ce credeti ca putem face noi romanii sa iesim cu bine din criza

Pe tabla de sah daca lasi regele la intamplare si regina de izbeliste...orice nebun sau pion ...poate da sah la rege...orice cal ratacit sau pion paote rapi regina...
Asa si cu criza
Suntem mici furnici sa rezolvam...
Doar cei din varful piramidei o pot face...
anca_53
Postat pe 3 Septembrie 2009 17:51
Pionul ca pionul.Dar calul? Vrei sa o acuze majestatea sa de zoofilie?
Acum daca stii ceva, spune-ne si noua cine e calul si cine este regina?Iti trecem numele sub acoperire, sau in cel mai rau caz te bagam sub plapuma.
Ioana007
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:11
...pai calu e Margelatu sau vitavercea - nush prea bine ca am lipsat de la lectia asta....
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:11
De la: Ioana007, la data 2009-09-04 20:11:59Pionul ca pionul.Dar calul? Vrei sa o acuze majestatea sa de zoofilie?
Acum daca stii ceva, spune-ne si noua cine e calul si cine este regina?Iti trecem numele sub acoperire, sau in cel mai rau caz te bagam sub plapuma.





Cand calul si pionul scapa de sub control nu doar ca ia regina dar poate da sah si la rege,...daca nu chiar ...mat...
anca_53
Postat pe 25 Septembrie 2009 15:43
Cam nimic nu putem face. Pentru ca nu exista vointa. Machiajtatuaj.ro 0765558073
machiajtatuaj
Postat pe 28 Septembrie 2009 02:13
De la: machiajtatuaj, la data 2009-09-28 02:13:46Cam nimic nu putem face. Pentru ca nu exista vointa. Machiajtatuaj.ro 0765558073





Noi mici furnicute... Piramida statelor hotaraste viitorul lumii. Rezolvarea este politica,..nu este problema noastra, obligatia noastra este urmam idicatiile venite din UE, din NATO...
anca_53
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:49
nea machiajtatuaj,

numele matale ma duce cu gandul la titlul melodiei asteia:

http://www.youtube.com/watch?v=eobwfqwBkeo&feature=player_embedded

tot pe acolo bate ...
ready_vivus
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:52
Daca nu se face o lege care sa prevada o pedeapsa aspra pentru toti cei care duc tara de rapa , cosmarul nu se va termina niciodata ... Ceausescu a fost pedepsit de ei asa ca si ei la randul lor sa fie pedepsiti cumva astfel o sa vorbim la nesfarsit fara nici o noima si nici o sansa de a iesi din vreo criza vreodata.
Luska
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:08
Hai lasa-ma.. nu vrei sa propui o lege de muraturi?
anakin
Postat pe 1 Octombrie 2009 22:10
De la: anakin, la data 2009-10-01 22:10:20Hai lasa-ma.. nu vrei sa propui o lege de muraturi?





Ma refeream la UE,..la NATO,...nu ma refeream la mine.
Cine crede ca schimba astazi linia politica in lume este doar un utopic..
Remember 1989!!!
anca_53
Postat pe 3 Octombrie 2009 13:02
Cei de la Agressione, au ingropat criza in cadrul targului Print & Sign...le-au facut pomenire...s-a impartit coliva... acum a ramas sa o uitam...
b_roxanna
Postat pe 3 Octombrie 2009 19:32
De la: Luska, la data 2009-10-01 22:08:17Daca nu se face o lege care sa prevada o pedeapsa aspra pentru toti cei care duc tara de rapa , cosmarul nu se va termina niciodata ... Ceausescu a fost pedepsit de ei asa ca si ei la randul lor sa fie pedepsiti cumva astfel o sa vorbim la nesfarsit fara nici o noima si nici o sansa de a iesi din vreo criza vreodata.




CINE FACE LEGILE????
NASTASE, MITREA ,ORBAN,...si multi altii.
BIVOLARU????cat a statla inchisoare???
anca_53
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:48
De la: , la data 2009-01-14 15:04:22ce putem face noi , simplii cetateni ,sa iesim cu bine din acesta criza? sa facem munca volumtara 1 ora pe saptamana acolo unde este nevoie?
nu putem face nimic,,inca nu este criza,,,,,,,la anul , da ! atunci sa-ti pui intrebarea.
Sery
Postat pe 21 Octombrie 2009 22:56
De la: anca_53, la data 2009-10-06 13:48:28
De la: Luska, la data 2009-10-01 22:08:17Daca nu se face o lege care sa prevada o pedeapsa aspra pentru toti cei care duc tara de rapa , cosmarul nu se va termina niciodata ... Ceausescu a fost pedepsit de ei asa ca si ei la randul lor sa fie pedepsiti cumva astfel o sa vorbim la nesfarsit fara nici o noima si nici o sansa de a iesi din vreo criza vreodata.




CINE FACE LEGILE????
NASTASE, MITREA ,ORBAN,...si multi altii.
BIVOLARU????cat a statla inchisoare???


