FEMEILE SI RAZBUNAREA LOR...

si_totusi
Postat pe 23 Iulie 2009 20:27
De la: micabis, la data 2009-07-23 20:25:28Ieri la plecare v-am pupat pe dintishori, azi va pup pe nasucurile voastre frumoase.
Pe curind dragilor si va multumesc ca-mi aduceti zimbetul de dimineata.

Nu cobori mai jos,Mica...poti avea surprize...o zi faina.
valentino
Postat pe 23 Iulie 2009 20:29
Adica ti-au cazut dintii
Aemulus
Postat pe 23 Iulie 2009 20:32
De la: micabis, la data 2009-07-23 20:32:52Adica ti-au cazut dintii

iar ai ghicit
valentino
Postat pe 23 Iulie 2009 20:34

Razbunarea nu duce la nimic constructiv , vei rezolva ceva ?
Nu cred ca aceasta este solutia ...

VIOLENTA NASTE VIOLENTA !
Sunt revoltata de felul in care poate gandi o femeie ..unele,,, in general .

O femeie educata, stilata, in special NU FOLOSESTE ASTFEL DE METODE..
...de saracia cuvintelor si a mijloacelor minimale de a rezolva problema pe cale pasnica...!

Formeaza-ti inteligenta emotionala, invata sa cunosti oamenii, sa fii empatica,sa-i determini sa actioneze asa cum iti doresti.


E pacat si sincer ma doare teribil sa vad in jurul meu...femei care nu se respecta pe sine .

MANIERELE OGLINDESC STIMA DE SINE ..
biatrice30
Postat pe 9 August 2009 12:54
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-08-09 12:54:35
Razbunarea nu duce la nimic constructiv , vei rezolva ceva ?
Nu cred ca aceasta este solutia ...

VIOLENTA NASTE VIOLENTA !
Sunt revoltata de felul in care poate gandi o femeie ..unele,,, in general .

O femeie educata, stilata, in special NU FOLOSESTE ASTFEL DE METODE..
...de saracia cuvintelor si a mijloacelor minimale de a rezolva problema pe cale pasnica...!

Formeaza-ti inteligenta emotionala, invata sa cunosti oamenii, sa fii empatica,sa-i determini sa actioneze asa cum iti doresti.


E pacat si sincer ma doare teribil sa vad in jurul meu...femei care nu se respecta pe sine .

MANIERELE OGLINDESC STIMA DE SINE ..


N-o fi razbunarea constructiva dar e asa de dulce....

Postat pe 1 Septembrie 2009 18:17
O fi razbunarea dulce dar mai tarziu tot vei avea procese de constiinta...Stii ce se spune ...ca Binele invinge INTOTDEAUNA!!
eva_sweet
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:23
De la: Scorpio13, la data 2009-09-01 18:17:49
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-08-09 12:54:35
Razbunarea nu duce la nimic constructiv , vei rezolva ceva ?
Nu cred ca aceasta este solutia ...

VIOLENTA NASTE VIOLENTA !
Sunt revoltata de felul in care poate gandi o femeie ..unele,,, in general .

O femeie educata, stilata, in special NU FOLOSESTE ASTFEL DE METODE..
...de saracia cuvintelor si a mijloacelor minimale de a rezolva problema pe cale pasnica...!

Formeaza-ti inteligenta emotionala, invata sa cunosti oamenii, sa fii empatica,sa-i determini sa actioneze asa cum iti doresti.


E pacat si sincer ma doare teribil sa vad in jurul meu...femei care nu se respecta pe sine .

MANIERELE OGLINDESC STIMA DE SINE ..


