GOD bless you all...........

Fara DUMNEZEU nu ar fi existat lumea.............dar suntem asa putini care credem cu adevarat,care facem numai lucruri bune,carora ne pasa de necazurile altora,care stim sa impartim din putinul nostru,care avem mila de cel sarac,respect fata de parinti,..............Fara credinta adevarata in Dumnezeu suntem pierduti................
cora2007
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:17
si eu tot cam asta cred
persidadamian
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:24
De la: cora2007, la data 2009-11-01 15:17:09Fara DUMNEZEU nu ar fi existat lumea.............dar suntem asa putini care credem cu adevarat,care facem numai lucruri bune,carora ne pasa de necazurile altora,care stim sa impartim din putinul nostru,care avem mila de cel sarac,respect fata de parinti,..............Fara credinta adevarata in Dumnezeu suntem pierduti................
Da pai din cauza preotilor.Din cauza lipsurilor sfaturilor,preotii nu stiu sa se apropie cu iubire de oameni ca sa ii poata ajuta.Pt ca un om ca sa te poata asculta trebuie sa prinda incredere in tine....nu doar oamenii sunt vinovati..........exista mult egoistm in preoti de a-si da silinta sa se apropie sufleteste de oameni ca sa ii poata ajuta sa isi schimbe vietile.Ca sa ii ajute pe oameni ca vietile lor sa devina mai usoare.....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:26
bom!boom!! boom
persidadamian
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:28
Pt ca si egoismul crestinesc de a nu iti da silinta ca sa sfatuiesti apropele este un pacat.Chiar daca ei sunt asa rai.Ei nu s-au nascut asa rai,pacatele i-au inrait asa,Pt ca Dumnezeu iubeste pe toti,chiar si pe oamenii rai si spera in tine ca sa ii poti ajuta cu un sfat din inima,si sa imparti valorile duhovnicesti cu ceilalti oameni....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:32
.....irinuco....iar bati campii ....pupate-ar mama.....
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:34
Care saracii nu au avut de unde sa primeasca un sfat bun ca sa le ajute ca viata lor sa devina mai usoara.Dar multi cum nu stiu cum sa isi foloseasca bunatatea ajung sa sufere apoi se inraiesC...Pt ca Dumnezeu ce zice sa ajuti,dar nu cu capriciii.Ajutor inseama sa ajuti un om cu un sfat,cu un loc de munca daca ii sanatos..Daca ii bolnav atunci poti sa il ajuti mai mult in limita bunului simt,pt ca noi nu avem dreptul sa judecam pe nimeni de ce a fost pedepsit,pt ca si noi gresim.De asta se spune nu judeca ca sa nu fiti judecati pt ca toti gresim....Sa ajuti dar sa nu lasi sa se profite de tine si atunci nu mai ajungi sa ma suferi pt ca profita careva de tine
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:37
De la: l_flory, la data 2009-11-01 15:34:02.....irinuco....iar bati campii ....pupate-ar mama.....
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:37
l_flory
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:38
De la: moment31, la data 2009-11-01 15:37:14Care saracii nu au avut de unde sa primeasca un sfat bun ca sa le ajute ca viata lor sa devina mai usoara.Dar multi cum nu stiu cum sa isi foloseasca bunatatea ajung sa sufere apoi se inraiesC...Pt ca Dumnezeu ce zice sa ajuti,dar nu cu capriciii.Ajutor inseama sa ajuti un om cu un sfat,cu un loc de munca daca ii sanatos..Daca ii bolnav atunci poti sa il ajuti mai mult in limita bunului simt,pt ca noi nu avem dreptul sa judecam pe nimeni de ce a fost pedepsit,pt ca si noi gresim.De asta se spune nu judeca ca sa nu fiti judecati pt ca toti gresim....Sa ajuti dar sa nu lasi sa se profite de tine si atunci nu mai ajungi sa ma suferi pt ca profita careva de tine
Dar bolnav inseamna sa nu se poata tine pe picioare.Pt ca stiti ca fiecare om are cate ceva,ca il poate durea cate ceva.Dar asta nu inseamna ca nu poate munci,pt ca daca il inveti prost ajungi sa suferi tu.Pt ca trebuie sa ajuti dar sa nu lasi sa se profite de tine......
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:40
pupici ca eu ies,va doresc o duminica placuta
irina31
Postat pe 1 Noiembrie 2009 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amestecul Divinitatii in treburile pamantenilor! Soarta sau alegere?! 3 De la: micabis 22 Martie 2009 19:10
buna 38 De la: stella_andre 10 Mai 2010 00:37
Ce mai rontaiti in timpul liber??!! 112 De la: elisabeta_boia 10 Septembrie 2011 00:32
cizme ugg 1 De la: simona1023 15 Octombrie 2009 12:45
minti odihnite 38 De la: tutankhamon 1 August 2009 13:03
Setari Cookie-uri