Pasiunea de a ghici in carti si cafea

Va astept pe topic sa imi impartasiti si mie experientele voastre cand ghiciti in carti si cafea. Ce feeling-uri aveti cand va concentrati, cat de greu ati invatat, de la cine si multe altele. O sa va povestesc si eu. Astept mesajele pe privat daca nu vreti sa dezvaluiti aici, nu e nicio problema. Eu vreau sa invat sa ghicesc in cafea, acum. Desi cred ca e destul de dificil. Si de invatat am avut vreo 4 persoane care mi-au aratat cu se da in carti, in final m-am bazat si pe instinct.
Cassey
Postat pe 2 Decembrie 2008 16:51
buna, casey! am citit cele scrise de tine si m-ar interesa daca ai putea sa imi ghicesti si mie
roxxanna0606
Postat pe 7 Martie 2009 13:35
Buna, sunt Cristina din Botosani, m-ar interesa foarte mult si pe mine.
Se poate ? Ce date trebuie sa-ti furnizez ?
garbo000241
Postat pe 26 Martie 2009 14:17
De la: garbo000241, la data 2009-03-26 14:17:16Buna, sunt Cristina din Botosani, m-ar interesa foarte mult si pe mine.
Se poate ? Ce date trebuie sa-ti furnizez ?


varsta, data nasterii, marimea la sandale, marimea la sutien , data ultimei zbenguiri si culoarea ochilor in mediu fosforoscent
garbo000505
Postat pe 26 Martie 2009 14:19
nici una din cele scrise de tine nu sunt utile in aceasta activitate.
cel mult culoarea parului, ochilor, daca esti singura sau ai un partener,daca si cati copii ai, lucruri de genul acesta.
garbo000241
Postat pe 26 Martie 2009 14:36
hai si eu as fi curioasa spunemi ce trebuie sa fac?eu sant cornelia din londra.
garbo012100
Postat pe 23 Iunie 2009 02:33
De la: Cassey, la data 2008-12-02 16:51:46Va astept pe topic sa imi impartasiti si mie experientele voastre cand ghiciti in carti si cafea. Ce feeling-uri aveti cand va concentrati, cat de greu ati invatat, de la cine si multe altele. O sa va povestesc si eu. Astept mesajele pe privat daca nu vreti sa dezvaluiti aici, nu e nicio problema. Eu vreau sa invat sa ghicesc in cafea, acum. Desi cred ca e destul de dificil. Si de invatat am avut vreo 4 persoane care mi-au aratat cu se da in carti, in final m-am bazat si pe instinct.
cine te-a instruit in tainele ghicitului trebuia sa iti si spuna ca pt tine personal nu poti sa iti deschizi nici cartile si nici sa te uiti in cafea pt ca toate iti ies alandala
pufoasa67
Postat pe 23 Iunie 2009 03:03
pt cassey
vreau si eu sa mi ghicesti te rog
garbo007752
Postat pe 23 Iunie 2009 09:16
uite, in urmatoarele minute imi pun io la poze cum arata cafeaua in care v-am ghicit
pik_nik
Postat pe 29 Iunie 2009 23:56
fetili...ia mai cititi o data ce scrisa fata in deschiderea topicului......invata....acuma invata sa ghiceasca...asa ca mai asteptati o tzara....
tutankhamon
Postat pe 30 Iunie 2009 00:02
am ghicit eu, mai
rezultatul e la pozele mele
pik_nik
Postat pe 30 Iunie 2009 00:04
nu exista pasiune ,de a ghici in carti si in cafea,sau in alte divinatii.trebuie sa ai har,dat de divinitate,sau mostenit din familie.se poate si invata daca simti atragere catre divinatii,dar aceste,moduri de a ghicii trebuiesc "furate".stai si te uiti la o cunoscatoare,furandu-i meseria,daca putem spune asa,atuncicand se practica pe bani.si este normal sa fi platit pt orice serviciu facut,pt ca pe terra totul se cumpara cu bani,iar traiul tot cu bani ti-l duci.ca trebuie sa fi atent sa nu fi inselat,asta este problema ta cat esti de istet.conf legilor trebuie sa faci dovada ca ai fost inselat si poti sa nu platesti.cum faci dovada nu e greu de ghicit.nu va lasati amagici ca invatati,dindiferite situri.trebuie sa simti,trebuie sa ai acel har,care sa te faca sa nu vezi neaparat,desenul cartii.ci sa spui asa ,nu sti de unde:ti se intanpla asta.vei face asta sau ai asta....etc.adica mental sa iti vina asa ,sa vb de parca ai sti totul si te miri de unde.acela este harul,primit iun dar de la anumite entitati evoluate sau chiar de la divinitate.stiu pe cineva care la un moment dat a respins acest har si cartile ,i l-au luat.acum incearca mereu sa il regaseasca.la cafea,este o cu totul alta problema.trebuie sa vezi,asa se zice.sa vezi in desenele din cana,pa negru sau pe alb,in casa si in afara casei.cafeaua cand o bei trebuie sa gandesti la ce doresti sa afli,nu beau mai multi din acelasi ibric.nici cana.caci se amesteca gandurile ,situatiile, apoi intorci cana,este un ritual,se scurge si purcezi la descifrat desenele si ce inseamna ele.faci combinatii legi desenele intre ele,.dupa ce ti se citeste cana,pui degetul mare peste desenele din cana,la toarta si in fundul canii,pt viitor.daca nu ai har degeaba te uiti in cana,nu dezlegi nici o taina.nu intot deauna poti ghici,indiferent in ce.nu ti se da voie.de cele mai multe ori simti tu nevoia saghicesti.trebuie sa te eliberezi de energie.va sfatuiesc,daca aveti acest har nu-l indepartati ca el se va razbuna,nu il vei primi inapoi,decat f rar.acestea sunt generalitati.atentie se pune mare baza pe psihologie.si nu va lasati inselati de intrebari ca:pe cine ai meria,gherghina etc.este ca cutare lucru l-ai facut sau vrei sa faci.......etc.nu spuneti nici da nici nu,nu povestiti nimic ghicitorului.lasati-l pe el sa vb.un bun psiholog ,daca ii povestiti ce doriti ,inainte stie sa va spuna exact ce doriti sa aflati.
allexanndrra
Postat pe 2 Iulie 2009 08:04
exista ceva adevar in ce zici tu acilea...

