poate fi sotul ...perfect?

Tot ceea ce sotii perfecti trebuie sa stie:
a)cum sa dea impresia ca sunt calmi ,atunci cand sotia conduce:
-sa-si bage adanc unghiile in bordul masinii ,atunci cand sotia roteste volanul intr-un asa hal ,incat nu va fi bine nici pentru propria lui masina ,nici pentru propria lui tensiune.
-sa nu-i atraga atentia asupra stopurilor ,pentru ca o va enerva ,iar ea ii va reprosa ca o tracaseaza.
-tehnicile de respiratie budiste il vor ajuta pe sot sa ramana calm ,sau macar sa creeze impresia ca este asa.
b) sa nu lase capacul de la toaleta ridicat.Iata aici cateva metode:
-sa lipeasca in interiorul capacului de toaleta un miniposter cu Pamela Anderson,dezbracata si dedesupt o hirtiuta pe care sa scrie:te rog frumos,iubi,pune capacul!
-sau sa lipeasca miniposterul pe exteriosul capacului ,in asa fel incat sa nu se vada Pam cand capacul e ridicat,eventual sa lipeasca in spatele toaletei cu litere mari"nu uita de capac!"
-in ultima instanta sa-i spuna sotiei sa dezlipeasca posterul si biletelul .In mod sigur va putea uita capacul ridicat,fara nici un comentariu ulterior din partea sotiei.
c)sa nu adoarma imediat dupa ce face sex.Oare cum pot lupta barbatii cu acest bestial hormon,serotonina ,care ii ''impinge'' spre somn dupa ce fac sex?
-sa nu se intinda in pat ,sa stea pe un scaun.Daca simte ca adoarme si acolo,sa se intinda in pat ,dar sa inceapa o conversatie ampla cu sotia.Genul de raspuns;"da,draga";"nu,draga'' este cel mai indicat,pentru ca altfel risca sa intre in contradicite cu ea .
-daca nu va adormi cu ochii deschisi ,se poate cel putin consola cu ideea ca a facut tot ce este omeneste posibil ca sotia lui se simta bine.
Maya45
Postat pe 13 Mai 2009 20:01
m-am oprit doar la titlu...trebuie sa fie sotul perfect?noi suntem?sau vorbim de perfect in masura in care el se potriveste sau nu cu imaginea pe care o avem noi despre el...
personal cred ca am avut mai multe defecte atitudinale decat oricare dintre barbatii de lg mine...sau s-au straduit mai mult decat mine pentru a fi "bine"...la o adica ce inseamna sa fii perfect?depinde de la individ la individ aceasta notiune,ca altfel incepe sa-mi sune a depersonalizare...in masura in care mici defecte contureaza un profil...hm...te poti juca cu termenul asta mult si bine fara sa ajungi la un raspuns concret...hm,poate fi sotul perfect?dar vrea el asta?dar tu,ca femeie, vrei?...
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 20:19
mai mia...inculta mai esti...

fatitza asta vroia sa ne prezinte un autor, doar ca era asa...ca la "vrei sa fii miliardar"...trebuia sa ghicim noi autorul si cartea...
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Mai 2009 20:30
mai fratilor, da chiar asa o fi sotul ista asa ia de perfect, sa deschideti 5 topice cu acelasi continut?

repeccca, iubit-o ,mai schimba mami o virgula! invat pe derost chestia asta profunda, cu capacul toiletei plin de abtipilduri si unghiile bagate in parbriz de groaza veseliei ca madam sofeleaza
si_totusi
Postat pe 13 Mai 2009 21:02
heii,puup wife...pai iaca eu, fata constiincioasa mi-am izbit neuronul direct de titlu' topicului...si am dizertat...hm, imi dai de gandit wife...un om de cultura poate fi incult?mama ma-sii, ca-n lumea asta se pot multe...nu va mai aratati coltii...he he, asta de la tine am invatat-o wife...ai fost mamica mea, remember?pupii multii!te scuzam cu gospodaritu' prin casa, ca ti-am dus doru' ieri...
mia79x
Postat pe 13 Mai 2009 21:06
astia sunt asa cum ii cladim noi,dupa chipul si asemanarea noastre deci decat sa cautam nod in perfectiunea barbatiilor mai bine am mai arunca un ochii in oglinda sufletului nostru.
yavrum
Postat pe 13 Mai 2009 21:33
nu exista perfectiune nici la ei nici la noi dar poate exista respect si iubire ...cand respecti pe cel de langa tine cauti sa fii placut in actiunile tale si sa-l ajuti in treburile pe care le are de facut daca este posibil nu sa-i dai de lucru mai mult decat ar fi necesar...cand iubesti treci cu vederea micile defecte care se strecoara fara intentie ...atat cat femeia si barbatul cauta armonia in caminul lor si nu incearca sa se ridice mai presus de celalalt sau sa calce in picioare totul doar pt a-si arata cat este de interesant sau smecher relatia va fi frumoasa si durabila ...totul se termina cand unul din ei incearca sa-si scoata coarnele falindu-se cu ele
yzabela_03
Postat pe 19 Mai 2009 20:35
draga Maya..deci ca un sot sa fie perfect trebuie sa intruneasca(in viziunea ta) 2 conditii mari si late:
1.sa nu lase capacul la wc ridicat
2.sa nu se culce imediat dupa ce face sex cu tine.
ATAT??????...hm...atunci cred ca am intalnit si eu cativa barbati perfecti.....pfuuuufff..si eu care credeam ca "barbatii perfecti" sunt la categoria utopie si sf...
Ihi
Postat pe 25 Mai 2009 15:45
Poate fi sotul ...perfect?
cum nu?mai perfect decat mama perfectiunii, care este...mai perfect nici ca se poate
mia79x
Postat pe 12 Iunie 2009 15:35
Din ce perspectiva e pusa intrebarea: a amantei, a sotiei sau a viitoarei sotii?
Poate imi spune si mie cineva de unde vine forma asta"fetit-o","iubit-o" sau "barbatiilor"...mama lor de educatori, si profesori, si parinti, si autodidacti, si...mama ei de gramatica! Si cate perle nu am mai vazut!
calla
Postat pe 13 Iunie 2009 11:35
irelevant, calla...maya si-a sters contul de mult

