paranormal

ai fost sa ma cauti?
inca sunt pe drum, da' ajung repede
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 00:28
ajunge repede lovo.....dar e obosit neneaca....
tutankhamon
Postat pe 20 August 2009 01:10
dadaa....dar sunt convinsa...!
fleur_de_lis
Postat pe 20 August 2009 01:12
Daca chiar crezi in aceste evenimente,atunci ele exista.
Daca ti se si intampla,atunci chiar exista.
Gandeste-te doar la faptul ca si tu existi,mergi,mananci,asculti.
Da,asculti voci interioare,adica intuitia sau soaptele Ingerului Pazitor.Trebuie numai sa crezi.Deci,bucura-te ca nu esti singur numai tu cu tine,sau tu cu fam.,sau tu cu prietenii.Si,daca descoperi ca ai capacitati paranormale,vezi paharul care s-a miscat fara sa-i faci nimic,atunci poate crezi ca ele exista.Important e sa nu le ignori total.

Alice_Bv
Postat pe 20 August 2009 19:18
Alice, eu exist, merg, ascult...sunt un fenomen paranormal?!
ca-s fenomen, stiam, da' nu mai mult
cat despre voci, inca nu le aud
pik_nik
Postat pe 20 August 2009 19:26
Alice, crezi sau nu, fenomene pe care mintea omului nu e pregatita sa le inteleaga, numite paranormale, exista!
Problema este ca omul, atunci cand intalneste ceva ce nu intelege, sau pe cineva "altfel", il catalogheaza ca fiind "anormal" pentru ca e mai simplu si mai putin infricosator
lady_corina
Postat pe 20 August 2009 19:40
De la: loveactually, la data 2009-08-20 00:14:13 hmmm...la o sedinta de spiritism am asisat si eu! in liceu! nu cred ca sunt tampenii....desi nu-mi explic! de fapt chiar stiu sigur ca exista! tot atunci am citit "sic cogito" al lui hasdeu unde povestea cum ii dicta iulia...planul mausoleului de la campina. stiu sigur ca exista dar mai stiu tot sigur ca nu cred ca as vrea sa stiu mai mult


Mi-ai adus aminte de o faza din liceu: Pauza mare, inainte de "mate"... ne jucam de-a chematul spiritelor cu o carte si o cheie... prostii de-alea, stiti voi. Imi vine randul sa pun intrebarea-intrebatoare lui Mos Creanga "azi avem liniste din partea profei de mate?" (adica sa nu ne scoata pe toti la tabla, cum e obiceiul)... Se-nvarte cartea... cica "da"! Eu: "cand o zbura porcu'!" Cine sa creada in baliverne? Vine profa... intram in clasa si incepe profa a gesticula ca sa scoatem o foaie de hartie ca avem extemporal, ca ea a facut laringita si nu poate vb! Deodata toti se intorc spre mine... eu sa cad din picioare! Alba ca varul... uitasem sa respir... de unde naiba sa stiu, ca nu o vazusem de cateva zile?! Mi-o fi soptit vreo "entitate" "paranormalul"!
KrisLa
Postat pe 24 August 2009 23:04
& eu am facut in liceu! dar nash vrea satzi zic cu mi-a mers dupa aia...eram vreo 4fete! una a ajuns o drogata prin africa de sud, eu am picat la fac...cam cu toate 4 s-a intamplat ceva rau!&asa am inteles ca fiecare lume cu miracolul ei...nu e prea bine sa treci granitele
fleur_de_lis
Postat pe 25 August 2009 16:52
EU CRED IN PARANORMAL,DE CURAND AM CITIT UN INTERVIU CU SPIRITUL LUI M.ELIADE,CEAUSESCU,MIHAELA RUMCEANU,ETC,REALIZATE DE PARAPSIHOLOGUL NINA PETRE. FOARTE INTERESANT.
garbo044626
Postat pe 1 Septembrie 2009 22:16
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 12:21:54
si eu am una. acum nu stiu daca am eu ceva probleme la mansarda insa ...intr-o zi ,mergand spre casa cu masina (mentionez ca nu aveam casetofon) am auzit muzica...in surdina....de unde?? n-as putea sa spun pentru ca eram pe un drum unde nu erau case sau ceva de unde sa vina muzica asta.prima chestie la care m-am gandit a fost ca piticii din creierul meu tin chef....nici acum nu pot sa-mi dau seama de unde aceasta muzica...


