paranormal

Iaso, dintr-un Univers paralel probabil.....
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:57
lovo,
aham

a calatorit in viitor si ti-a schimbat destinu'...

hai ba mami,ca sunt malada.. si fac draq plici...
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:57
pai da cum ?? a facut?? eu am sters sa nu ziceti ca=s dusa ....
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:59
Pretioasa mica, de ce ai sters pozele alea faine? pai se poate?
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:04
o cireasa care lasa retzete delicioase ori pe unde trece...hmmm...

si staniolu' impacheta ciocolata-n marmota,nu?
intr-un univers paralel,evident...hihi
preciouss
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:06
alea e dintr-un hunivers paralel,ciresico!

n-au ce zacea p'acilea,unde povestim discutii serioase..

preciouss
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:08
Pretioasa mica, ai imbatrinit! Gata! Se vede dupa atitudine.
Ce ai sa faci cind ai sa ai aproape 50 de ani asa ca mine?
Lasa marmota si staniolul si spune ce goal ti-ai pus in minte cind ai suflat in luminari.
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:10
cireasa,

ce-i ala "goal"?
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:12
target, iaso
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:14
Scuza-ma: scop, tzel.
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:14
hahahaha, target (enleza)= scop (romaneste)
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:16
e clar...

sunt varza...


ma duc sa-mi pun sticle calde pe schinare,ca nu mai stiu cum sa sed..

hai..distractie placuta...
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:18
golu' meu in vieatza este painea cu dulceatza...de cirese!

mi-am dorit un singur lucru: sanatate...mintala!
ma rog,si d'aialalta..
preciouss
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:18
shall meu 2
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:19
Sanatatea asta...e OK. Cu aia mintala nu stiu insa.Cine e etalonul de sanatete mintala?
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:21
mai io cred ca john lennon....care spunea ca nebunia este primul semn al treziriii
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:22
radu45
Postat pe 5 Septembrie 2009 05:27
Mda, merci, dar acum nu mai am inspiratie. Poate miine....
Ciresica
Postat pe 5 Septembrie 2009 05:51
De la: persidadamian, la data 2009-09-02 02:05:41mda,
am avut si eu un fel de experienta friky, poate ca nici nu o sa ma credeti dar va povestesc oricum.
Nici nu stiu cum sa incep, asa ca o sa incep cu inceputul
Intr-o noapte pe la ora doua, m-am intins pe pat dar nu dormeam, nici nu am avut timp sa inchid ochii, eram treaza, trezuta.
Cum stateam pe spate, m-am uitat pe tavan si am vazut un calaret schelet in foc. Apoi dintr-o data eram inconjurata de o padure batrana si sinistra, fara lumina, si inconjurata de lava auzind niste tipete infioratoare.
Vroiam sa plec de-acolo si nu mai reuseam.
La un moment dat asa de tare m-am speriat incat am inceput sa ma rog, apoi se facea ca eram din nou in camera dar nu puteam sa ma misc, incercam sa-l trezesc pe sotul meu, sa tip, sa misc si efectiv nu puteam.
Si exact cum ai spus tu Kalypso, simteam o prezenta negativa la marginea patului.
Puteam sa-mi misc doar ochii si limba, nici glass nu aveam.
Dupa cum am zis incercam sa ma rog, am inceput cu Tatal Nostru, dar ajungem intr-un punct anume si nu mi-l mai aduceam aminte, am tot luat-o de la capat de nu stiu cate ori. Cand am vazut ca nu reusesc sa-mi aduc aminte am inceput sa zic rugaciunea de la Sfanta impartasanie: " Doamne nu sunt vrednica sa intru sub acoperamantul meu dar spune numai un cuvant si se va tamadui sufletul meu"
Am spus asa dar doar in gandul meu, pentru ca nu puteam sa-mi misc gura ori corpul. Imi vedeam sotul dormind si tot, dar nu puteam sa-l strig, efectiv nu puteam.
Dupa ce am zis de doua ori rugaciunea, am simtit ca pot sa incep sa misc dar foarte putin, apoi am inceput sa zic bucurate Marie.
In momentul in care am ajuns la sfarsitul rugaciunii, am vazut o lumina alba si o aripa dar nu intreaga, nu stiu cum sa va zic, e greu de descris asa ceva, nici nu va pot exlica in cuvinte toata starea aceea. Doamne Fereste!!!!
Nu vreau sa zic ca am vazut un inger ori ceva de genul, pentru ca stiu ca nu sunt vrednica de asa ceva, in fine.
La aparitia acelei lumini, am simtit si am si vazut cu coada ochiului, ca acea prezenta pozitiva a lovit cu ceva, cred ca era sceptru ori sabie nu sunt sigura.
Imediat dupa aceea, eu m-am putut misca si mi-am trezit sotul urland de frica si intreband de ce nu ma auzit, dar eu eram constienta ca eu nu am avut glas in timpul ala deci nu avea cum sa ma auda, frica cred.
Groaznic sicer, nu stiu daca credeti ori nu, stiu ca suna a schitzo..., dar asta am patit.
De atunci vreau sa zic ca eu daca sunt singura acasa stau cu luminile aprinse in toata casa, chiar daca eu stau doar intr-o camera.
Si acum cand va povestesc voua, mi se face pielea gaina, brrrrrr!!
Sa va mai zic ceva, eu am crezut ca a trecut o ora, cand incolo ce sa vada pe ceas? 5 minute.
M-am uitat pe telefon la ceas inainte sa ma pun in pat era 2:7min.
Dupa chestia asta m-am uitat iar la ceas era 2:12min.
brrrrrrrrr!! friky, friky, friky, friky.





