Nu mai contez pentru nimeni...

Da Gianiblue, asa cred ca s-a-ntamplat... i-am sufocat... Parca mi-ai tras o palma si m-ai trezit.... Cata dreptate ai... Iti multumesc!

Vreau sa mai precizez ceva... si anume faptul ca niciodata, dar absolut niciodata nu i-am tinut partea lui, dimpotriva, am fost mai mult alaturi de ea, pt ca nu as fi suportat niciodata sa stiu ca baiatul meu (crescut si educat de mine) ar face vreodata o femeie sa sufere, sau ca nu se poarta impecabil cu ea (si nu exagerez cand spun impecabil!). Dovada faptul ca fiul meu o ajuta in totul.... la curatenie, la mancare, daca nu are o bluza calcata, imediat se apuca el de calcat, nu ii cere ei, l-am educat sa mearga cu ea oriunde, sa nu faca o obisnuinta din a iesi cu "baietii"... Le-am spus amandorora ca la toate treburile casei, normal est sa participe ambii soti. El asa este si sunt mandra de asta. Va jur ca am iubit-o pe fata asta, pe nora mea... de cate ori plecam din tara, veneam cu geanta plina de lucruri pentru ea... iar pentru fiul meu, un tricou, doua... Adoram sa-i fac norei mele asemenea surprize.... Le faceam din toata inima si sufletul meu, total dezinteresata, credeti-ma! asa simteam.... Da, aveti dreptate, e timpul sa ma retrag..... am inteles!

Am sufocat cu dragostea mea.... ce penibil ma simt...off....
Si parintii gresesc......
Yarina
Postat pe 10 Iulie 2009 15:58
Yarina draga,nu esti nici prima si nici ultima cu probleme.Uita-te in jur,lumea asta "vesela' care ne inconjoara se confrunta cu fel de fel de probleme.Am citit toate mesajele si sa stii ca de multe ori s-a folosit cuvantul "a fost greseala ta".Off,cat de usor e, sa trageti concluzii,toata lumea iti da sfaturi,toata lumea se pricepe la: a da tratamente...Acum, ulterior, e un pic mai greu de remediat.Dar te rog eu: niciodata nu te invinovatii !!!Nu e vina ta.Asa au fost imprejurarile,si de multe ori ...necazurile, problemele parca au radacina in copilaria noastra.Multe vin de acolo, crede-ma.Probabil ai adus cu tine o alta mentalitate ,cu care ai vrut sa indrepti ceva din trecut.Sunt sigura ca ai vrut numai bine, atat pentru tine cat si pentru fiul tau.O alta problema ar fi...da ..noi mamicile...stim ca o sa vina odata si odata, timpul ,cand copii nostri ne vor parasi pentru a-si intemeia o familie.Ne bucuram si dorim sa-i ajutam.Dar cand ramanem fara copii,spre cine se indreapta dragostea noastra? Spre partenerul nostru de viata.Nu?Dar v-ati gandit vreodata ,cum se simte o femeie care nu are tovaras de viata?Ai ramas odata /dupa divort/ singura.Asta te-a marcat.Acuma, o alta pierdere....Pentru unele persoane, e prea mult.Si asta trebuie luat in considerare.Plus ca nu mai ai nici serviciu. Eu nu-ti voi da sfaturi.Ai primit destule.Din pacate nu la timpul potrivit.Dar nu uita: nimic nu e pierdut.Orice se poate indrepta in vreun fel.Cu gandire pozitiva si curaj.Si nu uita: nu esti singura.Ne ai pe noi aici.Mai asteptam vesti de la tine. "Surioara"...
garbo019364
Postat pe 10 Iulie 2009 23:20
yarina, iubita, dar intelege ca esti foarte apreciata pentru bunele tale fapte, intentii si sentimente. esti o mama si soacra pe cinste numai ca puii isi iau zborul. si tu trebuie sa ai intelepciunea sa-i lasi sa plece. caci ei nu vor vedea decat incatusare si nu bune purtari. asa-s copiii. trebuie sa vada si altceva decat au aratat parintii, oricat de grozavi sunt acesti parinti. si tu esti o mama si soacra super. eu nu am avut asa soacra. si totusi eu iti spun ca psihologia aceea de care iti spuneam se aplica la toata lumea, nu numai in relatiile mama-fiu sau soacra-nora. nu ai fost penibila deloc ci un pic prea entuziasta. fii atenta ca si de cozonac se satura lumea si orice este prea mult chiar strica. oricat de bun. asta zic.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 23:28
"Garbo019364" am plans citind randurile scrise de tine...
Va multumesc tuturor!
E greu....si doare.....
Yarina
Postat pe 11 Iulie 2009 11:18
Nu-ti mai spun ca Giani a ramas corigenta la arta pilotajului si a inceput sa zboare invers, ca toata lumea se intreba unde se duce.Si purta si o rochita frumoasa cu juponele.
Ioana007
Postat pe 11 Iulie 2009 15:41
Ioane, ai promis ceva. esti de cuvant ori ba?!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 16:30
gianinetto....ioanooo...hai sa nu ne certam aici....destul varsa fata asta, yarina, lacrimi amare....hai sa o facem sa mai si rada....
tutankhamon
Postat pe 11 Iulie 2009 18:05
tutanka, eu as lasa-o pe yarina in seamna Ioanei. pare ca sunt compatibile, fetele........................................
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 18:15
si io as zice ca o "prelucrare" din partea ioanei ar merge bine....
tutankhamon
Postat pe 13 Iulie 2009 02:34
Sincer, nu am inteles aluzia voastra...
Pot sa va spun doar ca am primit un mesaj si din partea Ioanei, mesaj care mi se pare ca se poate de pertinent... si pentru care ii multumesc.
Yarina
Postat pe 13 Iulie 2009 18:52
Draga mea, ai nevoie urgent de un psiholog. La45 de ani sa gandesti asa, e chiar periculos.
Americanii au o vorba " viata incepe la 40 de ani".Nu reprosa fiului tau nimic, nu-l face sa se simta vinovat de singuratatea ta Locuiesti impreuna cu fiul tau?Daca da, schimbati urgent aceasta situatie, ea poate fi cauza multor neintelegeri .
Am trait asta . Tatal meu ne-a parasit de mici . Mama nu s-a mai recasatorit, " s-a sacrificat " pt noi . Cand m-am maritat am luat-o cu noi . Am gresit.Mi-am nedreptatit sotul in ideea ca ea trebuie sa fie suverana,. Nu o judec , oricum nu mai e printre noi.
Norocul meu a fost ca m-a iubit prea mult si m-a inteles.
Vad ca-ti place sa navighezi pe net , cauta-ti o relatie. ingegistreaza-te pe un site care are chat , vb cu oamenii , o sa vezi cum in curand o sa-ti schimbi mentalitatea . La varsta ta sunt sigura ca o mare iubire te asteapta.