N-o fi razbunarea constructiva dar e asa de dulce....
Razbunarea duce la razbunare.De ce sa va face-ti rau reciproc,mai bine demostreaza-i ca esti mai buna ca el,nu la fel ca el:Arata-i ca esti mai buna ca el si fa-l sa se simta vinovat.Cauta-ti si tu greseala ta.Pt ca stiii din pacate voi femeile va oferiti asa usor apoi asteptati ca barbatul sa va iubeasca.Pai multe femei pretind de la barbati prea mult decat ei pot oferi.Mai bine data viitoare fii mai atenta cu cine te incurci,nu te mai incurca cu oameni neseriosi si cu minti slabe.
irina_24ro
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:24
De la: eva_sweet, la data 2009-09-01 18:23:37O fi razbunarea dulce dar mai tarziu tot vei avea procese de constiinta...Stii ce se spune ...ca Binele invinge INTOTDEAUNA!!


Constiinta e demodata si binele depinde al cui...bine invinge.

Postat pe 1 Septembrie 2009 18:25
De la: si_totusi, la data 2009-07-19 21:01:04kyra, depinde. sunt cazuri cand e corect cum zici insa, intalnesti in viata oameni care nu inteleg ce inseamna a fi om. ti se urca in cap si considera ca au dreptul de a face orice . numai ei au dreptate, numai ei trebuie sa fie pe primul loc, numai ei si interesele lor sa primeze. calca pe oricine ca sa isi indeplineasca scopul. nu conteaza ca i-ai ajutat, nu conteaza ca ai fost alaturi de ei, nu conteaza ca ai lasat de la tine ca sa castige ei. de astia vorbeam
Pai asemenea oameni care actioneaza asa inseamna ca nu au caracter si nici minte.Ei actioneaza ca niste animale.De aceea trebuie ca cu oamenii acestia sa fii mai sever si sa ii tii de frau ca pe caine ca daca nu iti fac doar nervi.
irina_24ro
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:27
De la: irina_24ro, la data 2009-09-01 18:24:02
De la: Scorpio13, la data 2009-09-01 18:17:49
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-08-09 12:54:35
Razbunarea nu duce la nimic constructiv , vei rezolva ceva ?
Nu cred ca aceasta este solutia ...

VIOLENTA NASTE VIOLENTA !
Sunt revoltata de felul in care poate gandi o femeie ..unele,,, in general .

O femeie educata, stilata, in special NU FOLOSESTE ASTFEL DE METODE..
...de saracia cuvintelor si a mijloacelor minimale de a rezolva problema pe cale pasnica...!

Formeaza-ti inteligenta emotionala, invata sa cunosti oamenii, sa fii empatica,sa-i determini sa actioneze asa cum iti doresti.


E pacat si sincer ma doare teribil sa vad in jurul meu...femei care nu se respecta pe sine .

MANIERELE OGLINDESC STIMA DE SINE ..


N-o fi razbunarea constructiva dar e asa de dulce....
Razbunarea duce la razbunare.De ce sa va face-ti rau reciproc,mai bine demostreaza-i ca esti mai buna ca el,nu la fel ca el:Arata-i ca esti mai buna ca el si fa-l sa se simta vinovat.Cauta-ti si tu greseala ta.Pt ca stiii din pacate voi femeile va oferiti asa usor apoi asteptati ca barbatul sa va iubeasca.Pai multe femei pretind de la barbati prea mult decat ei pot oferi.Mai bine data viitoare fii mai atenta cu cine te incurci,nu te mai incurca cu oameni neseriosi si cu minti slabe.


Cred ca ma confunzi ,era o afirmatie ipotetica.Nu m-am oferit nimanui recent si nici nu mi-am incurcat sireturile cu careva.

