mety

Buna..nu pot decât sa va spun ca trăiesc o situatie asemănătoare cu cele povestite de voi...eu gemeni si el scorpion, greu la început!!! Suntem colegi de facultate si de grupa...mi se părea un băiat interesant dar nu i acordam atentie....pana cand am început sa vorbim pe fb. L am proiect pt ca pur si simplu era online si m am gândit ca ma poate ajuta dar nu mi am imaginat ca o sa mă îndrăgostesc ca nebuna de el. Pe fb ne intelegeam grozav! Nu aveam de ce sa mă plâng, însă la facultate era detasat,se ferea sa mă privească, cu toate ca o făcea, dar pe furis....m a chemat la el si a doua zi deja eram in pat :))) e înnebunit dupa mn si eu dupa el....de fiecare data cand am avut discutii ne am căutat unul pe altul, ne am gândit si visat de multe ori! Am încredere in el si stiu ca nu ma minte..dar cel mai important e ca de cand îl cunosc nu vreau sa fiu independent, nici nu m am plictisit de el...nu vreau sa încerc nimic nou...nu sunt de acord cu ce spun astrele pt ca ma cunosc ft bn si as face orice ...eu nu sper decât sa merite toate sentimente imvestite pt el...o sa l iubesc mereu dar nu vreau sa l pierd vreodată si voi face tot posibilul sa mi schimb obiceiurile! Eu totusi zic ca e un om minunat si o sa mă pot baza pe el întotdeauna!!!!
inuyas
Postat pe 25 Mai 2016 16:40
"dar cel mai important e ca de cand îl cunosc nu vreau sa fiu independent, nici nu m am plictisit de el.."

Sunteti doi baieti in relatia asta ?

Rotty
Postat pe 26 Mai 2016 05:51


Nu cred, principalul e ca nu se plictisesc unul cu altul... acolo in pat sau orinde apuca sa fie impreuna ! Poate de emotie a uitat o litera, pe care inainte a pus-o unde trebuie: "L am proiect pt ca pur si simplu era online si m am gândit ca ma poate ajuta dar nu mi am imaginat ca o sa mă îndrăgostesc ca NEBUNA de el" ! Chestia asta cu "L-am proiect...", poate da exemplu si la altii/altele, se pare ca merge.... Din cate stiu eu, pe facebook sunt online milioane de oameni, dar numai pe el "l-a proiect" !
barboneli
Postat pe 26 Mai 2016 08:24
Faza e ca autocorectorul lucrează singur...era "independenta" si nu l .am proiectat ci l am întrebat :)))))
inuyas
Postat pe 28 Mai 2016 19:16