Toate cele bune
Dalexa
Postat pe 6 August 2009 22:32
Draga Yarina, imi amintesc ca dupa ce m-am casatorit si eu m-am indepertat de parintii mei.Nu pentru ca nu-i iubeam ci pentru ca aveam nevoie de timp si spatiu pentru noi doi.O vreme, e tot ce conteaza.Sa-ti traiesti relatia, s-o construiesti alaturi de partener.N-avea importanta ca mancam omleta, mancare gatita aiurea, ca nu stiam prea bine cand si cum sa fac treburile prin casa.Nu vedeam nici unul din noi imperfectiunile.Si n-aveam nevoie de sfaturi gratuite.Cand ma intepeneam intr-o treaba, abia atunci intrebam, dar nu pe mama soacra. Intr-o zi , ti se face dor de-ai tai, apreciezi ca te-au lasat in pace si te intorci la ei.
O alta chestie: Cica sensul vietii e ca un scaun cu patru picioare:profesional, social, amical si intim.Incearca sa-ti construiesti cu rabdare macar trei picioare ca sa ai oarece stabilitate.Sa fii iubita.
madee
Postat pe 26 August 2009 10:19
V-am citit aicea pe toate, si m-ati facut sa bocesc acum de dimineata.
Ooffffffffffffffffff!!
Yarina, eu nu-ti pot spune prea multe decat ca iti doresc ca pe viitor, sa fii iubita,apreciata, adorata si implinita, asa cum iti doresti tu.
Si ceea ce pot sa-ti mai spun este ca viata este ca o carte pe care ne-o scriem noi cu manutele noastre si cand un capitol al vietii se incheie, incepem sa il scriem pe urmatorul si poate asa descoperim ca defapt ne asteapta un mult mai aprig ideal.
Cu simpatie persi...
persidadamian
Postat pe 26 August 2009 11:00
Multumesc Persi pentru mesaj!

Asa este, viata are etapele sale sau capitole, care se deschid si se inchidsi uneori reusesti mai greu sa accepti ca e timpul sa inchei cate unul(sau cel putin, asa a fost cazul meu) Toate mesajele primite de la voi mi-au fost de ajutor, le-am citit si le-am analizat pe toate cat am putut se obiectiv..si evident, am tras niste concluzii Important este ca am depasit acel moment delicat (cam greu, recunoscdar cu ajutorul timpului si repet, al vostru, am reusit!!!!!), iar acum SUNT OK.
Va pup si va doresc tuturor sa aveti parte numai de bine!
Cu mult drag si respect, Yarina.
Yarina
Postat pe 26 August 2009 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Esalonarea datoriilor catre casa de asig de sanatate 1 De la: garbo107495 15 Iulie 2011 02:01
copil si catel....pot fi impreuna? 19 De la: mia79x 21 Iulie 2009 20:13
in dragoste si in razboi exista reguli? 1 De la: 15 Ianuarie 2009 13:49
Incredere 74 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:22
Dupa 20 de ani 80 De la: nicholas_ 14 Octombrie 2011 19:53
Setari Cookie-uri