Nu mai contez pentru nimeni...

De la: gianiblue, la data 2009-07-09 22:38:34micabis, esti eleganta. ca de obicei. eee. lasa. val stie ca mai curand mie imi trebuie complimente. ca-s singura si ratzusca cea urata. si niiimeeeni nuu maaa vreaaa!

Gianetta,scuze,nu citisem tot.Si,in plus,cunosc postarile tale si te apreciez...in plus ti voglio un gran'bene...
valentino
Postat pe 9 Iulie 2009 22:49
eh, mielutza. asa-i cand esti pe margine. vezi mai bine. omu' din cauza e chinuit rau. dar vreau sa vezi ca-s optimista. am trantit o poezie la Lumea, poezie care este manifestul meu de credinta pe tema de suflet pereche. ca daca il ai pe acela langa tine, toate se fac!
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 22:49
uitati si voi! cand va spun ca suntem niste eleganti si dragi...
stiti, asa, aici, pe un forum din eter, ar putea sa ne pese prea putin sau deloc. si, totusi, ne pasa foarte mult. de aceea apreciez mai mult forumul acesta decat viata reala: nu pot strange afara atatia oameni grozavi ca aici. val si mica sunt clar in top.
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 22:52
Gianico dar tu stii de cita pasiune si dragoste adevarata e in stare un scorpion.
Nu-mi poti fii tu copil dar o surioara mai mica si dragurta poti asa ca da : imi esti draga si o recunosc.

Cind te casatoresti?
Exact, dar exact la 6 luni dupa ce in loc sa stai acasa pe Forum iesi pe strada/cluburi/locuri publice.
Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2009 22:52
yarina, sa nu care cumva sa lipsesti de la sedintele noastre. iti vor fi de mare folos in schimbarea ta. promit! ia mergi, yarina, si posteaza si tu niste rime la Lumea cuvintelor. pas cu pas te vei dezvolta neinchipuit de mult!
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 22:55
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 22:57
mica, bebe. eu ies. dar nu pot obosi facandu-mi viata varza. nu mai am nici varsta. ies in week-end. cat de des crezi ca pot iesi?! mai mult, inceputul asta de an a fost halucinant: din concert rock in alt concert rock. am avut si repriza de mare,... am iesit. nu asta-i problema.
bebe. acum serios. mi-e teama ca am niste blocaje din partea fostei mele soacre (vezi, Yarina, sa nu gandesti niciodata rau spre nora ta!). sincer... eu asa simt.
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 22:58
Mica cata precizie !!!
Giani si eu zic asa : desi am prieteni si aici pe langa mine ( nu multi dar buni) ma bucur mult sa stau de vorba cu voi aici ...si pe o parte chiar va socotesc prieteni cu toate ca nu ne stim personal. Si tare mi-e bine!
blanca
Postat pe 9 Iulie 2009 22:58
Gianico, blocajul e numai in mintea ta.
Eu te vad pe tina asa, ca intr-o scoica. Ai curaj dar iti e frica.
Ia zi-mi la cite intilniri ai fost in ultima luna? Fie ele chiar si numai de o cafea, huh???
Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2009 23:02
Yarina, singuratatea si-o face omul cu mana lui.Considera singuratatea ca o camera goala si incearca in permanenta sa umpli acesta camera cu ceva.
Ioana007
Postat pe 9 Iulie 2009 23:04
mica, am fost la vreo doua cafele si atat. dar... nu-i relevant, cred.
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 23:25
Nope, nu se pune!
Ia da jos privirea aia de gheata, zimbeste trecatorilor, intra in discutie cu lumea in magazin....really sa te invete o mamica????
Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2009 23:27
micabis, una mai zambareata si comunicativa decat mine nu gasesti. promit. serios. eu vorbesc cu floraresele, taximetristii, cu toata lumea.
gianiblue
Postat pe 9 Iulie 2009 23:30
Foarte bine, foarte bine!
Asa sa faci!
Aemulus
Postat pe 9 Iulie 2009 23:35
Da Ioana, asa este, ajungem singuri din cauza noastra, stiu asta. Recunosc, eu nu am stiut sa traiesc... nu mi-am dat seama la timp ca ma indrept clar spre singuratate, nu m-a tras nimeni de maneca sa-mi spuna ca am gresit drumul... Asa ca aveti grija! Feriti-va de singuratate! Se spune ca "asa cum iti asterni, asa dormi" - FOARTE ADEVARAT !

Voi sunteti niste scumpi, m-ati facut sa ma simt bine aici, cu voi... si va sunt recunoscatoare pentru asta! Sa va dea Dumnezeu tot binele din lume! Va pup cu drag pe toti!
Yarina
Postat pe 10 Iulie 2009 02:52
of, fetelor, ce m-as face eu fara voi?? sunteti o oaza de liniste si buna dispozitie!!