Uite ca asta am patit totusi si eu. Si asta in casa la mine, si am totusi auzul extrem de dezvoltat. Era ora 12 noaptea , venisem de la bucatarie unde am stat de vorba cu tatal meu , si am mancat. Ei bine pe hol cand ma incaltam am auzit muzica mea din camera. AM intrat sa o opresc , dar PCul meu era inchis !!! AM ascultat atent.. dar parca nimic nu se auzea. Am crezut ca-s vecinii si am ascultat pe geam , pe scara, pe usa, dar era liniste totala. Am venit sa imi asez incaltarile, si a inceput din nou ! Nu era tare , dar o auzeam ! Ma chinuiam sa-mi dau seama ce melodie este pt a o fredona dar o stiam ca este din playlist-ul meu ! Uitasem de patanie dar acum am citit si mi-am amintit..si o spun strong... niciodata nu mi s-a mai intamplat desi am avut momente de ameteala de la alcool sau de la nedormit, dar in ziua aia venisem de la liceu ! Nu deschisesem TV, PC , nimic ! Oricum a fost weird.

Si am o groaza de intamplari paranormale care mi se intampla, dar cel mai CEL MAI DES se intampla acea senzatie INCUBUS, de vreo 5-6 ori pe an minim, iar in ultimii 2 ani a fost mult mai acuta si mai clar simtita , aproape ca il vedeam si vorbeam cu persoana care apasa peste mine , si ii spuneam sa se dea jos de pe mine ca ma asfixiez. Nu stiu daca era stare de semi vis-realitate , dar ce naiba ca o data a fost atat de acuta, incat am descris-o cu lux de amanunte pe blogul meu !! Adica m-am intins pe la 2 noaptea sa fac cica pauza de invatat [fratele meu era plecat de acasa la niste prieteni], iar cum am pus capul pe perna, am alunecat intr-un loc foarte ciudat, se vedea un parbriz de autobuz in dreapta mea, in stanga niste scari putin luminate, afara ploua , iar in intunericul care ducea pana la scari si pana la lumina care razbatea de la locul meu , stiam ca este acel cineva, ii simteam rasuflarea , ideile, rautatea, planurile si mai ales stiam ca este cineva cunoscut ! Fiindca m-am trezit ca-mi reamintesc locurile pe unde am umblat in ziua respectiva de am ajuns in acest loc , legata intr-un coltz si sprijinita de un parbriz. Ciudat este ca privind mai in stanga de acea scara, imi vedeam biroul , foile si lumina care o lasasem aprinsa ! AM inceput sa tip la el, sa zica cine este , fiindca am o vaga impresie ca este cine cred , nu stiam exact dar asta am tipat. El era pe mine, ma apasa, nu eram legata ci apasata de o persoana care statea pe mine , si nu va ganditi la prostii, era doar o greutate uriasa fiindca imi simteam pieptul si capul afundandu-se in perna si salteaua patului, aproape ca simteam scartaitul arcurilor !! Si desi era pe mine, totusi gandurile le simteam venind din partea aia intunecata. La un moment dat am deschis ochii si m-am vazut in pat, folile, biroul, lumina uitata aprinsa , si am dat sa ma ridic, dar n-am putut !!!! Imi rasuceam capul de pe o parte pe alta, in dreapta vedeam biroul meu perna si tot, iar in stanga cand rasuceam era acel geam udat de ploaie. Am inceput sa ma incordez , sa-mi imping spatele sa se ridice, respiram greu desi ma sufocam, nu puteam sa-mi controlez reactiile. Dupa un sfert de ora de terorizare despre cum ama juns acolo, cand va iesi omul sa-l vad pana la urma si cat mai rezist cu greutatea, am tasnit brusc in spate din pat, respiratia imi revenise , si sufla de zici ca urcasem pana la etajul 10, spatele meu avea acea senzatie de aplatizare pe care o ai cand cari ceva f greu, iar parul imi era ud, dar nu de transpiratie.. ci de apa ! Fiindca era la varful cozii. Si pt ca toate sa fie perfecte , fratele meu nu era acasa si am adormit foarte greu la loc deoarece mereu cand pleaca undeva simt ceva agitatie prin zona mansardei unde avem noi camerele. Si era bine sa fi fost la etaj cu mine, macar ma duceam la el sa-mi mai revin.

Si ca sa fac infarct de-a binelea , a 2-a zi cand a venit acasa ... fratele meu mi-a zis daca am sa-i zic ecva, si am zis ca nu stiu, si pana la urma l-am intrebat de ce crede ca am ceva sa-i zic... la care el imi spune ca a avut un cosmar cu mine chiar in aceeasi perioada de timp... ca eram urmarita sa fiu violata sau sechestrata , si la un moment dat au disparut cu mine si el lovea zidul in care disparusem intr-una, dar s-a facut carbune.

