al doilea job

ma bate gandul sa imi iau un job part time cu program flexibil pentru a putea sa castig mai mult. nu stiu insa daca voi putea face fata cu un volum mai mare de munca. a incercat cineva sa aiba 2 joburi in acelasi timp?
ElenaStefan
Postat pe 5 August 2008 13:34
decat sa faci al doilea job fa mai bine niste specializari ia ceva diplome si gaseste_ti un alt job mai bine platit decat asta...nu te afunda cu 2 joburi ca o viata ai si e foarte obositor, nu mai ai timp de nimic si practic nu mai ai pe ce cheltui banii sau pt ce pt ca nu o sa mai ai chef nici de iesiri nici de haine nici...nici de nimic si astfel vei avea mai multi bani degeaba...dar daca totusi vrei un venit suplimentar incearca in vanzari, promotii...sunt tot felul de firme gen oriflame, forever, amwey(nu stiu daca se scrie asa) in fine ...ai inteles ideea cred...pup
iamonica_kissu
Postat pe 19 August 2008 16:35
Este destul de obositor dar merita.ai ceva mai multi bani,dar mai putin timp si chef sa-i cheltuiesti.dar cel mai tare este ca ai alta prestanta in fata celorlalti ca poti "tine" 2 job-uri
bafta!
vallydobrin
Postat pe 24 August 2008 12:39
eu am un job cu contract de 8 ore, un altul cu 2 ore si mai vand AVON, Life Care si asigurari. La cel de 2 ore, e drept, nu trebuie sa merg zilnic, dar trebuie sa-i dedic zilnic cel putin o jumatate de ora, pe care, uneori, o "fur" de la cel de 8 ore. Pot sa spun ca am zilnic timp sa ma intalnesc cu iubitul cel putin o ora, am o fiica de 18 ani cu care zilnic stau de vorba cel putin o ora, si am si ceva timp de relaxare. Daca vrei, se poate. Cred, insa ca e foarte important sa-ti placa ce faci.
csjiorga1997
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:32
De la: ElenaStefan, la data 2008-08-05 13:34:26ma bate gandul sa imi iau un job part time cu program flexibil pentru a putea sa castig mai mult. nu stiu insa daca voi putea face fata cu un volum mai mare de munca. a incercat cineva sa aiba 2 joburi in acelasi timp?

