barbatul divortat.....se merita ?

isi face fata iluzii, ca orice om sincer si deschis, crede ca toata lumea e asa - se intampla si la case mai mari - si vaaaaaaaaai ce mare dezamagire si ce greu iti pica, daca esti un om onest si sensibil, sa constati ca nu esti decat o papusa de carpa pentru cel de dincolo de monitor...
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:13
De la: nazirra, la data 2009-09-13 01:11:05noapte buna panteruto...vezi ca la fazan....acelasi cuvint!!!!!!!!!!


noapte buna, nazirro!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:14
multumesc scrichy....de asemenea si tie
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:14
ai grija de tine, rani, noapte buna!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:16
Barbatii de pe net,cine crede,se poate frige,rar sunt cazurile cand se iveste o relatie,ok,pe mine ma distreaza la culme,dar asta e alta poveste
RANISE,mersi ai grija de tine,daca vrei sa te consulti cu noi oricand ,cu placere,eu una,ma ofer,
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:19
noapte buna si tie pantera neagra ...ai si tu grija de tine daca nu are cine sa aiba ;)
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:20
crezi ca ma las pe mana cuiva?
si eu ma ofer cu sfaturi, cat oi mai fi pe aici...
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:21
Pe mana cuiva,sau mai bine:la mana cuiva,nu e bine,bine e sa fi pe picioarele tale,independenta,cu coloana verticala,gandind pozitiv
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:24
nu am zis sa te lasi ...ci poate face cineva asta din dragoste fie ca te lasi tu sau nu ...e normal sa fii si rezervata in acelasi timp si nu cred ca tu nu esti ...multumesc pt gestul cu sfaturile ...si tie si lui scrichy...
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:29
ei, din fire, sunt eu mai ingaduitoare si o mai iau peste ochi, spre rusinea mea, repetat...
da' trece, ca apa peste pietre...
coloana vertebrala mi-am pastrat-o intotdeauna, pe picioarele mele sunt - ei, la capitolul "gand pozitiv", mai am de lucru si la inca ceva - inima de piatra, egoism - asta imi trebuie in doza mare!

rani, ia aminte, invata din slabiciunile altora!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:29
dragoste? nu cred ca mai exista asa ceva pentru mine...
da' asta e alta poveste - tu esti la inceput de drum!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:30
PaNTERITO,te-a lovit melancolia si gandurile negre in noapte,ce puii mei
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:33
imi poti spune de ce nu exista dragoste pt tine? atunci o relatie perfecta pe ce se bazeaza in mintea ta?
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:33
nu, scrichy, doar imi statea ceva pe limba si am...
de maine schom macazul!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:37
Relatie perfecta,ei frumos lucru,dar rar,se mai intampla,dragostea exista,dar trebuie cautata,hranita,intretinuta,sunt persoane care o viata intreaga nu au stiut de focul dragostei,traiesc totusi,amorf,dar cei ce gandesc la ea o viseaza continu
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:38
PANTI,ASCUNZI CEVA IN SUFLETUL TAU,SIGUR,e o vorba tot patitul e priceput
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:40
ranise, puiule, eu am iubit, am iubit poate prea mult si...nu stiu daca mai pot iubi...am mai mult decat dublul varstei tale
viata nu m-a inrait insa - poate din pacate?
relatie perfecta, la varsta mea?
comunicare, intelegere, sinceritate, tandrete si respect reciproc - sunt prea pretentioasa, asa-i? stiu
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:40
si eu am cam aceleasi pretentii..deci nushtiu cum sa zic ...visez si eu cat mai am timp ...m-oi trezi eu intr-o zi
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:42
da, scrichy, este ceva in sufletul meu si as dori sa ramana acolo, inchis
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:43
Asa o pantera,nu se incadreaza cu nik-ul,chiar ce varsta ai,eu nu am secrete,am 58 ani,cine nu a iubit in viata,minte,iubirea e bucurie,daruire,dar si suferinta
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:45
Scrichy, multi inainte, fericiti si sanatosi.
AMELYY
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:48
Multi inainte, Scrichy!
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:50
Mersi,mult si tie la fel,iar daca ai o dorinta secreta sa ti se indeplineasca,doresc,AMELYY
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:51
Multumesc si tie ,PANTERITA
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:52
Iti multumesc.
Sa dea D`zeu.
AMELYY
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:52
scrichy
Postat pe 13 Septembrie 2009 01:59
bah gagici...hai ca va dau un pupic la fiecare ca sunteti dulci rau de tot...manca-le-ar fata de bombonici....intalnira ele dragostele si nu avura parte de ele...bah...vorba unei tipe de p=aci...tzatzele inainte, couru tras inapoi si privirea in fata...nu se stie cum treceti pe langa jumatatea voastra....

ranise.....stii ce sfat iti dau eu???...timpul le rezolva pe toate, draga mea....daca incepi sa tii un pic la el, pentru a nu suferi, nu te arunca tu inainte inrelatia cu el....ai rabdare sa vezi ce pasi face el.....ce gandeste....cum le gandeste mai bine zis.....intelegi??
tutankhamon
Postat pe 13 Septembrie 2009 04:06
bah, eu nu-mi amintesc sa fi spus ca n-am avut parte...
ce am pe/in suflet e alta mancare de...perceptie umana
panty_C
Postat pe 13 Septembrie 2009 04:46
da ms tutankhamon....asta si fac ....O zi buna tuturor!!!
ranise
Postat pe 13 Septembrie 2009 13:04
De la: ranise, la data 2009-09-12 00:43:58ce parere aveti despre barbatii divortati care vor sa isi refaca viata....specimenu care il stiu eu zice ca regreta ca s-a casatorit si copii(2) ii vede rar ...e responsabil, nu a vrut sa se ajunga la divort tot pt ei dar nu a fost sa fie ....ce parere aveti....ce dezavantaje si avantaje au ..daca au ...astept parerile celor care au parte de barbati din aceasi clasa si nu numai....Multumesc anticipat!
.............
..............................................................

Insa cum in viata este bine sa iei in calcul motto-ul niciodata sa nu spui niciodata, nu te arunca sa judeci femeile care iau in casatorie barbati divortati si care eventual mai au si copii. Este foarte usor sa fii tu primul om care arunca piatra, insa gandeste-te de doua ori inainte. Nu poti sti exact ce anume nu a mers in relatia celor doi si care a fost adevaratul vinovat asta in cazul in care a existat vreunul........
.......O foarte mare influenta asupra voasta o are familia. Desi sunteti oameni in toata firea, sunteti majori si cu acte in regula, familia se va baga intotdeauna in vietile voastre in scopul de a face bine. Trebuie sa tii cont ca la un moment dat ideile parintilor nu se vor intersecta cu ale tale, mergand in directii total paralele si echidistante. Asadar trebuie sa ii faci si pe ei sa inteleaga ca relatia si casatoria cu un barbat divortat este asemenea tuturor celorlalte. Faptul ca acest om a fost casatorit nu il face cu nimic mai special. Insa ce te faci in momentul in care va trebui sa ii privesti pe copiii lui in ochi.................
sophia1971
Postat pe 17 Septembrie 2009 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii gemeni 28 De la: estela 24 Iunie 2010 04:37
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
Barbatii la 35 ani, ce vor oare? 8 De la: snowflake 11 Septembrie 2009 01:30
Amic/Iubit 63 De la: garbo_472576 23 August 2017 09:24
Ajutati-ma! 33 De la: Danyxs 25 Noiembrie 2012 16:06
Setari Cookie-uri