Sunt indragostita de doi barbati, si nush pe care sa l aleg?

pai se pare ca ai ales deja....
blanca
Postat pe 19 August 2009 10:56
Asta cred si eu, ca am ales, m ai astept putin, sa iasa si el din transa asta, sa inceapa sa realizeze ce se intampla, si daca dupa va simti lafel, va fi adjudecat.
Nu pot sa l las nici pe celalalt s creada ca cineva il asteapta aici si ca totul este ok.
Dar m ai astept putintel. Tre sa ma gandesc bine, daca stau si ma gandesc asa, e bine cu pustulica, tinand cont de faptu ca eu am f multa energie iar el tine pasu cu mine, e ok.
El e genu care pana il ia somnu ma tine in brate(chiar daca ne trezim fiecare pe partea lui dim), strainezu(care e roman toata ziua), e genu care hai a facem dragoste, in fiecare seara la fel, ne facem dush, ne bagam in pat, hopa-hopa, si gata treaba, ne punem fiecare pe jumatatea lui si plm. Adica, nush cum sa spun, nu sunt disperata, dar daca nici macar la inceput nu este focul ala, ce ne facem peste 1-2 ani, dupa ce ca intervine obijnuinta ....suntem ca doi oameni casatoriti, cu datorii la stat, si o facem ca si cand trebuie facut, nu este dorinta aia care o simt cu pustiu. Macar la inceput....
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 11:43
stii tu mai bine fetita ce simti!
te-am luat noi la intepat ...fiindca fiecare am inteles ce-am inteles... Da' un dushulet rece face bine uneori la creieras !
s-aveti noroc !
blanca
Postat pe 19 August 2009 12:00
Ms!
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 12:18
De la: si_totusi, la data 2009-08-19 09:44:49aici e superioritatea femeii care se simte alesa. aia mica e cenusareasa. ei, s-ar putea sa nu fie chiar asa. pustanul are 22 de ani. habar n-are ce-i cu el darmite sa mai stie ce vrea


hmmm...eu am inteles ca "ala micu" stie sa faca gestul cel mai important dintr-o relatie! sa isi tina iubita in brate toataaaa noapteaaa..asa ca ...eu ma gandesc ca nu mai e atat de important in cazul asta daca mai stie ce e cu el atata vreme cat stie extrem de bine...ce e cu EA!
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 21:52
esti tu o mare romantica!
blanca
Postat pe 19 August 2009 21:58
ai vorbit tu cu soarele mielutza??
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 22:00
yeap! cum altfel!? stii ca-s de incredere..
blanca
Postat pe 19 August 2009 22:02
off, ofofofofff , pai atunci , daca e asa....ce sa mai zic? si eu! te pup& ma inchin!
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 22:04
love, povestea cu tinutul in brate a venit acum, nu era cand am scris eu. dar, raman la parerea mea. a tine pe cineva in brate nu inseamna ca stii pe ce lume te afli. hai sa fim seriosi. la 22 de ani, sigur ca ai un astfel de comporament. asta nu inseamna ca esti copt la minte .
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 22:05
ei totusico , is tinerei amandoi ...lasa ca se coc impreuna. ca tare e frumos cand se intampla asta si ti-e cald in suflet! are totul sens.
blanca
Postat pe 19 August 2009 22:08
e cel mai important lucru bre! ia las'ma'n pace! cel mai importaaaaaaant! ce'ai vrea sa iit vb cu maturitate despre facturi, rate la banca??costul locului de parcare din centru orasului? sau unde-or studia copii care ...vor veni! nu creeeeeeeeeeeed! eu nu zic ca astea nu-s importantee....daaaar... (am zis si eu..sa nu datzi in mine acu'!! )
fleur_de_lis
Postat pe 19 August 2009 22:09
mielu, sa fie cu noroc povestea lor de dragoste. altceva m-a facut sa am niste semne de intrebare. modul in care era privita cea mica. dar, asa e viata.
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 22:14
asa e ... .
blanca
Postat pe 19 August 2009 22:21
Momentan este bine.....prietena mea lucreaza cu el, si ne amuzam putin asa, ca este cu capul in nori la munca, nu si mai face banii, pleaca in graba, uita ce are de facut, se uita fix intr o singura directie.
Acum nush cum sa fac sa i spun lui B, cu siguranta nu am sa i spun ca l parasesc pentru altcineva, nu pot, dar am sa i spun intr un fel sau altu.
Pustiu nu stie cum sa faca sa i spuna primei doamne(asa ii spun eu, m ai rad de el putin).
Daca la inceput nu ma deranja cand suna ea, acum a cam inceput sa ma roada putin, cu toate ca nu arat si ma prefac indiferenta.
Nu vreau sa l fortez sa ia o decizie, chiar i am zis sa se gandeasca bine la ce vrea sa faca.
Oricum am sa va tin la curent, tre sa ma confesez cuiva!!!!
