Sunt intr-o grea cumpana...

mai fetelor, voua nu vi se pare dubios faptul ca nu a pomenit nik de acte de stare civila? nu ma indoiesc de patania ei,dar sunt citeva puncte in povestirea ei care ar fi trebuit sa atraga atentia. care partaj fratilor daca saraca a picat in "capcana mercenarilor" atit de urit. sincer o campatimesc.
vally65
Postat pe 6 Iunie 2009 17:04
scumpa mea ..ai viata inainte ..schimba totul ,dar copilul langa tine !trsieste la maxim ,dar u uita COPIUL
garbo002993
Postat pe 6 Iunie 2009 21:09
Pirania, daca ai cerut un sfat si iti doresti acest sfat, atunci de ce nu mai scri nimic?
Clm
Postat pe 7 Iunie 2009 10:18
Clm,fii atent Pirania a scris ca va multumeste pt. sfaturi si ca totul in viata se plateste
ghelene_06
Postat pe 7 Iunie 2009 11:26
Da.Doar daca ai bani.
Ioana007
Postat pe 7 Iunie 2009 20:17
Ghelene, stai linistita ca am citit, dar nu am vazut un raspuns la ce i-a scris wife. De ce spune ca a fost o rampa de lansare pt el, atat social cat si profesional si acum este data afara din casa. Wife cerea detalii, iar ea nu a raspuns.

Cand iti doresti o alta parere e normal sa raspunzi la anumite intrebari puse de cel care da sfatul, iar aici nu am vazut asa ceva.



Clm
Postat pe 8 Iunie 2009 10:18
Cand asculti numai o parte, sfatul este unilateral.Imaginea reala este cand asculti amandoua partile.
Ioana007
Postat pe 8 Iunie 2009 17:26
De la: Ioana007, la data 2009-06-08 17:26:01Cand asculti numai o parte, sfatul este unilateral.Imaginea reala este cand asculti amandoua partile.
sora_ilsi
Postat pe 10 Iunie 2009 19:43
Nu cumpana este grea ci contragreutatea.
Ioana007
Postat pe 11 Iunie 2009 17:17
Ioana pentru astfel de plati nu trebuie bani
ghelene_06
Postat pe 12 Iunie 2009 15:37
Te inteleg, am trecut prin aceste momente.Ai avut curajul sa o iei de la capat si pentru asta te admir.Suntem slabe, si nu avem puterea de a trai singure.Copiii mei au crescut si ma judeca ca am stat 21 de ani pentru ei.Tu esti tanara, mai poti schimba ceva.Iti doresc tot binele din lume.
garbo008619
Postat pe 17 Iunie 2009 12:18
prania 1960......ar fi frumos totusi sa incerci sa mai comunici si cu cei care ti-au scris aici....internet cafeuri sunt garla in bucuresti daca nu mai ai comp....si intereseaza-te la un avocat...stiu ca exista legi care protejeaza partenerii care au trait in concubinaj.....dar numai un avocat iti poate spune daca se aplica si in cazul tau....nu dispera si, mai ales.....nu pleca din casa lui...el te-a scos din casa ta acum tz ani.....e datoria lui sa te tina acuma....
tutankhamon
Postat pe 17 Iunie 2009 12:44
www.terapiareiki.ro
bebemadutu
Postat pe 30 Iunie 2009 09:31
nu poti sa mai dai timpul inapoi,poti doar sa nu mai repeti greselile din trecut
malyka
Postat pe 30 Iunie 2009 11:32
Daca nu-l poti da inapoi, incearca inainte.
Ioana007
Postat pe 30 Iunie 2009 19:26
Si eu te sfatuiesc sa-l parasesti. Probabil ai familie si pana iti cumperi o noua casa familia te va ajuta. Uita-l , rupe relatia si ocupa-te de copil, de tine. Nu te mai lasa dusa de val. Si daca un barbat inseamna mult pentru tine, sa vina el in casa ta, nu invers. Dar lupta si pentru banii tai si ai copilului.
anca_53
Postat pe 6 Iulie 2009 12:39
Depinde din ce material este facuta relatia si daca este cusuta cu macrame sau ata tare.Cred ca mai simplu ar fiu fost daca ar fi taiat-o cu foarfeca(Relatia, draga.)
Ioana007
Postat pe 6 Iulie 2009 15:51
Tu esti furioasa ca te-am mintit si te-a pacalit!
Nu cred nimic din ceace spui .Eu am 46 ani ,imi cresc copilul singura de la 36 ani(Intr-o zi am venit acasa si l-am gasit cu cineva in pat !In casa noastra .in patul nostru .Nu aveam cuvinte .Nu am putut decat sa o poftesc afara din casa pe domnisoara si lui i-am luat cheile de la casa,si adoua zi am introdus actiune ade divort.Deci sunt singura de 10 ani.Am locinta mea,lucrez in trei locuri ca sa pot sa ma descurc iar copilul meu sa duca o viata normala.Si asa fara un parinte este ff greu.!Cu fostul meu sot am crescut impreuna ,de aceea m-am simtit tradata si inselat>eram mai mult decat soti,eram prieteni,ne impartaseam totul si bunele si relele!Din momementul acela nu am vrut sa -l mai vad niciodata .El a ales s aplece din oras (dupa ce a incercat si a incercat sa ne impacam).Nu mai stiu si nici nu vreau sa stiu nimic de el.Fara pensie alimentara .
Ce vreau sa spun draga mea tu te lamentezi !Ai facut numai greseli!Cum ai putut sa iti vinzi casa ,viitorul copilului tau pentru a fi pe plac unui barbat?Cu ce l-ai ajutat pe acel barbat sa ajunga bine?(Daca erai cineva cum de te afli in situatia asta ?Fara casa ?Interesele tale ,dorintele tale au fost pune inainte copilului.
Dcei nu mai baga chestia cu copilul !Puteai sa recunosti ca ai facut o greseala si sa ceri sfaturi de cum sa te descurci in continuare.Tu crezi (femei singure care isi cresc copiii sunt cu sutele de mii)ca eu nu am intalnit alti barbati?Si eu ma casa ,si o pozitie sociala ,dar nu am amestecat NICIODATA casa me copilul meu cu prieteniile mele .INDIFERENT de situatie mi-am pastrat capul pe umeri .NU AVEM 18 ANI(scuze fetelor de 18 nai)sa nu avem intelepciunea si experienta necesara.
Eu cred ca nu ai invatat nimic din ceace ti s-a intamplat daca te la in voia Bunului Dumnezeu.Dumnezeu iti da nu iti baga si in traista.
In viata depinde de soarta harazita de Bunul Dumnezeu si de alegerile pe care le facerm.
Succes in a gasi o cale de a te impaca cu tine insuti si de a suporta reprosurile pe care mai devreme si mai tarziu le vei primi de la copil!
garbo004610
Postat pe 12 Iulie 2009 18:40
ai grija cite o data ne sacrificam prea mult pentru uncopil
crezi ca daca tu esti nefericita el va fi fericit ?
garbo017185
Postat pe 30 Iulie 2009 01:31
7185.....ai o singura scuza.....ai pus emoticonul ca ti-e somn....
tutankhamon
Postat pe 30 Iulie 2009 01:43
Tuti dormi vreodata? :)
AMELYY
Postat pe 30 Iulie 2009 01:47
dupa 2-2,30 ma bag in pat si dorm pana dimineata la 11....mi-am stricat iar bioritmul......si nu mai pot adormi mai devreme de ora 2-3 noaptea....sper sa-mi revin in concediu.....ca la mama nu am net si poate ca nu voi mai fi tentata sa stau atat de tarziu....
tutankhamon
Postat pe 30 Iulie 2009 01:56
O sa-ti fie dor probabil, de net :)
Nu-i vei mai duce grija ci dorul
AMELYY
Postat pe 30 Iulie 2009 01:59
o sa ma manance degetelele....eh...dau eu de vreun net cafe pe acolo......nu rezist eu fara sa intru in garbo.....macar de un buna dimineata mai spre pranz...
tutankhamon
Postat pe 30 Iulie 2009 02:02
AMELYY
Postat pe 30 Iulie 2009 02:03
Imi pare nespus de rau....te-nteleg perfect.
Trec si eu printr-o perioada grea a existentei mele....
Nu esti singura care sufera pe acest pamant.Priveste in jur....nu vei vedea decat minciuna.
Ramai in continuare credincioasa,puternica si vei invinge sigur!
Am incredere in tine,dupa cum povestesti.
Roaga-te mult,pt ca....CINEVA ACOLO SUS NE AUDE SI NE IUBESTE!!!
EMEL

