Rezultate test papanicolau. Help plss!

Buna ziua,

De curand am primit rezultatele testului papanicolau si sunt ingrijorata.
Pana voi merge la medicul ginecolog sa-mi dea un raspuns clar va rog sa ma ajutati cu cateva raspunsuri!
Aici se afla rezultatele testului, va rog sa-mi spuneti daca rezultatul este ingrijorator.


La calitatea specimenului sunt bifate SATISFACATOR PENTRU EVALUARE- CELULE ENDOCERVICALE PREZENTE
La interpretare rezultat, sunt bifate: BACILI, INFLAMATIE, PMN,
La anomalii celulare epiteliale sunt bifate : Celule scuamoase, L-SIL( LEZIUNI INTREPITELIALE DE GRAD SCAZUT) si celule glandulare endocervicale.
Nota laboratorului : bifa pe ASPECT CELULAR NORMAL.
Astept parerile dumneavoastra!

Multumesc!
yaddira
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Alergiile de iarna 3 De la: ana_pop 30 Ianuarie 2016 21:57
vizita la ginecolog 104 De la: Ralu_Garbo 30 Mai 2017 20:50
Tetrapareza spastica si hipoacuzie bilaterala profunda! Ajut-o pe Daria! 18 De la: aura_deaconu 25 Februarie 2011 15:58
de ce apar tulburarile de personalitate? 55 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:41
club bamboo 11 De la: zambila 16 Noiembrie 2009 11:47
Setari Cookie-uri