Rog raspuns urgent!!!!

Pai eu am vorbit cu parintele care am fost la pelerinaj.Si l-am intrebat despre religii.Si parintele mi-a zis ca un om nu este vinovat in ce religie se naste,se poate naste in religia evanhelica,sau baptista,sau catolica.Nu CONTEAZA,IMPORTANT este ca religia respectiva sa respecte biblia.Pt ca asa cum sunt ortodoxi practicanti asa sunt si evanghelici sau catolici practicanti.L-am intrebat pe preot despre Iahovisti.Si preotul mi-a zis ca asta este o secta.Pt ca iahovistii vorbesc doar de Dumnezeu dar ei nu asculta de Dumnezeu,adica sa nu fure sa nu minta,sa nu curveasca.PT CA AM INTELES CA LA EI ESTE CA DACA TRAGI UN OM DE LA RELIGIA SA,IN RELIGIA IAHOVISTA CICA PACATELE LOR SUNT IERTATE.dAR ASTA ESTE O TAMPENIE.pT CA NU CONTEAZA RELIGIA CI CONTEAZA CREDINTA SI DACA FACI VOIA LUI Dumnezeu.Nu stiu cate pacate ii sunt iertate daca trage un om la religia lui.Si Iahovistul zice ca atunci cand se boteaza i se iarta pacatele,de asta sunt ei asa de ipocriti si falsi.Sunt niste reguli la iahovisti.Asa cum sunt regulile si pe la noi ortodoxii,ca zice preotul te iert si te dezleg de pacate.Eu cred ca pacatele doar Dumnezeu le poarte ierta.Omul cand aude ca ii sunt iertate pacatele,atunci iara face pacate,iara cere iertare. Sunt niste chestii aici.Care duc oamenii in eroare.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 00:29
De la: mario_boss_de_boss85, la data 2009-04-18 07:52:47traim vremurile sfirsitului lumii , a doua venire a Domnului Isus este foarte aproape , cititi Apocalipsa. Slavit sa fie Dumnnezeu 1

..de unde stiti voi asta??credeam ca Dumnezeu e in tot si toate..pentru cineva care are credinta in Dumnezeu..n/ar trebui sa fie prea usor sa se pronunte in privinta sfarsitului lumii..
garbo055472
Postat pe 18 Octombrie 2009 00:36
De la: garbo055472, la data 2009-10-18 00:36:20
De la: mario_boss_de_boss85, la data 2009-04-18 07:52:47traim vremurile sfirsitului lumii , a doua venire a Domnului Isus este foarte aproape , cititi Apocalipsa. Slavit sa fie Dumnnezeu 1

..de unde stiti voi asta??credeam ca Dumnezeu e in tot si toate..pentru cineva care are credinta in Dumnezeu..n/ar trebui sa fie prea usor sa se pronunte in privinta sfarsitului lumii..
Eu nu stiu despre asta,eu nu cred in nostradamus din cate stiu el se droga si avea viziuni cand era drogat,eu nu cred ca veneau de la Dumnezeu.
irina31
Postat pe 18 Octombrie 2009 01:46
In jur de 2,5 - 3 lei/pagina
nicoleta_tailor
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:26
Mai eu cunosc pe cineva care redacteaza tot felul de lucrari...da-mi mai multe detalii legat de ce te intereseaza pe crysa03@yahoo.com si poate te ajut cu ceva!! ;)
crysa03
Postat pe 20 Octombrie 2009 22:04
De la: copaci, la data 2009-09-15 16:39:43este adevarat vine sfarsitu lumii si apoi o lume noua adica paradisul dumnezeu sa ne ierte de pacate si sper sa nu murim odata cu sfarsitu lumii iehova sa fie preamarit si sa abe mila de noi si de copii


