diferente de virste-ea mai mare,el mai mic

eu ziceam de posibilitati reale, nu de sf-uri
si_totusi
Postat pe 17 August 2009 22:06
railor! poate ca merge... Nu stiti aia cu galina blanca mai teioasa si morcovul tinerel si proaspat?
Nela, discutii la locul de munca oricum iasa si pe drept si pe nedrept...Daca va simtiti bine impreuna, chiar daca nu sunt fana diferentelor de varsta decat 5-7 ani +/- indiferent de partener, trebuie sa incercati. De unde stii ca nu va veti intelege si peste 20-30 de ani????
Relatia mi se pare ca poate avea un viitor, daca stam si ne gandim ca sunteti si colegi ... uneori astfel de cupluri se destrama pentru faptul ca nu sunt colegi si aprare la serviciu o alta colega mai tanara, mai desteapta....e un atuu faptul ca petreceti mai mult timp impreuna.
Insa trebuie sa ai grija sa nu se instaleze monotomia odata intorsi in intimitate.
daria_
Postat pe 20 August 2009 13:00
De la: iar_eu, la data 2009-08-17 15:19:14
De la: Scorpio13, la data 2009-08-17 15:15:13Daca e vorba de varsta,eu sunt mai mare ca sotul meu cu 7 ani,care nu se vad nici ca fizic nici ca altceva? Nu vad care e problema!?!?

e totul ok...mai ales ca el se consuma mai repede



Postat pe 20 August 2009 15:05
multumesc mult daria
nela_nelutza
Postat pe 20 August 2009 18:38
De la: si_totusi, la data 2009-08-17 21:58:50el mai mare, ea mai mica; merge.(cu dureri si multe creme)
el cu mica ea cu mare; nu merge(doar cu schimb de preferinte)

ea cu mare el cu mare ; parca, parca(asta, da ,e cea mai tare)

mai e vro posibilitate?(
)
iar_eu
Postat pe 21 August 2009 15:42
kyra
Postat pe 23 August 2009 19:45

bre babouin, sa inteleg ca tu esti unul dintre cei care s-au ales cu ...manuela? c`est la vie! unii au noroc de frumoase (nu tre` sa fie destepte, asta o decide chiar barbatul! ), fie ele courve si materialiste, altii cu `dumneaei` in mana!

babouin, a cui o fi orbirea, caraghioslacul, hai sa zicem `neadecvarea`, in cazul asta? a femeii, ca are un interes si si-l urmareste pana in panzele albe ( nimeni nu neaga perversitatea si parvenitismul ei in acest caz) ori a barbatului care, picat in neant cerebral, functia cugetarii fiindu-i preluata de apendicele anatomic dintre picioare, e incapabil sa fie obiectiv si sa-i spuna `nu!` unei asemenea femei?
esme
Postat pe 9 Iulie 2011 11:10
of of of si aoleo .... ce subiecte de buna dimineata .....
se spune ca in lume sunt 7 femei / 1 barbat :))) ... si ei ajung tot la "manuela" ... si tot femeile sunt cele care aleg ... tulai tulai ....
Kallia
Postat pe 9 Iulie 2011 11:23
nene...babouin....am ras cu lacrimi....

te poti califica ca si operator de teren pentru un studiu sociologic , nu de alta, dar ai fost plecat prin /in lume....bravo.....

dar cu concluziile...lasa-i pe altii, sunt mai calificati!!!!!!!!!!!!!


imi pare tare rau ca esti nefericit, dar ai rabdare.....orice sac isi gaseste peticul

noroc in dragoste iti doresc!
Eugenia69
Postat pe 9 Iulie 2011 12:15
La fel am inceput si eu cu fosta prietena( ea sefa eu subaltern). Diferenta de varsta la noi a fost putin mai mare. Oricum, depinde ce iti doresti de la relatia ta cu el. Vor exista probleme, iti garantez, dar nu te descurajez! Citeste subiectul meu Dragoste Imposibila!
Cu respect, Mario!
garbo101434
Postat pe 12 Iulie 2011 22:33
Nu stiu daca te incurajeaza cu ceva, dar ai mei parinti au o diferenta de varsta asemanatoare cu a voastra si in afara de un moment din viata lor (cererea in casatorie la care tatal meu a fost nevoit sa dea cu pumnu in masa urland: subiectul varstei nu se va mai discuta niciodata in aceasta familie! catre viitorii socrii) au o relatie super ok. Ideea povestii mele cu cererea era sa subliniez putin faptul ca vremurile s-au schimbat si factorii externi au disparut, asa ca ar fi timpul sa dispara si din mintile si sufletele noastre, nu? o sa fiti bine atata timp cat va intelegeti. Mult succes.


Si in alta ordine de idei ce ma amuza commentul cu femeile courve si
perverse si bla bla.....Cum avem noi complexele noastre stupide gen rochia ma face sa par grasa si parul imi sta ca dracu, asa le aveti si voi pe ale voastre! DA RAU!
Dupa parerea mea, o femeie nu e atrasa neaparat de BANI cat de SIGURANTA si INCREDEREA unui barbat. E o chestiune veche de secole, femeia cauta protectie iar in ziua de azi solutia simpla pare a fi banul daaaaaaaaar..... Un barbat in ziua de azi nu se simte el bine daca nu are bani => incredere din parti (ma refer la increderea in sine) =>siguranta din parti (din nou siguranta in sine care se va propaga asupra partenerei) => un barbat...?!?! va cam transformati in niste chestiuni mici si speriate care fug pe unde apuca.
Ia probeaza, du-te la o FEMEIE (nu pitzi sau mai stiu eu ce) cu o replica interesanta, incearca sa o provoci la o discutie umana si sa fii tu insuti si sigur pe tine; mai apoi ofera-i alteia un coktail scump si o replica din cartile cu Gutza. Cu cine vei avea o relatie mai reusita oare? Care iti va da numarul de telefon? SUBLINIEZ ambele trebuie sa fie FEMEI nu creaturi din cabinetele chirurgicale. Si am spus toate acestea presupunand ca esti un barbat cu ceva in cap (long shot). Mult succes si tie si p.s. totusi daca ai fost peste tot prin lume ar fi trebuit sa fii putin mai....cum sa zic...cultivat?
Allexys
Postat pe 14 Iulie 2011 06:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetele bune nu au noroc 37 De la: garbo253072 6 Decembrie 2011 14:24
Poti sa atragi n viaa ta partenerul ideal ? (dac nu l-ai gsit nc) 12 De la: quasaria 1 Februarie 2010 21:33
Au trecut 6 luni de la nasterea copilului nostru! 7 De la: alex_4174 31 Octombrie 2015 17:55
am mintit... 86 De la: iustina21 13 Iulie 2013 17:13
Cele mai originale locatii pentru nebunii 49 De la: pik_nik 27 Mai 2010 15:33
Setari Cookie-uri