nu ma bag

lasa-l soro in pace ca o glumit.....


ready...sa nu dea dreaq sa iti doresc sa iti comanzi si tu mobila si sa-ti aduca un rahat acasa...sa vezi cum iti pierzi mintile....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:05
ooof...ooffff.... a fost o zi in orice caz ieri ..to-ta-laaa!!! am stat si m-am minunat stii?>> cred k au fost cam 6 barbati la montajul ....nici nu ai idee ce s'au mai vaitat...si ce complicat a fost pt ei sarmanii...si pana la urma tot mai am de montat singura oaresce kestii...k ei n-or putuut
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:10
aide ma....la mine la mobila de bucatarie pe care o stii..ca ai stat in bucatarie, unde erau catzaii....au venit 4, cu sefu 5 si in juma de ora - 40 de minute era montata toata...cu chiuveta prinsa de blat, cu bateria montata in chiuveta, suspendate in gauri..pana mea...or lucrat baietii brici...
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:21
oooffff.. ce sa mai zic??
k tind sa ...re-devin "misogina"?...ma pufnea si rasu'! a fost vorba ca monteaza ei hota si azi...dupa ce au prins-o acolo, si m'au trimis ieri sa cumpar si TUB....maintreaba da..ce, tubul TOT NOI??? sa-l montam? sa pik jos! mari, grasi si vanjosi se uitau la tubul pt hota k la un munte imens, pana in varful caruia trebuia urcat!
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:27
mooama ce militarie trageam cu ei....ca si echipa de la bucataria mea nu o vrut sa monteze bateria.....si l-am luat pe sef la rost...pai asa ne fu vorba???...io va mai dau toti banii daca nu faceti treaba completa???...si or montat-o mintenas....nu o avut ce zice nici flo si nici socru niika....io, muiere m-am razboit cu ei....pai na....nu era "teritoriul" meu??
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:46
pai mai....tu crezi k mie..mi-or montat cumva bateria?? sau am eu acuma apa in bucataria aia?? nooooooo! doar suntem in romania si asta ne ocupa tot timpul! nush ce o fi asa greu sa inteleg asta, oare...mai avem un secol la dispozitie si pt bateria aia
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:50
ioi...mai bine mileniu draga......si io am stat fo trei zile fara apa la bucatarie....ca flo pusese chiuveta veche cu racorduri cu tot pe holul blocului, pe etaj...si noaptea o uitat s-o bage in casa...si o disparut ......iti dai seama?? chiuveta de inox, cu baterie din aia smechera cu bila de ceramica si racordurile de la baterie la tevi in spate....am umblat habauca dupa baterie 3 zile ca nu gaseam modelul pe care il avusem...ridicata si mai curba sa-mi incapa oala in chiuveta cand o spal....ca idiotii astia fac chiuvete numa de 17 cm adancime pentru pitici....nu ca noi, de facem oala de ciorba de 6 kile o data la trei zile....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:57
hai ca...m'ai facut sa rad!
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 00:59
mai bine il vedeai pe flo a doua zi cand baietii de i-am avut la faianta or cerut chiuveta si al meu o deschis usa si pa! chiuveta...or ras si astia de s-or prapadit...
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:04
taree..asta! pe cuvant..in fine eu ieri dupa ce au plecat bravii mei meseriasi nu am avut apa deloc! si am incheiat seara alergand pela farmacii sa previn o criza de bila... pe care n-am ocolit-o ! asa ca.... nuuuuuuuuuuu ma mai enerveez...
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:15
la crizele de bila sunt doxa....sa ai in permanenta in casa:
1. no-spa de 80mg
2. rowachol - numai daca nu ai pietre!!! atentie!!
3. scobutil/papaverina.....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:26
ceai de anghinare..bilicol.. dar in d.t.farmaciile-s inchise dupa 9pm hai parca as fi de 80ani
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:29
baga mama rowachol in casa...e sfant...in 10-15 minute te calmezi de tot...iti ia cu mana...din pacate eu am doua borduri in vezica biliara - una de 1,2 cm si una de 1,87 cm si nu am voie niika.....nici anghirol, nici rowachol....imi fac mai rau....ca antreneaza fierea si kataroaiele si fac ravagii alea la dimensiunile lor...
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:33
mi-am dat seama! de cd ai spus k tu nu poti bea bere
fleur_de_lis
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:37
ba pot sa beau...nu am niika....dar mi-e frica sa mai am iar o criza ca aia de la pasti cand am chemat salvarea.....de mi-o facut calmante direct in vena ca ma chinuiam deja de 5 ore....
tutankhamon
Postat pe 3 Octombrie 2009 01:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divorturile sunt foarte dureroase pt copiii...Eu cred ca ei simt ca lumea lor se destrama.. 15 De la: xenaluptatoareainimoasa 18 August 2010 22:55
CONCURS CASIGA O PERECHE DE PAPUCEI 1 De la: GALAVANUTZA 9 Februarie 2009 19:09
Povestea cinicului perfect 18 De la: cricat 26 Octombrie 2011 09:43
tineretul din ziua de azi 40 De la: hypeople 17 Februarie 2010 17:36
Eu gasesc ca viata curata,,fara un barbat si fara copiii este mai linistita si mai usoara 3 De la: vuvuzela 6 Octombrie 2010 13:34
Setari Cookie-uri