Hmmm, sti ca sunt rockeritza... si cam foarte atee si stuff. Dar m-ai lasat masca rau de tot cu ce ai mai detaliat tu pe acolo !!!!

Adica da , si eu am scris pe blog , ca am crezut ca a durat o ora jumate, si de fapt trecusera 7 minute, la ora 2:45 am pus capul pe perna si cand am tasnit, era 2:52. Si asta arata ca eram totusi foarte presenta in camera, eram cu creierul inca la problemele mele de pe birou. Lumina in cazul meu nu a avut nici o treaba, fiindca o vedeam, dar acum este o diferentza... eu eram pe spate, cu pieptul complet infundat in saltea, deci nu am putut vedea nimic in spate. Dar il simteam, deci sa mor yo ca imi vine sa rad cand vad ce scriu, dar JUR , si nu jur stramb, ca oricat de mult ma impac cu spiritele malefice si nu concep ideea de orice forma de supranatural care are putere asupra omului ... deci ii auzeam respiratia. Y-o auzeam ! Ii auzeam aproape si bataile inimii atat de calme fata de ale mele. Auzeam stropii de ploaie si tot, adica ... cum sa ma ud cu apa pe par !!! Geamul cu ploaie il vedeam in stanga mea , iar in dreapta biroul, dar stanga este zidul, iar patul lipit de zid. Asadar eram uda datorita apei scurse de pe geamul din locul zidului. Si da-ma dracu ca sunt si cu medicina, orice ratat poate rade pe aici ca era transpiratie, cand omul ale parul pana la bru, nu i se uda numai partea din spate,plus ca transpiratia e calda.
Anyway.. apropo de rugaciune... ca iar incep sa rad. Doamne, si eu incepusem sa fredonez tatal nostru. Dar era inconstient, o faceam pt ca ma gandeam ca l-ar putea irita... si 2 fiindca era singura poezie care o stiam atunci si imi intrase in subconstient de la bunice. Dar sti ce e culmea? Ca nu uitasem numai ce facusem in ziua aia, care desigur ca mi l-am amintit in 3 secunde dupa ce m-am sculat... dar UITASEM SI TATAL NOSTRU ! Vorba ta. Deci ajungeam la mijloc, si ma prindeam ca am sarit un rand, uitam sfarsitul, blamajeam cuvintele in capul meu fiindca exact ca tine si eu aveam limba amortita, ca parca si aia era presata pe perna, zici ca eram unt intins pe paine