Oricum nu vreau sa luati de buna ce zic, eu am povestit ceea ce mi s-a intamplat si nu va fortez sa cititi sau sa lasati comentarii ironice, deoarece chiar am fost speriata in ziua aia si am povestit asta pt ca am crezut ca poate cineva a avut vreo experienta asemanatoare.
d4rk_kalypso
Postat pe 2 Septembrie 2009 00:54
mda,
am avut si eu un fel de experienta friky, poate ca nici nu o sa ma credeti dar va povestesc oricum.
Nici nu stiu cum sa incep, asa ca o sa incep cu inceputul
Intr-o noapte pe la ora doua, m-am intins pe pat dar nu dormeam, nici nu am avut timp sa inchid ochii, eram treaza, trezuta.
Cum stateam pe spate, m-am uitat pe tavan si am vazut un calaret schelet in foc. Apoi dintr-o data eram inconjurata de o padure batrana si sinistra, fara lumina, si inconjurata de lava auzind niste tipete infioratoare.
Vroiam sa plec de-acolo si nu mai reuseam.
La un moment dat asa de tare m-am speriat incat am inceput sa ma rog, apoi se facea ca eram din nou in camera dar nu puteam sa ma misc, incercam sa-l trezesc pe sotul meu, sa tip, sa misc si efectiv nu puteam.
Si exact cum ai spus tu Kalypso, simteam o prezenta negativa la marginea patului.
Puteam sa-mi misc doar ochii si limba, nici glass nu aveam.
Dupa cum am zis incercam sa ma rog, am inceput cu Tatal Nostru, dar ajungem intr-un punct anume si nu mi-l mai aduceam aminte, am tot luat-o de la capat de nu stiu cate ori. Cand am vazut ca nu reusesc sa-mi aduc aminte am inceput sa zic rugaciunea de la Sfanta impartasanie: " Doamne nu sunt vrednica sa intru sub acoperamantul meu dar spune numai un cuvant si se va tamadui sufletul meu"
Am spus asa dar doar in gandul meu, pentru ca nu puteam sa-mi misc gura ori corpul. Imi vedeam sotul dormind si tot, dar nu puteam sa-l strig, efectiv nu puteam.
Dupa ce am zis de doua ori rugaciunea, am simtit ca pot sa incep sa misc dar foarte putin, apoi am inceput sa zic bucurate Marie.
In momentul in care am ajuns la sfarsitul rugaciunii, am vazut o lumina alba si o aripa dar nu intreaga, nu stiu cum sa va zic, e greu de descris asa ceva, nici nu va pot exlica in cuvinte toata starea aceea. Doamne Fereste!!!!
Nu vreau sa zic ca am vazut un inger ori ceva de genul, pentru ca stiu ca nu sunt vrednica de asa ceva, in fine.
La aparitia acelei lumini, am simtit si am si vazut cu coada ochiului, ca acea prezenta pozitiva a lovit cu ceva, cred ca era sceptru ori sabie nu sunt sigura.
Imediat dupa aceea, eu m-am putut misca si mi-am trezit sotul urland de frica si intreband de ce nu ma auzit, dar eu eram constienta ca eu nu am avut glas in timpul ala deci nu avea cum sa ma auda, frica cred.
Groaznic sicer, nu stiu daca credeti ori nu, stiu ca suna a schitzo..., dar asta am patit.
De atunci vreau sa zic ca eu daca sunt singura acasa stau cu luminile aprinse in toata casa, chiar daca eu stau doar intr-o camera.
Si acum cand va povestesc voua, mi se face pielea gaina, brrrrrr!!
Sa va mai zic ceva, eu am crezut ca a trecut o ora, cand incolo ce sa vada pe ceas? 5 minute.
M-am uitat pe telefon la ceas inainte sa ma pun in pat era 2:7min.
Dupa chestia asta m-am uitat iar la ceas era 2:12min.
brrrrrrrrr!! friky, friky, friky, friky.
persidadamian
Postat pe 2 Septembrie 2009 02:05
Nu trebuie sa cititi daca nu vreti, sa nu ma luati la rost ca va dor ochii.
persidadamian
Postat pe 2 Septembrie 2009 02:07
brrrrrrrrrrr....mai persi mai...eu de cate ori merg la parintii mei acasa...aud niste zgomote atat de mari, ca ma trezesc noaptea din somn si incep sa bantui, sa descopar de udne vin! si nu le mai aude nimeni, dar eu le aud, atat de tare incat ma trezesc din somn. asta iarna de sarbatori, i-am chemat de la o petrecere saracii de ei, ca am auzit eu afara o bufnitura! si au venit, bietii, s-au uitat, n=au vazut nimica, si s-au intors la chef! dar eu...eram moarta de frica si eram sigura ca peretele casei e pe jumatate distrus, asa de tare se auzise lovitura!! si nici acum nu stiu ce a putut sa fie! dar oricum de cate ori merg acasa patesc cate ceva straniu!
fleur_de_lis
Postat pe 2 Septembrie 2009 02:37
love, eu nu ma sperii asa usor, dar am ramas cu o anumita spaima de atunci, nu stiu si nici nu vreau sa ma mai gandesc, mai ales ales la ora asta, ca iar o sa adorm pe canapea si o sa ma trezesc dimineata cu dureri de spate
Tot asa m-am uitat odata la un film de groaza si eram singura acasa, nu am mai urcat la pat am adormit pe canapea, mi-am tras patura pe cap, sa nu mai vad nimic. m-am facut colac acolo sub patura si am adormit de frica in cateva secunde.
Asa ca si copii cand le spui ca vine bau-bau
persidadamian
Postat pe 2 Septembrie 2009 02:46
fleur_de_lis
Postat pe 2 Septembrie 2009 03:01
Eu am trecut prin "moarte clinica" si prin NDE...de aici mai multe...experiente traite...
Poate am sa va povestesc intr-o zi desi nu stiu daca e bine...
lady_corina
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:58
pai poate e bine cori, ia baga!
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:27
Eu cred ca fiecare are experiente paranormale. Si mai cred ca asta vine de la existenta Universurilor paralele, existentze paralele. De aici vin si experientele alea deja-vu....cred eu.
Dar eu pot fi nebuna, posedata, cine mai stie....
O putere supranaturala exista, si ea cauta si incearca sa intre in contact cu noi.Depinde de noi daca vrem sa luam legatura cu ea sau nu. Cum altfel sa explici visele si premonitiile....
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:38
kyra
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:39
universuri paralele?? explicaaa.................!!!!!!!!!!
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:40
nefertiti_dana
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:41
Eu citesc prea mult SF si vad prea multe filme SF.
Nu e nimic de explicat.Pur si simplu cred in existenta mai multor Universuri (asa se spune la plural?) si mai cred ca noi ne ducem viata pe mai multe planuri deodata!
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:42
eu traaaaaaaaaaaaaaaieeeeeesc...prea mult sf....astept teoria cu universurile paraleel, si apoi iti zic ce vreau exact sa te intreb! [pupici
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:45
deci ham avut o hexperentza paranormla...
ierea vo' 3 universe paralele aseara,in drum spre casa...
si-am apucat-o spre cel ce mi se paru mai exotic,da' tot in asta d'acasa m-am trezit...