Postat pe 1 Septembrie 2009 18:27
De la: irina_24ro, la data 2009-09-01 18:27:16
De la: si_totusi, la data 2009-07-19 21:01:04kyra, depinde. sunt cazuri cand e corect cum zici insa, intalnesti in viata oameni care nu inteleg ce inseamna a fi om. ti se urca in cap si considera ca au dreptul de a face orice . numai ei au dreptate, numai ei trebuie sa fie pe primul loc, numai ei si interesele lor sa primeze. calca pe oricine ca sa isi indeplineasca scopul. nu conteaza ca i-ai ajutat, nu conteaza ca ai fost alaturi de ei, nu conteaza ca ai lasat de la tine ca sa castige ei. de astia vorbeam
Pai asemenea oameni care actioneaza asa inseamna ca nu au caracter si nici minte.Ei actioneaza ca niste animale.De aceea trebuie ca cu oamenii acestia sa fii mai sever si sa ii tii de frau ca pe caini ca daca nu iti fac doar nervi.
irina_24ro
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:28
De la: Scorpio13, la data 2009-09-01 18:27:30
De la: irina_24ro, la data 2009-09-01 18:24:02
De la: Scorpio13, la data 2009-09-01 18:17:49
De la: AVOCATBIATRICEMARTIS, la data 2009-08-09 12:54:35
Razbunarea nu duce la nimic constructiv , vei rezolva ceva ?
Nu cred ca aceasta este solutia ...

VIOLENTA NASTE VIOLENTA !
Sunt revoltata de felul in care poate gandi o femeie ..unele,,, in general .

O femeie educata, stilata, in special NU FOLOSESTE ASTFEL DE METODE..
...de saracia cuvintelor si a mijloacelor minimale de a rezolva problema pe cale pasnica...!

Formeaza-ti inteligenta emotionala, invata sa cunosti oamenii, sa fii empatica,sa-i determini sa actioneze asa cum iti doresti.


E pacat si sincer ma doare teribil sa vad in jurul meu...femei care nu se respecta pe sine .

MANIERELE OGLINDESC STIMA DE SINE ..


N-o fi razbunarea constructiva dar e asa de dulce....
Razbunarea duce la razbunare.De ce sa va face-ti rau reciproc,mai bine demostreaza-i ca esti mai buna ca el,nu la fel ca el:Arata-i ca esti mai buna ca el si fa-l sa se simta vinovat.Cauta-ti si tu greseala ta.Pt ca stiii din pacate voi femeile va oferiti asa usor apoi asteptati ca barbatul sa va iubeasca.Pai multe femei pretind de la barbati prea mult decat ei pot oferi.Mai bine data viitoare fii mai atenta cu cine te incurci,nu te mai incurca cu oameni neseriosi si cu minti slabe.