Ei... asa mai merge... Iar cu: " mă pot baza pe el întotdeauna !!!!"... Doamne ajuta ! Intodeauna e foarte mult timp care de obisei se termina undeva pe la 80 de ani in cazul fericit sau pe la 38.7 ani, in cazul rau... !
barboneli
Postat pe 28 Mai 2016 19:24
Sper doar ca o sa pot mentine pasiunea asta intre noi doi...doar ca am unele mici probleme cu el....si ca sa fiu explicita mi a spus ca nu ma poate iubi niciodata din cauza faptului ca nu avem gusturi comune si ca e distanta dintre noi,pt ca eu nu sunt din oras ca si loc si sincer mi se par niste tâmpenii atata timp cat ne gândim zilnic unul la celalalt ......chiar daca suntem de 5 luni împreună nu am iesit niciodata pt ca el nu vrea,mă gândeam ca ii e rusine cu mn însă nu e asta ci e adevărat intradevar ca scorpionii sunt foarte atasati de camera lor.....nu ma iubeste însă mă place si e atras de mn, mi a spus fara sa se fereasca .....ma cheamă la el mereu,nu ii sunt indiferenta,însă prefera sa se ascunda desi din ultima vreme îmi spune cam ce simte: De când mă cunoaste nu a mai simtit nevoia si nici nu vrea sa mai vorbească sau sa se mai bage in seama cu alta fata....am acceptat sa i fac toate fanteziile si nu i am spus niciodata ca nu vreau sa mă duc la el atunci cand m a chemat...dar am o retinere ca tot ce fac parca e in zadar si totusi mă simt atât de legata sufleteste de el!!! Nu vrea sa se culce cu mn,cică din motive rationale ,îmi vrea binele stiind ca e băiatul care as vrea sa i dăruiesc totul,inclusiv virginitatea mea. A zis ca nu vrea sa fie legat de mn prin orice....ii pasa de ce cred si ce simt, îmi trimite mereu poze cu activitatile lui zilnice...dar totusi nu stiu cum se poate abtine sa nu ma faca a lui având in vedere ca e mort dupa formele mele...dati mi un sfat! Nu vreau sa mă duc la altul doar pt plăcerea mea proprie..oare daca o sa am răbdare o sa mi cedeze in pat????
inuyas
Postat pe 28 Mai 2016 21:33
Scumpa mea, virginitatea pentru unii barbati e ceva ce sperie, in sensul ca poate crede ca esti de moda veche si o sa ai asteptari de la el, ma refer la casatorie. Pana nu e sigur de sentimentele lui probabil nici nu o sa faca pasul si ar trebui sa-i respecti decizia, ba sa-i si multumesti pentru ca te respecta si nu te foloseste doar pentru sex. Ai rabdare, daca e sa fie, v-a fi, daca nu...va fi altul.
garbo_401164
Postat pe 30 Mai 2016 15:34
he,he,he tipic scorpionilor - se joaca cu tine de.a soarecele si pisica,bine ca stie ca-l placi !! dar iti spun doar atit- daca lui ii esti draga si ii raspunzi de fiecare data cind striga el,daca intri la inima lui ai mari sanse sa ramii acolo pentru muuult timp si n-o sa-ti para rau, scorpionii pot fi rai dar pot fi si cei mai adorabili barbati pt femeia pe care o iubesc !!!

mullllttaa rabdare iti doresc si nervi de otel !!!

garbo017686
Postat pe 31 Mai 2016 18:36
Multumesc ambelor parti pentru sustinere!!! dar daca nu vrea sa iasa cu mine macar sa ne plimbam, nu neaparat sa ne tinem de mana doar pentru a ne putea obisnui si inafara patului unul cu altul, credeti ca e rau??????? adica cand ne am cunoscut noi era iarna si iarna e cam aiurea sa te plimbi prin parc, dar nu vrea nici acum. Mi a spus ca el nu vrea sa se plimbe ca un babalau prin parc aiurea cand ar putea sa stea bine merci la el in pat.Asa de aiurea e prezenta mea? Gresesc ca ii spun mereu ca l iubesc si ca imi e dor de el? Cand ii spun toate astea prin mesaje mereu imi scrie : ok ok. Ma enerveaza la culme pt ca eu ma agit sa i spun mereu ce simt si sa i arat cat e de important pentru mine. imi spune ca pentru el lucrurile sunt ft clare ca nu e compatibilitate si ca e distanta.... mi a zis ca el nu cauta pe nimeni, ca el nu se baga in seama nici cand vrea cv si totusi ma cauta dupa zile intregi in care nu i scriu, imi spune ce face si ii pasa de ce as putea crede, cum ca m ar minti si imi arata chiar si poze care demonstreaza ca nu ma minte. Are mii de fantezii sexuale cu mn , mi le a si marturisit, il excita gandul ca m as duce la altul, dar oare chiar vrea asta???? Am fost sincera si i am zis ca n am nevoie de altul atata timp cat el ma vrea. La facultate suntem mai rau ca doi straini si dupa ce terminam cursurile ma mai suna sau imi da mesaj ca sa merg la el ca e singur, cred ca la facultate se gandeste ca ma vrea langa el, ca simte ca nu se poate controla si uite ca eu mereu ma duc:)))) las totul pentru el.....oare ce vrea defapt de la mn, ma vrea pt distractie dar nu vrea sex asa cum am mai spus....atunci ce naiba vrea? de 5 luni am aceeasi intrebare dar eu niciodata nu am puterea sa l las si sa mi vad de viata mea. Voi ce ati face????????
inuyas
Postat pe 1 Iunie 2016 17:34


