postat pe 7 Decembrie 2009 15:41
Multumesc pentru sfaturi, am incercat sa vorbesc cu ea, dar nu prea am sanse, refuza cu desavarsire. Taica-sau a spus sa o lasam in pace sa faca ea primul pas spre mine daca pasul meu spre ea il refuza.
Deci, ce pot face? Doar sa astept.
Voi ce a-ti face?
ellyssa
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:08
De la: tutankhamon, la data 2009-10-18 12:35:29s-au mai deschis vreo 5 topice pe tema asta si concluzia a fost aceeasi.....nu...nu rezista.....vinde tot si muta-te in orasul lui....ochii care nu se vad se uita in timp...



chiar nu sunt de acord cu aceasta afirmatie...am avut 2 relatii pana acum care au durat 3 si 4 ani si au fost la distanta.Asa cum spui tu k "ochii care nu se vad se uita" asa pot sa spun si eu k.."unde dragoste nu e nimik nu e"...si datorita acestui lucru nu au rezistat respectivele relatii...momentan sunt cu cineva la 300 de km distanta,ne vdm saptamanal si inrosim telefonul la cat de mult vb zilnic...avem o relatie de 1 an si jumatete si avem planuri k in urmatorul an sa ne mutam impreuna.Deci nu catalogati toate relatiile la distanta dupa experientele unora sau ale altora...am tarit 2 povesti de dragoste frumoase care m-au facut fericita la mom respectiv dar despartirea n-a avut nici o legatura cu distanta...pwp si ai incredere draga mea k 400 de km sunt o nimik toata in fata unei iubiri...
oana4me
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:06
De la: oana4me, la data 2009-12-08 20:06:07chiar nu sunt de acord cu aceasta afirmatie...

Hai fa pariu cu mine: eu zic ca in 6 luni nu o sa mai ai relatia actuala, se va stinge strict din cauza chestiilor ce apar intre voi.
Stabileste tu pe ce facem pariul.
garbo059117
Postat pe 9 Decembrie 2009 08:30
De la: garbo059117, la data 2009-12-09 08:30:40
De la: oana4me, la data 2009-12-08 20:06:07chiar nu sunt de acord cu aceasta afirmatie...

Hai fa pariu cu mine: eu zic ca in 6 luni nu o sa mai ai relatia actuala, se va stinge strict din cauza chestiilor ce apar intre voi.
Stabileste tu pe ce facem pariul.



Dk u ai avut astfel de experienta nu generaliza...imi pare rau de voi cei care vedeti totul atat de negru si intr-un mod pesimist...pacat k la o varsta matura n-ati invatat (unii) ca o relatie o stabilesti in 2,iar respectul si decenta conteaza foarte mult.Nu fac pariuri cu tine in ceea ce priveste viitorul relatiei mele...diferenta dintre mn si tn e k eu am incredere si-mi doresc aceasta relatie pt o viata,pe cand tu...nu stiu ce astepti de la ceea ce ai...cat despre distanta,pt mn n-a fost niciodata o problema pt k am incredere in ceea ce am ales sa-mi lumineze diminetile...
oana4me
Postat pe 9 Decembrie 2009 13:39
Imi place cum gandesti, se pare ca este valabila pentru noi vorba aia: " ce nu te doboara, te intareste". Nu la noi se gaseste problema, ci la fiica-sa.
Mai e o vorba: "cand nu poti rezolva ceva, lasa timpul ca le rezolva pe toate".
Si inca ceva: de cand am postat subiectul pe forum a mai trecut aproape 2 luni, relatia a evoluat, fiica-sa e aceeasi.
Astept concluzii.
Cu mult drag pentru toti cititorii.
ellyssa
Postat pe 9 Decembrie 2009 16:44
De la: oana4me, la data 2009-12-09 13:39:13...diferenta dintre mn si tn e k eu am incredere si-mi doresc aceasta relatie pt o viata

Esti atat de idealista... nu uita intelepciunea populara care spune ca ochii care nu se vad se uita... Eu iti doresc sa ai dreptate.

La fel nu uita ca ti-am propus un pariu... daca esti atat de sigura atat pe tine, cat si pe el... de ce nu faci pariul? Asa micsorezi cheltuielile cu nunta...
garbo059117
Postat pe 9 Decembrie 2009 20:49

iulia89
Postat pe 9 Decembrie 2009 20:55
De la: garbo059117, la data 2009-12-09 20:49:08
De la: oana4me, la data 2009-12-09 13:39:13...diferenta dintre mn si tn e k eu am incredere si-mi doresc aceasta relatie pt o viata

Esti atat de idealista... nu uita intelepciunea populara care spune ca ochii care nu se vad se uita... Eu iti doresc sa ai dreptate.

La fel nu uita ca ti-am propus un pariu... daca esti atat de sigura atat pe tine, cat si pe el... de ce nu faci pariul? Asa micsorezi cheltuielile cu nunta...


"Ochii care nu se vad se uita...doar daca sunt inchisi"...cu siguranta ai iubit candva destul de mult,inca si acum iti aduci aminte cateodata de acea persoana(sper,totusi k o ai langa tn,desi dk ai avea-o... ai avea o alta viziune).Cred k o iubire in care au fost cateva sentimente contradictorii din partea celor din jur se tine minte mult(in speta d-na care a propus aceasta tema)si nu cred k un comentariu k al tau la adresa mea sau a dansei e un sfat demn de urmat.Cat despre pariu...repet, nu fac pronosticuri in ceea ce priveste relatia sau viata mea...iau mult mai in serios aceste 2 "merite"!!!!
oana4me
Postat pe 14 Decembrie 2009 12:47
Iti doresc succces!

(de Sanziene astept sa-mi spui ca ai avut dreptate)
garbo059117
Postat pe 19 Decembrie 2009 09:04
as paria pe ce spune garbo 117.

si_totusi
Postat pe 19 Decembrie 2009 10:07
De la: garbo059117, la data 2009-12-19 09:04:48Iti doresc succces!

(de Sanziene astept sa-mi spui ca ai avut dreptate)


Pt k sunt parolista o sa-ti spun cu siguranta ...SARBATORI FERICITE tuturor!!!!!!!!
oana4me
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:21
el niciodata nu isi va da copilul la o parte, pt tine.. asta este clar.. de ce nu incearca sa vb cu ea ? sa ii spuna ca este viata lui. si ca va face exact asa cum isi doreste..?
mai mult, cred ca ea simte ca ii vei lualocul mamei, ceea ce in ochii unui copil, este cel mai urat lucru..
bestia
Postat pe 22 Decembrie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA ROG CITITI 6 De la: tutankhamon 12 Martie 2010 00:28
Povestea mea cutremuratoare 211 De la: alfheim 8 Mai 2011 00:54
E ciudat .. 18 De la: Naif 15 Aprilie 2012 16:35
Putin ajutor... 15 De la: Lidiaolteanu 30 Noiembrie 2010 15:46
Sunt prea copila? 24 De la: AnonimSbS 9 August 2009 01:41
Setari Cookie-uri