da' cu divinitatile alea ma dadusi peste cap.....

e greu la tine acolo...
iasomia
Postat pe 2 Iulie 2009 08:32
alexandra, de ce nu incerci tu sa fii mai coerenta? incearca sa formulezi totusi, in propozitii clare si mai scurte.
si_totusi
Postat pe 2 Iulie 2009 11:55
am reusit sa parcurg in sfarsit textul.....dar uneori trebuie sa ghicesc ce ai vrut sa scrii....da...ideea in mare e ca trebuie sa ai chemare pentru asa ceva - ghicit in orice...nu oricine poate interpreta ceea ce vede....offf....daca ai scrie propozitii mai scurte si mai concise ai avea mai multi prieteni....si nu s-ar mai lua lumea pe aici de tine...
tutankhamon
Postat pe 2 Iulie 2009 12:22
EU GHICESC IN CARTI...Trebuie sa ai HAR, iar cine il are nu ia bani niciodata !!! si nici reclama nu-si face.(de la TRNDAFIRUL ALBASTRU).
garbo016747
Postat pe 2 Iulie 2009 14:44
da' de ce sa nu ia bani,draguta?

adicatelea sa nu manance si gura lor ceva?
io zic ca ce scrisesi tu acilea, e mai mult reclama mascata...ia zii,mesaje in privat ceva?

si de unde stii tu ca ai har?....
iasomia
Postat pe 2 Iulie 2009 15:20
De la: iasomia, la data 2009-07-02 15:20:07da' de ce sa nu ia bani,draguta?

adicatelea sa nu manance si gura lor ceva?
io zic ca ce scrisesi tu acilea, e mai mult reclama mascata...ia zii,mesaje in privat ceva?

si de unde stii tu ca ai har?....
Super tare !!!!! Bravoooo!!! Ghicitul in carti .....bazati-va pe ce va dicteaza constiinta , cunoasteti-va pe voi insiva si nu mai cheltuiti banii cumparand iluzii .
stefanescu_07
Postat pe 2 Iulie 2009 15:37

Serios chiar ai HAR.
stefanescu_07
Postat pe 2 Iulie 2009 15:39
De la: garbo016747, la data 2009-07-02 14:44:34 EU GHICESC IN CARTI...Trebuie sa ai HAR, iar cine il are nu ia bani niciodata !!! si nici reclama nu-si face.(de la TRNDAFIRUL ALBASTRU).
garbo008975
Postat pe 2 Iulie 2009 20:33
eu ghicesc in bani. dai banu' si-ti ghicesc daca-l mai vezi.
fara comisioane si taxe de aeroport.
pik_nik
Postat pe 2 Iulie 2009 20:37
Ia spuneti fetelor ce v-a ghicit, ca va vad cam ganditoare.
Micass
Postat pe 2 Iulie 2009 20:44
De la: garbo016747, la data 2009-07-02 14:44:34 EU GHICESC IN CARTI...Trebuie sa ai HAR, iar cine il are nu ia bani niciodata !!! si nici reclama nu-si face.(de la TRNDAFIRUL ALBASTRU).