si ce ziceai de mama lor ?
wife_de_zmeu
Postat pe 13 Iunie 2009 11:38
De la: calla, la data 2009-06-13 11:35:04Din ce perspectiva e pusa intrebarea: a amantei, a sotiei sau a viitoarei sotii?
Poate imi spune si mie cineva de unde vine forma asta"fetit-o","iubit-o" sau "barbatiilor"...mama lor de educatori, si profesori, si parinti, si autodidacti, si...mama ei de gramatica! Si cate perle nu am mai vazut!

si...cate vom mai vedea...ca e plina lumea cu "invatati"...si cu darnicia lor in a ne "lumina"...yeah, dar ce mai conteaza acolo, ceva gramatica...cand urla personalitatea-n noi?
mia79x
Postat pe 13 Iunie 2009 12:41
sotul perfect e barbatul ce nu detine certificat de casatorie . baiet salon.
si_totusi
Postat pe 13 Iunie 2009 16:46
De la: si_totusi, la data 2009-06-13 16:46:10sotul perfect e barbatul ce nu detine certificat de casatorie . baiet salon.






Mai nou,...concubini de profesie...
La arabi prin lege,..patru neveste...harem...daca mai e valabil... la noi concubinajul a depasit haremul la arabi...
anca_53
Postat pe 20 Iulie 2009 15:55
ei, suntem pe drumul cel bun, da' mai avem de lucrat la asta
pik_nik
Postat pe 20 Iulie 2009 15:57
De la: Maya45, la data 2009-05-13 20:01:17Tot ceea ce sotii perfecti trebuie sa stie:
a)cum sa dea impresia ca sunt calmi ,atunci cand sotia conduce:
-sa-si bage adanc unghiile in bordul masinii ,atunci cand sotia roteste volanul intr-un asa hal ,incat nu va fi bine nici pentru propria lui masina ,nici pentru propria lui tensiune.
-sa nu-i atraga atentia asupra stopurilor ,pentru ca o va enerva ,iar ea ii va reprosa ca o tracaseaza.
-tehnicile de respiratie budiste il vor ajuta pe sot sa ramana calm ,sau macar sa creeze impresia ca este asa.
b) sa nu lase capacul de la toaleta ridicat.Iata aici cateva metode:
-sa lipeasca in interiorul capacului de toaleta un miniposter cu Pamela Anderson,dezbracata si dedesupt o hirtiuta pe care sa scrie:te rog frumos,iubi,pune capacul!
-sau sa lipeasca miniposterul pe exteriosul capacului ,in asa fel incat sa nu se vada Pam cand capacul e ridicat,eventual sa lipeasca in spatele toaletei cu litere mari"nu uita de capac!"
-in ultima instanta sa-i spuna sotiei sa dezlipeasca posterul si biletelul .In mod sigur va putea uita capacul ridicat,fara nici un comentariu ulterior din partea sotiei.
c)sa nu adoarma imediat dupa ce face sex.Oare cum pot lupta barbatii cu acest bestial hormon,serotonina ,care ii ''impinge'' spre somn dupa ce fac sex?
-sa nu se intinda in pat ,sa stea pe un scaun.Daca simte ca adoarme si acolo,sa se intinda in pat ,dar sa inceapa o conversatie ampla cu sotia.Genul de raspuns;"da,draga";"nu,draga'' este cel mai indicat,pentru ca altfel risca sa intre in contradicite cu ea .
-daca nu va adormi cu ochii deschisi ,se poate cel putin consola cu ideea ca a facut tot ce este omeneste posibil ca sotia lui se simta bine.