Mai , cam ciudata coincidenta. Fiindca yo cam strambam din nas la povestea ta, ca ti-am zis ca sunt pro spirite, fantome , dar nu ingeri si calareti si sceptre. Dar prea e la fel. Adica nu am zis de faza cu limba, glasul,tatal nostru si auzirea respiratiei.
Hmmm , uite ca acum parca prinde contur. Am auzit femei care au relatat de episodul "efectul incubus" dar credeam ca ar fi o stare de semi adormire. Acum cam incep sa cred ca este adevarat... poate pe tine te- scapat acea prezenta pe care o invocai, este nsol ca erai si cu fatza in sus... yo am tras mult de mine ca atunci cand am tasnit mi se intepenisera si muschii care ii tinusem atata timp incordati , si am muschi fratilor ca am fost sportiva de performanta, deci ma proptisem atat de hotarata sa-l dau jos , fiindca nu mai puteam respira. Oricum , fratemiu le-am mai avut cu magia neagra and stuff, i-am zis sa nu mai plece de casa noaptea ca sunt prezentze ciudate la noi sus la etaj.. si pana jos la parinti si restul familionului sunt totusi o scara , 2 holuri si 7 usi
d4rk_kalypso
Postat pe 8 Septembrie 2009 03:18
Adevarul e ca tre' sa fii tare curajos sa postezi la topicul asta. Decat sa creada lumea despre mine ce cred eu despre cativa paranormali de pe-aici, mai bine ma abtin, pe principiul ...mai bine tac si ma crede lumea prost/nebun, decat sa vorbesc si sa alung orice indoiala. Doar o intrebare indraznesc: telepatia tine de paranormal, sau deschidem alt topic?
after
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:42
Tine. After all is a paranormal effect to be telepathic.
Ciresica
Postat pe 10 Septembrie 2009 20:09
Eu tot n-am curaj sa scriu aici.
after
Postat pe 11 Septembrie 2009 09:15
Hmmm, hai sa te ajut. Eu de pilda am relatii telapatice cu multa lumea sau mai bine zis cu persoanele care imi sunt dragi, de care imi pasa. Sincer si pe verificate!
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:38
Multumesc, Ciresica!
Mie nu mi s-a intamplat cu multa lume. Mai precis, doar cu doua persoane insa, asa cum spui, apropiate sufletului meu. Ambele traiesc la distante de sute de km de mine.
...mai ajuta-ma!
after
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:46
Am o relatie telepatica cu tatal meu.Cu mama mea din pacate nu am avut niciodata.
Si mi s-a mai intimplat cu alte persoane pentru care nutream/nutresc sentimente puternice.
Dar nu e numai de bine la mine este si de rau.
Adica nu neaparat persoane pe care le iubesc ci din contra.
Dupa cum am spus sentimente puternice fie ele de dragoste fie de ura.
Hmmm, eu nu urasc pe nimnei dar simt asa un dispret si-o sila.......
Ciresica
Postat pe 11 Septembrie 2009 20:52
si eu care credeam ca mi se pare..uite ca nu-s singura

faza cu vocile o patesc si eu ( destul de rar--ceea ce banuiesc ca-i de bine) le aud cand sunt in starea aceeas de semiconstienta , chiar inainte sa dorm dusa , o singura data am fost capabila sa le si ascult chiar stateam cu ochii deschisi( ca sa aud mai bine ) si ascultam ce vorbeau niste oameni in capul meu ..in prima faza m-am gandit ca este vreun ecou a ce am auzit peste zi dar ascultand atent ..erau niste oameni care se certau si eram sigura ca nu-s de ai mei ..

