"Prietenele" mele incearca sa ma desparta de sotul meu..care este atitudinea potrivita fata de ele?

Hoato, il vrei din America, ca sa nu priceapa o boaba romaneste.Dar sa stii ca prietenele se pot adapta.Exista si asa o tendinta de a umbla desbracate, asa ca atunci cand sunt la racoare intr-o camera, lucrurile merg mai usor.
Ioana007
Postat pe 8 Iulie 2009 16:59
va doresc casa de piatra si nu mai tine seama de parerile lor rautacioase
atata timp cat el te respecta nu trebuie sa te intereseze ce zic altii,niciodata nu o sa poti sa-i multumesti pe toti .
malyka
Postat pe 9 Iulie 2009 13:46
Cuplul esti tu si el.Nu prietenele tale convietuiesc cu el.Decizia iti/va apartine numai tie/voua.Parerea mea.
Elly1
Postat pe 9 Iulie 2009 13:54
Cassey
Postat pe 9 Iulie 2009 14:20
Parerea mea e ca prietenele tale sunt geloase pe relatia ta deosebita cu acest barbat,care e mare decat tine. Dupa mine as zice sa le trimiti undeva "la mama" si sa te preocupi de viata si fericirea ta ,caci in primul rand e vorba depre tine si nu despre ele, iar ele sa continue sa mai caute in alta parte. Prietene si prieteni se gasesc oriunde, mai putin cei adevarati, deci eu zic sa alegi iubirea cum s-ar zice si sa le lasi pe ele.
CBA
Postat pe 11 Iulie 2009 15:13
Nu poti sa spui ca prietenele tale iti vor raul,incearca sa le explici,sa schimbi subiectul si sa le spui clar ca e sotul tau acum,nu mai sunteti copii si te jigneste gandirea lor.Cred ca uneori prietenele sunt la fel ca parintii,devin exagerate atunci cand cred ca ele au dreptate si uita ca rolul lor este sa te sustina,alteori poti descoperi ca in loc de prietene ai persoane fatarnice care nu iti vor deloc binele.......mult succes in viitor si casa de piatra........ascultati inima si ia deciziile intotdeauna cu capul
garbo027555
Postat pe 20 Iulie 2009 06:50
Daca prietenele il cunosc de mai mult timp decat tine ... Poate ar fi bine sa le asculti parerea... Poate ar trebui sa ceri si parerea lui cu privire la prietene....
Tragi linie si vezi daca mai poti conta pe ele,.. pe el...
Doar tu poti sa decizi.
anca_53
Postat pe 20 Iulie 2009 16:43
ar trebui sa le faci sa inteleaga cat de bine te intelegi tu cu sotul tau si cat de mult va iubiti.iar daca nici asa nu pricep inseamna ca nu-ti sunt cu adevarat prietene si ar trebui sa renunti la ele.o prietena adevarata isi doreste ca tu sa fi fericita chiar daca i se pare gresita alegerea ta.sa fi fericita.
sandy_bell
Postat pe 20 Iulie 2009 16:52
De la: malak123, la data 2009-01-21 15:43:51Abia m-am inregistrat pe acest forum..sunt romanca dar locuiesc in Anglia.Acum doi ani de zile am inceput o relatie cu un barbat mai mare cu 27 de ani decat mine,iar acum cateva luni ne-am si casatorit.Eu sunt foarte fericita dar am in jurul meu prietene care imi spun ca nu sunt"normala"..ca nu este bine ca am intrat intr-o relatie cu un barbat mai in varsta.Ce atitudine ar trebui sa am fata de ele?Cu toate ca relatia mea poate parea oarecum"ciudata"..de doi ani de cand suntem impreuna..lucrurile au mers din ce in ce mai bine intre mine si el.Intre noi exista pasiune,iubire,respect..el ma trateaza ca pe o printesa.Copiii lui dintr-o casatorie anterioara ma iubesc..intodeauna sunt bineveniti in casa noastra iar comportamentul lui fata de mine este ireprosabil.

