un sfat va rog

Nu crezi ca este momentul sa ti traiesti si u viata? Stiu ca la inceput pare tare greu, si chiar este, dar in timp vei realiza ca ai facut ceva bine pt tine. Si ce daca lucrati in acelasi loc? Si daca lumea va apreciaza te ajuta cu ceva, esti mai fericita?
mika_mika
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:11
nu ma ajuta mika asa este nimanui nu ii pasa de problemele tale sper sa fiu tare sa trec si peste asta...numai necajita am fost in viata asta a mea trebuie sa ma obisnuiesc nu mai am putere sa mai sper...acum nici nu cred ca mai vreau si imi e si frica sa mai fac un pas ca acesta
julia33
Postat pe 12 Octombrie 2009 16:17
deci, m-am revoltat!
de azi dimineata, de cand am citit tot topicul, dar mi-a picat netu'...da' nu de asta m-am revoltat!
adica, vrei sa zici ca dupa ce te-a facut tzaranca si alte cele, inca mai respira???
femeie, cum poti macar sa tii de mana un astfel de om?? ca sa nu mai vorbsesc de restul?! asa ceva nu exista!
este alegerea ta ce faci, dar in functie de asta o sa-ti fie bine, sau nu! eu nu pot sa va inteleg, serios acum...imi pare rau de tine, dar nu stiu ce sfat sa-ti dau...bine, ar fi cateva: o oala de apa fierbinte peste picioare, in timp ce doarme, o tigaie dupa cap...
zambila
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:26
un strop de stricnina in cafea, mercurul dintr-un termometru in mamaligutza...
pik_nik
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:27
De la: madsusu, la data 2009-10-12 15:12:34
De la: Scorpio13, la data 2009-10-12 15:09:35
De la: julia33, la data 2009-10-12 13:56:26ratele la masina eu le platesc si anul acesta ne-am apucat de casa, materialele de constructii in mare parte eu le-am cumparat el plateste ratele la banca


Credeam ca nu e alta mai fraiera ca mine,al meu macar mi-e sot,am cat de cat motiv sa contribui si eu la casa,dar tu ce garantie ai ca mai ramane cu tine dupa ce-si vede sacii in car.


sfat:
pastreaza toate chitantele/facturile pe care le platesti.


le am pe toate,am grija sa-mi acopar investitia.

Postat pe 14 Octombrie 2009 08:15
De la: pik_nik, la data 2009-10-13 20:27:41un strop de stricnina in cafea, mercurul dintr-un termometru in mamaligutza...


Bun sfat dar nefiind maritata cu el tot nu-l mosteneste .

Postat pe 14 Octombrie 2009 08:19
Daca ea plateste sau a platit pentru tot ce au inseamna ca nu are ce mosteni de la el asa ca .....
sunset474
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:21
una ca nu-l mosteneste, dar se merit sa-si asume asa pacat? nu cred,
YUFORMY
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:23
De la: YUFORMY, la data 2009-10-14 08:23:50una ca nu-l mosteneste, dar se merita sa-si asume asa pacat? nu cred.
YUFORMY
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:25
mai bine sarac, da curat. se poate lua de la capat, si fara sa-i iei nimic. de ai sanatate , le faci din nou
YUFORMY
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:27
De la: YUFORMY, la data 2009-10-14 08:23:50una ca nu-l mosteneste, dar se merit sa-si asume asa pacat? nu cred,


Alo,nu te aprinde era o gluma.

Postat pe 14 Octombrie 2009 08:28
De la: Scorpio13, la data 2009-10-14 08:28:18
De la: YUFORMY, la data 2009-10-14 08:23:50una ca nu-l mosteneste, dar se merit sa-si asume asa pacat? nu cred,


Alo,nu te aprinde era o gluma.
nu ma aprind, nu am de ce, doar m-iam dat parerea la gluma, si eu. am gresit ceva?
YUFORMY
Postat pe 14 Octombrie 2009 08:30
multumesc pt raspuns, nu o sa mai vada nimic si cu 70 de milioane acuma ...tot eu sunt...timpul le va rezolva pe toate...invatare de minte...oricum datorita lui am un job bun acum de care sunt multumita..asa ca trebuie sa luam partea buna a lucrurilor.
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:36
si in 8 ani m-a plimbat toata tara nu m-a batut niciodata am si eu gura cam mare e drept...nu e betivan...fiecare are cate un defect nimeni nu e perfect..se putea si mai rau...timpul isi va spune cuvantul...
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:45
julia, uneroi, un cuvant greu doare mai tare decat o palma...
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:49
a nu se intelege ca sunt de acord cu vreuna dintre variante!
ideal e sa nu ne jignim....uneori nu prea ne iasa, si ii ranim pe cei de langa noi, cu, sau fara sa vrem