Garbo1606
Postat pe 31 Iulie 2009 11:29
De la: garbo030971, la data 2009-07-31 11:29:29Imi pare nespus de rau....te-nteleg perfect.
Trec si eu printr-o perioada grea a existentei mele....
Nu esti singura care sufera pe acest pamant.Priveste in jur....nu vei vedea decat minciuna.
Ramai in continuare credincioasa,puternica si vei invinge sigur!
Am incredere in tine,dupa cum povestesti.
Roaga-te mult,pt ca....CINEVA ACOLO SUS NE AUDE SI NE IUBESTE!!!
EMEL




Supunere si sacrificiu cand merita persoana ....
Ori eu am inteles ca nu merita sa-si mai piarda timpul cu un asa exemplar...
Dam sfaturi sa o salvam din situatia fara intoarcere sau propovaduim supunerea ....

Suntem in mileniul trei,...secolul 21...
anca_53
Postat pe 31 Iulie 2009 11:58
Si ce daca? N-ai auzit ca exista si acum pirati?
Ioana007
Postat pe 31 Iulie 2009 19:15
Si daca e de genul feminin se spune pirata? sau piranda ?
ghelene_06
Postat pe 2 August 2009 19:42
Incearca sa conculti un avocat. Din cate stiu, chiar si concubinajul da anumite drepturi dupa atatia ani...chiar daca nu ai acte cu el, iti da dreptul sa obtii de la el o parte din casa lui. Nu te da batuta! Concentreaza-te pe ce este important acum, lasa regretele, mobilizeaza-te si fa ceva; te va ajuta sa depasesti momentul mai usor. Sunt de acord ca toti facem greseli si nimeni nu are dreptul sa judece, decat Dumnezeu. Mult succes!
lumi75
Postat pe 4 August 2009 16:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am ramas fara servici 120 De la: garbo182113 20 Mai 2011 17:28
viata e asa scurta, de ce s-o umplem cu mizerii 187 De la: liaiedera 12 Aprilie 2010 10:21
Sansa inedita de castig 5 De la: marceltuky 12 Ianuarie 2012 18:39
Habar nu am la ce facultate sa merg .HELPP 1 De la: garbo_861 27 Februarie 2012 22:48
Facultatea de psihologie... 1 De la: garbo202454 1 Ianuarie 2012 03:19
Setari Cookie-uri