Secretul casniciei perfecte

De la: prometeus_wife, la data 2009-02-25 13:26:40ma enerveaza nesimtirea, nico...
tu stii mai bine decat mine ca indiferenta doare cel mai tare pe lumea asta... , ii dai mai multa atentie decat e cazul acestei fatuci cu aere de psiholog, plus de asta....tu stii ce gandeste pro despre astfel de femei.Esti tu intoarsa pe dos azi, altfel..nici nu-ti bateai capul cu ea...

Postat pe 25 Februarie 2009 13:31



good point...

nu ma lasa "fiara"...si nu e de la sarmale...e de la cafea...

nico...tu esti aia de la avatar?
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 13:33
stiam eu... , in 3 cuvinte ii inchideai gura si terminai cu ea, dar pt ca azi nu te simti ok...simti nevoia sa-i dai mai multe replici.Crezi ca le va intelege? e posibil sa vb in zadar... ...

Postat pe 25 Februarie 2009 13:36
De la: Ella34, la data 2009-02-25 13:30:51 Tutankamon, daca nu adaugai ultima propozitie, as fi crezut ca au intrat vizitatorii si in contul tau...! !!


scumpooo.... ii impusc!
tutankhamon
Postat pe 25 Februarie 2009 13:36
sa-mi bag ceva in siteul asta de .....am scris ceva si nu a aparut...fetelor....dati copy inainte sa dati adauga mesaj....bagami-as...
tutankhamon
Postat pe 25 Februarie 2009 13:38
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-25 13:33:11


good point...

nu ma lasa "fiara"...si nu e de la sarmale...e de la cafea...

nico...tu esti aia de la avatar?
wife...nu sunt eu, eu am unele proeminente mai mari...alea de sub barba

Postat pe 25 Februarie 2009 13:40
oh da...bine ai intrat in club


da' vad ca stricam si topicul asta
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 13:40
De la: prometeus_wife, la data 2009-02-25 13:40:48oh da...bine ai intrat in club


da' vad ca stricam si topicul asta
dc scumpa???! poate fi asta unul dintre factorii care duc la o casnicie fericta, nu??

Postat pe 25 Februarie 2009 13:43


pacat...iti trageam o poza in photoshop...alb-negru...preferata mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Februarie 2009 13:47
De la: si_totusi, la data 2009-02-23 14:56:16ioana, draga. nimeni nu vrea sa-ti stirbeasca din personalitate dar, e o regula de bun simt, si de respect pentru cel ce iti citeste postarea, sa scrii cu litere mititele. majusculele sunt pentru tipete. este obositor sa citesti . cred, ca nu asta urmaresti. personalizarea unui stil de a scrie si a raspunde ,nu consta in a folosi un sistem de scriere greu de urmarit ci, intr-un mod anume de axprimare

in alta ordine de idei, nu ai raspuns la ce te-am intrebat. aici, nu se pune in discutie ca sunt de acord sau nu. e o dezbatere si fiecare isi sustine punctul de vedere. ce te-ai suparat asa ?



DRACUTA, EU NU AM MENTIONAT IN MINI-COMENTARIUL MEU ADRESAT CELOR CARE SUNT DERANJATI DE MODUL CUM SCRIU, CUVANTUL "PERSONALITATE", CI DOAR "PERSONALIZARE" ! ADICA STILUL MEU PROPRIU DE A MA "MANIFESTA" PE ACEST FORUM ! MAI CITESTE O DATA ! TOATE CELE BUNE, TUTUROR !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 15 Martie 2009 19:34
De la: taur_atipic, la data 2009-02-09 00:59:46Pentru ca acest forum nu duce lipsa de topicuri in care sunt dezbatute probleme personale, triste sau superficiale, pun in discutie inca unul de interes general. Cine cunoaste secretul sa ne spuna. Sunt convins ca multi vor sa'l afle si sa'l aplice in viata lor.

nu exista
nu exista
yavrum
Postat pe 16 Martie 2009 07:25
ba exista yavrum.....este acea intelegere intre soti...acea comunicare....acel respect....acea obisnuinta cu cealalta persoana si acea acceptare a calitatilor si defectelor celuilalt..dar cred ca esti prea tanara si ai o relatie prea cruda(in sensul de putin timp) pentru a realiza ca nu sexul si schimbatul de fluide fac o casnicie beton/perfecta....bine, si asta...dar nu asta sudeaza sufleteste o familie...asta doar intregeste restul....
tutankhamon
Postat pe 16 Martie 2009 21:54
De la: tutankhamon, la data 2009-03-16 21:54:33ba exista yavrum.....este acea intelegere intre soti...acea comunicare....acel respect....acea obisnuinta cu cealalta persoana si acea acceptare a calitatilor si defectelor celuilalt..dar cred ca esti prea tanara si ai o relatie prea cruda(in sensul de putin timp) pentru a realiza ca nu sexul si schimbatul de fluide fac o casnicie beton/perfecta....bine, si asta...dar nu asta sudeaza sufleteste o familie...asta doar intregeste restul....