legat de faza cu incubus ..pe voi va apasa pe mine ma ridica am patit-o de doua ori , prima data am fost ingrozita : pur si simplu m-am trezit in toiul noptii ca sunt la inaltime ..eram la camin aveam patul de sus si dintr-o data am simtit ca m-am ridicat un pic mai sus.tin minte ca am si apreciat distanta ca fiind cat o rigla de 30 cm) in timp ce ziceam in gand tatal nostru --nu m-am incurcat la "recitat" dar cumva am fost convinsa ca mi se intampla asta din cauza prietenului unei colege de camera ce murise cu cateva zile in urma.eram convinsa ca el se razbuna acum pe mine ptr cum m-am purtat cu ea.

a doua oara deja nu mi-am mai pus intrebari ci am turuit tatal nostru pana m-a lasat jos ..

mi-am explicat asta ca fiind o simpla senzatie de amorteala ..stiti ca atunci cand stai ff mult timp intr-o pozitie si te furnica talpa atat de mult incat nici nu poti pune talpa jos ..asa m-am linistit dar nu as vrea sa mai simt acea simpla senzatie de amorteala

garbo049387
Postat pe 11 Septembrie 2009 21:43
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 12:21:54
si eu am una. acum nu stiu daca am eu ceva probleme la mansarda insa ...intr-o zi ,mergand spre casa cu masina (mentionez ca nu aveam casetofon) am auzit muzica...in surdina....de unde?? n-as putea sa spun pentru ca eram pe un drum unde nu erau case sau ceva de unde sa vina muzica asta.prima chestie la care m-am gandit a fost ca piticii din creierul meu tin chef....nici acum nu pot sa-mi dau seama de unde aceasta muzica...



Poate ai vre-un "gandac" in masina si nu a fost reglat cum trebuie. La repezeala,se mai intampla!
MAN_IN_BLACK
Postat pe 12 Septembrie 2009 08:46
De la: tutankhamon, la data 2009-07-15 12:44:2936 fac zambilule in 3 saptamani....mai bine zis pe 3 august...dar faza e ca am de mica chestiile aste cu paranormalu'...nu cred ca e de la pitici...


pai "Piticii" au cresut si ei!!!


Si LA MULTI ANI FERICITI !
MAN_IN_BLACK
Postat pe 12 Septembrie 2009 08:51
De la: SToian_Constanta, la data 2009-08-19 23:46:14Mie mi sa intimplat alt ceva si nu imi explic cum se poate misca un pahar cu apa fara sal atinga nimeni si fara nici un zgomot.Cind mi sa intimplat ma uitam la pahar si nu imi venea a crede am pus mina pe pahar si nimic apa sub el sau ceva miscare am implins paharul cu degetul face un mic zgomot, totusi nu imi explic nici acum de ce se plimba pe masa?


Paharul era ud in exterior, iar masa nu era perfect orizontala..
MAN_IN_BLACK
Postat pe 12 Septembrie 2009 08:55
De la: lady_corina, la data 2009-09-02 15:58:04Eu am trecut prin "moarte clinica" si prin NDE...de aici mai multe...experiente traite...
Poate am sa va povestesc intr-o zi desi nu stiu daca e bine...



Lady_Corina, mai bne PAS! Cine stie cine intra pe forum din curiozitate, dar sta prsst cu inima...Sa nu il ai pe constiinta...

MAN_IN_BLACK
Postat pe 12 Septembrie 2009 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita 135 De la: LILO 20 Noiembrie 2009 16:14
in dilema ... din dragoste 37 De la: lizandra 10 Martie 2012 03:20
sunt o prietena rea? 15 De la: garbo_1399 1 Noiembrie 2012 02:09
Fall in love 19 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:29
Un sfat va rog frumos!!! 58 De la: joyz93 10 Ianuarie 2010 20:22
Setari Cookie-uri