Alooo... domnisoara cu copacii..ia mergi tu cu ,,fratii" tai impreuna si promovati organizatia asta in alta parte...nu de alta dar unii chiar s-au saturat de prozelitismul asta agresiv din usa-n usa, vindeti cartile la fraieri si cu banii stransi contruiti resedinte luxuriante de tip spaniol..pentru..??!!:-) Daca tot vine sfarsitul lumii nu vad sensul:-) Ba da, m-am prins ...acolo gazduiti ,,figurile de varf" ale organizatiei care presupun ca vin si insotiti ca deh..
Si Armaghedon ..?? Pe cand apare cu ,,Judecata Divina" ???pe cand sfarsitul lumii???!! ( Cu chestia asta va fac aia tandari creierasele membrilor..huh..?
Stii ceva...?! Apuca-te de ceva constructiv si lasa Watchtower Bible and Tract Society (W.T.B. & T.S.)...si Martorii lui Iehova...is a BIG BIG SHIT!!!!!
reyya
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:25
Reyya..sunt perfect de acord cu tine!!!
tutankhamon
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:47
De la: tutankhamon, la data 2009-10-28 17:47:20Reyya..sunt perfect de acord cu tine!!!


Multumesc ca impartasesti opinia Tutankhamon...urasc prozelitismul agresiv dar nu numai..Martorii lui Iehova ca si organitazie este in sine big shit ..doar ca din pacate sunt atat de multi fara QI manipulati prin intermediul unor organizatii de tip pseudoreligios.
reyya
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:00
Reyya doamna, o sa ma rog pentru iertarea pacatelor tale
pik_nik
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:02
Reyya...... am inchis fara nici o remuscare usa in fata unor tanti care venisera sa ma converteasca cu zambetul pe buze si surasul in inima....fetisoare de bunicutze fericite si implinite..da da...de la cati bani au primit de la secta....
tutankhamon
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:06
De la: Reyya, la data 2009-10-28 17:25:33
De la: copaci, la data 2009-09-15 16:39:43este adevarat vine sfarsitu lumii si apoi o lume noua adica paradisul dumnezeu sa ne ierte de pacate si sper sa nu murim odata cu sfarsitu lumii iehova sa fie preamarit si sa abe mila de noi si de copii


Alooo... domnisoara cu copacii..ia mergi tu cu ,,fratii" tai impreuna si promovati organizatia asta in alta parte...nu de alta dar unii chiar s-au saturat de prozelitismul asta agresiv din usa-n usa, vindeti cartile la fraieri si cu banii stransi contruiti resedinte luxuriante de tip spaniol..pentru..??!!:-) Daca tot vine sfarsitul lumii nu vad sensul:-) Ba da, m-am prins ...acolo gazduiti ,,figurile de varf" ale organizatiei care presupun ca vin si insotiti ca deh..
Si Armaghedon ..?? Pe cand apare cu ,,Judecata Divina" ???pe cand sfarsitul lumii???!! ( Cu chestia asta va fac aia tandari creierasele membrilor..huh..?
Stii ceva...?! Apuca-te de ceva constructiv si lasa Watchtower Bible and Tract Society (W.T.B. & T.S.)...si Martorii lui Iehova...is a BIG BIG SHIT!!!!!
Reyya draga , sf lumii nu va veni niciodata numai ca functioneaza principiul compensatiei si cel al judecatii divine ,,biblia vb de ceruri noi si pamanturi noi , asta nu se traduce decat prin simplu fapt ca mereu vom fi pregatiti pentru ziua urmatoare curati si zambitori , la fel si cerul va fi mai senin or mai noros cat despre judecata de apoi , ea este la tot pasul , functioneaza cam asa ,,,,,la un anumit numar de ani , in principiu ani cu sit spune istoria, timpul se opreste in loc acolo sus undeva , in univers, ce se intampla? cineva pica , se judeca individual ( gen capete mari ) si se judeca in masa ( gen tsunami, 11 sept geminii, diverse cataclisme ,etc )
Yres
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:13
De la: Yres, la data 2009-10-28 18:13:06
De la: Reyya, la data 2009-10-28 17:25:33
De la: copaci, la data 2009-09-15 16:39:43este adevarat vine sfarsitu lumii si apoi o lume noua adica paradisul dumnezeu sa ne ierte de pacate si sper sa nu murim odata cu sfarsitu lumii iehova sa fie preamarit si sa abe mila de noi si de copii