Am discutat despre diferenta de varsta foarte deschis cu sotul meu..si stiu ca sunt pregatita sa ii fiu alaturi in orice situatie..poate in felul asta o sa il rasplatesc pentru toata grija si iubirea pe care mi-a dat-o

Familia mea l-a acceptat..nu am avut parte de probleme cu ei pt ca am facut situatia clara inca de la inceput"il iubesc,o sa fie sotul meu indiferent de ce credeti" .Il tin pe strada de mana si sunt foarte mandra cu el..orice zice lumea..daca ar fi sa dau timpul inapoi si sa aleg inca o data tot pe el l-as alege.Si totusi..cum trebuie sa reactionez fata de cei care desi nu stiu foarte bine care imi este situatia cu el acasa..incearca sa imi arate ca relatia mea nu e buna si ca ar trebui sa renunt...

draga mea pt tine saconteze familiaca prietenul in ziua de azi este.......sacul de malai si buzunaru, pretenia cu alte muieri care sunt egoiste da-le papuci verde , daca iti creste o buba neagra in c.r nu vine ele sa se uite in c.r la tine, ci tot barbatul tau se uita ca doar ai spus ca te iubeste, mult noroc si dale cu srey de mers la asa zisele prietene ale tale
yanyacharberet
Postat pe 20 Iulie 2009 18:02
Nu cred in dragostea dintre doua persoane cu diferente asa de mari de varsta. Dar tu stii mai bine ce simti si, mai ales, cum te simti cand esti impreuna cu el.
Prietenele tale poate gandesc ca mine si vor sa nu ai de suferit mai tarziu.
Daca iubirea ta e sincera, incearca sa le faci sa inteleaga.
Este foarte greu sa-ti faci prietene adevarate in ziua de azi.
daria_
Postat pe 30 Iulie 2009 11:43
Ba poti sa crezi.Uite cunosc un caz, cand o tanara s-a casatorit cu un barbat mai in etate.Dupa ce sotul a dat ortul popii, ea a continuat sa il viziteze la cimitir si sa ii cante serenade de dragoste.Vara asta a plantat flori si a folosit vopsea neagra pentru a scrie anul nasterii si al decesului, ca sa nu uite defunctul si sa-i treaca prin minte sa se intoarca intr-o buna zi acasa.Aceasta cu cat in consiliul local s-a hotarat sa-l puna pe listele de alegatori ca reprezentand unul dintre partidele existente.Ce-au zis oamenii:Nea Caisa a fost un bun gospodar la viata lui.Poate sa stea el incremenit la prefectura, judet sau in parlament, dar cat ne miscam noi, il impingem si pe el.In cel mai rau caz nu-l lasam sa vorbeasca, ca sa nu-i cada placa.
Ioana007
Postat pe 30 Iulie 2009 17:27
foarte taaaaree subiectul. pai daca-ti place cum se comporta sotul tau,de ce ai nevoie de prietene???alea sunt prietene??...vezi sa nu faci confuzie in termeni.
in alta parte scria cineva mai tinar...ca prietenele sunt cele care "i-au tras-o" mai mereu...adica s-au dat la prietenii ei de-a lungul timpului, si nu intelegea de ce fac femeile asta.
si mai am o nelamurita...cum de ai gasit un britanic normal, care sa te aprecieze...e mare lucru....da-le dracu de prietene
karmenrosa
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:56
da-le flit, astea nu sunt prietene,le roade pizma!!sunt invidioase pe linistea si fericirea ta!
yyoana_62
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:33
Eu zic sa faci ceea ce simti si ceea ce te face fericita. Asta conteaza, sa ti fie bine. Uneori in viata, nu luam mereu deciziile corecte, dar atata timp cat ne este bine si suntem fericiti, ce mai conteaza cat de buna a fost decizia luata. In viata ramai doar cu amintirile, asa ca incearca sa iei tot ceea ce este mai bun si mai frumos din ea. Si lasa lumea din jur sa vb, ca nu traiesti cu ea, traiesti cu pers de langa tine. Degeaba i ti spune cineva ca gresesti, daca nu tu simti lucrul asta. daca tu nu ti dai seama singura de asta. Succes!
