Sunt indragostita de doi barbati, si nush pe care sa l aleg?

Beyyyyyyy.....lasati o naibii de treaba, ce sa ma incante, nu ma m ai incanta nimik, ce dracu, ei doi se completeaza si fac unu, acel unu pe care l vreau eu.
Acum ce o vrea dn-zeu,lasa i pe ei sa si bata capu, ca eu am facut o de multe ori si dijiaba....understand me?
Plec la mare vineri, am sa conduc un tico amarat cu care nu prind m ai mult de 80/h, am sa fac o vesnicie, am sa ajung, am sa ma imbat ca o nesimtita care este je, am sa ma distrez si plm.
Ma gandesc ca si B este acum prin fiji, si cu siguranta nu i sunt pe plac femeile de acolo.
Iar de construit, construim palate din nisip, ce dracu sa construim...........eu sunt in stare sa o fac, de ei nu stiu ce si cum, dar stai putin, m ai am nevoie de 2 sapt si va spun eu cum sta treaba cu amandoi!
mika_mika
Postat pe 18 August 2009 12:04
poi in cazul asta...vreme buna la mare si...fir intins
eladaela
Postat pe 18 August 2009 12:15
Ai grija ca acolo, la mare, sa nu-l gasesti pe al treilea..
Si sa vezi dilema atunci!
picaturaderoua
Postat pe 18 August 2009 12:18
....si uite asa te va salva un salvamar...
nazirra
Postat pe 18 August 2009 12:19
De la: mika_mika, la data 2009-08-18 12:04:25Beyyyyyyy.....lasati o naibii de treaba, ce sa ma incante, nu ma m ai incanta nimik, ce dracu, ei doi se completeaza si fac unu, acel unu pe care l vreau eu.


Mika, da' de ce te incurci tu fetita cu jumatati? Vorba picaturicii, ia deschide tu ochii bine acolo, la mare... poate gasesti unul intreg...
Ella34
Postat pe 18 August 2009 12:23
eu stau si ma gandesc ca daca fiecare am deschide cate un topic...cu toate incertitudinile noastre...ar lua foc netu'! fata asta nu-i cu niciunul, pleaca singura la mare!!! si bate campii cu 2 deodata! nu asa!
fleur_de_lis
Postat pe 18 August 2009 12:25
Nu plec singura la mare......plec cu unul dintre ei(ia ghici cu care), adika te rog frumos nici chiar in halul asta!!!
Iar despre jumatati, sunt intregi i ti spun sigur..lol...
mika_mika
Postat pe 18 August 2009 12:31
Auzi ? Dar tu de ce te grabesti sa alegi ? E concurs??
blanca
Postat pe 18 August 2009 13:28
de imprejurari
eladaela
Postat pe 18 August 2009 13:32
Nu ma grabesc, dar cu cat trece timpu mai mult, cu atat ma duc si eu la fund m ai mult.
Ideea este ca nu vreau s al las nici pe B saracu sa traiasca cu impresia ca cineva il asteapta aici.
Dar hai sa va m ai spun una buna, ca am omis.......cel de aici are si o iubita de vre o 3 ani de zile, este micuta saraca , are doar 20 de ani, nu o iubeste va spun sigur, cred ca a fost virgina biata de ea cand s a combinat cu E, si el s a complacut in situatia asta si acum ii este mila probabil de ea. Dar daca nu o va parasi pt mine, o va face pt alta.
Asta am lasat o pt sfarsit, sa condimentez putin conversatia.Acum astept intepaturile voastre...
mika_mika
Postat pe 18 August 2009 13:49
cum, E. nu are masina lui?..

lasand gluma la o parte, cred ca iti dai seama ca esti o aventura pentru pustiul asta de 23 de ani. Asa incat, e bine sa te bucuri de viata. Carpe diem!
blairwitch
Postat pe 18 August 2009 14:47
Fata draga , tu nu stii ce vrei .

Nu te cunosc dar imi permit sa spun ca dilema ta e de genul: iti place cel plecat dar celalalt e mai aproape si in plus te preseaza.Acolo e incurcatura...
Esti magulita de insistenta tinerelului si incantata de "realizari".
E f probabil ca "nerealizatul" celalalt sa fie un tip mai curand boem care are alta scara de valori si de asta nu a alergat dupa realizari materiale pana acum . Oricum , la 30 de ani nu mi se pare deloc tarziu cum spui tu dar...