Alooo... domnisoara cu copacii..ia mergi tu cu ,,fratii" tai impreuna si promovati organizatia asta in alta parte...nu de alta dar unii chiar s-au saturat de prozelitismul asta agresiv din usa-n usa, vindeti cartile la fraieri si cu banii stransi contruiti resedinte luxuriante de tip spaniol..pentru..??!!:-) Daca tot vine sfarsitul lumii nu vad sensul:-) Ba da, m-am prins ...acolo gazduiti ,,figurile de varf" ale organizatiei care presupun ca vin si insotiti ca deh..
Si Armaghedon ..?? Pe cand apare cu ,,Judecata Divina" ???pe cand sfarsitul lumii???!! ( Cu chestia asta va fac aia tandari creierasele membrilor..huh..?
Stii ceva...?! Apuca-te de ceva constructiv si lasa Watchtower Bible and Tract Society (W.T.B. & T.S.)...si Martorii lui Iehova...is a BIG BIG SHIT!!!!!
Reyya draga , sf lumii nu va veni niciodata numai ca functioneaza principiul compensatiei si cel al judecatii divine ,,biblia vb de ceruri noi si pamanturi noi , asta nu se traduce decat prin simplu fapt ca mereu vom fi pregatiti pentru ziua urmatoare curati si zambitori , la fel si cerul va fi mai senin or mai noros cat despre judecata de apoi , ea este la tot pasul , functioneaza cam asa ,,,,,la un anumit numar de ani , in principiu ani cu sit spune istoria, timpul se opreste in loc acolo sus undeva , in univers, ce se intampla? cineva pica , se judeca individual ( gen capete mari ) si se judeca in masa ( gen tsunami, 11 sept geminii, diverse cataclisme ,etc )
*ani cu sot*..............lamurita Reyya?
Yres
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:15
oupssssssssss ! am facut o gafa ,,,celui/celei cu copacii am vrut sa ma adresez.sorry
Yres
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:19
De la: Yres, la data 2009-10-28 18:19:00oupssssssssss ! am facut o gafa ,,,celui/celei cu copacii am vrut sa ma adresez.sorry


Yres, asta e chiar o veste minunata, faptul ca ai gresit persoana...in acest caz brusc mi-ai devenit simpatic :-)
reyya
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:02
De la: pik_nik, la data 2009-10-28 18:02:45Reyya doamna, o sa ma rog pentru iertarea pacatelor tale



Pik-nik dar sa nu te rogi timp indelungat..nu uita ca timpul inseamna bani...lasa rugaciunile ca astea nu folosesc nimanui
:-)
reyya
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:05
Pentru mine sfarsitul lumii va fi atunci cand am sa mor eu.
Tiffany
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:08
De la: tutankhamon, la data 2009-10-28 18:06:13Reyya...... am inchis fara nici o remuscare usa in fata unor tanti care venisera sa ma converteasca cu zambetul pe buze si surasul in inima....fetisoare de bunicutze fericite si implinite..da da...de la cati bani au primit de la secta....