depinde ce lucrezi tu in momentul de fata, si ce alt servici ti-ai putea gasi sa fie cat de cat flexibil..eu am avut momente cand aveam si 4 activitati( eram secretara la o firma externa, dar fara un birou, filmam la nunti,eram translator, si faceam sondaje de opinie) castigurile mele erau foarte mari si nu aveam un program fixat de nimeni, ma organizam singura, astfel incat sa nu fiu foarte aglomerata intr-o singura zi...astfel dar, se poate sa ai doua job-uri...depinde ce anume stii sa faci...eu momentan, sunt angajata la doua firme cu norma intreaga...chiar daca nu stau orarul ocmplet intr-una, nu inseamna ca-mi ramane treaba nefacuta...deci...daca te-am incurajat cat de cat, iti doresc succes...merita...
Lady_infinity
Postat pe 24 Ianuarie 2009 03:05
apropo...nu stiu de unde esti, dar sondajele de opinie chiar merita...
Lady_infinity
Postat pe 24 Ianuarie 2009 03:06
si pe mine mar interesa un job
niku005
Postat pe 24 Ianuarie 2009 04:26
Daca doresti al doilea job citeste pe www.abc-cosmetics.ro si vei vedea ca acest job functioneaza din cauza calitatii produseleor si din cauzaa preturilor.In aceasta firma sunt incluse 4 firme care sunt Soraya din Suedia care are produsele de cosmetica decorativa deosebite si toate produsele sunt cu efecte aromoterapeutice.Alta firma este Refan care are sapunurile forte bune au locul trei din lume si produsele de lux sunt totale si au preturi accsibile pentru toata lumea.Mai sunt si Anafarm din Serbia foarte cunoscuta in Europa cu produsele e de creme cu efcte curetive si toate aceste produse sunt din plante culese de pe muntele Stara Planina adica Muntele Negru care este o rezervatie naturala in serbia si are o multime de plante unicat in Europa.Toate produsele de la aceasta firma sunt din extracte de minereu din aceste plante si sunt foarte cautate peste tot in lume.Si nu in ultimul rand este firma Watkins care are o traditie in fabricarea sapunurilor de treisute de ani.Toate sapunurile acestea sunt fabricate de aceasta familie care este foarte cunoscuta in Anglia si in vestul Europei.Cam atat de produse sa vorbim un pic si de planul marketing care este foarte generos si anume:La inscriere nu te costa decat 15 euro din care de 10 euro platesti produsele de care doresti si de 5 euro primiesti catalogul si materialele inf.si modul cum se calculeaza venitul.O alta facilitate la acets plan marketing este ca nu sunteti obligata sa faceti afacerea ci doar sa fiti un caumaparator care in timpul uni an sa aveti cumparate produse de 20 de euro.Deasemenea daca faceti afacerea nu va obliga nimeni ca untr-un anumit timp sa o faceti sau sa inscrieti intr-o anumita periaoda persoane in sistem.Cam atat cu acest plan foarte usor care sunteti retribuita direct din vanzari cu 25% din valoarea cumparaturilor si aveti un bonus n functie de punctele facute adica daca realizati 200 de puncte aveti un bonus de 8% sau daca realizati 500 de puncte aveti un bonus de 15% sau daca aveti 1000 de puncte aveti un bonus de 18% si asa mai departe si cand ajungeti la 12000 de puncte veti ajunge manager,cu un bonus de 25%.Un punct este egal cu un euro adica daca se vinde unprodus cu 4 euro punctele sunt de 4 euro.Aceste puncte sunt considerata la preturile de catalog nicdecum la preturile de cumparare,adica de depozit.Pentru ca sa puteti realiza aceste puncte este bine sa inscrieti cat mai multe persoane pentru ca se considera ca este o afacere de familie si nicdecat o afacere cu vanzari masive de produse.Se pot vinde aceste produse la prieteni colegi si vecini dar nu trebuie sa deveniti scaluvul d-stra sa vindeti produsele in cantitati mari ca nu prea se castiga .Ideea de baza este inscrierea si castigul mare vine din aceste inscrieri si vine foarte repede nici nu va imaginati ce rapid avansati cu puntele .Se puncteaza din 2 in doua luni si anume doua luni se tine cont de cate puncte faceti si luna a treia se sta .Daca faceti sa spune in doua luni 500 de puncte si luati 15% din valoarea produselor tot anul aveti acel 15% si anul este considerat din februarie pana in februarie anul viitor.Farte repede sse recupereaza punctajul in februarie care este obtinut in decursul unui an.Atat deocamdata cu acest plan care ar mai trebui sa va spun si calculul venitului dar va comunic la timpul potrivit.Daca sunteti din orasele Timisoara sau Iasi sau Bucuresti sau Constanta sau din Craiova care are si centru in Craiova puteti sa va duceti la aceste depozite sa le vedeti si sa va inscrieti eu am nr. de card 17102 pe numele Popescu Ernest si sa va dau nr. de telefon de la Craiova daca nu sunteti din aceste orase faceti inscrierea la 0251315659 sau la 0351431038 sau la 0788860144 sau la 0724593225 sau la 0749264502.si adresa depozitului din Craiova este str.Henri Coanda la nr. 17 .Depozitul din Bucuresti este in str.Amzei la nr.27 Langa Piata Romana si depozitul din Timisoara ste pe str.Miron Costin la nr.4 si depozitul din Constanta este in str. Prelungirea Poporului la nr.17 si in Iasi se afla pe str.Arcunr.21 in spatele farmaciei veterinare.Atat despre aceasta afacere si ma puteti contacta la epopescu58@uahoo.com sau am ID epopescu58
epopescu58
Postat pe 24 Ianuarie 2009 05:54
Cum este cu sondajele de opinie sunt pensionar si am timp berechet
epopescu58
Postat pe 24 Ianuarie 2009 05:57
kladys..daca te rog mult...crezi ca poti sa imi explici si mie cum se procedeaza ptr a putea face sondaje de opinie? Banuiesc ca se pot face dupa orice program...nu exista ore fixe ptr asa ceva...si daca se si castiga...atunci e super!
mihaela_8mar
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:50
De la: ElenaStefan, la data 2008-08-05 13:34:26ma bate gandul sa imi iau un job part time cu program flexibil pentru a putea sa castig mai mult. nu stiu insa daca voi putea face fata cu un volum mai mare de munca. a incercat cineva sa aiba 2 joburi in acelasi timp?
reverie
Postat pe 5 Februarie 2009 23:55
Daca stii ce vrei poti avea 2 joburi fara probleme. Eu am 3 joburi: unul de 8 ore intr-un spital , unul la solicitare la un cabinet particular si unul MLM...promovez produse naturale avizate de ministerul sanatatii si agriculturii...Deci: se poate.Daca va intereseaza sisitemul MLM , promovare produse naturale unde se castiga bani frumosi trimiteti-mi un email pe adresa mirela_pas@yahoo.com
mirelamaria
Postat pe 13 Februarie 2009 15:14
De la: mihaela_8mar, la data 2009-01-24 14:50:26kladys..daca te rog mult...crezi ca poti sa imi explici si mie cum se procedeaza ptr a putea face sondaje de opinie? Banuiesc ca se pot face dupa orice program...nu exista ore fixe ptr asa ceva...si daca se si castiga...atunci e super!