blanca
Postat pe 18 August 2009 14:51
Sincer nu ma intereseaza ce au realizat pt mine, ci pentru ei, oricat de putin ar fi, i ti dai seama cat de cat de om.
Eu sunt in stare sa ma intretin si sa supravietuiesc singura, am luptat si am muncit de la 13 ani, si nu mi a dat nimeni nimik, si nici nu am ajuns prin paturile cuiva pt asta, si sunt mandra de mine.
Acum normal ca ti doresti pe cineva langa tine cu care sa lupti, sa realizezi ceva, sa fie bine.
Pustiul m a impresionat, este un luptator si se vede, se vad realizarile lui de pana acum.
Celalalt este mai delasator, dar are si el calitatile lui.
As ramane cu pustiul, dar mi e teama ca va aparea altcineva, si nu m ai sunt la varsta sa ma joc, m am jucat pan acum, sunt satula.
Poate el doar crede ca s a indragostit, eu am trecut prin asta, cand nu mai vede am pe nimeni si nimik, el probabil ca inca nu a trait lucrurile astea pana acum.
Daia am sa las timpu sa mai treaca putin, si abia dupa am sa iau o decizie!
mika_mika
Postat pe 18 August 2009 15:34
Pai vezi?
Singura ti-ai dat raspunsul!
Esti singura in masura sa judeci situatia corect!
Totusi ai grija la al treilea!
picaturaderoua
Postat pe 18 August 2009 16:19
mika mika...doctorul cristian andrei,intr-una din emisiunile sale,zicea asa:acela este barbatul potrivit(pt tine),la care vezi copii tai>>>acesta este raspunsul(unui om cu experienta de viata si psihologica) ei..ce parere ai?
LILO
Postat pe 18 August 2009 16:26
mika draga nu stiu de care sa mi fie mai mila, de fata aia (de 20 de ani,saraca, cum ii zici tu) sau de tine

esti mai mare ca ea si nu esti in stare sa judeci cum trebuie, macar ea asa mica cum ii zici tu are o rel de 3 ani.

is curioasa cum te ai simti tu in locu ei. femeile se plang ca i inseala barbatii, dar probl e ca au cu cine sa le insele, si o fac tot cu femei!!!!
l_erika
Postat pe 18 August 2009 16:27
hellou!!!interesant topicul...ciudat e ca si sor-mea a fost in situatia asta acum vreo 3 ani, iesea cu 2 tipi: unul de 22 de ani, celalalt de 30+, ea avand 25 la mom respectiv. oricum, l-a ales pe cel de 22, acum sunt casatoriti de aproape 3 ani, iar de un an si copil...deci....nu se stie niciodata...oricum, daca e mai tanar te mentine si pe tine mai vioaie...succes, oricum;)
kokha
Postat pe 18 August 2009 16:29
hai ca....deja m-ai cucerit draga mika! tu chiar ai o dilema reala..aicia,,,,si nemernica de mine in afara de faptul ca banuiam cu care din ei te duci tu la mare...te-am si ironizat! deci fii atenta! daca baietasul tau....o va parasi pe amica lui cea "neiubita"...poti sa zici ca aveti vreo cat de mica sansa....dar pana atunci...eu zic sa privesti totul la rece....si sa nu fii ispitita sa zici "pa" nimanui! pt ca s-ar putea sa nu prea iti permiti! baftaaa..si vreme faina!
fleur_de_lis
Postat pe 18 August 2009 16:46
Hai sarumana la toate lumile pt sfaturile voastre.
Ma gandesc ca situatia inainteaza si i mi este din ce in ce mai bine cu cel de 22 de ani. L am sfatuit sa incerce sa faca lucrurile sa mearga intre el si prietena lui, i am zis ca poate il pot ajuta, sfatuii, ca poate vb orice cu mine (si am vb serios), ca poate nu este pierdut totul.
Dar ea find micuta nu si da seama de multe lucruri, este crizata, geloasa, posesiva si deja nu se m ai inteleg.
L_erika, cat despre faptu ca ea este in stare sa aiba o relatie de 3 ani,pai hai sa ti spun ceva, am avut si eu una de 6 ani, si una de 2,5 ani, si una de 1,5, pana m am saturat, dar eu am ajuns sa mi permit toate astea pt ca am suferit si trecut prin multe, ca altfel ma lasam si eu inca prostita cum face ea. Diferenta dintre noi doua este ca eu am avut varsta ei, ea pe a mea nu. Eu nu am nimik cu ea, chiar as vrea sa continuie relatia lor, dar din anumite chestii mi am dat seama ca nu are cum. Daia nu am nici mustrari de constiinta!!!!!
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 09:09
parca te vad intr-o relatie serioasa, matura, chibzuita, la 10 ani!
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 09:13
aici e superioritatea femeii care se simte alesa. aia mica e cenusareasa. ei, s-ar putea sa nu fie chiar asa. pustanul are 22 de ani. habar n-are ce-i cu el darmite sa mai stie ce vrea
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 09:44
Om traii si om vedea, nush ce va fi, timpu le va rezolva pe toate!!
Am gresit si eu, au gresit si ei, cu totii gresim.
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 09:50
Corect totusico! ...pe de o parte .
Pe alta "ceea ce cauti te cauta".
blanca
Postat pe 19 August 2009 09:53
Nu mi se pare serioasa relatia cu pustiul, ci neserioasa din ambele parti: El - cu o relatie stabila de 3 ani (zici ca sigur a fost primul pentru ea) si cu distractia cu tine;
Tu: o relatie cu un pusti care are realizari ( pe ai cui bani?) si cu un barbat mai matur dar delasator (?)
Nu inteleg de ce nu ti se pare normal ca iubita pustiului sa fie "crizata, geloasa, posesiva". Fata a fost virgina, se astepta la o relatie serioasa, el sigur i-a facut oarece promisiuni....Daca ai fi in situatia ei, ai accepta sa imparti barbatul iubit?
Nu e concurs, dar, daca te crezi mai matura decat pustoaica, ar trebui sa iei o hotarare. Taraganarea nu-ti face bine nici tie si afecteaza si alte persoane
daria_
Postat pe 19 August 2009 10:00
kokha, sora ta era mult mai apropiata ca varsta si preocupari de cel de 22 (3 ani nu reprezinta o diferenta majora, dar cu cel de 30+...)
daria_
Postat pe 19 August 2009 10:04
Una ca Mika, aduce atita apa la moara barbatilor, cit nu va imaginati...bravo fetita.Asculta tu la unchiu : am o poza care, daca o pui in practica, te scoate din incurcatura...Si chiar trei sa fie, la antrenamentul tau, nu-mi fac griji. Fetelor, luati aminte, cum se traieste scurta viata, din plin...
iar_eu
Postat pe 19 August 2009 10:10
De la: mika_mika, la data 2009-08-17 14:10:41Mda....nu prea stiu cum sa incep, mi a luat ceva pana mi am luat inima n dinti sa vb despre asta dar trebuia sa i spun cuiva!

