Sa continui...sau sa pun punct?

Buna, Taby!
Imi multumesc ca ti-ai facut timp sa citesti toata povestea mea( stiu ca am expus-o cat de in detaliu am putut eu, pentru ca cei care o vor citi sa inteleaga cat mai bine prin ce trec eu). Stiu ca toate fetele care mi-au raspuns nu mi-au vrut decat binele. :)
Relatia noastra merge tot mai bine...zilele trecute mi-a spus pentru prima oara ca ma iubeste...il vad cum ma priveste si simt ca se implica mult mai mult decat la inceput in relatia noastra.
In ceea ce o priveste pe fosta, nu il mai suna decat foarte rar...si atunci prietenul meu imi spune sa vorbesc eu cu ea, ca el n-are chef.... sau atunci cand vrea sa ii transmita ceva, ma intreba daca nu e pe online pe mess si sa ii spun eu ce e de spus.
Nu stiu daca ea si-a dat seama ca nu rezolva nimic daca se baga in viata noastra....sau daca el a vorbit cu ea si a rugat-o sa incetze.... stiu insa ca ea nu o duce prea bine... este destul de bolnava, isi doreste un bebe pe care nu il poate face cu toate tratamentele la care a recurs... si eu nu pot sa spun ca ma bucur ca i se intampla asta... nu as putea sa ma bucur de nenorocirea cuiva. Mi-ar placea sa faca un bebelus cu cel cu care este si sa fie si ea fericita!
In ultimul timp, de fiecare data cand merge la cumparaturi se intoarce acasa cu eva cumparat speial pentru mine....ori o floare, ori o acadea( cu gust de mere, ca stie ca imi plac)ori cu iaurtul meu preferat.... dar de fiecare data se gandeste si la mine.
Sambata a fost ziua tatalui meu si am hotarat sa mergem acasa la ai mei si sa ramanem pana a doua zi. Intr-o discutie pe care a purtat-o cu unul dintre invitatii tatalui meu, a dat de inteles ca "vrea sa intre in familie".
Eu sunt acum multumita si de felul in care se poarta cu mine...si de felul in care nu se mai poarta cu fosta. Sper sa fie tot mai bine!
Va multumesc pentru mesaje! Va pup!
iulya022002
Postat pe 9 Martie 2009 18:01
e foarte greu atunci cand iti dai seama ca in relatia ta mereu exista ceva din trecutul lui
garbo001339
Postat pe 2 Mai 2009 11:50
insa mai grav este ca asta nu se termina niciodata daca asa incepe, ci doar se va ascunde din ce in ce mai bine. E mai bine sa incerci sa ai alternativa, poate pleca oricand din viata ta fara sa poti face altceva decat sa suferi.
garbo001339
Postat pe 2 Mai 2009 11:52
Ceea ce descrii tu acolo kiss, este cum arata o femeie pe care casatoria o face sclava domestica.
Ioana007
Postat pe 3 Mai 2009 15:42

Nu ai observat ca esti numai un mijloc de a incepe din nou relatia cu ex???
cu cit o face mai geloasa cu atit se va apropia mai mult de ea !!!
daca nu il lasi te va lasa el si vei suferi mai mult!!!ASA CA...LASAL/L ...ce relatie e asta!!!tu poate nu o vezi ca esti implicata direct dar ...se vede clar ..ei se vor apropia unul de altul facindu/se gelosi unul pe altul si va iesi o ...telenovela!!!LASA/L!! nu merita!!!Bafta!!
luc70
Postat pe 3 Mai 2009 21:46
Atentie ! fii mai precauta!! eu nu inteleg toata aceste informatii unul pentru celalat!!sa ii spui tu, sa gasesti motive tu, sa vorbesti tu cu ex...
nu stiu mi se pare ca e implicata prea mult intre voi!!Ramin la aceesi parere ....va fi o telenovela!!!!
luc70
Postat pe 3 Mai 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt un baiat si am si eu o problema kre ma poate ajuta cu niste sfaturi????? 9 De la: pik_nik 31 Octombrie 2009 08:34
Copiii intr-o relatie 3 De la: anima 8 Decembrie 2008 09:49
parintii lui 7 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 15:52
Sa continui...sau sa pun punct? 36 De la: luc70 3 Mai 2009 21:51
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
Setari Cookie-uri