stiu ca 2 sedii mari de sondaje de opinie sunt la bucuresti si cluj...dar cu siguranta sunt si secundare prin alte localitati...pe vremea cand faceam eu sondaje de opinie, erau mai multe firme care se ocupa cu asta,dar cea la care am lucrat eu se numea CSOP, ( centru sondaje opinia populatiei)...eu nu mai fac demult, dar mai exista cu siguranta asa ceva...poate sub un alt nume...cauta...imi pare rau ca nu pot sa te informez mai mult...
Lady_infinity
Postat pe 16 Februarie 2009 15:11
Sunt si eu interesata de un job part time la domiciliu sau altfel pt. ca sunt somera si nu am gasit nimic in domeniul meu{chimie}. Va rog un sfat! Multumesc si va doresc succes!
iris60
Postat pe 26 Iulie 2009 07:26
Dap,am incercat asta..t km epuizeaza dk nu esti mai energik din fire :-p ! Nici treaba cu diplomele in palmares nu ajuta prea mult. Vezi k sunt part time-uri in kr iti dai u programul d munk,in functie d celalalt job. Poop!
costina_irimia
Postat pe 5 August 2009 12:41
m-ar interesa si pe mine sondajele de opinie.imi poti da mai multe detalii?de exemplu unde si cum ma pot inscrie?multumesc
garbo000306
Postat pe 18 August 2009 03:22
n-ai sa reusesti crede-ma...iti urez succes totusi...poste sa mai apuci sa dormi 3-4 ore p noapte ceea ce nu e indicat pt organism.
dera36
Postat pe 27 August 2009 03:36
De la: dera36, la data 2009-08-27 03:36:33n-ai sa reusesti crede-ma...iti urez succes si-totusi...poste sau banci sa mai apuci sa spargi 3-4 ore p noapte ceea ce nu e indicat pt orgasm...
iar_eu
Postat pe 27 August 2009 05:17
De la: garbo000306, la data 2009-08-18 03:22:52m-ar interesa si pe mine sondajele de opinie.imi poti da mai multe detalii?de exemplu unde si cum ma pot inscrie?multumesc

Cu placere.Incepe aici, pe Garbo, si daca nu esti multumita, cearca in Afganistan...acolo sint forte bine platite...
iar_eu
Postat pe 27 August 2009 05:19
Eu iti recomand sa faci activitate in cadrul companiei FOREVER, deoarece si eu am plecat de la statutul de somera si acum sunt f multumita ca sunt partenera a acestei companii.Acum este momentul sa te inscrii deoarece din 1 noiembrie se schimba politica firmei si tu vei avea de cistigat.
garbo005411
Postat pe 28 August 2009 15:22
Cunosc cateva persoane cu 2 joburi.Una a fost internata in spital anul trecut, alta este internata acum , concluzia:=> sistemul imunitar la pamant din cauza stressului acumulat in cativa ani de munca cinstita pentru un trai mai bun in tara noastra.
aky
Postat pe 21 Septembrie 2009 22:07
imi poti da cateva informatii te rog...astept un mail pe laurici_pysy@yahoo.com...multumesc
laurici_pysy
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:46
De la: garbo005411, la data 2009-08-28 15:22:07Eu iti recomand sa faci activitate in cadrul companiei FOREVER, deoarece si eu am plecat de la statutul de somera si acum sunt f multumita ca sunt partenera a acestei companii.Acum este momentul sa te inscrii deoarece din 1 noiembrie se schimba politica firmei si tu vei avea de cistigat.


se poate cateva informatii dak se poate...laurici_pysy@yahoo.com
laurici_pysy
Postat pe 6 Octombrie 2009 14:51
si cum ne putem inscrie la FOREVER
imi poti da si mie o adresa de mail?
garbo000899
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:25
Adresa mea de e-mail este carmenhener@yahoo.es. Si iti pot explica, vorbind pe mes sau cum doresti tu. Salutari
garbo005411
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:55
Da , pot sa iti dau informatii , adresa mea de e-mail este carmenhener@yahoo.es.Daca vrei putem vb pe mess sau cum doresti iti raspund cu drag la toate intrebarile.salutari
garbo005411
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:59
sa fim seriosi...nu moare nimeni din cauza muncii!
eu lucrez inca din liceu, dupa ore mergeam la birou, unde eram secretara, pe langa asta si coordonator avon
Acum sunt studenta anul 2 la constructii-cursuri la zi, anul 2 contabilitate-cursuri la distanta, lucrez 8h pe zi la meli melo si sunt inca coordonator avon...SE POATE DACA VREI!!!
garbo041196
Postat pe 6 Octombrie 2009 23:58
daca vrei intotdeauna se poate. eu am 2 joburi in sanatate si le duc de 1 an si 6 luni fara probleme.
tik
Postat pe 7 Octombrie 2009 16:39
mai ales ca ai terminat chimia ti s-ar potrivi de minune afacerea Forever.
garbo005411
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:44
De la: garbo000899, la data 2009-10-06 15:25:53si cum ne putem inscrie la FOREVER
imi poti da si mie o adresa de mail?




adresa mea de e-mail : carmenhener@yahoo.es
garbo005411
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultate la 30 de ani?!? 5 De la: Leilaa 10 Aprilie 2016 15:06
al doilea job 53 De la: garbo034473 17 Aprilie 2010 07:51
Studii universitare in strainatate 8 De la: picaturaderoua 21 Mai 2009 14:34
ajutatima 0 De la: 21 Septembrie 2009 19:34
Horoscop Urania - Horoscop saptamanal 1 De la: Andy1969 13 Iunie 2010 07:35
Setari Cookie-uri