Ca bine zici1
eu sant impresionata de tot ce s-a scris in acest topic. O doamna vrea parfum romanesc decent? Aici se cuvine spus: Tara arde si baba se piaptana! Pai de parfum iti arde femeie, iti mai vine sa te gandesti sau sa te mai dai cu parfum? Mai bine gandestete cum va fi viitorul nostru dupa toate imprumuturile astea "salvatoare" . 20 de ani tara nostra a fost jefuita, SABOTATA DE CONDUCATORII NOSTRI ca sa se poata vinde pe bucati ca sa se imbogateasca ei si sa i-a spagi colosale pentru favorizarea acestor vanzari. Santeti constienti de criza? Care criza? Noi santem in criza de 20 de ani. Unde era Romania la Revolutia LOVITURA DE STAT? Singurul stat din lume FARA DATORII EXTERNE! Intelegeti? ERAM CINEVA. Acum santem tiganii Europei. Iliescu si ai lui au condus tara asta si au SABOTAT-O. Ne-au obligat sa emigram , sa ne lasam acasa rudele, parintii, COPII! Va dati seama??????????? Ne-au adus in sapa de lemn! As vrea sa-l vad eu pe Geoana emigrant , sa stea cu chirie de 500 Euro pe luna dintr-un salariu de 1000. Eu sant revoltata cu cata nerusinare il propun ei pe primarul nostru Iohanis ca premier. Este o recunoastere a incapacitatii lor de a conduce tara si de a se spala pe maini de responsbilitati. Se gandesc ca daca il pun pe Iohanis , oalele se vor sparge in capul lui daca nu dau rezultate masurile luate de el. Pai cum sa mearga ? ca doar Iohanis nu e Copperfield. Nu [poate sa scoata din palarie solutia pentru o Romanie buna. Sant dezlantuita, furioasa , indignata si speriata de cum v-a arata Romania si ce viitor vor avea copii nostri. Merita GAZATI PSD-ul si PNL_ul ca ne-au adus in halul asta. Si acum ataca PDL_ul cu toata artileria ca sant speriati ca nu mai prind CIOLANUL. De ce nu sat de acord cu taierea pensiilor si a indemnizatiilor parlamentarilor? De ce fac sa para atat de rea ideea cu salariile si cu pensiile?? Normal, unul sa aibe sute de milione si altul sa aiba 6 000 000 pe luna. Ala cu 6 000 000 lucreaza in fabrica si e usor iar parlamentarul sau bugetarul sta in fotoliu si e greu. Nu stiu daca cineva citeste ce am scris dar eu mi-am spus parerea si tare as vrea sa am posibilitatea sa mi-o spun si public. Apropo de intrebarea topicului? Ce am putea sa facem: SA FIM PATRIOTI , asta este parerea mea. Magistratii ar fi trebuit sa fie primii care sa o faca . De buna voie sa fi renuntat la privilegii macar pana trece criza. Sindicatele sa inteleaga si sa accepte situatia. La ce folosesc salarii mai mari? Credeti ca liderilor sindicali le PASA DE MUNCITORI???? No way! Ar trebui sa fim macar pe jumatate ca netii care dupa al-doi-lea razboi au muncit numai pt mancare pana s-a pus tara pe picioare. O sa spuneti ca noi nu santem dupa razboi, eu v-a spun ca santem mai rau ca dupa razboi. Economia e la pamant, ba nu, e sub pamant, agricultura la fel, mai bine mancam rosiile de plastic ale turcilor decat ale noastre. off , imi vine sa urlu dar nu m-a aude nimeni. Dar promit ca o sa ma auda cineva pana la urma. Eu nu pot trai asa. Avem datorie fata de mortii de la asa zisa revolutie cat si fata de copii nostri. Trebuie sa mergem la vot si sa nu ne mai sabotam singuri sau mai bine zis sa nu-i mai lasam sa ne saboteze. Eu cred cu convingere ca ( si este parerea mea libera si democrata) ca numai Basescu si PDL_ul ne poate duce pe un drum bun. Nu ma acuzati ca sant PDL-ista ca nu sant dar trebuie sa le dam o sansa sa ne arate ce pot. Asa cum i-am lasat pe cei de la PSD si PNL sa ne arate cum ne distrug. Cred ca ar fi corect, ce ziceti?
Sa speram ca v-a fi mai bine!
intrigante
Postat pe 26 Octombrie 2009 10:18
nu toata lumea are bani sa-i intoarca cu lopata ,normal ca-ti trebuie un frigider ,aragaz sau o masina de spalat !!!!!!!!!!!!!
danutzakiri
Postat pe 4 Februarie 2010 20:43
draga Garbo am inteles ca te-a lovit concedierea colectiva si pe mine m-a lovit te-as intreba ai primit salarii compensatorii si un venit in completare reprezentand 1/2 din media salariilor pe ultimele 3 luni pe 2 ani in afara de somaj conform OG 116/2006 TE ROG FRUMOS raspunde-mi si mie ca sunt interesata
garbo072285
Postat pe 4 Februarie 2010 21:17
criza mondiala a fost provocata,de mai marii politicieni mondiali,in spatele carora se afla grupuri de interese.politicienii romani ne-au vandut la mezat si au devalizat tara,cu acordul nostru.nu ne-a pasat,am lasat presa sa latre,dar nu ne-am implicat.mai bine ma numesc grecoaica decat romanca.v-ati complacut ,acum suportati.uitati-va la greci si macar acum schimbati-va soarta,sa procedam ca ei.altfel tara va intra in doliu.vom muri pe capete,din cauza saraciei.nu mai credeti minciunile politicienilor.va veni cat de curand psihoza sinuciderilor,din motive sociale.daca stati indolenti,va meritati saracia si soarta.
alexxandra
Postat pe 7 Mai 2010 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Limba romana- clasa a III-a 1 De la: secret_x 23 Noiembrie 2011 21:27
Voturi concurs Garbo Castiga o excursie pentru-intreaga familie la Disneyland-Paris Castiga o excursie pentru-intreaga familie la Disneyland-Paris 3 De la: albinuta_eu 10 Octombrie 2011 07:56
am nevoie de ajutor!!!!! 8 De la: LILO 27 Mai 2010 15:19
Linkedin 45 De la: lady67 17 August 2009 11:34
Militez pentru reducerea numarului de parlamentari si taierea sporurilor lor salariale ca solutie de iesire din criza... 124 De la: snowflake 7 Ianuarie 2010 22:23
Setari Cookie-uri