mika_mika
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:57
daca va e bine impreuna,nu asculta ce spun ceilalti.probabil"prietenele tale" nu-ti sunt prietene.si sotul meu e cu 20 de ani mai mare ca mine,dar nu ma intereseaza ce zic ceilalti atata timp cat ne e bine impreuna.
mitza81
Postat pe 12 Noiembrie 2009 13:42
Daca voi va iubiti nu vad de ce trebuie sa ti cont de ce spun altii.Te-ai gandit ca cei ce sunt in preajma,din invidie incearca sa strecoare in sufletul tau indoiala?Ascultati inima si vei fi fericita.
tarancuta
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:22
malak123.....ce-ai mai rezolvat drgutza cu prietenele alea??? le-ai luat gatul????
tutankhamon
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:27
ultima vizita a avut-o acu' 295 de zile
Anouk
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:29
si urmatoarea o va avea dupa inca 295......
walkiria
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:31
De la: tutankhamon, la data 2009-11-14 11:27:54malak123.....ce-ai mai rezolvat drgutza cu prietenele alea??? le-ai luat gatul????


cred ca i-au luat prietenele piuitul!!!
walkiria
Postat pe 14 Noiembrie 2009 11:32
In situatia asta, vorba unui prieten de-al meu: Ciment!
Ioana007
Postat pe 15 Noiembrie 2009 08:18
felicitari, stii ce vrei de la viata, insa m-ar interesa care este varsta ta? ai avut si alte relatii? stii ce-ti doresti de fapt? diferenta de varsta acum nu conteaza, e adevarat, insa bun aintelegere, respectul este ceea ce ne dorim .... si cei mai in varsta cunosc aceste lucruri, au o experienta de o viata si o folosesc. Nu da crezare prietenelor, poate este vorba de putina invidie? fii fericita si traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima, nu stii ce va urma, bucurate de atentia acordata, umarul de laturi pe care poti sa=ti pleci capul si sa atunci cand este obosita, el vegheaza asupra ta. e cel mai frumos lucru, varsta nu conteaza, iubiti mult si respectati=va
liz_taylor
Postat pe 2 Decembrie 2009 17:28
..conteaza varsta intr/o relatie...e o prostie sa spunem ca nu..dar chiar asha tu stii ce e cel mai bine pentru tine...ca doar nu traiesti cu prietenii in casa.
garbo055472
Postat pe 13 Decembrie 2009 07:33
Si eu stau in Anglia si te inteleg perfect! Daca prietenele tale sunt englezoaice, probabil ai remarcat ca sunt printre cele mai rele femei cu putinta si nu foarte inteligente!!.. Una peste alta, daca tu esti bine si esti cu adevarat fericita si integrata, contiuna cu ce ai ales atit cit ai sa simti ca poti si merita! Good luck, sis!
Iarda
Postat pe 28 Februarie 2010 15:14
Buna,gandestete ca prietenele tale pot fi invidioase pe relatia ta,ca iti merge bine,ca esti fericita,cred c a isi doresc si ele asa ceva dar nu indraznesc sa faca pasul sau poate nu au avut norocul tau,nicio data sa nu pui pret pe ce spun prietenii atata timp cat tie iti este bine.Sa fi fericita.
