paranormal

si io-s la fel ciresico.

si cu aia de nu-mi plac e nasol sentimentul . stiu cand imi coc ceva ...
blanca
Postat pe 12 Septembrie 2009 10:42
Paranormal exista. Energii negative si energii pozitive exista...
Prin anii '70 la o trecere de cale ferata nepazita, la volanul masinii noastre era un sofer profesionist, a adormit la volan si tata a strigat la el ca a auzit semnalul trenului... masina noastra mare si grea un Chevrollete,..parca a fost ridicata de o forta care a marit viteza si am iesit de pe linie,..la mustata... masina intreaga, noi toti 5 peraoane intregi si nevatamate.
anca_53
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:39
cred ca faptul ca nu dorm de ceva vreme tine tot de paranormal...
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 06:16
PAS
panty_C
Postat pe 14 Septembrie 2009 06:33
Crezi ce doresti...
Dar si insomniile au o explicatie...
Daca nici acum nu o sa dormi
Somn usor
anca_53
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:42
De la: garbo049387, la data 2009-09-11 21:43:36si eu care credeam ca mi se pare..uite ca nu-s singura

faza cu vocile o patesc si eu ( destul de rar--ceea ce banuiesc ca-i de bine) le aud cand sunt in starea aceeas de semiconstienta , chiar inainte sa dorm dusa , o singura data am fost capabila sa le si ascult chiar stateam cu ochii deschisi( ca sa aud mai bine ) si ascultam ce vorbeau niste oameni in capul meu ..in prima faza m-am gandit ca este vreun ecou a ce am auzit peste zi dar ascultand atent ..erau niste oameni care se certau si eram sigura ca nu-s de ai mei ..

legat de faza cu incubus ..pe voi va apasa pe mine ma ridica am patit-o de doua ori , prima data am fost ingrozita : pur si simplu m-am trezit in toiul noptii ca sunt la inaltime ..eram la camin aveam patul de sus si dintr-o data am simtit ca m-am ridicat un pic mai sus.tin minte ca am si apreciat distanta ca fiind cat o rigla de 30 cm) in timp ce ziceam in gand tatal nostru --nu m-am incurcat la "recitat" dar cumva am fost convinsa ca mi se intampla asta din cauza prietenului unei colege de camera ce murise cu cateva zile in urma.eram convinsa ca el se razbuna acum pe mine ptr cum m-am purtat cu ea.

a doua oara deja nu mi-am mai pus intrebari ci am turuit tatal nostru pana m-a lasat jos ..

mi-am explicat asta ca fiind o simpla senzatie de amorteala ..stiti ca atunci cand stai ff mult timp intr-o pozitie si te furnica talpa atat de mult incat nici nu poti pune talpa jos ..asa m-am linistit dar nu as vrea sa mai simt acea simpla senzatie de amorteala



Da , si eu ziceam ca este amorteala... oboseala acuta si toate cele. Dar niciodata nu trecusem in stadiul sa si ascult ce zice. Dupa ce trecea efectul adormeam. Ba chiar simteam ca apasarea aia chiar odihneste si poate de aia de obosita ce sunt ma afund.
Dar atunci chiar ma asfixiam ! Fiindca am tipat la el, am zis X Y Z [toate numele baietiilor care stiam ca i-am vazut in ziua aia].. le ziceam ca le rup moaka cand ma scol, ca sa lase glumele astea cu mine , si asa si pe dincolo. Deci oamenii ma stiu de respect si ma stiu ca ii rup oasele cui intrece masura cu mine, si brusc ma trezisem in scenariul ala, in care nici nu era nevoie sa ma intreb , il stiam acolo, mereu simt prezenta oamenilor, iar atunci desi se chinuia sa respire incet chiar auzeam. Dar de atata asfixiere si incordare , fiindca stiam cumva ca atunci cand imi va gasi pozitia de complet intinsa pe pat, atunci nu voi mai putea misca nici un muschi, nu voi mai avea control asupra lor. Si de aia, ma proptisem asa , si incercam sa stau cat mai mult, dar cand incepeam sa zic tatal nostru... la cum sunt eu de atee , de paranoica la amici si de obisnuinta sa-mi zboare gandurile la 1000 de chestii.. m-am trezit ca de la jumate nu mai ziceam poezia [pardon,rugaciunea] , ci ziceam drumul meu din ziua aia si numele idiotilor care puteau sa-mi faca o gluma de genul