si daca vrei un sfat, el se poarta cu tine exact asa cum ii permiti tu....nimeni nu poate sa-ti faca rau daca tu nu ii permiti!
ai grija de tine, si sper sa gasesti solutia care te multumeste
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:53
asa este dor rau nu te contrazic dar sincer de cate ori am fost la greu a fost singurul om care m-a ascultat si m-a ajutat e o persoana constiinciosa are multe pe cap un job care ii epuizeaza toate resursele psihice...la nervi zice vrute si nevrute da' faza cu banii nu o mai inghit i-am zis deja..
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 11:57
la suparare toti cred ca gresim,si uneori spunem...ce nu am vrea sa spunem...
apoi poate regretam,dar ce a fost spus ramane spus...
iertam,trecem mai departe poate...dar nu uitam
bine ar fi ca atunci cand ne enervam prea tare sa existe un mecanism care sa blocheze ce vrem sa spunem
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:06
da asa este am permis cam multe ..o sa incerc sa-mi pastrez calmul pentru ca recunosc ca sunt cam impulsiva si am obiceiul sa ridic tonul lucru care nu place la majoritatea barbatilor...le e frica sa mai aiba un barbatoi in casa ...haha
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:07
mi-am gasit linistea aici cu voi va multumesc inca o data tuturor!
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:09
julia, ma bucur

toti gresim, toti mai aruncam vorbe! si asa e, nu suntem perfecti...poate doar nu stii cum sa-l abordezi a.i sa aiba curajul sa se deschida, sa aiba incredere!

si ai grija, poate sa te ajute, poate chiar e un om bun, dar incearca sa te manipuleze sa fii asa cum ii place lui...si asta nu-i bine!
ai grija, trebuie sa existi si tu, ai o personalitate, dezvolt-o!!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:14
coool ai zis-o intradevar aici recunosc ca nu stiu cum sa-l abordez a.i. sa-l fac sa aiba incredere si sincer nici nu stiu cum sa fac acest lucru: sa fiu smechera ca de multe ori si el imi reproseaza lucrul asta"de ce nu sunt mai trecuta asa prin viata mai unsa cu toata alifiile ca de aceea am de pierdut" eu ce am in gusa ..e greu
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:27
iar in ziua de azi cand traiesti tot timpul cu frica zilei de maine in sensul ca oricand te poti trezi dat afara din servici uiti sa te mai gandesti sa fi bun si tandru cu cel de langa tine esti prea obosit dupa 9 ore de munca nu mai vrei decat sa dormi ca a doua zi sa o poti lua de la capat....ne transformam in niste roboti care nu mai simt nimik..eu asta simt..
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 12:33
Kred ca te panichezi prea repede si fara motiv. Dai naibii de bani, cu totii am pierdut niste bani. Iar faptul ca a fost langa tine, pai mi se pare normal sa o faca , asa se procedeaza intr o relatie, plus ca mai avea si niste beneficii din partea ta.
mika_mika
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:08
julia, pacat...pe nimeni nu-l dau banii afara din casa!
doar ca nu prea realizam ce este important pana cand nu pierdem ceva...trist, dar adevarat!
banii sunt indispensabili, dar nu cei mai importanti!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:08
Nu stiu de ce, dar cred ca, vorba lui zambilu', si asta a fost o cioaca. Adica dintr-odata a revenit la sentimente mai bune, isi recunoaste faptul ca este impulsiva si ca sta cu gura pe bietul om, plus ca nu este violent.. normal ca, vazand-o mai guraliva, isi imagineaza ca daca la 30 de ani vorbeste fara sa respire o jumatate de ora, peste 10-15 ani poate ca va fi si mai antrenata.
Cum s-ar spune, cred ca subjectul a fost postat mai mult la shto. Ca sa umplem un pic timpul.
Bine, asta e opinia mea; probabil ca se vor gasi unii care sa o creada in continuare.
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:51
crezi ce vrei nu ma deranjeaza
julia33
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:59
Nici nu ar trebui sa te deranjeze. E dreptul meu sa cred ca ai postat asa, de funny.
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:03
anakin, am obosit sa fac verificari...zic si eu ce cred, ca si asa imi pierd vremea degeaba...si oricum, nu pare sa fii inteles mare lucru
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:04
zambila, eu nu am facut verificari, am pus cap-coada niste postari. Si incep sa cred ca fata a postat din plictis, la mishto. Probabil ca nu prea e de munca la firma aia unde lucreaza amandoi.
anakin
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SIMPLU 6 De la: mia79x 22 Mai 2009 13:46
oare cit de destepti sint barbatii? 63 De la: ratuscaceaurata 16 Noiembrie 2011 22:51
Barbatii la 35 ani, ce vor oare? 8 De la: snowflake 11 Septembrie 2009 01:30
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
Glume proaste..care distrug un univers intreg.. 14 De la: iasomia 2 Noiembrie 2009 17:47
Setari Cookie-uri