Yarina, scurt, ca tre sa plec:
- si eu o iubesc mult pe viitoarea mea posibila soacra, dar as prefera sa locuiesc singura cu iubitul meu,
- am incercat sa-i explic ca greseste cand il cocoloseste prea mult, ii face toate poftele, apoi imi zice mie: cum ti-l cresti, asa il ai!"
- odata a zis ceva ce nu mi-a picat mie bine, desi e o scumpa, si n-a fauct-o intentionat, probabil nici n-a realizat!
- si fa-ti prieteni!!

revin cu completari!
zambila
Postat pe 10 Iulie 2009 09:34
Da Zambila, sunt de acord cu tine! Dar nu crezi ca e bine sa-i spui ce te deranjeaza sau ce nu-ti place la ea? Pe mine nu numai ca nu m-ar deranja sa-mi spuna nora mea ca ceva nu-i place la mine sau ca am gresit, sau ca gresesc.... I-am si cerut asta, de la inceput, sa-mi spuna daca ceva nu i se pare bine sau corect din partea mea, ca nu ma supar, areciez enorm sinceritatea si comunicarea. Nu m-as fi suparat, chiar daca nu mi-ar fi cazut bine... Ca ei trebuie sa locuiasca separat, e cat se poate de clar, stiu asta, si eu am fost nora. Este firesc sa-si doreasca asta. Si eu am dorit si doresc asta pt ei. Poate am fost cicalitoare pt ei, mai ales pt ea...."mananca mama, imbracate bine mama, aveti grija de voi...", poate i-am dojenit ca nu mananca fructe sau legume.... sau altele de genul asta... dar niciodata nu am fost rea, niciodata nu am jignit, ea a fost pentru mine fata pe care nu am avut-o si pe care mi-am dorit-o mult... Nu am facut niciodata diferente intre ei si m-am neglijat pe mine pentru ei. Pentru ei traiam... "Tratamentul" pe care mi-l aplica acum e absolut nedrept dupa parerea mea.... ma darama situatia asta... nu reusesc sa-i fac fata.... simt cum ma topesc.... asist neputincioasa la suferinta mea....
Yarina
Postat pe 10 Iulie 2009 11:28
yarina....ai pus punctul pe i mama...nici eu nu o am pe soacra-mea la inima...pentru ca atunci cand vine, am impresia ca mi-l acapareaza ca o vultureasa pe al meu....mami, sa-ti asez perna.....mami ia si mananca piersici....mami nu mai tine mana asa.....mesteca incet.....puiutzu mami si floricica mamii si el e ditai handralaul de 35 de ani....si ma mai enerveaza ca atunci cand mergem undeva, eu ii aleg niste haine si ea vine si ii alege ea altele....eu ma simt prost...acuma de curand am rabufnit si i-am spus vreo doua pentru ca simteam ca ma sufoc.....ma simteam inutila...data la o parte.....nici sfaturile medicale nu aveau importanta.....de parca ea facuse medicina, nu eu.....off....au dreptate fetele de pe aici.....nu-l acapara numai pe baiatul tau....sa stii ca fata sufera daca atunci cand sunt amandoi si tu ii acorzi mai multa atentie lui.....iubeste-i pe amandoi la fel....si arata-le asta...la amandoi la fel....acuma vrei, nu vrei, mai ai si o fata...o sora a fiului tau....asa trebuie sa privesti lucrurile....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 12:06
Yarina, parerea mea ca nora si viitoare soacra, este ca ai cam gresit din start. nu mi se pare corect soiul asta de intelegere, "sa-mi spui ce nu-tzi place la mine si ce nu", cu asta cred ca ai pus de la inceput o oarecare distantza intre voi. singurul lucru care ii place la tine este copilul tau. nu este obligata sa te placa pe tine. si cred ca gresesti foarte mult cu dadaceala, ei sunt in stare sa-si doreasca singuri ceva pentru ei, nu trebuie sa te sacrifici tu, sau sa-ti doresti tu pentru ei.
tulipe
Postat pe 10 Iulie 2009 13:01
tulipe, dap! yarina...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:17
bah, gasca....nu o mai certati atata...cred a ca inteles ea despre ce e vorba....si unde greseste...si nu mai dati atata cu piatra......si asa e dezamagita de viata...in loc sa-i ridicati un pic moralul, o indesati mai rau in butoiul cu melancolie....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:20
tutanka, eu nu vreau sa o indes in butoi. daca intelege repede ce si cum, scapa -tot repede - si de suferinta. eu zic ca deja o iubim pe yarina. si ii vrem tot binele.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:24
noi tre sa o ajutam...nu sa o certam....pup fata...app...misto poza...semeni cu mine....
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:27
De la: gianiblue, la data 2009-07-10 13:24:49tutanka, eu nu vreau sa o indes in butoi. daca intelege repede ce si cum, scapa -tot repede - si de suferinta. eu zic ca deja o iubim pe yarina. si ii vrem tot binele.