Cred ca ma confunzi ,era o afirmatie ipotetica.Nu m-am oferit nimanui recent si nici nu mi-am incurcat sireturile cu careva.
Atunci este ok.Eu am vrut sa spun ca razbunarea este ceva prostesc din partea ta.Pt ca te incurci cu cine nu trebuie,poate el este un tampit merita sa iti pui mintea cu el si sa iti mai faci si sange rau.Mai bine trebuie sa fii foarte atenta ca femeie cu cine te incurci.
irina_24ro
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:31
asa ca idee, eu mi-am facut o data damblaua si m-am razbunat pe un barbat, fir-ar ei sa fie (dupa cum injura foarte haios un fost iubit de-al meu - asta fiind cea mai tare injuratura a lui )... nu are nici un gust: nici dulce, nici amar. mi s-a facut sila si atat. individul era la fel de respingator si cand m-a inselat cu alta si cand l-am inselat eu. nu m-am simtit nici mai bine, nici mai rau, desi am riscat destul sa ies sifonata.
faza cu sa nu te lasi calcata in picioare nu are foarte multa legatura cu razbunarea, cred eu...
iar din experienta mea, ca femeie, si din cea a prietenelor mele, majoritatea femeilor doar vorbesc si nu prea apeleaza la razbunari. o percep ca pe o irosire a timpului. la barbati am observat ca e mai accentuata tendinta, dar ei de obicei considera razbunare orice mica victorie si gata. si daca ei se considera razbunati, restul nu mai conteaza. sau poate asa sunt barbatii pe care i-am intalnit eu.
insa intr-adevar daca vei calca pe coada o femeie rau de tot, e bine sa te feresti de razbunarea ei. de fapt, cred ca e valabil la oricine. depinde cat de departe se ajunge. iar de la vorba la fapta eu am vazut mereu cale lunga...
snowflake
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:33
Eu sunt curioasa:cum se tin in frau asemenea oameni?
Flor60
Postat pe 1 Septembrie 2009 18:35
De la: Flor60, la data 2009-09-01 18:35:05Eu sunt curioasa:cum se tin in frau asemenea oameni?
Pai draga sa stii ca in orice om exista instictul de a profita,mai mult sau mai putin.Depinde de inima si bunul simt al omului.Fa un test sa vezi.Pt ca greseala noastra a oamenilor este ca nu ne vedem pe noi insumi pt ca noi oamenii suntem instinctivi,actionam precum instinctul ne dicteaza negativ sau pozitiv.Pt a tine oamenii in frau este nevoie sa fii mai sever si sa lupti pt dreptatea ta.Pt ca multi oamenii incearca sa fraiereasca dar asta nu inseamna ca trebuie sa il lasi.Stii aici se include si credinta omului fata de Dumnezeu pt a putea deosebi binele si raul,de a se putea apara de rautati.Trebuie sa iti poti da seama de intentiile celuilalt si daca simti ca ar vrea sa pacaleasca sa nu il lasi.Trebuie sa arati ca esti pe pozitie si ca stii ce vrei,sa nu arati ca te pierzi,ori ca esti slab.Pt ca multi oameni te ataca unde stiu ca esti tu mai slab.
irina_24ro
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:02
irinuco, ai ajuns si tu un suflet pierdut...
l-ai parasit pe dumnezeu ca sa treci la razbunari...
pik_nik
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:07
ana02
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:13
pik, iar urmaresti fata?
ana02
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:13
pai avem de lucru, ana! mi-a promis 8 copii, si noi...
pik_nik
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:17
......si voi stati pe net!
ana02
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:18
sa vezi tu pikule ce copy/paste iti iei acum
eladaela
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:19
Irinuca ,la urmatoarele alegeri nu mai votez cu astia ce vor sa ne pacaleasca
Flor60
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:20