sotul perfect e barbatul ce nu detine certificat de casatorie .........
sophia
Postat pe 21 Iulie 2009 23:56
aiurea! sotul perfect e cel luat de altele
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 00:02
Imi zgarie timpanul. Va rog a nu se mai pune aceste cuvinte unul langa altul.
Multumesc!
AMELYY
Postat pe 22 Iulie 2009 00:15
darkule, dap. caci el se afla in grija nevestei, la loc sigur.
traducere libera: sotul perfect este cel supus sotiei. punct.
gianiblue
Postat pe 22 Iulie 2009 00:50
bine ai revenit, giani
pik_nik
Postat pe 22 Iulie 2009 00:53
pik, vine te-am regasit, prietene! si pe voi toti va pup maxim!
gianiblue
Postat pe 22 Iulie 2009 00:56
Eu cred ca da,dar pentru asta,trebuie sa fii tu o superfemeie
garbo001934
Postat pe 22 Iulie 2009 21:47
NIMENI NU ESTE PERFECT........
sophia
Postat pe 24 Iulie 2009 13:30
De la: gianiblue, la data 2009-07-22 00:50:58darkule, dap. caci el se afla in grija nevestei, la loc sigur.
traducere libera: sotul perfect este cel supus sotiei. punct....
NU, NU TREBUIE SA FIE"SUPUS" CI DOAR SA O RESPECTE.....
sophia
Postat pe 24 Iulie 2009 13:32
De la: pik_nik, la data 2009-07-22 00:02:34aiurea! sotul perfect e cel luat de altele



CORECT!

Dar daca ai rabdare si cauti bine cotloanele lumii se mai gasesc perfecti..pe ici...pe colo...
O singura conditie: sa nu va uitati fetelor dupa frumusei. In afara de faptul ca e dizgratios un barbat frumusel "ca o fata" (dupa parerea mea) mai sunt si vulnerabili/variabili...ca o fata.

Curaj si uitati-va dincolo de aparente!
Aemulus
Postat pe 31 Iulie 2009 19:24
De la: DrkShad0w, la data 2009-07-21 23:56:27
De la: Maya45, la data 2009-05-13 20:01:17Tot ceea ce sotii perfecti trebuie sa stie:
a)cum sa dea impresia ca sunt calmi ,atunci cand sotia conduce:
-sa-si bage adanc unghiile in bordul masinii ,atunci cand sotia roteste volanul intr-un asa hal ,incat nu va fi bine nici pentru propria lui masina ,nici pentru propria lui tensiune.
-sa nu-i atraga atentia asupra stopurilor ,pentru ca o va enerva ,iar ea ii va reprosa ca o tracaseaza.
-tehnicile de respiratie budiste il vor ajuta pe sot sa ramana calm ,sau macar sa creeze impresia ca este asa.
b) sa nu lase capacul de la toaleta ridicat.Iata aici cateva metode:
-sa lipeasca in interiorul capacului de toaleta un miniposter cu Pamela Anderson,dezbracata si dedesupt o hirtiuta pe care sa scrie:te rog frumos,iubi,pune capacul!
-sau sa lipeasca miniposterul pe exteriosul capacului ,in asa fel incat sa nu se vada Pam cand capacul e ridicat,eventual sa lipeasca in spatele toaletei cu litere mari"nu uita de capac!"
-in ultima instanta sa-i spuna sotiei sa dezlipeasca posterul si biletelul .In mod sigur va putea uita capacul ridicat,fara nici un comentariu ulterior din partea sotiei.
c)sa nu adoarma imediat dupa ce face sex.Oare cum pot lupta barbatii cu acest bestial hormon,serotonina ,care ii ''impinge'' spre somn dupa ce fac sex?
-sa nu se intinda in pat ,sa stea pe un scaun.Daca simte ca adoarme si acolo,sa se intinda in pat ,dar sa inceapa o conversatie ampla cu sotia.Genul de raspuns;"da,draga";"nu,draga'' este cel mai indicat,pentru ca altfel risca sa intre in contradicite cu ea .
-daca nu va adormi cu ochii deschisi ,se poate cel putin consola cu ideea ca a facut tot ce este omeneste posibil ca sotia lui se simta bine.


sotul perfect e barbatul ce nu detine certificat de casatorie .........



Stii care e problema? ce zici tu nu e imposibil, ba chiar suntem din astia o gramada.....problema e cand indeplinesti conditiile astea... pac ! te trezesti promovat la nivelul urmator... adica se ridica stacheta...
Clientu
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:56
Ai grija ce faci cu stacheta aia.Cu cat se ridica mai sus, s-ar putea sa devii mai nervos.Si dragoste in timp ce masina merge, ca sa faci, este destul de periculos.Te prinde politia si te pune sa sufli in fiola.
Ioana007
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:01
Clientule , te contrazic! E aiurea sa spui asa ceva, sincer..
kyra
Postat pe 3 Septembrie 2009 18:11
Si de cand esti tu Kyra, sincera?
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:08
De cand ma stiu. Alte nedumeriri ?
kyra
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am zis ajunde...si totusi sunt confuza si ma framant in continuare 40 De la: garbo1001 10 Martie 2012 13:54
ajutor 20 De la: eu_geminy 4 Iunie 2011 11:33
TOT PARTAJ..!!!.. 10 De la: garbo205094 10 Ianuarie 2016 18:23
buna seara 1 De la: maxalina 22 August 2012 20:55
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Setari Cookie-uri