eucineva2000
Postat pe 7 Martie 2010 00:07
Stimata dna in asemenea cazuri o solutie ar fi sa le ignori si incet sa le trintesti usa in nas dar cu multa diplomatie pt ca in general englezi indifrerent de sex sunt un popor rece nu ca noi romanii primitori sau daca prietenele tale nu sunt casatorite sau nu au o relatie sigura de casatorie excludele brusc de la obraz fara menajamente dur clar punindu le in vedre ca nu mai cauta in anturajul vostru altfel continuind iti distrugi casnicia nu stiu care este diferena de virsta intre tine si sotul tau dar il vei pierde si nu uita nu esti in tara esti departe de toti din tara in cazul ca mai ai pe cineva aici dar am o intrebare firea sca copii tu ai si unde sunt acum sa auzim de bine in continuare FLORIN

garbo033817
Postat pe 7 Martie 2010 04:04
Totul se rezuma la cum te intelegi TU cu sotul tau. Daca esti cu unul de varsta ta sau mai tanar si te-ar bate (de exemplu), prietenele ar fi fericite sa te consoleze...fi sigura. Nu te uita la ce spun altii despre relatia ta, poate sa fie o casnicie frumoasa, o poveste de iubire. Mai este un aspect, fiecare in viata trebuie sa ne gasim jumatatea, uneori trecem pe langa ea si nu ne legam destinele si suntem toata viata neimpliniti sau nu foarte fericiti, iar alteori ne intalnim jumatatea predestinata si e totul OK. Dar acest lucru nu tine de varsta...uneori cuplurile formate par ciudate pentru mentalitatiile impamantenite...Si mai este un aspect, este foarte periculos sa traiesti tot cu frica si ideile induse de prietene ca nu e bine ce ai facut, si astfel poti starni niste energii negative in casnicia ta si chiar daca trebuia sa ai o casnicie fericita, iti aduci singura nefericirea prin gandurile negative si indoielile tale. Fi fericita cu pasul care l-ai facut, nu te uita inapoi ca te infraneaza sa mergi inainte. Incearca sa ignori "sfaturile prietenesti" si lasa destinul sa-ti arate daca ai facut bine sau nu, nu iti strica tu destinul prin devierea de la cale.
ADONIS
Postat pe 7 Martie 2010 08:38
Prietenele tale trebuie sa inteleaga ca voi 2 sunteti o familie!!!Tu nu trebuie sa renunti la sotul tau,la cel care te iubeste, ci la ele.Cred ca varsta nu conteaza intr-o relatie atata timp cat te simti respectata,ocrotita si iubita.Sotul tau fiind mai in varsta a cunoscut mult mai bine decat tine viata iar daca te-a ales si te iubeste inseamna ca meriti lucrul asta si cu siguranta si el merita ca tu sa-l iubesti.Iti dau un sfat venit din suflet: Fi fericita bucura-te de faptul ca esti iubita,bucura-te de faptul ca in lumea asta de barbati nemernici tu ai intalnit barbatul care sa te pretuiasca si sa te iubeasca cu adevarat! Cele mai multe in noi nu au norocul de-a trai alaturi de un barbat care sa le faca fericite.Cat despre prietenele tale...probabil sunt niste frustrate nefericite care te invidiaza,iar eu in locul tau le-as lasa in lumea lor,as renunta la prietenia lor si m-as bucura de fiecare clipa traita alaturi de omul care ma iubeste,respectiv sotul meu.
Iti doresc sa fiti sanatosi si fericiti impreuna cat mai mult timp!
Luana
garbo102484
Postat pe 7 Martie 2010 09:47
Tii neaparat sa ai ''prietene'' care nu au altceva de facut decat sa-ti dea sfaturi pentru despartire, cand tu esti atat de fericita? Poate te invidiaza! Spune-ti punctul de vedere si cui nu-i convine sa-si gaseasca alti prieteni carora sa le dea sfaturi.
Viata este scurta si nu intotdeauna gasesti barbatul care simti ca ti se potriveste.Profita de clipele frumoase pe care ti le ofera si iubeste-l cu toata inima!
Va doresc multa fericire!
garbo101859
Postat pe 7 Martie 2010 17:20
...stii,nu stiu cati din noi stim sa facem diferenta dintre prieteni si cunostinte.Cel mai bine e sa-ti fi propriul tau prieten ,sa asculti parerea celor din jur ,sa analizezi, sa-ti stabilesti prioritatile ,si sa tragi singur concluzile ...
garbo032800
Postat pe 7 Martie 2010 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cumnati si socrii 18 De la: garbo_13899 14 Iunie 2013 16:16
Mama tanara si singura,sau avort? 219 De la: Medeea12 29 Martie 2012 19:02
O decizie dificila 98 De la: maria_32 29 Aprilie 2015 20:17
cum ramai in relatii bune cu fosta nora? 16 De la: garbo_1794 30 Mai 2012 09:40
e greu sa ma hotarasc sa divortez 15 De la: casperphantom 28 Noiembrie 2010 14:27
Setari Cookie-uri