Eu mai bine ascult ce vrea Dumnezeu,pt ca Dumnezeu este corect si ma ajuta sa actionez si in favoarea mea ca sa imi fie bine daca ascult de El.Dar daca as asculta de un barbat el ma foloseste si nu este corect.Pt ca un barbat cand se gandeste la casatorie trebuie sa fie in stare sa intretina o familie.Pt ca multi barbati vor sa se casatoreasca dar ei nu sunt in stare sa se intretina nici macar pe ei.Pt ca daca te casatoresti,te casatoresti sa faci o familie,nu doar sa faci sex si sa faci sex dupa 5 ani.Sau sa faci copiii si sa nu ai cu ce ii intretine,Barbatul trebuie sa se gandeasca la asta,dar ei nu se gandesc decat la sex..Sau daca este in stare sa intretina o familie si are bani,atunci el face pe seful si femeia tre sa faca pe sclava sa isi tina gura.Si barbatul judeca femeia ca face si drege si el face poate mai mult ca ea.Oare barbatii au dreptul sa ne judece pe noi femeile? Eu cred ca si barbatul trebuie sa isi vada de pacatele lui nu sa ne judece pe noi femeile.De asta eu ca femeie m-am saturat de prostiile barbatilor.Si nu am de gand sa ma las folosita si inselata de nici un barbat.Pt ca am vazut ce fac barbatii cu celelalte femei,asa le bate la cap si insista pana ii lasa sa faca doar ce vor ei ca daca nu ele femeie stau doar in cearta.Dar si noi femeile putem lupta pt dreptatea noastra si sa insistam pana obtinem ceea ce ne dorim ca si noua sa ne fie bine nu doar barbatilor.
irina_24ro
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:57
De la: pik_nik, la data 2009-09-03 17:07:21irinuco, ai ajuns si tu un suflet pierdut...
l-ai parasit pe dumnezeu ca sa treci la razbunari...
Eu mai bine ascult ce vrea Dumnezeu,pt ca Dumnezeu este corect si ma ajuta sa actionez si in favoarea mea ca sa imi fie bine daca ascult de El.Dar daca as asculta de un barbat el ma foloseste si nu este corect.Pt ca un barbat cand se gandeste la casatorie trebuie sa fie in stare sa intretina o familie.Pt ca multi barbati vor sa se casatoreasca dar ei nu sunt in stare sa se intretina nici macar pe ei.Pt ca daca te casatoresti,te casatoresti sa faci o familie,nu doar sa faci sex si sa faci sex dupa 5 ani.Sau sa faci copiii si sa nu ai cu ce ii intretine,Barbatul trebuie sa se gandeasca la asta,dar ei nu se gandesc decat la sex..Sau daca este in stare sa intretina o familie si are bani,atunci el face pe seful si femeia tre sa faca pe sclava sa isi tina gura.Si barbatul judeca femeia ca face si drege si el face poate mai mult ca ea.Oare barbatii au dreptul sa ne judece pe noi femeile? Eu cred ca si barbatul trebuie sa isi vada de pacatele lui nu sa ne judece pe noi femeile.De asta eu ca femeie m-am saturat de prostiile barbatilor.Si nu am de gand sa ma las folosita si inselata de nici un barbat.Pt ca am vazut ce fac barbatii cu celelalte femei,asa le bate la cap si insista pana ii lasa sa faca doar ce vor ei ca daca nu ele femeie stau doar in cearta.Dar si noi femeile putem lupta pt dreptatea noastra si sa insistam pana obtinem ceea ce ne dorim ca si noua sa ne fie bine nu doar barbatilor.
irina_24ro
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:58
Pai da tu draga daca sunt 1000 de oameni rai si un om bun,multi merg la cei rai.Pt ca multi oameni sunt prea slabi sa se impuna si se integreaza.Trebuie sa lupti dar pt asta avem nevoie de curaj si putere de la Dumnezeu.Pt ca decat sa fii pedepsit impreuna cu ceilalti mai bine lupti pt sufletul tau si asa poti sa fii un exemplu bun si pt ceilalti si poti sa ii ajuti si pe altii daca tu esti tare si te rogi la Dumnezeu sa iti dea putere sa devii mai bun si putere sa lupti.
Trebuie sa lupti pt dreptatea ta.Sa nu te lasi doborat,ci mereu sa te rogi la Dumnezeu sa iti dea curaj si putere sa te ajute pe tine si sa ii poti ajuta si pe ceilalti care sunt in aceeasi situatie ca si tine.Ei nu se vad pe ei,ci vad doar ce fac altii,Diavolul baga ura intre oameni sa se urasca,le incurca mintile.sa dezbine oamenii pt ca asa se produc razboiele si oamenii ajung sa se omoare intre ei.De asta gandurile negative trebuie ignorate din mintea noastra pt ca nu duc decat la distrugerea caraterul nostru.si al celorlalti.oameni.