Deci sunt sigura ca tu nu te-ai proptit sau naiba stie, eu asta inclin sa cred. Ca pe tine deja te avea sub influenta , dar yo-s tare bestie salbatica la antingeri si chestii, asa ca eram hotarata sa ma ridic sa-l jupoi de viu desi imi era frica, dar asa ma rodea curiozitatea sa pun mana pe el cand ma ridic. Spre final insa m-a cuprins frica fiindca imi afectase respiratia, si asa de la sport stiam ca am suflul prea puternic la inceput decat la final si de aia raman fara aer dupa ce fortez maximul la inceput. Asadar incerca sa ma asfixieze. Asa ca am inceput sa-mi ridic capul, gatul era incordat in ultimul hal, atunci mi-am dat seama ca nici nu se pune problema ca asta sa fie semi-vis, imi simteam tendoanele ca atunci cand fac flotari.

Acum trb sa o zic si eu pe sleau, ca doar m-am interesat imediat dupa ceea pe wikipedia f bine de chestiile astea. Incubus si Succubus sunt demoni antici. Ei aveau influente sexuale [incubusi la femei asemeni legendei zburatorului... si succubusi sunt femeile care au efect asupra barbatilor si se aseamana probabil ielelor sau tot ceva din mitologie]. Nu aveam cine stie ce senzatii de genul efectului lor, dar se simtea acolo ceva influenta hormonala fiindca pe la jumate se amesteca cu placerea acea apasare pe spinare. De aceea de multe ori credeam ca este vis. Eu nu cred in porcarii d'astea, dar este adevarat ca in 18 ani de viata, nu am avut nici un prieten fiindca sunt foarte mistringina, si mereu am avut episoade nasoale in care am batut pe unul si pe altul ca aveau excese de masculinitate cu mine [care fara suparare dar am ceva bicepsi si tricepsi de la atatea sporturi, plus 1,80 inaltime plus un godzilla de frate cu care mereu ma bateam in club la vreo rockoteca,beti]. Sa nu-mi incepeti cu duc lipsa and shit because I don't , este doar ideea ca m-am interesat la nivel international de efect, fiindca obisnuiesc sa nu cred si punct, nu nene , undeva pe la mijloc e adevarul,a sa ca hai sa scormonim. Si da , multe fete [mai mult 80% sub 30] pateau asta, si desriau exact la fel. Hmm, ciudata si natura asta... si spiritele din jurul nostru. Yo-s de parere ca trebuie sa ai stapanire de sine si putere mentala ca vei invinge orice pocitanie mirobolanta si antica indrazneste sa isi exercite vreun controla supra ta. Fi tare frate, e corpul tau, da-i un shut sa tina minte
d4rk_kalypso
Postat pe 16 Septembrie 2009 23:06
Mi s-a ntmplat, i mie, s visez c zbor Pentru mine a fost o senzatie de fericire si in timpul visului i dup ce m-am trezit.Am observat ca de fiecare dat aveam o realizare de succes; avansare in functie,laud din partea unor oameni importanti etc.O singur dat am visat c dracul era deasupra mea, m apsa si nu puteam respira Am zis Tatl nostru,...am adormit .La cteva zile am aflat c cineva m denigra,n stil foarte mare,din invidie. A urmat un show...pe msura gravittii faptei. Iat dracul care m-a apsat.Fiecare vis are semnificatia lui, dar trebuie urmrit evenimentul care urmeaz .In general stiu s-mi talmacesc visurile mele.Nu pentru toat lumea, un vis asemntor, are aceeasi semnificatie.Nu v speriati de visuri .Incercai s le nelegei sensul.Cred c este o comunicare cu lumea navzut i netiut de noi,care ne avertizea asupra rului sau binelui care va fi.
garbo058987
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:39
io m-am visat instalator de cablu,cu scara-n spate,alea-alea...
a doua zi - ce sa vezi?!
culmea,da' nimic paranormal nu mi s-a intamplat!
intrebarea care se pune: da' daca ma visam instalator de cable in triunghiu' bermudelor,ai?!
preciouss
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:44
bre nu radea...k cu visele nu-i de glumiit
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:47
....preci....dispareai tu ....
si ramanea scara....
l_flory
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:48
dispaream pe dreaq!
mai degraba disparea triunghiu' ala,inghitit de scara mea...
preciouss
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:51
ramanea un triunghi urcat pe'o scara
fleurdelis
Postat pe 29 Noiembrie 2009 19:52
ioi....preci...
l_flory
Postat pe 29 Noiembrie 2009 20:02
io visez ca pierd trenuri si nu am pierdut niciunul in viata mea....poate cand m-oi visa ca ajung la timp si ma sui in tren, poate atunci se va intampla in realitate exact inversul/...
tutankhamon
Postat pe 30 Noiembrie 2009 02:05
De la: tutankhamon, la data 2009-08-04 12:21:47nu mai exista paranormali????