o fi de la sampanie?!?
preciouss
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:46
heeeeeeiii..in toate 3 ai petrecut sarbatorit-o???
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:48
Love, ce stii despre String theory? E fizica multa (pe care eu oricum nu o inteleg) si e multa teorie ca practic....in afara de visele mele...hahahaha
Imagineaza-ti Universul ca pe o coala de hirtie...si paralel cu acea foaie de hirtie ...altele...
Si imagineaza-ti ca acea foaie de hirtie se pliaza la un momnet dat si atinge alta coala in exact locul unde esti tu...si tu treci dintr-un Univers in altul....
Ciresica
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:50
tu, sarbatoritule/sarbatorito,
voi, sarbatoritilor...

ieri/candva l-au sarbatorit/au sarbatorit-o (pe ea)

nefertiti_dana
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:51
apropos de paranormal...

frate,

eu ori cad la pat,ori am parte de vreun deochi..nu de alta, da' am fost la nea dr azi , si aratam cam ..buna....
pe bune,tare nu sunt in apele mele..da' cred ca-i un cumul d-ala...+ pepeni reci ca gheata ...ioi...zica ca sunt o matza plouata la ora sta...

ciresico,

eu te stiu de undeva,nu?
da' parca esti una de nu am vazut-o demult,ori mi se pare mie?
preci,

m-ai facut sa zambesc,bre..
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:54
fleur_de_lis
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:55
gagici...pupacele!
preci goes to sleep,ca-s in recuperare..
am trecut sa va say hi!
preciouss
Postat pe 3 Septembrie 2009 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
bai ....vedeti imi caut si yo un amic de 12 ani exista paici ? 8 De la: Helen29 10 Decembrie 2009 12:25
Despre ea... 45 De la: garbo165927 16 Decembrie 2010 11:06
M-a parasit pentru ca sunt slaba! 96 De la: garbo_1567 23 Decembrie 2013 01:19
o fata ne atentioneaza....!!! 339 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:27
buna 32 De la: oana4me 14 Iulie 2010 11:50
Setari Cookie-uri