irina_24ro
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:00
De la: irina_24ro, la data 2009-09-03 17:57:39Eu mai bine ascult ce vrea Dumnezeu,pt ca Dumnezeu este corect si ma ajuta sa actionez si in favoarea mea ca sa imi fie bine daca ascult de El.Dar daca as asculta de un barbat el ma foloseste si nu este corect.Pt ca un barbat cand se gandeste la casatorie trebuie sa fie in stare sa intretina o familie.Pt ca multi barbati vor sa se casatoreasca dar ei nu sunt in stare sa se intretina nici macar pe ei.Pt ca daca te casatoresti,te casatoresti sa faci o familie,nu doar sa faci sex si sa faci copii dupa 5 ani.Sau sa faci copiii si sa nu ai cu ce ii intretine,Barbatul trebuie sa se gandeasca la asta,dar ei nu se gandesc decat la sex..Sau daca este in stare sa intretina o familie si are bani,atunci el face pe seful si femeia tre sa faca pe sclava sa isi tina gura.Si barbatul judeca femeia ca face si drege si el face poate mai mult ca ea.Oare barbatii au dreptul sa ne judece pe noi femeile? Eu cred ca si barbatul trebuie sa isi vada de pacatele lui nu sa ne judece pe noi femeile.De asta eu ca femeie m-am saturat de prostiile barbatilor.Si nu am de gand sa ma las folosita si inselata de nici un barbat.Pt ca am vazut ce fac barbatii cu celelalte femei,asa le bate la cap si insista pana ii lasa sa faca doar ce vor ei ca daca nu ele femeie stau doar in cearta.Dar si noi femeile putem lupta pt dreptatea noastra si sa insistam pana obtinem ceea ce ne dorim ca si noua sa ne fie bine nu doar barbatilor.
irina_24ro
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:01
Draga mea pe lumea asta sunt barbati si barbati,nu-i poti judeca pe toti dupa unul singur! Nu trebuie sa te lasi folosita,e degradant!
Flor60
Postat pe 3 Septembrie 2009 22:24
De la: Flor60, la data 2009-09-03 22:24:20Draga mea pe lumea asta sunt barbati si barbati,nu-i poti judeca pe toti dupa unul singur! Nu trebuie sa te lasi folosita,e degradant!
Pai nu zic ca nu mai sunt si barbati de treaba.Dar nu imi place ca barbatii judeca femeile.Femeile au ajuns asa din cauza barbatilor pt ca barbatii nu erau sefii destui de buni.Pt ca inainte pe timpul buniciii,si femeia facea cate 5 , 6 copiii.Avea nevoie de barbat adica de banii lui ca sa isi creasca copiii si avea frica.Barbatul mai mergea la bere,ma la o femeie si femeia trebuia sa stea in casa sa suporte prostiile barbatilor chiar daca nu ii convenea,dar avea nevoie de bani ca sa isi creasca copiiii.Si din cauza ca femeia a fost mereu slaba si nu a luptat pt dreptatea ei,de asta barbatii si-au luat-o in cap si fac doar ce vor ei.Ne judeca pe noi femeile ca am devenit curve,dar ei poate sunt mai curvari ca noi.Si nu au nici o scuza ca ei sunt barbati si au dreptul.
irina_24ro
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:30
irina, cand citesc ceva de la tine parca l-as urmari pe cronicarul neculce. si nu, nu era e bine. cica s-a inventat gramatica pentru ca noi toti sa ne intelegem unii cu altii. si ultima data cand am deschis o biblie, chiar si prin sondaj, si ajutoarele lui Doamne-Doamne tot gramatical scriau.
Cat despre barbati si sex si ce mai scrii tu acolo, esti un pic in ceata.
1. Si femeile au nevoie de sex;
2. Nu te obliga nimeni sa faci ce zice barbatul, ba chiar nu te obliga nici macar sa-l asculti;
3. Vremea bunicii de care vorbesti tu e mai curand vremea strabunicii mele. Si cum esti ceva mai frageda ca mine cred ca ai prins doar ecourile ei. Asa ca las-o asa cum e ea.
si in final
4. Daca vrei un barbat care sa se marite cu tine pentru ca poate sa te intretina pe tine sau copiii, incearca la arabi. la aia cadiu sau muftiulsau altii ca el nu-i lasa sa se insoare daca nu demonstreaza ca au avere suficienta sa-si sustina nevasta.

eu personal sunt pentru libertatea opiniilor si zau ca te lasam sa vb in continuare, daca nu stalceai atat limba romana...
MA OPUN...
snowflake
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce se ascunde aici ? 3 De la: eu_geminy 5 Decembrie 2011 00:37
Iubire-tradare 59 De la: mariany 26 Septembrie 2013 22:00
Tradare si falsitate in iubire 3 De la: _karina_ 28 Martie 2011 00:25
Uneori persoana potrivita o cunoastem prea tarziu ... 329 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:58
Cat de mult poate sa minta o femeie pe cel cu care este? 15 De la: O_K 12 Iulie 2011 15:00
Setari Cookie-uri