ideea este ca trebuie sa-i priveasca pe amandoi ca fiind prietenii ei si ca si-a facut datoria de parinte. gata, acum are viatza ei, numai pentru ea, de care trebuie sa se bucure
tulipe
Postat pe 10 Iulie 2009 13:29
exactly!
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:31
corect!!! sau, daca nu-i poate privi ca si prieteni...sa-i considere pe amandoi copii ei....si sa le acorde dragostea in mod egal...si atentia...
tutankhamon
Postat pe 10 Iulie 2009 13:33
yarina, iti atrag atentia asupra psihologiei foarte simple a celui care cere atentie: va ajunge nesuferit, greu de suportat. ai grija sa nu te agati de ei. lupta cu discretie si demnitate. si vei vedea - in timp - ca mai si trece ... trebuie sa te dezlipesti. numai asa ii capeti inapoi. vezi sa nu inceapa sa te ocoleasca exact din cauza de dragoste coplesitoare. oricat de nedrept este, te rog fii si tu fitzoasa, nu mai fii la dispozitia lor mereu.
fa-ti program cu alti oameni, ia-ti un caine. psihologia simpla spune ca baiatul tau va resimti el acut cum vrei sa rupi legatura dintre voi (doar de ochii lor si asta o stim doar noi!) si va veni spre tine. si el are nevoie de tine. dar tu esti mereu , acolo, pentru ei. este sigur ca te are. se poarta cum vrea. o face inconstient, desigur.
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 13:38
De la: tutankhamon, la data 2009-07-10 13:33:06corect!!! sau, daca nu-i poate privi ca si prieteni...sa-i considere pe amandoi copii ei....si sa le acorde dragostea in mod egal...si atentia...


tutanica, la mine nu prea a functionat treaba cu "amandoi sunteti copiii mei", atitudinea asta a avut-o si soacra-mea la inceput. a facut ea niste greseli pe care un copil le poate trece cu vederea unui parinte sau invers, un parinte ii iarta orice propriului copil pt ca nu prea are incotro. pe cand oricum ar fi nora sau soacra pana la urma tot straina ramane, poate fi cel mult prietena si trebuie pastrata o limita. eu asha cred.
tulipe
Postat pe 10 Iulie 2009 13:49
tulipe, corect. exista grade diferite de prietenie...
gianiblue
Postat pe 10 Iulie 2009 14:05
pai yarina draga, i-am zis frumos ca greseste cand il cocoloseste, nu mi se pare normal ca la 25 de ani sa stea acasa ca la hotel, fara sa dea nimic in schimb, si crede-ma, hotel de 5 stele, cu mancare de care vrea el, ca doar ii face mama, cu haine spalate, calcate, puse in dulap, curatenie, si toate cele, desi el ar avea timp berechet sa faca asta, sau sa-si ia un job si sa plateasca si el la intretinere!! asa mi se pare normal!!
si atunci, ma intreb, de ce si-ar dori sa stea cu mine, cand are acasa tot ce isi doreste? i-am zis frumos, eu nu-s maicata, nu tre sa te accept cu toate tampenii pe care le faci!!

-iar faza ca nu i-am spus ce nu mi-a picat bine, de ce sa-i zic, daca ea nu a realizat, poate asa credea ea ca e bine, ce sa zic??! nu m-am suparat pe ea, tin mult la ea, vb despre orice, are grija de amandoi, nu pot sa-i zic ca-i tine lui partea, din contra, dar uneori pare ca nu intelege punctul meu de vedere, si ii gaseste scuze....sau poate sunt eu rpea pretentioasa!!
zambila
Postat pe 10 Iulie 2009 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un loc de munca in strainatate 1 De la: garbo047656 30 Octombrie 2010 09:30
vreau sa ma marit dar e deacord numai maicamia si taicamiu ma da la politi poate sami faca ceva 51 De la: eu_geminy 3 Decembrie 2010 02:59
Impas... 21 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 23:48
Buna! 2 De la: Eugenia69 1 Februarie 2012 19:37
Salut 2 De la: danko 13 Ianuarie 2011 17:34
Setari Cookie-uri