Nu stiu sigur daca mai sunt paranormali in schimb sunt sigur ca sunt multi anormali (eu sunt unul)
b23d26
Postat pe 30 Noiembrie 2009 20:46
la mine la munca avem 3 telefoane fixe cu legatura intre ele si in miez de noapte suna telefonul de la parter (apel din interior)cu toate ca nu mai este nimeni care ar putea apela de la unul din celelalte doua care sunt la etaj.cred ca e fantoma de la opera!
Helen29
Postat pe 30 Noiembrie 2009 21:01
De la: tutankhamon, la data 2009-11-30 02:05:52io visez ca pierd trenuri si nu am pierdut niciunul in viata mea....poate cand m-oi visa ca ajung la timp si ma sui in tren, poate atunci se va intampla in realitate exact inversul/...




daca visezi ca mergi cu trenul este rau pt. ca primesti o veste despre moartea unei persoane apropiate
malyka
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:13
io nu doar ca visez ca zbor, chiar zboooooooorrrrrrrrrrrrrrrrr....
sora_ilsi
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:18
ilsi.... esti in avion...?
ioi viatza mea...
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:24
mai da' cand te visezi construind garduri ce-nseamna?? imm?
fleurdelis
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:28
fleurs....e de bine...
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:32
creeeeeeeezi??
fleurdelis
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:34
nu stiu fleurs ....ziceam si eu....

...dar eu iti doresc sa fie de bine....
l_flory
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:38
fleurdelis
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:41
trasezi o limita, poate . ce faceai cu el ??
bluelight
Postat pe 1 Decembrie 2009 13:56
eu nu tinminte niciodata ce visez - iar chestiile "para" care mi s-au intimplat, niciodata nu s-au intimplat in context normal. Adica sa merg eu asa linistita pe strada, cu sacosa de la piatza, si zbang, sa ma pocneasca paranormalul....
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2009 19:55
io mai nou visez avioane....ma visez la paris, la new york....vad aeropuortu.....avioanili....ma sui in avion - ii ca ala argintiu din perioada anilor 45....
tutankhamon
Postat pe 8 Decembrie 2009 00:08
la mine s-ar numi cosmar.... intr-un avion d'ala din anii 45 nu m-as urca pentru nimic in lume.
Nici macar in vis.
quasaria
Postat pe 8 Decembrie 2009 04:04
eu da. l-as pilota.
bluelight
Postat pe 8 Decembrie 2009 10:15
Imi aduc aminte de cateva intamplari care as putea sa le bag in categoria paranormale.Intr-o noapte de vara ,ma intorceam cu familia de la o petrecere.Niciodata in viata mea nu mi-am pus centura de siguranta atunci cand calatoream cu masina.Parca la indemnul cuiva am intins mana si mi-am pus centura de siguranta.La cinci minute a urmat dezastrul si masina condusa de sotul meu s-a izbit violent de un podet.Centura mi-a salvat viata! Cred ca a fost ingerul meu pazitor.
Acum 9 ani am suferit o interventie chirurgicala care s-a dovedit a fi un esec.Am fost spitalizata 12 zile.Acasa aveam foarte multe flori de apartament.Florile sunt pasiunea mea si mereu am simtit ca intre mine si ele exista o legatura.De ele avea grija o buna vecina de-a mea.In ziua in care am fost operata ,toate florile au inceput sa se ofileasca si nu si-au mai revenit.
karlla57
Postat pe 8 Decembrie 2009 12:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa iubesc si sa fiu iubit... 114 De la: Ioana007 30 Iulie 2009 17:36
Ganduri frumoase/pure/sincere 38 De la: Clm 12 Mai 2009 15:23
eu pesti el scorpion? avem sanse? 3 De la: mia79x 12 Iunie 2009 17:15
cum se mai poate extinde grupul de prieteni? 180 De la: monic_mtne 13 Ianuarie 2015 20:29
Mamici din orasul Sibiu 6 De la: garbo224188 22 Februarie 2012 13:16
Setari Cookie-uri