pai asta nu prea e un secret sau o reteta anume e un lucru absolut normal atunci cand iti doresti sa convietuiesti cu alcineva far cele mentionate de tine nu poti avea nici macar o relatie ptr ca sunt punctele esentiale,eu insa ma gandeam la un secret anume care nu poate exista ptr ca aeleasi procedeea nu le poti aplica la mai mult cupluri ,suntem diferiti ca natura noi oameni

yavrum
Postat pe 17 Martie 2009 07:26
-Nu te-ai casatorit pana acum?
-Nu.
-Cum asa?
-Dragul meu.Am cautat secretul fericirii la mai multe femei, si nu l-am gasit niciodata.
-Foarte rau ai facut.Trebuia sa te opresti doar la una, dar sa sapi mai adanc...
Ioana007
Postat pe 19 Martie 2009 08:08
De la: Ioana007, la data 2009-03-19 08:08:29-Nu te-ai casatorit pana acum?
-Nu.
-Cum asa?
-Dragul meu.Am cautat secretul fericirii la mai multe femei, si nu l-am gasit niciodata.
-Foarte rau ai facut.Trebuia sa te opresti doar la una, dar sa sapi mai adanc...
-Pai mi-a spus bunicul ca el a facut asa si acum ii pare rau... -De ce?
-Pai si-a pierdut viata sapind si n-a gasit nimic...zicea ca mai bine sapa cite un pic la toate cel putin avea alt gust...
valentino
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:39
" DRACUTA, EU NU AM MENTIONAT IN MINI-COMENTARIUL MEU ADRESAT CELOR CARE SUNT DERANJATI DE MODUL CUM SCRIU, CUVANTUL "PERSONALITATE", CI DOAR "PERSONALIZARE" ! ADICA STILUL MEU PROPRIU DE A MA "MANIFESTA" PE ACEST FORUM ! MAI CITESTE O DATA ! TOATE CELE BUNE, TUTUROR ! "

draguta, mai citeste tu! eu am spus clar "personalizare'. te-am citat corect. adica , stilul tau propriu e tipatul? nu se scrie cu majuscule . e o regula de bun simt. adica, pe intelesul lui matale, face parte din buna crestere si din respectul datorat userilor care citesc comentariul tau.

a sari de fund in sus si a pune la punct, nu e o bila alba pentru nimeni.
si_totusi
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:31
secretul unei casnicii perfecte este secretul a doi perfectionisti.
Maya45
Postat pe 11 Mai 2009 19:27
Doi veki prieteni s-au intinlit dupa multi ani...
-Mai Gigi dar tu nu ai imbatrinit deloc,cum asa???
-Eu am aflat secretul casniciei perfecte...
-Ha??? si care-i ca eu am tot cautat dar nu am gasit nicaieri...
-Cind am decis sa stam impreuna,eu cu sotia,am convenit ca atunci cind unul e suparat,pt a nu se incinge cearta,celalalt sa iasa afara...Astfel o mare parte din viata mi-am petrecut-o in aer liber si multa liniste...
valentino
Postat pe 14 Mai 2009 14:29
De la: Maya45, la data 2009-05-11 19:27:03secretul unei casnicii perfecte este secretul a doi perfectionisti.

god...tocmai alora posibil sa nu le iasa chestia asta...te-ai gandit la asta?sau esti prea ocupata cu sotul ideal?arunci niste ineptii ce tin de teoretic, or la partea practica schiopateaza destul de rau...mai lasa definitiile astea care nu spun nimic...e vorba de viata, you know?...
mia79x
Postat pe 22 Mai 2009 13:29
-Exista acest secret?
-As... Este o manipulare a partidelor de opozitie.
Ioana007
Postat pe 22 Mai 2009 20:39
hai ma sa fim seriosi daca ar exista s-ar sterge din onorariul avocatilor cuv divort si partaj ,lucru care ar putea dauna statului din cauza impozitelor deci este impolitic sa existe casnicie perfecta ,exceptie fac persoanele cu contributie mare la stat
yavrum
Postat pe 22 Mai 2009 20:48
Nu exista casnicie perfecta asa ca nu mai cautati secrete....nu sunt !
xxlanita
Postat pe 30 Mai 2009 17:49
Ba da, dar de aia nu-l stii tu pentru ca e secret.
Micass
Postat pe 30 Mai 2009 20:05
Micass
Aemulus
Postat pe 31 Mai 2009 06:03
E secret tocmai pentru ca nu exista.Daca ar merge bine ce motiv ar fi sa se ascunda?
Ioana007
Postat pe 31 Mai 2009 16:35
Asa. De ciuda.
Micass
Postat pe 31 Mai 2009 20:55
O informatie e SECRET cit timp o stie DOAR o persoana...asa ca nici sotii intre ei nu si-o pot spune,dar noua???
valentino
Postat pe 1 Iunie 2009 14:47
De la: Micass, la data 2009-02-09 21:15:43Nu exista casnicie perfecta. N-am auzit niciodata de nici un cuplu care sa se casatoreasca si sa mearga mana in mana si ochi in ochi toata viata pe o pajiste cu floricele. Cum zicea si totusi e nevoie de noroc, dar si rabdare, de compromisuri. Esential e sa fie masura in toate si sa fie la ambii, pentru ca daca doar eu am rabdare si fac compromisuri n-am facut nimic.

Ba eu as vrea sa fim asa tot restul vietii noastre sa ne iubim si sa mergem mana in mana si ochii in ochii si sa avem mult noroc sa ne iuibim si sa fim fericiti tot timpul........
gongonica
Postat pe 29 Iunie 2009 15:42
gongonica, numai filmele au happy-end. asta e de incurajare
pik_nik
Postat pe 29 Iunie 2009 15:46
BA tu cu cine vorbesti?
blanca
Postat pe 29 Iunie 2009 15:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu isi accepta familia 17 De la: garbo_1399 29 Mai 2012 18:16
Defapt nu e o intrebare ci o invataminte. 15 De la: garbo_396101 26 Februarie 2014 19:46
mia stricat viitorul si mama nui langa mine 45 De la: miscortel 16 Martie 2012 10:04
e greu sa ma hotarasc sa divortez 15 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:27
casnicie 6 De la: garbo_3591 25 Decembrie 2013 13:55
Setari Cookie-uri