Va poooop!!!
mika_mika
Postat pe 20 August 2009 11:05
oofff offf ia te uita ce love story! bravoo dragaa!da eu zic asa...ca baiatului alui caree...te tine in brate 5minute si apoi isi continua somnul de frummusete....ar trebui sa ii dai o explicatie(sau non - explicatie) tot atat de fada! gen...mi s-a terminat fardul & nu mai pot sa te iubesc
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 11:09
ala care ii cam nesimtit dupa ce fata i-o dat"farmecele sale" ala merita anihilat(cum faceau amazoanele) sau dc nu poate face asta sa de cu banul
LILO
Postat pe 20 August 2009 11:13
eeee...pai si cum faceau amazoanele??
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 11:14
pai intii ii alergau cu caii ,dupa aia ii prindeau,dupa aia iichinuiau,dupa aia ii omorau,dupa aia ii impaiau
nazirra
Postat pe 20 August 2009 11:16
haaahahaha..ai maaa...nu ma speria si tu asa de dimineataa
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 11:24
bine atunci ii impaiem direct ...nu i mai chinuim
nazirra
Postat pe 20 August 2009 11:27
Gata..am facut o, nu am mai putut , ma simte am vinovata, nu ave am cum sa ma bucur in totalitate stiind ca mint.
I am trimis un mesaj lui B, si i am zis ca este mai bine sa lasam lucrurile asa, sa ma caute cand se va intoarce peste 6 luni, si atunci vom vedea ce simtim, daca va fi sa fie va fi, daca nu vom ramane f buni prieteni cum eram si inainte sa fim impreuna.
Probabil va intrebati ce simt acum.....pai hai sa va spun....DURERE...asta simt!
Si simt asta pentru ca stiu ca este un om deosebit, dar clar din moment ce simt asta pentru E, ceva nu era bine.
Daca era dragoste adevarata nu putea interveni nimeni si nimik.
Am iubit in trecut, am stat la distanta 7 luni, si nu a intervenit nimeni intre noi, pt ca era dragoste adevarata, ce l putin nu la mine(el ca barbat probabil ca m a inselat).
Hai faceti ceva sa ma simt si eu mai bine ca am clacat gata!!!!!
mika_mika
Postat pe 20 August 2009 11:51
Uffff......palalila.....sa moara je daca nu ma simt naspa rauuuuuuuuuuuuuuuu.
In plm ca numai de dastea am avut parte!!!!
mika_mika
Postat pe 20 August 2009 11:57
nu vb urat!
si apoi doar ti-ai asumat! ceea ce simti si ce vrei! gata cu...aparentele! de asta te simti asa! deci iubesti si ti-ai asumat! nu ai facut nimic iesit din comun, nu mai dramatiza atata!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 12:12
mika_mika
Postat pe 20 August 2009 12:18
Mika, tie iti cam place sa te joci... esti flatata de atentia lor si nu te prea gandesti decat la tine. Fuga asta dupa doi iepuri, te-ar putea lasa mai linistita decat crezi la un moment dat... dar si singura...
Ella34
Postat pe 20 August 2009 13:04
Mika? El nu a avut nimic de spus la mesajul tau?
Nu ti-a dat nici un raspuns?
picaturaderoua
Postat pe 20 August 2009 13:09
pai banuiesc ca de asta se si da cu capul de toti peretii acum! raspunsul probabil a fost unul "elegant"...
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 13:12
Inca nu am nici un raspuns, seara poate intra pe net atat. Il va vedea cu siguranta diseara si cu siguranta va avea ceva de spus!
Nu ma joc, chiar deloc, chiar nu ai inteles nimik din toata vorbaraia asta ella(no ofence), s a intamplat totul fara voia mea.
Cu sentimentele nu te joci, vezi sa nu cumva sa nu ajungi vre o data in situatia mea, nu ti doresc crede ma.
Never say never!
mika_mika
Postat pe 20 August 2009 13:14
Acum am inteles....
I-ai trimis un mesaj pe net...
Poate era mai bine sa ii spui verbal. Era mai corect, cred eu, avand in vedere ca fata in fata nu aveti cum sa fiti.
Si stai linistita Mika, dupa ce vei vedea cum reactioneaza, abia atunci iti vei da seama intradevar ce fel de om este.
Parerea mea... sa il suni sa ii spui. Dupa atata relatie intre voi, e penibil sa o termini printr-un mesaj pe net.
picaturaderoua
Postat pe 20 August 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neincredere 40 De la: garbo115329_camy 21 Mai 2010 09:22
Am nevoie de un sfat va rog urgent 22 De la: garbo_440758 12 Iulie 2016 04:17
intrebare 2 De la: lilianajighira 19 Iulie 2010 02:07
In relatie cu un barbat aventurier si nestatornic 21 De la: garbo_7980 16 Noiembrie 2012 12:10
FRIZURA !! 2 De la: garbo_497815 8 Octombrie 2019 19:38
Setari Cookie-uri