Si eu ghicesc,intii tre' sa o am toata deschisa,disponibila neconditionat si dupa o minutioasa examinare,daca ceva nu e clar,refacem cartile,dupa care pot spune ceva...oricum,nu reusesc din prima vizita,chiar daca practic de multi ani aceasta meserie...si nu iau bani,eventual accept.
valentino
Postat pe 2 Iulie 2009 20:45
intrati pe eva.ro si pe paranormal .ro ,sunt acolo multe tehnici de ghicit
malyka
Postat pe 17 Iulie 2009 10:23
Practic de 16 ani ghicitul in Tarot, dar numai familiei mele si anturajului f. apropiat. Nu comercializez. E o tehnica de relaxare, de autocunoastere, de ascutire a intuitiei, un exercitiu de imaginatie, util pentru unii, complet stupid pentru altii, depinde de persoana. E recomandat de psihologii francezi si americani pentru motivele amintite deja mai sus. Nu am invatat de la nimeni, ci am cumparat o multime de carti si de numerologie si de tarot, ma distrez si cu pendulul magic sau ma amuz deschizand Biblia si punand degetul pe primul pasaj, in legatura cu intrebarea mea, formulata mental. Intotdeauna se potriveste. Nu sunt o persoana religioasa, sunt spirituala si cred in Karma. Nu cred nici in chestia cu "Harul", adica talentul. Exista clarvazatori recunoscuti si cu reala aptitudini de a descoperi alte dimensiuni ale realitatii. Dar nu ai nevoie de talente exceptionala, pentru a ghici in Tarot, nici de profesori. Daca iti place si te intereseaza, poti sa te instruiesti singur. Vointa sa fie, aptitudine pentru studiu si putina imaginatie. Daca nu-ti place sa studiezi, degeaba. Am fost intotdeauna interesata de stiintele oculte, pentru ca lucrez in cultura si am studiat arta si civilizatia popoarelor, iar dimensiunea hermetica a faptelor lor, mi-a oferit o perspectiva mai insolita asupra culturii, in general. Francmasonerie, grupari esoterice, Pytagora, numarul de aur, Kabbala, iata unele dintre interesele mele, iar chestia cu Tarotul e un domeniu suplimentar, care se leaga de cele amintite. Asa ca oricine e interesat si vrea sa invete si sa se ocupe, poate sa o faca pe cont propriu, n-are nevoie sa "fure meserie", (ce exprimare...originala!). Va doresc succes, ca se poate!
Sushi
Postat pe 17 Iulie 2009 14:47
Harul conteaza.
Dar pentru cei ce nu cred ...e mai bine sa discuti in particular.
anca_53
Postat pe 17 Iulie 2009 15:45
valentino,tu ce examinezi?partea intima a unei femei?esti ginecolog?
garbo001998
Postat pe 17 Iulie 2009 21:08
De la: ANTA, la data 2009-07-17 15:45:59Harul conteaza.
Dar pentru cei ce nu cred ...e mai bine sa discuti in particular.
Pai sa stii ca discut in particular. De 16 ani. Si intamplator ma si pricep la ghicit, invatand singura. Sper sa te bucuri de...harul pe care il ai. Cred ca il ai...se vede.
Sushi
Postat pe 18 Iulie 2009 00:59
Ghiciti-mi frate si mie. Sa vad daca reusiti sa ghiciti fara sa stiti nimic de persoana respectriva. Asta inseamna sa ai har. Asa, ca-ti spun eu cate in luna si in stele, e usor sa intuiesti una alta si sa le potrivesti.
Micass
Postat pe 18 Iulie 2009 08:45
De la: garbo001998, la data 2009-07-17 21:08:33valentino,tu ce examinezi?partea intima a unei femei?esti ginecolog?

Imi parea mie ca tu esti fata isteata...nu draga,eu o examinez toata.Un ginecolog o face pt bani,eu din placere.Ti se pare la fel???.Sa-ti fie rusine ca te-ai gindit la (ce ma gindeam si eu)
valentino
Postat pe 18 Iulie 2009 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani 1 De la: Alexandra_Mihaita31_yahoo_com 31 Decembrie 2010 03:42
La Multi Ani! 58 De la: iulia_dibu 15 Ianuarie 2014 17:56
Bancuri culinare 19 De la: tvikea 10 Aprilie 2009 20:06
METEO 29 De la: l_flory 10 Decembrie 2009 19:55
Optiunea aceea a messengerului 1 De la: joanna22 14 August 2011 12:59
Setari Cookie-uri