Eu sunt barbat asa ca pe mine sa nu contezi cu ultima intrebare ! Adevarul ca ce ai scris mai sus se cam contrazice cu ce ai scris mai jos si pe urma si mai jos... ! Ba te poti baza pe el intodeauna, ba ca va simtiti bine in pat (cand, cand dormiti... ?) si pe urma scrii ca sex nu faceti, asa ca eu cel putin nu prea am inteles multe din treaba asta cu voi. Am auzit sau citit uneori despre scorpioni, dar in afara de cativa mici si de culoarea neagra prin gradina mea, nu am nici o idee despre acesti oameni nascuti in zodia asta. Nici n-are de ce sa ma interesze, asa ca aici nu pot sa-mi dau cu parerea. Dar ce scrii tu ca el nu te iubeste findca esti de la tara... asta mi se pare o mare tampenie ! Daca tot te place, esti colega cu el la facultate, deci cel putin din punctul asta de vedere, esti agal cu el. nu, chestia asta mie nu mi-a placut la el. Eu, cand m-am indragostit de viitoarea sotie, nu mi-a pasat de unde e, putea sa fie si de la corturi sau dintr-o super nava extraterestra ! Ca aveti gusturi diferite, asta se intampla la toata lumea, dar cand este dragoste, toate diferentele astea isi gasesc un numitor comun pana la urma. Dar da, e adevarat, trebuie un liant pentru asta si asta se gaseste la ferometal si se cheama "iubire" ! Mie imi e deja nesuferit, dar daca tot ne intrebi ce sa faci, parerea mea e ca e pacat sa-ti pierzi si sa-ti strici viata pentru un asa cineva, cu toate calitatile lui. Daca are. ok, esti indragostita de el, ma mir cum, dar treaca de la mine... dar daca asa se comporta acum si-ti spune ca nu aveti nici o sansa impreuna, de ce sa nu-l crezi pe cuvant ? Ia mai lasa-l in plata Domnului (nu inteleg expresie asta, dar o folosesc ca am mai auzit-o pe la meciuri de fotbal sau printre fostii vecini din Romania...) ca asa cum te descrii si ce descrii, esti o fata simpatica, cu forme (deocamdata) frumoase si nici proasta de la tara nu esti, dar esti naiva. Asa cum ii sta bine unei fete sincere de la tara... ! AI GRIJA PE CINE ALEGI SA TRAIESTI O VIATA INTREAGA ! Asta e un citat prostesc, dar totusi l-am scris, nimeni nu prea poate sa aleaga asta atunci cand se indragosteste unul de celalalt, cand nici nu se conosc, nici macar daca e sau nu e operat de apendicita, daramite alte chestii legate de comportare, sanatate, visuri, lucruri in comun, familie. N-am inteles chestia cu rabdarea la pat. Ai scris ca sau ne-ai intrebat pe noi ca, daca o sa ai rabdare o sa-ti cedeze la pat ? De obicei e invers, dar scorpionii si asa merg inapoi... au organul sexual tocmai la capatul celalalt a corpului (cred) asa ca intrebarea asta e retorica. Daca inca, cu toate apropourile pe care le poate o fata draguta ca tine sa le dea, inca nu va tavaliti prin cearceafuri de orasean... atunci nu mai stiu ce sa cred. Si eu am fost timid, odata si poate mai sunt si acum, dar ceva imi suna fals in povestea ta. Apropo... zici ca te cheam de multe ori acasa la el si tu nu l-ai refuzat niciodata. Dar ce faceti draga acolo cand va intalniti, jucati sah ? Sau leapsa pe ouate ? In fine, nu esti obligata sa-mi raspunzi, dar am intrebat sa vad daca si alcineva face acelasi lucru pe care il faceam eu in tinerete... !!! Glumesc. Numai eu stiu sa joc sah, nevasta stia sa pupe bine....
barboneli
Postat pe 1 Iunie 2016 19:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
verighete 14 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 01:21
INTREBARI 41 De la: garbo020614 14 Februarie 2010 19:28
care sunt elementele care tin o casnicie? 190 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:19
Mai e ceva de salvat din aceasta casnicie? 3 De la: cri_cat 4 Aprilie 2012 21:41
Important.....Pt a avea o viata mai buna si mai linistita 231 De la: camelyta 1 Decembrie 2009 15:36
Setari Cookie-uri