Parca am luat o razna, am atatea lucruri de facut si stau toata ziua sa ma gandesc la cai verzi pe pereti.
In fine, astept sfaturile voastre!



bueyyyyyy...nu stiu cum reusesc unele dudui...sa se dea cu fundul doar in 2 barci? de ce nu 3...4?

nu inteleg duplicitatea asta ... ori e lae..ori balaie!! il iubesc pe ala...dar il vreau si pe celalalt...pe la 18-20..poate merge cu mai multi...dar apoi..tre sa stii ce vrei si cu cine!! chiar ai luat-o pe aratura....wake up girl!!
superbus
Postat pe 19 August 2009 10:19
Hi, hu, ha............este foarte usor as ai un barbat bun, m ai greu este sa l pastrezi langa tine. Eu am ajuns la performanta de a putea sa fac asta, dar de ce sa ma lase pe mine dn-zeu sa stau linistita, nu se poate , tre sa intervina ceva sau cineva.
De ce sa fie crizata pustoaica?....este vina mea ca nu stie ea sa se comporte, ca se supara si face crize cand el se duce in sufragerie sa stea de vb cu parintii lui si pe ea o lasa in dormitor pentru 15min, este vina mea ca el este la munca si nu poate vb la tel si ea ii da 20 de tel intr o ora?....este vina mea ca ii interzice sa se duca la fotbal cu prietenii?
Ei bine nu. Iar realizarile sunt ale lui, pe banii munciti de el, asta am si apreciat f mult, i mi place ca este un pusti dar un pusti puternic, sigur pe el. Relatia cu ea nu ar fi mers oricum, cum zice am daca nu eram eu ar fi fost alta.
Sa ma abtin, cum sa ma abtin?.............am rezistat cat am putut, l am indepartat cat am putut, stiam unde se va ajunge, dar se pare ca asa a fost sa fie. Iar eu pt el nu sunt o distractie, baiatul asta nu a intraznit sa ma atinga pana nu am facut eu primul pas, si am iesit cam 1 luna impreuna inainte sa ajungem sa facem dragoste, si asta s a intamplat pt ca am vrut tot eu. o pers care vrea sa se distreze sau sa profite, nu iese dim de la munca la 7 dim, si te invita la o cafea pt ca vrea sa te vada pt o ora, si oricum nu cred ca i mi mai iau eu tepe dastea, mi am luat inainte, acum ca sa se intample asta ar trebuii sa fie prea preversa pers respectiva, nici asa nu cred!!!
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 10:47
mai, eu-iar, sa nu zici ca-i aceea cu trasul de par sau ceea cu gasirea comorii
si_totusi
Postat pe 19 August 2009 10:49
Nu, totusica, e cea cu ,,prietenul la nevoie se cunoaste"..da nu-i bai, poate sa le combine, sigur o sa fie interesant ,pardon, excitant.
iar_eu
Postat pe 19 August 2009 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inregistrati-va 2 De la: iasomia 8 Ianuarie 2011 17:46
relatia cu o alta etnie 4 De la: anakin 4 Ianuarie 2010 10:25
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 11 De la: LILO 4 Ianuarie 2010 10:24
salut la toata lumea 98 De la: vyva 3 Noiembrie 2009 20:33
eclipsa 2 De la: ameno 3 Iulie 2010 12:32
Setari Cookie-uri