infidelitate???

De la: zambila, la data 2009-10-15 13:24:34mika, la mine n-a functionat asta!
a trebuit sa devin indiferenta de tot

Este cu dus si ntors zambiluto.
Eu de ex., intr o sambata seara respetivul cu care eram s a dus la o nunta, intradevar meniul f scump, si daia s a dus singur ( cu un week inainte am fost impreuna la 2 nunti, deci, nu e vb ca trebuia sa se duca singur), eram certati oricum, eu i am zis sa se duca la aia cu care era ( daca i ti aduci aminte povestea mea), sa nu ma deranjeze ca am treaba si ma duc in club. Eu eram acasa binenteles. Pe la 23.00 mesaj de la el: Ce face iubita mea? In ce club esti?.....eu nu raspund nimik. Pe la 00.00, incep telefoanele, pe ambele mobile, cred ca fara sa exagerez vreo 50 la nr. Pe la 1.00 mesaj iar: Sa moara mama daca nu mi spui in ce club esti???????......ma cracanam de ras. Pe la 4 dim ii trimit si eu mesaj. Sunt bine , nu am auzit tel din cauza muzicii, acum am vz mesajul de la u, a fost super, ce m am distrat, sunt cam ametita acum ca a facut un prieten cinste si ma bag la somn, vb maine. Acum el.....sunt in fata casei la tine, iesi afara ca tre sa vb. Eu : PAI nu sunt acasa. Eram la o prietena. Era sa moara, sa moara. Eu nu mai puteam de ras!!!! E acum va intreb pe voi, daca eram genul ala sa i dau tel toata noaptea, ce faci, cum e la nunta, mai stai, cine este pe acolo, vreo fufa ceva, cine este langa tine...........oare era mai bine????
mika_mika
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:32
"]Mai, din cate stiu eu indiferenta doare cel mai tare. "

fetele, indiferenta nu doare cand cineva te-a scos din carti. pur si simplu, pentru el nu mai existi, oricat ai incerca sa afisezi o astfel de atitudine

se observa ca e ceva voit, fortat

ascultati la mine ca sunt mai trecuta prin viata.

cand simtiti ca ceva nu mai merge, apoi clar nu o sa mearga, oricate eforturi veti face. alti ochi ii sunt lui dragi. trebuie sa intelegeti asta si sa nu bateti la usi care s-au inchis. macar, din orgoliu

deci, stergeti-l din lista de prioritati si vedeti-va de viata. si mai ales, fiti voi insiva ! nu incercati sa cosmetizati o imagine. va fi ceva ce nu vi se potriveste. de ce sa stati mereu, cu ochii pe nenea , incercand sa vedeti daca va observa ? va spun sigur, ca nu va aobserva si va faceti inima rea aiurea

si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:40
De la: si_totusi, la data 2009-10-15 13:40:50"]Mai, din cate stiu eu indiferenta doare cel mai tare. "

fetele, indiferenta nu doare cand cineva te-a scos din carti. pur si simplu, pentru el nu mai existi, oricat ai incerca sa afisezi o astfel de atitudine

se observa ca e ceva voit, fortat

ascultati la mine ca sunt mai trecuta prin viata.

cand simtiti ca ceva nu mai merge, apoi clar nu o sa mearga, oricate eforturi veti face. alti ochi ii sunt lui dragi. trebuie sa intelegeti asta si sa nu bateti la usi care s-au inchis. macar, din orgoliu

deci, stergeti-l din lista de prioritati si vedeti-va de viata. si mai ales, fiti voi insiva ! nu incercati sa cosmetizati o imagine. va fi ceva ce nu vi se potriveste. de ce sa stati mereu, cu ochii pe nenea , incercand sa vedeti daca va observa ? va spun sigur, ca nu va aobserva si va faceti inima rea aiurea


Cand esti scos din carti nu....aici ai dreptate......dar cand sti ca nu esti merita incercat!!! Asa le place lor sa faca pe durii, dar uneori o mai iau in freza!
mika_mika
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:42
totusica, tu ai dreptate, dar nu prea vedem noi de ochi...si cand vedem, e cam tarziu...
dar tot mai bine mai tarziu, decat niciodata!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:51
e bine sa nu incerci nimic. cine ataca , in general pierde. ii da celuilalt impresia ca e o fortareata dorita. lasa-l pe el sa iasa la inaintare. asa, vei dialoga de pe alte pozitii.

nu tu esti cea care vrea, ci el. ai inteles nuanta?

si nu indiferenta din asta menita ca el sa o observe.se simte nuanta de "pacaleala". pur si simplu, faci un efort sa dispari total din drumurile lui. nu mai esti.
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:54
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:58
am citit tot ce ati scris dar pana la urma nu pot sa fac decat ce simt. ca relatie ramane de vazut. eu una oricum nu pierd trenul daca mai astept putin. dar el da. eu am 23 de ani , el are 39 asa ca pana una alta vreau sa aflu ce se intampla pana sa-mi deschid gura apoi am sa pot lua o decizie fara sa am resentimente. daca ma inseala o sa regrete la propriu. daca nu cu atat mai bine oricum per moment nu ca voi fi indiferenta ca sa-l fac gelos dar....voi fi pentru ca prea l-am lasat sa vada ce simt pentru el.dintr-o data ia-am ridicat stacheta, se simte bine ca ma are langa el. asa ca daca vrea sa ma pastreze sa-si dea silinta. nu mai e dea moaca nimic.
rodi_rdln
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:50
cat de gelos nu trebuie sa-l fac gelos. deja e. transpira tot daca nu-i raspund cand suna . deci chiar iesita din carti nu sunt....
rodi_rdln
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:53
fii idiferenta si arata-i putina nepasare sa vezi ce se va ingrijora
heaven
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:02
heaven las ca isi aduce el aminte pe cine are langa el. de fapt e chiar interesant acum imi aduceam aminte cand ne-am cunoscut cum dispera sa nu cumva sa ma piarda . am fost prima femeie care l-a facut sa planga si asta nu o stiu de la el.... dar astea nu mai conteaza . ce conteaza sa raman eu pe picioarele mele si picioarele pe pamant. pana la urma urmei am avut eu si momente mai rele si nu m-am lasat. vreau sa va multumesc tuturor ca mi-ati dat cate un sfat , ca ati facut haz de necazul meu ieri nu prea am gustat eu conversatia de aici dar acum mi-am revenit .
rodi_rdln
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:16
De la: Micass, la data 2009-10-14 21:22:39Pate pentru ca esti o scorpie si stia ca ii faci capul damburi daca iti spunea ca e cu o femeie in masina.
marinbosse
Postat pe 30 Ianuarie 2010 03:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu- stiu daca il mai iubesc si nu stiu daca il mai vreau langa mine!!! 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:54
Cine insala mai mult? Femeile sau barbatii? 239 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:52
Minciuni si regrete 9 De la: garbo_428155 14 Februarie 2016 15:42
IUBIT SAU AMANT? 74 De la: floare_cu_colti 28 Ianuarie 2011 22:14
23 august sa ne aducem aminte de el 24 De la: iasomia 13 Septembrie 2010 17:18
Setari Cookie-uri