dezorientata

Ai dreptate fluer , mingea e la mine. Am ajuns la punctul in care sa vreau totul sau nimic . Numai ca doare ca dreaq asta . Nu cred in prostiile astea feministe, gen ,,ignora-l si va veni in limba la tine'' dar ceva trebuie facut . Sa rup pisica in doua
ella_ella_0032
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:54
nuuu...evident ! nici eu nu cred in feminism si nici o feminista nu cred ca o face cu adevarat! asta e doar o scuza asa...pt incitarea si provocarea adversarului dar....ce pot sa zic? eu?? despre relatia ta??
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:57
ok...9 ani...nu pot sa-ti spun asta decat direct...sper sa nu te supere...este mult si asta este motivul.
chiar daca te iubeste, familia...prietenii...sunt argumentele lui, pentru ca EL nu este impacat cu diferenta de varsta. daca am fi vb de 3-4 ani diferenta, probabil ca ati fi fost deja casatoriti.
am o prietena care traieste de 15 ani cu un barbat mai tanar cu 9 ani...au facut si un copil impreuna...dar tot nu s-au casatorit si nici n-o vor face...el nu este pregatit...poate se va pregati pana la pensie!
so...that's that...nu mai pierde timpul! cere-i sa aleaga!
Ines
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:02
acuma...nu kvreau sa eu sa ma bag da...ce inseamna exact 9ani?? am vazut si ami mult...10,12, 15...ce inseamna asta cand tot ce ai este cel de langa tine??nu pricep!ce poate sa nutzi placa la omul pe care-l iubesti?? imi spui si mie/? pb are o mama cicalitoare care ii mananca zilele....si asteapta si el si nici nu stie ce asteapta
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:06
asteapta sa treaca vremea...barbatii sunt mai nehotarati...iar daca a existat entuziasm, la inceput, cu fiecare discutie cu prietenii...familia...s-a pierdut...pentru ca nimeni nu-l incurajeaza sa se insoare cu o femeie cu 9 ani mai in varsta...toti il sfatuiesc sa-si caute una mai potrivita...prieteneste, desigur...
Ines
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:10
he is stocked in the moment
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:12
she-s stock in the...what??
tutankhamon
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:15
moment....era o vorba....dar se prea poate sa nu o fi reprodus eu prea bine
fleur_de_lis
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:17
tutankhamon
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:39
Buna seara din nou. Va multumesc pt sfaturi si pareri . Cam toate au fost in asentimentul meu. E f dureros dar trebuie sa ies din aceasta relatie care m0a mutilat sufleteste . Un timp destul de lung am crezut ca pot sa duc relatia asa, fara sa ma gandesc la viitor , dar se pare ca nu mai am putere sa o fac. Cel mai bine , pt mine in primul rand, e sa-i pui capat. Acum sunt cateva zile de cand nu-i mai vorbesc , nu-i mai raspund la telefon , nici mess , nimic. Doare ca naiba dar e cel mai bine asa. E timpul sa ma ridic de jos , sa privesc in viitor.
ella_ella_0032
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:34
dece razi soer ?? k am scris gresit momentu in engleza??
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:15
momentu ca momentu..sis....da ce ai scris dupe aia e criminal...
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:17
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:18
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:19
daca el tine f mult la parerile celor din jur si daca parintii lui au un cuvant de spus in viitorul lui nu te vad bine...nu uita ca in timp dragostea se duce si el se va apropia mai mult de parintii lui pt ca ei vor avea nevoie de voi...vine o vcreme cand nu mai suntem tineri si dornici sa facem doar ceea ce ne place ...daca nu esti acceptata acum nu vei fi nici mai tarziu si cu timpul va ajunge sa creada ca de fat parintii aveau dreptate...daca te iubeste cu adevarat va cauta un loc in care sa ramana cu tine si nu-i va pasa de parerile celorlalti ...poate ca te iubeste dar cand parintii invarte cheia tu nu ai decat de suferit...poate ar fi mai bine sa cauti pe altcineva.
yzabela_03
Postat pe 3 Octombrie 2009 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
alte opinii 23 De la: Jojolin 21 August 2010 22:54
Casatoria dintre un barbat musulman si o femeie crestina 28 De la: chanty 18 Septembrie 2010 09:52
un sfat va rog! 131 De la: garbo163619 19 Aprilie 2011 01:21
sunt intr-o mare dilema... 8 De la: garbo027623 3 Februarie 2010 12:09
Setari Cookie-uri