Pey poate faceau si ele vreun sejur pe la ,,Casa Printilor" cu vreun Dom ,,Patriarh"..mai stii...sau le-o fi dat si lor niste bani de cumparat ,,pseudo biblii"..mai stii..:-)
reyya
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:10
buna
am absolvit doua facultati si un master..si mai am si lucrari de-ale prietenilor..daca imi spui in ce domeniu te intereseaza, poate ter pot ajuta.( si cu lacrari de diploma, dizertatie...)

yves_rocher_originals@yahoo.com
TEL : 0752864445

garbo055233
Postat pe 4 Noiembrie 2009 11:56
De la: mario_boss_de_boss85, la data 2009-04-18 07:52:47traim vremurile sfirsitului lumii , a doua venire a Domnului Isus este foarte aproape , cititi Apocalipsa. Slavit sa fie Dumnnezeu 1


Pey intreaba-l pe Armaghedon cand vine Si tu faci parte din vreo secta de aia unde va spala aia creierele pe acolo si va intoxica cu sfarsitul lumii? mey a innebunit lumea, mai sunt multi de astia pe Garbo...?
reyya
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:47
daca tot spuneti ca ati citit biblia, asa scrie acolo?in apocalipsa?anul 2012??ca prezice nostradamus?si ca s-au facut 1000 de filme pe tema asta? eu imi aduc aminte ca spune sa nu credem in acesti prezicatori si in nimeni altcineva decat in EL...asa ca cu Dumnezeu inainte!si multa bafta celor care ink realizeaza filme si documentare pe tema apocalipsa:))))pfff....si parca subiectul era altul nu sf lumii....
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:59
De la: mario_boss_de_boss85, la data 2009-04-18 07:52:47traim vremurile sfirsitului lumii , a doua venire a Domnului Isus este foarte aproape , cititi Apocalipsa. Slavit sa fie Dumnnezeu 1


Daca citim apocalipsa ne salvam ?
Summer_
Postat pe 5 Decembrie 2009 23:35
PUNE TI MINTEA LA CONRIBUTIE NU NU MA MURA N GURA!!!!
AdelinaIK
Postat pe 3 Ianuarie 2010 06:19
bun sfat!
mai sunt mure?
pik_nik
Postat pe 3 Ianuarie 2010 08:05
da conributia aia ...ii la kil sau la metru???
tutankhamon
Postat pe 3 Ianuarie 2010 23:54
Maaaai, ce-mi place, e ca zicerile astea despre, dumnezei in ordine numerica, apocalipse si iehovi is pe topicul "Rog raspuns urgent".....
Ando
Postat pe 4 Ianuarie 2010 16:34
pe google gasestiu un site kre iti poate fi d ajutor numit licente-referate.com
garbo043270
Postat pe 16 Ianuarie 2010 18:46
dumnezeu e in noi toti,daca cumva noi l"am uitat ceea ce nu cred,el nu n"ea uitat... in zilele noastre e lupta pt supravetuire mai puternica,goana dupa bani,numai ca la un necaz mare toti alearga la Domnul sa ceara ajutor...deci e mereu in fiecare din noi...
angel_valentina75
Postat pe 29 Ianuarie 2010 12:31
Oameni buni a-ți gresit topicul nu credeți?
alex2007
Postat pe 31 Ianuarie 2010 22:41
garbo028005
Postat pe 8 Februarie 2010 08:06
Buna fetele!!! Pt.cele interesate,aplic unghii false(tipsuri),fac constructie pe unghii si protectie cu gel.Folosesc aparatura si materiale super profesionale (Diamond Nails).Avantajul?Toate serviciile mele vi le pun la dispozitie direct la domiciliu! Pt.detalii ma puteti contacta la tel:0729.71.71.76 sau la id mess: nail_art_bucuresti
annitza
Postat pe 19 Februarie 2010 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 3 De la: si_totusi 14 Februarie 2009 13:59
CADOUL PERFECT PENTRU SARBATORI 2 De la: Violeta_Opait_Podaru_1 10 Decembrie 2011 12:15
credeti ca se vor indrepta barbatii? 61 De la: garbo396 21 Decembrie 2011 18:26
glume 5 De la: Sal_a_toi 9 Septembrie 2011 13:16
Rochii de botez: cum le alegem si cum le purtam? 2 De la: garbo_461891 27 Martie 2017 14:41
Setari Cookie-uri